Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2007, 19:57   #1
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Tema o fudbalu

Da li bi mogla da se napravi jedna tema u brbljaonici o fudbalu?

Ovo pitam jer je ranije postojala tema o Ligi Sampiona, pa je obrisana... Verovatno je obrisana jer nema veze sa kompjuterima, al' vidim da ima nekoliko tema o muzici, pa njih niko ne dira. Ispravite me ako gresim, ali te teme takodje nemaju veze sa kompjuterima.

Ili ako ne moze o fudbalu, onda bar da se napravi tema o sportu uopste... Mada mislim da to ne bi valjalo, jer bi se pricalo o kosarci, fudbalu... pa bi nastala opsta zbrka... hocu da kazem da bi takva tema bila nepregledna...

Mozda sam pogresio sobu, mozda sam trebao da postavim ovu temu u brbljaonici...
caine je offline  
Stara 21.6.2007, 21:20   #2
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Sto se tice teme pogresio si forum.
TheProphecy je offline  
Stara 21.6.2007, 21:23   #3
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
TheProphecy kaže: Pregled poruke
Sto se tice teme pogresio si forum.
Sta ja znam, ipak je ovo forum o forumu, ovde se postavljaju pitanja o forumu... Mozda sam i trebao u brbljaonicu da je postavim. Mada nije ni bitno, verovatno nece da dozvole temu o fudbalu, pa ce uskoro lock...
caine je offline  
Stara 21.6.2007, 21:28   #4
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
pa ce uskoro lock...

kako si tako vidovit?

Kada ti je rekao da si pogresio forum, mislio je na CEO FORUM.Znaci ne samo ova soba, vec ceo sk forum, bar pretpostavljam, i mislim da je u pravu, jer tema o fudbalu na forumu o kompjuterima...mislim da ne ide
PeTkO je offline  
Stara 21.6.2007, 21:31   #5
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Jeste da je ovo forum sveta kompjutera, ali moje lično mišljenje je da bi već sada polako i mogli da dozvoljavaju neke popularne teme opšteg tipa, poput sporta ili automobilizma (iako ja nijedno od toga ne pratim).
Ovaj forum je prilično narastao i čini mi se da je postao jedan od većih na ovim prostorima, te ne bi bilo zgoreg da bude malko širi.
bobi je offline  
Stara 21.6.2007, 21:32   #6
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Tako je Bobi imas pivo (ladno).


Dajte momku skretnice samo...da zna na cemu je.


Dakle bilo je reci i ranije i nikako ne dolazi predlog u obzir, znam da nas ima sportista ovde ali sta da se radi.

Bilo je reci u forumu Predlozi i Kritike.
B@NE je offline  
Stara 21.6.2007, 21:37   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Slazem se sa bobijem, neka tema za narodne mase, uz strogi nadzor i visok kriterijum za spem, to bi moglo i da uspije.
Svadje su neminovne naravno, uprkos tome sto su sve cinjenice na Juventusovoj strani, uvijek ce se naci neki lik da to ospori
Dimo je offline  
Stara 21.6.2007, 21:48   #8
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

bila tema za F1 i zbog komentara izrazito pametnih ljudi(chitaj sarkazam) popila je lock i delete...tako da se ja ne bih nadao preterano..
mad_skillz je offline  
Stara 21.6.2007, 21:50   #9
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Jeste da je ovo forum sveta kompjutera, ali moje lično mišljenje je da bi već sada polako i mogli da dozvoljavaju neke popularne teme opšteg tipa, poput sporta ili automobilizma (iako ja nijedno od toga ne pratim).
Ovaj forum je prilično narastao i čini mi se da je postao jedan od većih na ovim prostorima, te ne bi bilo zgoreg da bude malko širi.
Očigledno da ne pratiš.

Postoji tema koja ima veze sa automobilizmom i prilično je liberalna, počela je u fazonu IT primene i dostignuća u auto industriji a dozvoljavano je više od toga ... na žalost tema je prilično zamrla, nema dovoljno zainteresovanih i eno je negde duboko u Brbljaonici.

Predlagao sam još ranije da se u Brbljaonici napravi više reda i da se za početak odvoje teme iz opšte kulture ali ...

Ubedjen sam da mnogi članovi imaju prilično šira interesovanja nego što su samo računari.
Simke je offline  
Stara 21.6.2007, 21:53   #10
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Slazem se sa bobijem, neka tema za narodne mase, uz strogi nadzor i visok kriterijum za spem, to bi moglo i da uspije.
Svadje su neminovne naravno, uprkos tome sto su sve cinjenice na Juventusovoj strani, uvijek ce se naci neki lik da to ospori
Eto, tako nesto sam mislio... Shvatam ja da je ovo forum o kompjuterima, ali vec postoje teme o muzici koje nemaju nikakve veze sa kompjuterima... Evo npr. tema Music top 10 liste...
caine je offline  
Stara 21.6.2007, 21:53   #11
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Nemam nista protiv ubacivanja "non-It" tema, ali mislim da je ovom forumu potrebnije prosirenje IT "delatnosti" tj. da se otvore jos neki podforumi koji nemaju veze sa onim sto izlazi u SK. Uzmite ES za primer... ima bezbroj podforuma. A sto se tice toga da je ovaj forum jedan od vecih... hmm niste bas u pravu, SK ima oko 7500 clanova dok ES npr. ima preko 140000, tako da se bas i ne moze svrstati u jedan od vecih. Po svoj prilici, nikad i nece, osim ako SK ne shvati koliko bi im forum vise koristio kada bi se oslobodio okova koji su mu stavljeni jer je takozvani feedback medij. SK bi sigurno privukao jos MNOGO citalaca ako bi izvrsli reformu foruma.
SuperG je offline  
Stara 21.6.2007, 22:00   #12
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Eto, tako nesto sam mislio... Shvatam ja da je ovo forum o kompjuterima, ali vec postoje teme o muzici koje nemaju nikakve veze sa kompjuterima... Evo npr. tema Music top 10 liste...
Za fudbal se može reći da nema nikakve veze sa kompjuterima ako izuzmemo semafor na stadionu, pa računare i komunikacije koje koriste novinari ali za muziku se ne može reći da nema veze sa računarima, to mi deluje kao da kažete za fotografiju da nema veze sa računarima ... da ne davim, u pitanju je neka sasvim drugačija veza i priča od fudbalske.
Simke je offline  
Stara 21.6.2007, 22:05   #13
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
SuperG kaže: Pregled poruke
SK ima oko 7500 clanova dok ES npr. ima preko 140000, tako da se bas i ne moze svrstati u jedan od vecih.
ES je mnogo stariji forum od SK-a, a sa druge strane tamo pratim dva podforuma, 3D grafiku i video produkciju i veruj mi da se danima dešava da nema nijednog posta. Ovde, iako mnogo manje ljudi ima, daleko je aktivnije, bar u domenu 3D grafike.
Dizajn zonu isto smatram jednim od većih foruma, iako ima 9000 članova. Skoro sam se učlanio u jedan strani baš omanji forum, ali je jako dinamična situacija, od oko 1500 članova, bar pedesetak su (za ono kratko vreme koliko sam mogao da vidim) vrlo aktivni. Tako da treba gledati po broju aktivnosti a ne po članstvu.
bobi je offline  
Stara 21.6.2007, 22:08   #14
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Za fudbal se može reći da nema nikakve veze sa kompjuterima ako izuzmemo semafor na stadionu, pa računare i komunikacije koje koriste novinari ali za muziku se ne može reći da nema veze sa računarima, to mi deluje kao da kažete za fotografiju da nema veze sa računarima ... da ne davim, u pitanju je neka sasvim drugačija veza i priča od fudbalske.
Ja se ne bavim muzikom, pa ne znam, ali konkretno za ovu temu music top 10 liste, u njoj se raspravlja o najboljim gitaristima, pevacima... Kakve to ima veze sa kompjuterima? Hocu da kazem, ta tema ima veze sa kompjuterima koliko i sa fudbalom... Koliko sam ja shvatio ovde nisu dozvoljene teme koje nemaju veze sa kompjuterima, pa ipak ova nije obrisana...
caine je offline  
Stara 21.6.2007, 22:26   #15
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Ja sam odavno rekao... ako se dozvoljavaju muzika i filmovi, onda treba i sport, i dalje stojim iza toga. Sve su to opšte teme i imaju podjednake veze sa kompjuterima. Recimo, u fudbalu sudije sve više koriste PDA uređaje, kamerama upravljaju kompjuteri, semaforom upravljaju kompjuteri, komentatori koriste kompjutere prilikom praćenja meča, tabla za obaveštavanje (izmene, produženo vreme meča...) takođe ima veze sa kompjuterima. Dakle, ako je problem samo to što se smatra da sport nema veze sa kompjuterima, to pada u vodu. Jedino što mi pada napamet jeste da se neko plaši navijačkih postova i prepirki da li je bolja Zvezda ili Partizan, Inter ili Juventus, Barsa ili Real... mada tako je i na onoj muzičkoj temi... ubiše se ljudi da dokažu da li je muzički pravac koji oni slušaju bolji od drugih, i da li je bolji gitarista Stivi ili Džoi...
Marko_L je offline  
Stara 21.6.2007, 22:37   #16
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Očigledno da ne pratiš.

Postoji tema koja ima veze sa automobilizmom i prilično je liberalna, počela je u fazonu IT primene i dostignuća u auto industriji a dozvoljavano je više od toga ... na žalost tema je prilično zamrla, nema dovoljno zainteresovanih i eno je negde duboko u Brbljaonici.

Predlagao sam još ranije da se u Brbljaonici napravi više reda i da se za početak odvoje teme iz opšte kulture ali ...

Ubedjen sam da mnogi članovi imaju prilično šira interesovanja nego što su samo računari.
Ih bre Simke, pamtis.
Ja sam licno lobirao za otvaranje iste.
Sve smo pokusali ali neki ljudi jednostavno nisu shvatili da je tema posvecena automobilizmu iako je naslov malo zamaskirao ilegalnu radnju.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=10769
Nicolas je offline  
Stara 22.6.2007, 10:25   #17
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Wink Re: Tema o fudbalu

Ja sam za i pokusao sam da uradim tako nesto sa otvaranjem Lige Sampiona ali nekome se nije svidelo i ode u nepovrat.
masteri je offline  
Stara 22.6.2007, 10:44   #18
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
masteri kaže: Pregled poruke
Ja sam za i pokusao sam da uradim tako nesto sa otvaranjem Lige Sampiona ali nekome se nije svidelo i ode u nepovrat.
A bas je lepo krenulo, za nekoliko dana je ispisano 50+ postova... Mislio sam da ce da prezivi... Verovatno im se nije svideo tok teme...
caine je offline  
Stara 22.6.2007, 10:59   #19
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Ne vredi vam ni da razmisljate o ovoj temi.
Ja sam pokusao jos pre par meseci da nateram moderatore da dozvole da se otvori posebna soba(ili cak samo jedna tema) vezana za sport, ali nije uspelo. Jednostavno ne moze.
Meni je padalo na pamet da im posaljemo 3 gajbe piva, da se obeznane, i onda da ih tako vesele nateramo da otvore temu, ali ne bi vredelo, jer bi zakljucali temu cim bi se otreznili.

....mozda, ako bi im svaki dan slali po 2 gajbe piva(ili neceg jaceg), mozda bi temu o portu i prezivela.

Sta kazete moderatori, pivo za sport, ili ne pijete na poslu?
Red Dragon je offline  
Stara 22.6.2007, 11:16   #20
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Tema o fudbalu

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Ne vredi vam ni da razmisljate o ovoj temi.
Ja sam pokusao jos pre par meseci da nateram moderatore da dozvole da se otvori posebna soba(ili cak samo jedna tema) vezana za sport, ali nije uspelo. Jednostavno ne moze.
Meni je padalo na pamet da im posaljemo 3 gajbe piva, da se obeznane, i onda da ih tako vesele nateramo da otvore temu, ali ne bi vredelo, jer bi zakljucali temu cim bi se otreznili.

....mozda, ako bi im svaki dan slali po 2 gajbe piva(ili neceg jaceg), mozda bi temu o portu i prezivela.

Sta kazete moderatori, pivo za sport, ili ne pijete na poslu?
Ne znam, jos ne odgovaraju... Ja sam ocekivao odmah ne i lock... Mada, ako ih 2 gajbe piva na dan ne ubede, nista nece

A mislim da ne mora posebna soba za sport, eventualno podforum u okviru brbljaonice "opsta kultura", gde bi se smestile sve teme o muzici i slicne...

Poslednja ispravka: caine (22.6.2007 u 12:21) Razlog: dodatak
caine je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55
Uputstvo za otvaranje tema! voodoo_ Konzole 0 24.4.2007 23:45
Promene u sobi "Kvarovi" i uputstvo za postavljanje tema Rocker Kvarovi 0 11.2.2007 17:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com