Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2007, 1:08   #21
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ponekad imam utisak da su to bas spam teme, poruke bez jasnog naslova, losi saveti pojedinaca,... poneki moderator koji ima los dan.... Bice sve ok, polako, videces
Ovo znam malo previse dobro.Secam se kad si mi stavio infraction za spamovanje slucajno, zato sto si delio svima zbog zahvalnica a ja bio ljut ko........

Ljudi, jel ste primetili da Voja triple postuje zato sto ne koristi multiquote
AkulM je offline  
Stara 24.11.2007, 1:11   #22
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
Ljudi, jel ste primetili da Voja triple postuje zato sto ne koristi multiquote
Aha, a neki su ga na to i direktno upozorili...
zoran845 je offline  
Stara 24.11.2007, 1:12   #23
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Hm, bese inaktivan vec prilicno dosta vremena...videh ovu temu i ae, da prokomentarishem...

Problem je u tome shto me ovaj forum zesce smorio od trenutka kada su se pojavili reputacioni leecheri, koji flooduju brbljaonicu, i samo se uvlace u guzu za koji reputacioni pojen. Ok, pametno shto ste iskopcali post count u brbljaonici, ali ovaj forum je krenuo skroz nizbrdo. Secam se kada sam se uclanio, sve je bilo mnogo zivotnije i nekako je bila bolja atmosvera...a sada...nema sunca. Evo naprimer imao sam probleme sa racunarom, i postavio sam detaljan opis problema sa slikama u odgovarajuci tread. Niko, sem dva clana nije ni pokusao (!!!) da pomogne, niko nije cak ni odgovorio na post jedno nedelju dana. Alo, kakva je svrha foruma kada ljudi nece da pomognu onima kojima pomoc treba? OK razumem da neznaju u cemu je gega, ali god damn, niko ni da pokusha da pomogne!...Overhyped teme potiskuju ostale, koje malo po malu umiru. Manje korisnika dolazi na forume jer im je monotono, i svi su samo u nekom kvazi fazonu...Kao shto je SirDuck reko, reputacije treba ISKOPCATI...odkada su poceli da se pojavljulju ljudi sa astornomskim brojem rep-ova, forum je krenuo nizbrdo...jako malo starih korisnika je ostalo na forumu...

Moderacija i administracija su po mom milsjenju na mestu, mada nisam bash u toku sa sadasnjim desavanjima.
Inuyasha je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Inuyasha na korisnoj poruci:
Jim Bravura (24.11.2007), The mighty Boo (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 1:13   #24
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Jedno pitanjce: cemu zabrana da se ne spominju imena racunarskih firmi? Ipak, nije to reklama vec jednostavno pomoc drugim korisnicima gde da kupe povoljnu i kvalitetnu racunarsku opremu....
I ja sam pre koji mesec imao slican problem sa moderatorskim delom, ali je sve to lepo reseno. Ipak konstruktivne kritike mogu da urode plodom. Slazem se da moderatori treba da budu tolerantniji ali ne previse. A sto se tice tema tu jos uvek stojim da bi trebalo biti malo popustljiviji prema sadrzaju. Ne mora sve biti u vezi kompjutera. Ugledajte se malo na jace kompjuterske forume...
Master Neo je offline  
Stara 24.11.2007, 1:20   #25
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
Inuyasha kaže: Pregled poruke

Problem je u tome shto me ovaj forum zesce smorio od trenutka kada su se pojavili reputacioni leecheri, koji flooduju brbljaonicu, i samo se uvlace u guzu za koji reputacioni pojen.
Reputacija uništava atmosferu.
Poruke više nemaju dušu, samo pohlepnost za reputacijama.
Kao EA koji upropasti sve igre i pretvori ih u mašinu za pravljenje para, tako i neki određeni članovi postupaju sa svojim porukama.

Mislim da je prvi korak ka oporavljanju ukidanje ove prokletije, a i mislim da se svima, ali baš svima, popela na glavu

Možda bi ljudi bili zainteresovani da pomognu kad ne bi bili previše zauzeti skupljanjem poenčića
SirDuck je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Blood Raven (24.11.2007), Jim Bravura (24.11.2007), Master Neo (24.11.2007), oluja (24.11.2007), Spawn BG (24.11.2007), The mighty Boo (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 1:21   #26
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

To sa firmama je verovatno već objašnjeno - niko ne bi mogao sprečiti nekog ko radi u nekoj firmi da se prijavi na forum i da onda nahvali svoju firmu i "napljuje" konkurenciju glumeći "poštenog kupca", a da se pri tom ne može biti niko siguran da li je u pitanju stvarni kupac, ili prosto reklamiranje/blaćenje.
Bryan Fury je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Beagle (24.11.2007), Chivan (24.11.2007), LunaticRS (24.11.2007), Master Neo (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 1:22   #27
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

@ SirDuck
Bravo, to i ja mislim. Recimo da otvorimo glasanje za ukidanje reputacije...
Master Neo je offline  
Stara 24.11.2007, 1:22   #28
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
Inuyasha kaže:
Problem je u tome shto me ovaj forum zesce smorio od trenutka kada su se pojavili reputacioni leecheri, koji flooduju brbljaonicu, i samo se uvlace u guzu za koji reputacioni pojen. Ok, pametno shto ste iskopcali post count u brbljaonici, ali ovaj forum je krenuo skroz nizbrdo. Secam se kada sam se uclanio, sve je bilo mnogo zivotnije i nekako je bila bolja atmosvera...a sada...nema sunca. Evo naprimer imao sam probleme sa racunarom, i postavio sam detaljan opis problema sa slikama u odgovarajuci tread. Niko, sem dva clana nije ni pokusao (!!!) da pomogne, niko nije cak ni odgovorio na post jedno nedelju dana. Alo, kakva je svrha foruma kada ljudi nece da pomognu onima kojima pomoc treba? OK razumem da neznaju u cemu je gega, ali god damn, niko ni da pokusha da pomogne!...Overhyped teme potiskuju ostale, koje malo po malu umiru. Manje korisnika dolazi na forume jer im je monotono, i svi su samo u nekom kvazi fazonu...Kao shto je SirDuck reko, reputacije treba ISKOPCATI...odkada su poceli da se pojavljulju ljudi sa astornomskim brojem rep-ova, forum je krenuo nizbrdo...jako malo starih korisnika je ostalo na forumu...
Bas tako. Upravo tako.
Deusdies je offline  
Stara 24.11.2007, 1:26   #29
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Ne znam shta da kazem, mozda i ne mogu puno toga da primetim jer u poslednje vreme nemam toliko vremena za forum kao ranije, (odraslo se mora se shljakati) chisto prelistam nove postove u temama koje su mi najbitnije, ali ranije sam primecivao to o chemu se ovde pricha, jbg i pojedini chlanovi su se previshe odomaćinili i opustili pa postoju sve i svashta, tako da opada kvalitet tema na forumu pogotovu shto je ovo jedan od boljih "Computer Related " foruma kod nas, ipak dodje neki novi chlan u potrazi za njemu bitnim informacijama, otvori temu nadje nekoliko dobrih postova a sve ostalo bude zayebancija i sprdachina, ili postuje svoj problem i na to se ubace neki koji PRETPOSTAVLJAJU ili daju potpuno netachne informacije chisto samo da imaju shto veci broj postova, a da ne pominjem koliko ima bezvrednih tema, Ali i takodje ima "GESTAPO" moderatora koji se ne razmishljaju mnogo da li da brishu, kazhnjavaju ili chak Banuju, chak i nekog ko prvi put pogreshi, sve u svemu to je NORMALNO ima toga i na drugim forumima tako da je malo kasno za neki Bunt ili bilo shta , Najbolje od svega je NE PRIMATI se mnogo na deshavanja na forumu, just step a side, jer nema svrhe
Predrag Stankovic je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
gagi_ns (24.11.2007), PCmaster (25.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:00   #30
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Neznam za motivaciju drugih novih clanova ali meni je uclanjenje na ovaj forum preporucio cale, kao izvor informacija o temama koje me interesuju a od ljudi koji znaju o cemu govore! Velika je verovatnoca da sam postovao poneku glupost i ucestvovao u diskusiji bez dovoljno argumenata/podataka/znanja, zbog cega se izvinjavam. Reputacije, br poruka i sl. me ne interesuju, ovde sam da naucim nesto i, eventualno pomognem nekome ako ikako mogu! Sve preko toga je...egzibicionizam! Mada graficki prikaz reputacije, postova i ostalo ne mora nista da znaci, nekom pocetniku, poput mene, moze da predstavlja orijentir u oceni vrednosti saveta! Odoh u off ali je cela tema malkice...
YBear je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku YBear na korisnoj poruci:
oluja (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:07   #31
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Evo i skillz da kaze neshto.
Jedan sam od malko matorijih chlanova foruma po stazu, za koju nedelju 2 godine, i bojim se da moram da se slozim da je situacija takva.
Od kada sam se 13.01. proshle godine registrovao na forum nije bilo ovako zamrlo. U pravu su ljudi koji kazu da je proshlo vreme kada su ljudi mogli da postave pitanje i da u kratkom roku dobiju odgovor. Prosto ranije sam sa uzivanjem chitao pisanije gomile ljudi koji su imali shtoshta pametno da kazu.
Po 2,3 sata sam chitao i kucao samo da prodjem na brzinu kroz ono najosnovnije.
A sad? Shta se sad radi? Jedino gde ima postova novih su Brbljaonica i forum Shta da kupim. Jedino boldovano plavo shto vidim su kojekakvi kvizovi(Boze me sachuvaj veze sa kompjuterima, ne moze tema o Formuli 1 gde sve vrvi od kompjutera a mogu kojekakvi leptirici i slichna kojeshtarija?!) i teme sa pitanjima Koja konfa za ove pare, POMOC!!!, shta da dodam itd. Ne shvatite me pogreshno ja bih prvi pomogao bilo kome ko to zatrazi a i nadam se da ima dobrih ljudi kojima sam to uchio koji ce da potvrde to. Ranije je bilo gomila tema novih i zanimljivih diskusija u Test Drive-u a sada jedino shto se radi pricha se o nekim cveticima leptirima i sl. Pa za to cu da odem kod malog sinovca i da mu pricha stric bajke za laku noc. Mislim strashno.
Ja sam od onih koji malo postuju u Brbljaonici oko koje se i digao ceo hype jer ljudi koji nisu na forumu ni 6 meseci imaju tonu postova i josh n puta toliko reputacionih poena. Greota mi je shto ljudi koji stvarno su zasluzni za neshto niti dobijaju respekt koji im je duzan niti bilo kakav povlashcen status.
Prvi da se pitam bih stavio AstraLogos-a kao moderatora u sobi za Zvuk i VIP status iz momenta. Chovek je toliko mudrih i nadasve konstruktivnih saveta dao da ja, koji sam bio duduk van svake klase za zvuk pohvatao shta je i kako. Mislim da ljudi koji vode ovaj forum su izgubili iz vida ono shto je bitno i mislim da je mesto okupljanja otishlo i previshe juzno, kao da vec nije bilo tako.
Korisnik boban56, chovek ima 50ak postova, a mislim da jedan post koji je dao u podforumu Modovi nije naishoa na bilo kakav vid neodobravanja i mogu da kazem da je dao veliki broj vrlo konstruktivnih i pametnih saveta iako ne pishe puno.
Ako se izuzmu razmirice i zestoke debate sa Mr.Garrisonom, koje po meni su antologija ovog foruma,mislim da je Garson pravi chovek za to i prosto je greota da neko ko je toliko korisnih saveta,tema,informacija i pitaj malog Pericu chega josh bitnog uradio za forum, ne bude moderator ili VIP chlan ili shta god chisto da se zna koliko je doprineo ovom forumu. Mislim da je tezak propust da ljudi koji stvarno rade neshto dobro za forum ne budu nagradjeni i tom nekom sitnom paznjom a da gomila potpuno perifernih stvar koje ni chine sushtinu foruma dobiju toliku paznju. Stvarno loshe i pomalo razocharavajuce.

Poslednja ispravka: mad_skillz (24.11.2007 u 2:15)
mad_skillz je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku mad_skillz na korisnoj poruci:
LunaticRS (24.11.2007), Nicolas (24.11.2007), PeTkO (24.11.2007), Predrag Stankovic (24.11.2007), steve89 (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:08   #32
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Da ocrnjujem necu nikoga, jer nisam u poziciji to da radim. Mozda neki moderatori rade sve u najboljoj nameri ali sa strane koja treba da daje tachne i nepristrasne informacije mislim da neki ljudi ne bi trebali da budu na moderatorskoj poziciji.
I da ne nabrajam vishe stvarno je sramota da ja to radim i da istichem bilo koga.
Polako broj ljudi koji su iole dobroga uchinili za ovaj forum se drastichno smanjuje a broj gluposti koje nebitni ljudi pishu rapidno raste. I ranije mi je smetalo shto ima dosta ljudi koji iz senke
Ako moj glas kao jednog od starijih chlanova foruma i chlana koji je probao i ,barem se nadam, delimichno uspeo da pomogne nekim ljudima ovde razmotricete ovo shto sam rekao.
Iskreno mislim da je krenulo nadole za ovaj forum, a da troshim rechi o reputaciji ne pada mi na pamet.
Sramota.

mad_skillz, nishta vishe nego obichan chlan ovog foruma
mad_skillz je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku mad_skillz na korisnoj poruci:
glitch (25.11.2007), Master Neo (24.11.2007), Nicolas (24.11.2007), steve89 (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:17   #33
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Tako je skillz, najgore je shto je opao kvalitet tema u svim delovima foruma, jedino po meni se josh Test Drive drzi , pogotovu zbog aktuelnih deshavanja na Hardware sceni , novi procesori ,grafichke i tako to, ali kad malo stvar zastari onda i po nedelju dana necemo imati shta kvalitetno da prochitamo. i ja sam jedan od starijih chlanova foruma za 10 dana pa 2 godine, i mogu da primetim da je ranije bilo mnogo manje chlanova a veci broj kvalitetnih postova
Predrag Stankovic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
mad_skillz (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:21   #34
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Moje misljenje je da je do ovog dovela reputacija.
Izgubila je smisao, sada se sve vise ljudi okrecu brbljaonici da bi zaradili po koji reputacioni poen i postali Faca nad Facama.Ja nemam nista protiv ljudi koji imaju po 6 ili 7 zelenih kockica ali jedan dobar deo je dobijen u brbljaonici.Ja priznajem da sam sigurno svoju jednu kocku zaradio u brbljaonici.Zato predlazem da se ukine reputacija i da se umesto reputacije postavi mogucnost "Add post to Favorites".
Toga ima na ovom
forumu(zelena zvezdica na mestu reputacije na SK-u).
masteri je offline  
Stara 24.11.2007, 2:45   #35
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Postovani SK (forum),

Pisem vam ovo ne sa namerom da vas bilo kako uvredim, vec da vam ukazem na trenutno stanje na SK forumu koje vi ne vidite, ili vidite, ali zmurite na jedno oko.

Ljudi beze od ovog foruma. Clan sam mnogih drugih foruma, i tako nesto nikada nisam video. Obicno bivaju banovani ili drugacije iskljuceni sa diskusije. Jeste li primetili koliko je kvalitetnih ljudi prestalo da post-uje? Navodim primer korisnika Magneto ili ForceWare. Verujem da ih ima jos, ali ih ne znam. Ova dvojica su mi "zapala za oko".
Alo bre?
Da kazem malo "po srpski", smanjite dozivljaj! Shvatate li, administracijo, kakva izivljavanja pojedini korisnici trpe od POJEDINIH moderatora?! Koliko je samo brisanja thread-ova, post-ova nepotrebno! Smanjivanje SPAM-a? Dajte, molim vas...

Po mom nekom licnom istrazivanju, na ovom forumu jedva da par moderatora zaista vredi i zaista zasluzuju da to i budu. Verujem, ili bolje receno nadam se, da se dobijanje moderatorske uloge ne gleda po broju post-ova. Necu da navodim imena onih "dobrih" moderatora, osim holodoc-a. Coveka izuzetno cenim i postujem, samim tim sto je njegov Word Count po post-u prosecno oko 100. A vidite koliko post-ova ima.

Ostali? Davanje pisljivih kaznenih poena (poznatiji pod imenom "infrakcije") bez bilo kakvog (dobrog) razloga, a kamoli obrazlozenja, postalo je rutina sa, boga mi, vecinu moderatora ovde. Plus, "katanci samo zvece". Lock-ovi tema padaju non stop, bez ikakve potrebe. Pa sta i ako ima malo SPAM-a? Strasno? Boze moj. Sta, da ne bi "budzili" post-ove? Pa sta i ako budze? Njihova stvar.

Shvatam ja da vi zelite da odrzite ovaj forum preglednim, ali povucite crtu, ljudi! Sve ima svoje mere i granice. I saam sam jednom na oko mesec dana prestao da dolazim na forum jer sam poludeo od prekomernog zakljucavanja i brisanja poruka. Aman.

Znam, kazacete mi "Slobodno se ti zali nekom od admina ako te neki mod uznemirava". Haha. Ajde, iskreno, sta ce od toga svega biti? Ma daaj....

MODERATORI su ljudi koji su odgovorni za vodjenje foruma. Istovremeno su i podrska korisnicima. POGRDNO NAZIVANJE bilo kog korisnika treba se najostrije sankcionisati, a znam da se to nije radilo. Koliko god korisnik bio iznerviran/izfrustiran/besan i sl., moderator UVEK mora da mu odgovori u duhu foruma, tj. ljubazno i jasno. To ce pokazati njegovu (njenu) velicinu. Pametniji popusta.

Primecujete li vi da odlaze kvalitetni ljudi (kao ljudi), a da sve vise dolazi novih koji, da izvinete, non stop samo ke*njaju nesto? Sto je jos gore, mnogi koji su takvi i ne bivaju sankcionisani na pravi nacin! A znate zasto? Ma znate, zato sto su i neki moderatori takvi.
Kad ovakvo nesto napise SK saradnik,sami vidite koliko nisko padate u ocima korisnika.Hvala Dellionu sto je realan i sto posmatra stvari iz pravog ugla.
LoneWolf je offline  
Stara 24.11.2007, 2:45   #36
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Isti post,PART 2 :

Daleko ste pobjegli od onog lijepog i prijatnog foruma koji je zaista i bio takav onih dana kad sam pisao prve postove na njemu.
Dali ste previse moderatorskih funkcija,i svaki "mali" moderator misli da je svojom jadnom funkcijicom uhvatio "Boga za bradu".
Treba vam jedna ogromna i temeljna reorganizacija,i pitanje "Ko zaista zasluzuje da bude moderator,a ko je postao moderator samo da bi "paradirao" forumom?"
Tek kad sami sebi postavite to pitanje i odgovorite na njega,imacete temelj za razvoj novog,starog foruma koji je NE TAKO DAVNO licio na zaista prijatnu i hvale vrijednu zajednicu ljudi spojenih zajednickim zanimanjem za kompjutere.

Morate da "utuvite" sebi u glavu da niko ne robuje forumu,i da ce svi koji zele da odu to i uciniti.
Na vama je da zadrzite korisnike i da budete malo kolegijalniji prema njima,a ne da kaznama smanjujete broj korisnika i udaljavate ljude sa NJIHOVOG FORUMA.

Forum je vas koliko i moj,a moj onoliko koliko i svakog drugog korisnika.
LoneWolf je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
steve89 (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:55   #37
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Poruka kompletnom SK forumu

Ljudi, kad čitam sve ovo i vidim koliko se žalite na moderaciju, ne mogu a da se ne osetim "povređenim". Svi govorite uopšteno i "nećete da prozivate" konkretne moderatore. OK, ne želite možda da se neko oseti loše zbog toga, ali ovako će se verovatno svi modovi osetiti loše. Imam i ja poneku zamerku na forum i na rad svojih kolega, ali to neću iznositi javno, jer mi imamo svoj deo gde se raspravlja o svemu i svačemu u vezi foruma, a tamo nikome ne ostajem dužan ni pohvalu ni zamerku i isto tako sam spreman i da ih primim. I verujte, u moderatorskom delu je u toku ozbiljna rasprava vrlo slična, a počela je pre neki dan, dakle nije uzrokovana ovom ovde. Ne znam šta ostale koleginice i kolege misle o javnom iznošenju zamerki na naš rad i ne znam šta će Admini reći na to, ali ja bih vas sve zamolio da eventualne primedbe na moj rad pomenete makar u privatnoj poruci. Slobodno, to je vaše mišljenje i imate pravo na njega. Sigurno neću nikog kazniti zato što mi nešto zamera. Na kraju krajeva i ja sam samo običan čovek kao i svi vi i sigurno sam grešio i sigurno ću opet negde pogrešiti, ali bi mi bilo drago kada bi mi neko ukazao na te greške da ih makar u budućnosti ne ponovim. Hvala unapred!
Rocker je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
glitch (25.11.2007), MilanSM (24.11.2007), steve89 (24.11.2007), urke (24.11.2007)
Stara 24.11.2007, 2:56   #38
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Iskoristio bih priliku da se zahvalim korisnicima na podrsci. Iskreno, mislio sam da ce se vas 2-3 javiti, a da ce ostali cutati, jer se suvise plase da kazu nesto. A ovamo bi nastavili da ocrnjuju forum... To su ti ljudi...

@Rocker: NARAVNO da cemo JAVNO raspravljati (zaliti) se na radove mod-ova. Efikasnije je ako to vide svi korisnici, pa post-uje njih 15. Znamo da nismo sami. A ovako, ja tebi recimo posaljem PM, a pojma nemam dal' je jos neko poslao, pa se ja zapitam dal' sam lud. E sad, u slucaju da mi se nesto kod tebe posebno ne svidja, ja cu ti poslati PM. Ali, ja govorim generalno, o svim, odnosno vecini moderatora.
Deusdies je offline  
Stara 24.11.2007, 2:59   #39
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ljudi, kad čitam sve ovo i vidim koliko se žalite na moderaciju, ne mogu a da se ne osetim "povređenim". Svi govorite uopšteno i "nećete da prozivate" konkretne moderatore. OK, ne želite možda da se neko oseti loše zbog toga, ali ovako će se verovatno svi modovi osetiti loše...


...Ne znam šta ostale koleginice i kolege misle o javnom iznošenju zamerki na naš rad i ne znam šta će Admini reći na to, ali ja bih vas sve zamolio da eventualne primedbe na moj rad pomenete makar u privatnoj poruci. Slobodno, to je vaše mišljenje i imate pravo na njega. Sigurno neću nikog kazniti zato što mi nešto zamera. Na kraju krajeva i ja sam samo običan čovek kao i svi vi i sigurno sam grešio i sigurno ću opet negde pogrešiti, ali bi mi bilo drago kada bi mi neko ukazao na te greške da ih makar u budućnosti ne ponovim. Hvala unapred!
Slažem se - izvolite kažite koji to moderator po vašem mišljenju nije ok i ne zaslužuje to mesto. Ovako uopšteno pričati...
[Imzadi] je offline  
Stara 24.11.2007, 3:02   #40
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Poruka kompletnom SK forumu

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ljudi, kad čitam sve ovo i vidim koliko se žalite na moderaciju, ne mogu a da se ne osetim "povređenim". Svi govorite uopšteno i "nećete da prozivate" konkretne moderatore. OK, ne želite možda da se neko oseti loše zbog toga, ali ovako će se verovatno svi modovi osetiti loše. Imam i ja poneku zamerku na forum i na rad svojih kolega, ali to neću iznositi javno, jer mi imamo svoj deo gde se raspravlja o svemu i svačemu u vezi foruma, a tamo nikome ne ostajem dužan ni pohvalu ni zamerku i isto tako sam spreman i da ih primim. I verujte, u moderatorskom delu je u toku ozbiljna rasprava vrlo slična, a počela je pre neki dan, dakle nije uzrokovana ovom ovde. Ne znam šta ostale koleginice i kolege misle o javnom iznošenju zamerki na naš rad i ne znam šta će Admini reći na to, ali ja bih vas sve zamolio da eventualne primedbe na moj rad pomenete makar u privatnoj poruci. Slobodno, to je vaše mišljenje i imate pravo na njega. Sigurno neću nikog kazniti zato što mi nešto zamera. Na kraju krajeva i ja sam samo običan čovek kao i svi vi i sigurno sam grešio i sigurno ću opet negde pogrešiti, ali bi mi bilo drago kada bi mi neko ukazao na te greške da ih makar u budućnosti ne ponovim. Hvala unapred!
Rocker sumnjam da je iko mislio na tebe.
Nicolas je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Nicolas na korisnoj poruci:
glitch (25.11.2007), mad_skillz (24.11.2007), PCmaster (25.11.2007), Rocker (24.11.2007), steve89 (24.11.2007)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Poruka prilikom podizanja OS Marti Misterija Operativni sistemi 7 18.6.2007 9:21
100 000 poruka holodoc Forum o forumu 116 17.11.2006 14:56
Broj poruka na ovom forumu... :))) Patton Forum o forumu 33 27.11.2005 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com