Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2017, 20:05   #1
bracaja
Član
 
Član od: 24.12.2007.
Lokacija: Beograd/Zaječar
Poruke: 178
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 31 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bracaja
Određen forumom Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Pozdrav.
Crko mi je monitor ljubljeni i sad mi hitno treba novi. Naravno u stisci sam sa vremenom i budžetom i brz odgovor bi mi dobro došao.
Monitor mi uglavnom treba za browsing i light gaming. Znam da je budžet takav kakav je (12K do 15k dinara) ali šta ću...
Šta je najbolje u tom cenovnom rangu i po mogućstvu gde ima da se kupi?(slobodno šaljite preko PP).

Hvala unapred za pomoć
bracaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2017, 20:43   #2
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

AOC I2276VWM
Pogledaj cene na sajtovima itsvet i eponuda.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2017, 21:40   #3
bracaja
Član
 
Član od: 24.12.2007.
Lokacija: Beograd/Zaječar
Poruke: 178
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 31 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bracaja
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Kakav je BenQ GW2270 model?
bracaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2017, 9:18   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Solidan VA monitor. Ima Flicker Free osvetljenje, jako visok kontrast zbog VA panela, dobre boje i uglove gledanja i malo blura u brzim pokretima kao svaki VA panel.

Da mi treba monitor za tu cifru ja bih verovatno uzeo njega, samo u 24"...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2017, 16:37   #5
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Ja tokadje u poslednje vreme trazim monitor u ovom cenovnom rangu (do 22inca)... Ima li ko kakvih iskustava sa ovim AOC monitorima ? Koliko vidim, u odnosu na konkurenciju su jeftiniji do nekih 10e, ali imaju veoma lep dizajn.
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 19:43   #6
Visociji
Član
 
Član od: 13.3.2013.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Da ne započinjem novu temu, ova će odgovarati... Dugo vremena sam mučio muku sa zamorom u očima, pa sam odlučio da umesto monitora sa TN panelom nabavim neki sa VA ili IPS. I izbor je pao na BENQ GW2270 monitor sa VA panelom koji sam kupio pre oko godinu dana. I u odnosu na prethodni monitor sam stvarno osetio veliko olakšanje ali opet to nije to, problem je i dalje tu, doduše ne toliko izražen. Nosim naočare ali imam trajnu dioptriju i imam sve zaštite od blještanja ili plave svetlosti (antirefleks, blue cut), bio sam na kontroli skoro i tu je sve u redu.

Jako sam blizu odluke da prodam ovaj monitor (ostalo mu malo manje od dve godine garancije) i da okušam sreću sa nekim drugim proizvođačem jer izgleda da u mom slučaju nije dovoljno samo da obratim pažnju na vrstu panela. Tako da me zanima na kakve još parametre treba da obratim pažnju pri kupovini monitora i da li imate neke preporuke? Da mu je cena oko 15.000 din ne veći od 21.5-22 inča. Najviše gledam u monitor zbog nekog quality testiranja što radim online i zbog interneta. Igrice ne igram i ne bavim se nikakvim grafičkim dizajnom.
Visociji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 21:43   #7
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Kakvu podvrstu VA panela ima taj BENQ? Najboli su AH VA od AU optronics. To je po mom iskustvu sa laptopa, koristim panel B140HAN01.3. Koristio sam i 1.2 verziju i BOA ADS panel koji bljesti nenormalno, jos ga imam u kutiji ali se ne secam oznake (i ne zelim da se secam) i LG IPS i AH-IPS koje sam prodao. Imam i dobar samsung PLS panel ali 15 inca, znaci ne pasuje za ovaj laptop koji trenutno korstim od 14. Od desktop monitora imam ViewSonic sa starijim VA panelom FHD, da me ubijes ne mogu da se setim oznake. Sve u svemu mogu da kazem da su AHVA najbolji, jedino su bolji Dell IGZO IPS monitori, ali oni bato kostaju. I kad se na njih naviknes sve ti izgleda kao njesra, a 14" panel takav nema pa ne mogu da ga stavim u ovaj laptop iz profila. A necu da mi laptop bude njesra. Isto je i OLED dobar, ali nisam imao prilike da ga koristim duze vremena, samo sam video jedan Thinkpad X1 Carbon sa OLED, ali na kratko. Lepo izgleda ali ne znam kako oci reaguju posle duzeg vremena.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 23:01   #8
Visociji
Član
 
Član od: 13.3.2013.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Koliko vidim nema nikakve podvrste, ovo su mu specifikacije https://www.benq.com/en/monitor/styl...fications.html
Visociji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 9:32   #9
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Malo je 21.5 inča za FHD monitor.
Moja preporuka je da ideš na GL2460, 24", imam jedan, više nego zadovoljan za te pare.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 11:11   #10
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za monitor od 12k do 15k dinara

Hoces nov ili polovan? I zasto si se ogranicio bas do 22 inca? Ako zapadn neki dobar zasto da ne uzmes i veci?

Ja imam lg ips 23mp75hm i prilicno sam zadovoljan. Cena slika i dizajn su i vise nego dobri.

Ima polovnih za 14 do 15 hiljada.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 19:47   #11
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom AMVA nije AHVA

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Kakvu podvrstu VA panela ima taj BENQ? Najboli su AH VA od AU optronics. To je po mom iskustvu sa laptopa, koristim panel B140HAN01.3. Koristio sam i 1.2 verziju i BOA ADS panel koji bljesti nenormalno, jos ga imam u kutiji ali se ne secam oznake (i ne zelim da se secam) i LG IPS i AH-IPS koje sam prodao. Imam i dobar samsung PLS panel ali 15 inca, znaci ne pasuje za ovaj laptop koji trenutno korstim od 14. Od desktop monitora imam ViewSonic sa starijim VA panelom FHD, da me ubijes ne mogu da se setim oznake. Sve u svemu mogu da kazem da su AHVA najbolji, jedino su bolji Dell IGZO IPS monitori, ali oni bato kostaju. I kad se na njih naviknes sve ti izgleda kao njesra, a 14" panel takav nema pa ne mogu da ga stavim u ovaj laptop iz profila. A necu da mi laptop bude njesra. Isto je i OLED dobar, ali nisam imao prilike da ga koristim duze vremena, samo sam video jedan Thinkpad X1 Carbon sa OLED, ali na kratko. Lepo izgleda ali ne znam kako oci reaguju posle duzeg vremena.
AHVA je IPS-oliki panel koji proizvodi AU Optronics. Iako ima VA u nazivu, nema veze sa VA panelima.
Verovatno si mislio na AMVA(+) koji je tip VA panela isto od AU Optronicsa.

I BenQ ugrađuje AMVA+ panele najviše od svih zato što su BenQ i AUO povezane korporacije (da ne kucam kako, komplikovano malo).
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
koju tastaturu bez ghosting problema do 2-3k dinara bojanh ŠDK - Ostale komponente 1 12.8.2015 14:28
Preporuka za grafičku karticu do maksimalno 230 eura? bojke1 ŠDK - Grafika 22 9.5.2011 22:38
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Koje in ear slusalice do 2000 dinara? Master Neo ŠDK - Zvuk na računaru 5 28.5.2007 11:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com