Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2008, 21:41   #41
ledilo
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Poruke: 198
Zahvalnice: 198
Zahvaljeno 145 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Možda pišu po Brbljaonici, tamo se ne broje poruke. Iskreno, ne znam da li je ista situacija sa Cvetom kompjutera. Pričali smo pre o tome nego sam ja zaboravio. Kao da je važan broj poruka...
Znam da se poruke ne broje u brbljaonici. Nego ja to, onako... Ironično. Zbog ove teme , a i broja postova.
ledilo je offline  
Stara 27.11.2008, 21:43   #42
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Dali vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje??

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ti očigledno nikada nisi čuo za netiquette niti imaš blagu predstavu šta je Internet forum i čemu uopšte služi.

Tebi i onima koji slično razmišljaju, preporučujem da prvo pročitaju korisnu literaturu pa onda mudruju:

Netiquette Guidelines

Zen and the Art of the Internet

Posebno obratite pažnju na sledeći deo:

Ukratko: kako pišeš i prezentuješ sebe u tekstovima/postovima jeste bitno. Ako imaš problema sa gramatikom i pisanjem, potrudi se da nabaviš knjigu gramatičkih pravila i rečnik, i drži ih blizu sebe. Svakako obrati pažnju na to šta i kako govoriš/pišeš, jer te to predstavlja na Internetu
Epic Post!

Evo upravo drzim recnik i pravopis srpskog jezika, i pokusavam da se prezentujem sto bolje na internetu.

Poslednja ispravka: HaveBreak (27.11.2008 u 21:53) Razlog: prelistah pravopis pored sebe i ispravih gresku Srpski>srpski
HaveBreak je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku HaveBreak na korisnoj poruci:
dzonihsv (27.11.2008), steve89 (27.11.2008)
Stara 27.11.2008, 21:44   #43
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Kad imaš dobar deo ljudi koji se ni u realu ne tangira što redovno ostavlja ne-tako-bajan utisak, iluzorno je očekivati da će se polomiti da te impresiraju u virtuelnom svetu
Ma, dovoljno je samo da se potrude da jasno napišu ono što žele da kažu, za početak. A to, da li redovno peru zube pred spavanje - za komunikaciju na forumu nije bitno

@HaveBreak: Možeš da se poslužiš i online varijantom: Pravopis srpskog jezika

I "srpskog jezika" se po pravopisu piše malim slovom

Poslednja ispravka: Iris (27.11.2008 u 21:59) Razlog: link
Iris je offline  
Stara 27.11.2008, 22:01   #44
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
@HaveBreak: Možeš da se poslužiš i online varijantom: Pravopis srpskog jezika

I "srpskog jezika" se po pravopisu piše malim slovom










Mnogo je dobar gif.
steve89 je offline  
Stara 27.11.2008, 22:30   #45
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Citat:
Je l' neko primetio koliko se forum raspada?
zoran845 je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Gordon Freeman (28.11.2008), Telepatic (28.11.2008)
Stara 27.11.2008, 22:34   #46
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Zorane, pa ti si car!1!1!!!





Btw. ima toliko tema koje prosto vape za tvojim esejima a ti gubiš vreme ovde ostavljajući neke gifove...
steve89 je offline  
Stara 27.11.2008, 22:45   #47
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Мене нервирају људи који направе account и буквално не раде ништа на форуму, него се учлане само да би рекли да су чланови једног од највећих наших форума
crazy_LG je offline  
Stara 27.11.2008, 23:39   #48
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
neke gifove...
Iz kojeg je filma taj gif? Da izvučem(o) makar neku korist iz cele te priče?
Bryan Fury je offline  
Stara 27.11.2008, 23:50   #49
zomg
Član
 
Član od: 2.2.2008.
Lokacija: Grizzly Hills Reputacija: ■■■■■■■■■
Poruke: 417
Zahvalnice: 680
Zahvaljeno 282 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku zomg
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Al ste me ispljuvali jadnog,pa zar svakome ne moze da se desi da napise ,,da li`` zajedno makar jednom.Evo editovao sam poruku pa sam lepo napisao.Nego mislim na ljude koji naprave account i urade sledece:

Naprave temu u delu foruma >Kvarovi< koja se zove: KOMP MI SE GREJE
a u prvom postu napisu: POMOC POMOC POMOC KUPIO SAM NOV KOMP,GREJE SE PUNO,SECKA KAD IGRAM KRAJSIS NA NJEMU,POMAGAJTE!
I posle toga kad ga ljudi lepo pitaju da navede konfiguraciju,da kaze problem malo detaljnije,njega nema,u zemlju crnu je propao.I onda zbog cega se taj clan kog djavola uclanio?Da mi pokusamo da mu pomognemo i on da nas ne udostoji svog vracanja na forum da vidi kako smo pokusali da mu pomognemo??Pa mislim da nam takvi ljudi ovde ne trebaju.A naravno,napisao sam velikim slovima,posto tako obicno novi clanovi sa ,,VELIKIM PROBLEMOM`` napisu poruku.


@Zoran845

Svaka cast za .gif , stvarno je zakon!
zomg je offline  
Stara 28.11.2008, 0:21   #50
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

zomg,

bez uvrede, ali ti si izgleda jako brzo razvio veoma elitistički pogled na svet (i ovaj Forum). Kritikuješ nove članove a do pre nekih 30ak poruka si i sam bio novi član. Kažeš "nama" ne trebaju takvi članovi, kao da si član Upravnog Odbora SK Foruma. Obrati pažnju da postoje članovi sa 1) mnogo dužim stažom 2) koji se maksimalno trude da pomognu drugim korisnicima 3) koji se u određenim podforumima smatraju veoma kompetentim za datu oblast,

pa nisu započinjali threadove u kojima je poenta "šta će nam ovakvi šabani" (to je suština ovog threada, zar ne? ).
Savet: iskuliraj malo

P.S: Slažem se da nije OK otvarati temu i onda zaboraviti na njeno postojanje, ali ovo ipak nije logor prinudnog rada gde ti možeš da nateraš ljude da učestvuju ako oni to neće.

Poslednja ispravka: shrafko (28.11.2008 u 0:29)
shrafko je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Eni (28.11.2008), Maladikt (28.11.2008)
Stara 28.11.2008, 0:39   #51
zomg
Član
 
Član od: 2.2.2008.
Lokacija: Grizzly Hills Reputacija: ■■■■■■■■■
Poruke: 417
Zahvalnice: 680
Zahvaljeno 282 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku zomg
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

shrafko,

Pa gledaj ovako,ja nisam rekao ,,Sta ce nam ovakvi shabani``,ja sam pitao da li vas nerviraju ljudi koje to urade(ma znate sta,mislim na pontu cele teme),mene nerviraju,a vi potpuno imate pravo da kazete NE.A da,takodje rekao sam nama , pa ja se smatram za clana SK foruma,posto ovde dolazim redovno,citam casopis itd itd.......Takodje procitao sam pravilnik za sta sumnjam da su polovina tih,,sabana`` uradili.Ne sumnjam da ima veliki broj clanova foruma koji su na forumu: duze od mene,imaju veci broj postova,vecu titulu,znaju vise od mene...Clan sam forum vec skoro godinu dana,Ja imam puno pravo da smatram sebe za clana SK foruma.Zar ne?


EDIT: Ja sam rekao da ti clanovi postave tako nebulozno pitanje,ne dodju da vide odgovor,pisu velikim slovima,ne daju informacije o svom problemu.
Citiram pravilo:
Kada postavljate novu temu, smislite prvo prikladan naslov i razuman sadržaj; ukoliko imate neki problem, naslovi poput „Help!!!” i „Pomoć! Problem!” i slično neadekvatni su – preporučuje se naslov koji ukratko opisuje problem o kojem se radi.
Zar to nije direktno krsenje tog pravila?

Poslednja ispravka: zomg (28.11.2008 u 0:53) Razlog: Hvala Crazy LG...
zomg je offline  
Stara 28.11.2008, 0:52   #52
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Ne moraš da citiraš post ako dirktno odgovaraš ispod\iznad njega. Ko da je bitnop koliko je ko na forumu, bitno je kako učestvuje u njemu
crazy_LG je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku crazy_LG na korisnoj poruci:
zomg (28.11.2008)
Stara 28.11.2008, 1:24   #53
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Ja sam na pocetku svoje karijere otvorio neku temu gde mi je stariji clan odmah odgovorio na postavljeno pitanje i tu je uspesno sasekao temu... Druga tema je bila o nekoj igri za koju niko nije cuo, niko nije ostavio ni jedan komentar, tako da sam batalo otvaranje tema Jedino kad imam neki neresiv problem, a tema vezana za taj problem ne postoji, e tek onda otvaram novu temu...
<Rio_da> je offline  
Stara 28.11.2008, 1:44   #54
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Kad ste već tu oko foruma i sl...


Je l' neko primetio koliko se forum raspada?
Umm.. Ne? Mozda ti je forum jednostavno dosadio.
allokin je offline  
Stara 28.11.2008, 9:03   #55
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Post Re: Dali vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje??

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Ti mu dodjes kao neki dr,mr? Pa sta ako prave greske? Ovo je forum zar ne? Ljudi koji posecuju forum su jos uvek u glavnom na dialu i moraju da zure kada pisu jer vreme curi a i novac.
Пази кад ја не дођем ни др ни мр. Дођем само обичан мали корисник нета који (ваљда?) уме да га користи, за разлику од гомиле која би нешто да каже колико да каже (или пита, напише, уметни глагол по вољи), а да при томе не укључује мозак.

Ти који су углавном на диалу баш морају да науче како да поставе питање, да би управо уштедели своје време и новац, а такође испоштовали време и новац оних од којих очекују помоћ. То да ли журиш да нешто напишеш нема апсолутно никакве везе са основном (не)писменошћу, ониме што се учи у прва четири разреда основне школе.

А пошто вероватно ти (полу)писмени корисници диала не разумеју енглески (кад не знају српски како би разумели енглески, јеР?), ево им упутство за уштеду времена и новца на нету.

Убр, ако непрестано не одвајаш запету од наредне речи, не значи да журиш него да си прескочио најмање два часа у почетним разедима основне школе. Ја не одох на факултете, завршио сам само са средњом, али сам толико научио.
urke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
zomg (28.11.2008)
Stara 28.11.2008, 9:30   #56
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dali vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje??

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Ne, vise me nerviraju oni koji postavljaju gomilu glupih pitanja.
Mene još više gomila glupih odgovora
NjegovaWisost je offline  
Stara 28.11.2008, 12:10   #57
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Da li vas nerviraju ljudi koji naprave account samo da bi pitali jedno jedino pitanje?

Nisam siguran da ćemo ovom temom išta postići. Recimo, ne vidim zašto bi ikome smetali korisnici koji su se registrovali, a nisu postavili nijedno pitanje - oni kao da nisu tu. Ako ne učestvuješ u forumu, kao da i nisi na njemu.

Takođe, korisnici koji se registruju da bi samo postavili pitanje, reše problem i nema ih više - pa šta? Forum je i osmišljen kao zajednica ljudi koja želi da se druži ili da drugima pomaže u rešavanju problema. Svakom od vas je ostavljen izbor da li želite da nekome pomognete ili ne, niko vas ne tera na to.

Ne možete da generalizujete. Recimo, korisnik se registruje, jer ga je muka naterala na to i postavlja pitanje: "Pozdrav svima, ja sam nov na forumu. Imam veliki problem...." Kako da tako ljubaznom čoveku na normalno pitanje niko da ne odgovori? A kada se neko registuje, pa napravi novu temu "HELP!!!!!1!!" a u poruci stavi "Hitno! Treba mi pomoć, ne radi kompjuter!" i posle 20 sekundi stavi novu poruku "Zar je moguće da niko ne zna?!?!!", na vama je da li ćete da mu pomognete. Nijednog ni drugog ne možete da osuđujete da li se tek prijavio ili ne. Nije uslov da bi neko postavio pitanje na forumu da tu bude mesec dana i da priča prvo o vremenskim prilikama, pa tek onda da postavi pitanje.

Konkretno, meni je drago da vidim da na ovom forumu ima i korisnika koji su evoluirali od "HELP!!!!!1!!" stadijuma do "Dobar dan, imam jedan problem..." stadijuma, baš na ovom forumu, i baš zato što su mu drugi forumaši skrenuli pažnju kako treba da se komunicira na forumu, odgovorili mu na pitanje, a nisu ga odmah napali.

Tako da, mislim da je trenutak da se ova tema zaključa. Na vama je odluka da li vas neko nervira ili ne, ali ne treba da to ispoljavate na ovom forumu.
Chivan je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
branko999999999 (28.11.2008), dzonihsv (28.11.2008), Eni (28.11.2008), Maladikt (28.11.2008), shrafko (28.11.2008), zomg (29.11.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com