Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2008, 23:59   #21
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
E, a o čemu vi ovde pričate tj. koja je tema?

Penis enlargement, nabijanje postova, glupa pitanja, glupi odgovori, reputacija... ?
Pročitaj prvi i peti post.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 0:29   #22
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ponašanje na forumu

Pa takve postove uvek brišemo kad naiđemo na njih, a zna i po koja opomena/kazna da padne ako se pretera, ali ne možemo uvek i sve da vidimo...i ponekad moramo da spavamo ako ništa drugo!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 0:39   #23
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Takođe bi ljudi trebalo da daju imena temama tako da budu laka za search. Pošto, jelte, search na forumu koji je na srpskohrvatskom jeziku sa padežima nije tako efikasan kao search na forumu gde se govori samo engleski.
Il ja negde greshim ili mi se chini da kad koristish search ne rachuna se ime teme, vec samo trazi rechi iz postova, tako da je nebitno koje je ime tmem, kad ono ne utiche na search. A to me ujedno i nervira, ej rmnogo lakshe zapamtim ime teme, nego da nadjem neku unikatnu rech u toj temi
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 0:44   #24
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ponašanje na forumu

Citat:
duschan kaže: Pregled poruke
Il ja negde greshim ili mi se chini da kad koristish search ne rachuna se ime teme, vec samo trazi rechi iz postova, tako da je nebitno koje je ime tmem, kad ono ne utiche na search. A to me ujedno i nervira, ej rmnogo lakshe zapamtim ime teme, nego da nadjem neku unikatnu rech u toj temi
Ipak ti grešiš! Otiđi na naprednu pretragu i odčekiraj opciju "pretraži kompletne postove". Tada će pretraga biti izvršena samo na osnovu naziva tema!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2008, 2:09   #25
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Kakva offtopičina, čoveče O_o

što se tiče same teme o kojoj bi trebalo da raspravljamo ovde.. Složiću se sa noise-om. Često vidim kur*enje, kao i određenu dozu nevaspitanja u odgovorima. Pa šta i ako se desi da neko duplira temu ili pita nelogično pitanje, uvek ima početnika koji su možda tek nabavili prvi računar i/ili net konekciju, pa nisu ni upoznati sa ovom vrstom internet zajednice.

Mislim da ako nemaš dovoljno strpljenja da odgovoriš ljubazno, tipa: "Zdravo XXXXX, dobrodošao na forum! Već je YYYYY postavio to isto pitanje, ne bi bilo loše da koristiš pretragu pre postavljanja teme" - iskuliraj, nemoj ni da odgovaraš, naći će se već neko ko hoće.

Možda sam samo ja u pitanju, ali otkad sam nabavio prvi računar učlanjivao sam se u raznorazne "strane" forume, sa mnogo više članova od ovog. Primetio sam da je atmosfera tamo bitno drugačija, ljudi (gotovo) uvek ljubazno odgovore, usmere te ako promašiš ili dupliraš temu (daju ti link na topic ili eksterni sajt, bez izdr*avanja tipa: "Koristi google " i sl...).

I još nešto, primetio sam povećanu količinu palamu*isanja na forumu, obilato korišćenje namigivanja (čak onda i kada ono uopšte nema smisla), bezrazložno nadmudrivanje, kao i gomilu komentara prepunih nepotrebnog sarkazma, ironije i "humora".

Opet, možda sam samo ja, ali malo lagodnija, više prijateljska atmosfera bi prijala. Ovo uostalom ne važi samo za naše forume, već i ostale tipove zajednica - irc, na primer. Malo ljubaznosti i takta ne škodi, ljudi, ako ništa drugo - onda zbog neke lične kulture u obraćanju.
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku RaideR na korisnoj poruci:
Bokile (20.2.2008), noisy (7.2.2008), PAIN (6.2.2008), stesha (19.2.2008)
Stara 6.2.2008, 2:28   #26
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Pročitaj prvi i peti post.
Na ovo sam mislio.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Pa, noisy se valjda pozalio kako ljudi sa ovog nisu friendly i kako nece da pomazu manje strucnim ljudima.Naravno, kao i svaki put kad se postuje tema u podforumu "Forum o Forumu" nakon 3-4 posta ide se u neizbezni off topic...
Anyway, i ovo je off.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2008, 10:03   #27
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Takođe, neki ljudi traže bukvalno detaljno da im se objasni kako da se pređe neka igra (najviše visim na delu foruma za igre pa znam). Mislim, u čemu je poenta igranja onda? Ako već neko ne može da skapira posle deset poruka kako da pređe neki deo u igri onda neka ide na google ili youtube.
Dalje, mislim da nije ni potrebno spominjati koliko se ostavi poruka sa sadržinom:
- "Da li će mi igra raditi sa tom i tom konfiguracijom..." (u 90% tema na prvoj strani se nalazi i neka poruka u kojoj je izlistana zahtevnost ili link ka sajtu gde se to može videti)
- "A zašto meni ne može XYZ igra da radi sa grafičkim podešavanjima na maksimumu..." ili meni omiljena
- "Jao super je igra, meni radi na X fps-a, YxZ rezoluciji i (naravno) sa maksimalnim detaljima i ekstra sam zadovoljan..." (stiče se utisak kao da se ljudi hvale i kao da su pukli ko zna kolike pare na računar samo da bi pokrenuli neku igru na maksimumu detalja i onda se hvalili time)
izuzetak je dio foruma o igrama, tu se stvarno nekad pretjera. Ali na temama gdje ljudi traže pomoć oko nekog hardvera ili aplikativnog softvera bi trebalo biti malo više tolerancije. Niko ne traži da se 100 puta objašnjavaju iste stvari, ali ako već neko zna gdje ima odgovor na pitanje neka ostavi link a ne da napiše koristi google. Google je inače strašan, ako znaš pravilno da postaviš pitanje odgovor je uvijek u prvom rezultatu pretrage koji ti izbaci.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 16:22   #28
milana_c
Novi član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 33 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
RaideR kaže: Pregled poruke
Možda sam samo ja u pitanju, ali otkad sam nabavio prvi računar učlanjivao sam se u raznorazne "strane" forume, sa mnogo više članova od ovog. Primetio sam da je atmosfera tamo bitno drugačija, ljudi (gotovo) uvek ljubazno odgovore, usmere te ako promašiš ili dupliraš temu (daju ti link na topic ili eksterni sajt, bez izdr*avanja tipa: "Koristi google " i sl...).
U potpunosti se slažem.Kada sam se registrovala na jedan "strani" forum (od 70 000+ članova) moj engleski je bio skoro neupotrebljiv a moje znanje o kompijuterima ravno nuli (možda malo iznad toga).Ipak niko od njih mi NI JEDNOM nije rekao da npr. naučim engleski ili da koristim Google već, naprotiv, izvinjavali su se što njihovi odgovori nisu dovoljno jasni.Zahvaljujući njima,sada sam član na nekoliko site-ova sa engleskim kao formalnim jezikom,u stanju sam da pomažem drugim "početnicima" i potpuno slobodno, bez ikakvih problema sa prevođenjem ili grešaka u spelling-u, koristim IRC,MSN i ostale vidove live-chat-a.
Ali nije poenta u tome što je moj engleski sada upotrebljiv ili što mogu nekome da kažem kako da postigne ono što želi na svom kompijuteru.Poenta je u atmosferi koja se stvara u forumu i u međusobnim odnosima koji izrastaju u prava prijateljstva.Meni je čovek od 47 god. iz Velike Britanije spasio kompijuter znajući da zauzvrat može dobiti samo "hvala".Dečko iz Španije mi je nabavio muziku koju nigde nisam mogla da nađem,sa jednim Kanađaninom i jednim Australijancem volim čisto da porazgovaram...itd,itd.

Ako je moguće, putem interneta, stvoriti prijateljstva sa ljudima sa kojima se, najverovatnije, nikada neću ni rukovati,ne vidim zašto bi bio problem raditi na prijateljstvu sa nekim koga bi mogao već sutra da sretneš na ulici.
A i mnogo je lepše posećivati forum gde znaš da ćeš biti dočekan kao deo porodice.

Poslednja ispravka: milana_c (19.2.2008 u 17:29)
milana_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 19 korisnika se zahvaljuje korisniku milana_c na korisnoj poruci:
A M G (19.2.2008), Antony Kidis (19.2.2008), Banjopg (19.2.2008), Blood Raven (19.2.2008), Bokile (20.2.2008), Borowatz (20.2.2008), Chivan (19.2.2008), M1los (19.2.2008), MG-RAY (19.2.2008), Ne$A (19.2.2008), NjegovaWisost (19.2.2008), Orvel (19.2.2008), Pelagijska Argosija (19.2.2008), RaideR (19.2.2008), stesha (19.2.2008), steve89 (20.2.2008), vladale (19.2.2008), zdravkelja (19.2.2008), Željko (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 18:58   #29
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
milana_c kaže: Pregled poruke
U potpunosti se slažem.Kada sam se registrovala na jedan "strani" forum (od 70 000+ članova) moj engleski je bio skoro neupotrebljiv a moje znanje o kompijuterima ravno nuli (možda malo iznad toga).Ipak niko od njih mi NI JEDNOM nije rekao da npr. naučim engleski ili da koristim Google već, naprotiv, izvinjavali su se što njihovi odgovori nisu dovoljno jasni.Zahvaljujući njima,sada sam član na nekoliko site-ova sa engleskim kao formalnim jezikom,u stanju sam da pomažem drugim "početnicima" i potpuno slobodno, bez ikakvih problema sa prevođenjem ili grešaka u spelling-u, koristim IRC,MSN i ostale vidove live-chat-a.
Ali nije poenta u tome što je moj engleski sada upotrebljiv ili što mogu nekome da kažem kako da postigne ono što želi na svom kompijuteru.Poenta je u atmosferi koja se stvara u forumu i u međusobnim odnosima koji izrastaju u prava prijateljstva.Meni je čovek od 47 god. iz Velike Britanije spasio kompijuter znajući da zauzvrat može dobiti samo "hvala".Dečko iz Španije mi je nabavio muziku koju nigde nisam mogla da nađem,sa jednim Kanađaninom i jednim Australijancem volim čisto da porazgovaram...itd,itd.

Ako je moguće, putem interneta, stvoriti prijateljstva sa ljudima sa kojima se, najverovatnije, nikada neću ni rukovati,ne vidim zašto bi bio problem raditi na prijateljstvu sa nekim koga bi mogao već sutra da sretneš na ulici.
A i mnogo je lepše posećivati forum gde znaš da ćeš biti dočekan kao deo porodice.
Sve što si rekla ide u prilog mojoj tvrdnji da smo mi teška stoka (čast izuzecima, naravno)

P.S: Hmmm... milana_c bi da preko neta stvara prijateljstva sa ljudima sa kojima se nikad neće ni rukovati. A ja se uvek trudio da u nekim "net-prijateljstvima" postignem mnogo više od pukog rukovanja

Poslednja ispravka: shrafko (19.2.2008 u 20:04) Razlog: razlika između muškog i ženskog mentaliteta
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
ForceWare (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 19:05   #30
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

nije tacno, ne znam za druge forume ali ako ovde nema ljudi koji hoce da pomognu onda nigde nema.
Sto se tice koristi google, to se govori jer ljudi dodju samo na forum da dobiju informaciju(ma koliko god bila glupa iliu pametna) i onda zapale i vise nikad ih ne vidis. Sto se tice korigovanja nekih reci, to je normalno. Ja evo kazem da je vecina forumasa(ukljucujuci i mene) nepismena....da, tako je....meni se 100 puta dogodi da ne znam kako se neka rec pise, da li sa n ili m i tako dalje.
Znaci samo da se zna, ljudi sa ovog foruma nisu stoka i svi su tu da bi nekome pomogli(a neki su tu zato sto su malo zavisni) i retko kad ces videti da je neko ostao bez odgovora i sta vise odgovor se ovde dobija u vecini sluvcajeva u roku od 5 min.

toliko od mene
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
Nergal (19.2.2008), zoran845 (19.2.2008), Željko (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 19:24   #31
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
nije tacno, ne znam za druge forume ali ako ovde nema ljudi koji hoce da pomognu onda nigde nema.
Sto se tice koristi google, to se govori jer ljudi dodju samo na forum da dobiju informaciju(ma koliko god bila glupa iliu pametna) i onda zapale i vise nikad ih ne vidis. Sto se tice korigovanja nekih reci, to je normalno. Ja evo kazem da je vecina forumasa(ukljucujuci i mene) nepismena....da, tako je....meni se 100 puta dogodi da ne znam kako se neka rec pise, da li sa n ili m i tako dalje.
Znaci samo da se zna, ljudi sa ovog foruma nisu stoka i svi su tu da bi nekome pomogli(a neki su tu zato sto su malo zavisni) i retko kad ces videti da je neko ostao bez odgovora i sta vise odgovor se ovde dobija u vecini sluvcajeva u roku od 5 min.

toliko od mene
Nikola, malo brkaš pojmove i za džabe se osećaš prozvanim. I tražiš argumente za raspravu. I boriš se protiv vetrenjača
Ne upirem prste na ljude sa ovog foruma - nisam rekao da si ti takav, da je Rocker onakav a SFRJ ovakav. Ako hoćeš konkretno da raspravljaš o ovom forumu, mogu čak reći da je većina ljudi sasvim O.K.
Ali ovaj forum je kap u moru u odnosu na plejadu drugih foruma kod nas (baci malo pogled na neke najpopularnije forume i na "kvalitetne" argumentacije koje se tamo koriste, sa neizbežnim pominjanjem celokupne bliže i dalje rodbine), kao što su i korisnici ovog foruma koji raspravljaju o AA u Crysisu i klokovanju C2D manjina u odnosu na one koji će se hvatati za gušu zbog Zvezde ili Partizana, razbijati mek (iako je u pitanju franšiza a ne pravno vlasništvo tamo neke multinacionalne kompanije ), i na slične načine davati oduška svom ličnom nezadovoljstvu.

A ako baš hoćeš da seciraš ovaj forum - nije ni ovo baš mesto gde se ljudi drže za ruke i mirišu cveće.

Obrati pažnju kada prosečan Jovan Jovanović postavi neko opšte pitanje vezano za probleme sa hardverom - napabirči po par odgovora, od toga pola upotrebljivih, iako se zato danima raspreda o filozofskom pitanju "ko je Strelok". Ne kažem da je ovo pravilo, ali je sigurno česta pojava.

Dalje, ako se pojavi neki n00b i otvori neku bzvz temu, garantovano su mu sledeće dve strane spamovane. I da ne pominjem što će ga dobar deo auditorijuma za*ebavati i izvrgavati ruglu. Nisam toliki licemer da ne kažem da ja nisam zezao ljude, ali možeš biti siguran da ja nisam usamljeni primerak (ako kažeš da jesam - thx, po prvi put u životu ću se iskreno osetiti unikatnim
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 19:29   #32
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Sto se tice googlaj malo to i nije adekvatan odgovor kada ljudi traze neku pomoc. Ako cemo svi da guglamo onda nam i nije potreban forum. Zar nije bolje tako neku informaciju naci na forumu pa da lepo mozes reci: takav problem je vec postojao nadji na forumu, nego googlaj. U suprotonom ako nije postojao onda to zavisi od ljudi kolko mogu i kolko su zeljnji u pomaganju da se resi. Iz toga sledi mnogo konstruktivnija tema koja kasnije moze mnogo vise da pomogne. Ljudi mozda postave samo bazicno pitanje a iz toga treba eventualno da uslede jos neka pod pitanja u resevanju njegovog problema.

Googlaj i trazi po netu je bas za neke situacije gde nema odgovorova u temi i onda se treba osloniti na ceo net i naci resenje problema. I kada se nadje problem lepo je i reci sta je bio uzrok, sta je uradio da bi drugi mogli (kada njih zadesi slican ili isti problem) lakse da saniraju problem.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 19:34   #33
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

@shrafko
xexexexe nisam se ja osetio prozvanim vec sam normalno stao u odbranu foruma jer dosta vremena provodim na istom i tacno znam ko je kakav i grantujem ti da je jako malo broj(naravno od aktivnih clanova) kako bi ti rekao noob ili stoka.
Da se razumemo nisam se ja naljutio i slazem se sa tobom da ima istine u tome sto pricas ali veruj mi ovaj forum je daleko ispred vecine foruma u ovoj zemlji(a i sire), a moram reci i delom zahvaljujuci moderatorima koji stvarno redovno posecuju forum i drze do toga da se pravila postuju(cast povremenim ispadima)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
shrafko (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 19:37   #34
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
Sto se tice googlaj malo to i nije adekvatan odgovor kada ljudi traze neku pomoc. Ako cemo svi da guglamo onda nam i nije potreban forum. Zar nije bolje tako neku informaciju naci na forumu pa da lepo mozes reci: takav problem je vec postojao nadji na forumu, nego googlaj. U suprotonom ako nije postojao onda to zavisi od ljudi kolko mogu i kolko su zeljnji u pomaganju da se resi. Iz toga sledi mnogo konstruktivnija tema koja kasnije moze mnogo vise da pomogne. Ljudi mozda postave samo bazicno pitanje a iz toga treba eventualno da uslede jos neka pod pitanja u resevanju njegovog problema.

Googlaj i trazi po netu je bas za neke situacije gde nema odgovorova u temi i onda se treba osloniti na ceo net i naci resenje problema. I kada se nadje problem lepo je i reci sta je bio uzrok, sta je uradio da bi drugi mogli (kada njih zadesi slican ili isti problem) lakse da saniraju problem.
pa jbt sto sad tako generalizujes, nije se to na sve odnosilo, ako cesto posecujes forum videces da ima zilion pitanja tipa " ali ljudi jel ima noleta u novom top spinu" ili tema " na kojim taktovima radi 8800gt", pa jbt da li za to nije mogao da se posavetuje sa google-om.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 19:39   #35
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

To stoji. Ja kazem za neke probleme za win, nekim programom itd.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzambo na korisnoj poruci:
nikola87 (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 20:10   #36
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Nije neko lud da se registruje, pa ide da provjeri mail da se aktivira, pa opet log in, umjesto na google da ode. Znači, pomoć mu treba.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
milana_c (19.2.2008)
Stara 19.2.2008, 20:15   #37
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nije neko lud da se registruje, pa ide da provjeri mail da se aktivira, pa opet log in, umjesto na google da ode.
Iznenadio bi se...
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2008, 22:28   #38
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Ne bih se baš složio sa mišljenjem da su strani forumi cveće i izuzeci, tačnije da na njima nema budala.

Evo mog primera: od prošle godine ponekad svratim na jedan forum na engleskom koji je povezan sa (naravno) avanturama. Tamo ljudi pišu o nekim stvarima koje su interesantne relativno malom krugu ljudi, i povremeno aplouduju neke svoje priloge. Tek nedavno sam se osmelio da i sam aploudujem jedan prilog, da bih po završetku (posle mnogo sati), kada sam sav srećan rešio da objavim u postu svoje pregnuće, u temi video da je neko drugi to isto već napravio. Svejedno sam postovao o tome i požalio se što nisam najavio šta ću da uradim, da ne bi duplirali stvari. Ubrzo se ispod mog posta pojavio post člana koji je napravio istu stvar, sa molbom administratoru da se moj post izbaci, a meni zabrani da pišem o prilogu. Iako je ton bio veoma oštar, odgovorio sam "čoveku" u mirnom tonu, naglašavajući da mi cilj nije bio da se sa nekim takmičim, ni da ga kopiram, već da pomognem drugima.

Na ovaj post sam od onog člana dobio ličnu poruku sledeće sadržine (citiram bez ikakve ispravke):

"i suggest you to be less idiotic and less liar,idiot"

Nisam mu ništa odgovorio, samo sam pljuvačinu prijavio administratoru. Epilog: "pljuvač" nije kažnjen (ne znam ni da li tamo ima banovanja), eno ga i dalje piše.

Na ovom forumu provodim daleko više vremena, i (sem nekih sitnih peckanja i pakosti) nisam imao nikakve neprijatnosti, štaviše: ljudi su uvek bili spremni da pomognu (ne samo meni), kvalitetno i brzo (prosto se utrkuju ko će pre) - savetom, linkom, sugestijom, i (ili makar) lepim rečima.

Nema loših foruma (ili na takve nisam naišao), ima ih samo loše moderisanih i loših ljudi koji su ipak u (rekao bih ogromnoj) manjini.

I još nešto: kad god sam imao neki problem, pa guglao, rešenje je (skoro po pravilu) bilo u tredu nekog foruma.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
che daboli guz (25.5.2008), hacker_aca (19.2.2008)
Stara 20.2.2008, 0:52   #39
milana_c
Novi član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 33 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
shrafko kaže:
Sve što si rekla ide u prilog mojoj tvrdnji da smo mi teška stoka (čast izuzecima, naravno)
Onda je moja poruka bila čisto gubljenje vremena.Ja nisam imala nameru da bilo kojim delom te poruke omalovažavam forum(e) sa srpsko-hrvatskim/hrvatsko-srpskim zvaničnim jezikom.Do sada nisam bila član ni jednog srpskog foruma pa ne mogu da tvrdim kako vlada opšta nekultura i neprijateljstvo.Prosto sam naišla na komentare (članova ovog foruma) kako je na ovom forumu prisutan manjak tolerancije i na komentar RaideR-a da je na "stranim" forumima naišao na više gostoprimstva i strpljenja.
Ja sam "napolju" naišla i na potpune katastrofe od foruma.Zanimljivo je da su TorrentBox i IsoHunt u vlasništvu istog momka iz Kanade.IsoHunt je verovatno najnekulturniji forum na koji sam naišla,dok TorrentBox zaista smatram svojim web domom.Ipak,kada osoblje IsoHunt-a dođe u goste,to su potpuno nove : kulturne i inteligentne osobe (dok mi nikad ne idemo kod njih).

Citat:
shrafko kaže:
P.S: Hmmm... milana_c bi da preko neta stvara prijateljstva sa ljudima sa kojima se nikad neće ni rukovati. A ja se uvek trudio da u nekim "net-prijateljstvima" postignem mnogo više od pukog rukovanja
Opet pogrešno protumačeno.Da se nikad neću ni rukovati sa tim ljudima je krajnje tužna, ali ipak realna, konstatacija.Ipak,ja sam sa njima proživela neke teške trenutke u mom i njihovim životima (kao i mnoštvo lepih) i poznajem ih mnogo bolje nego neke ljude koje viđam svaki dan na poslu.
Da se ,ne daj Bože, desi da je nekome od njih potrebna moja pomoć koja zahteva moje fizičko prisustvo,veruj mi,ne bi postojao ni finansijski niti bilo koji drugi problem da se spakujem i uradim mnogo više od "pukog rukovanja".Jedan od njih je rekao "Na svetu ne postoje stranci već tek prijatelji koji se još nisu upoznali".

Da budemo jasni,to je samo nekolicina (njih 20-tak) od svih ljudi koje sam do sada upoznala preko neta.Za ostatak njih nemam baš tako lepe reči.

Naravno,ovaj forum još nisam stigla da upoznam ni približno.Malo sam njuškala po profilima članova i moram reći da je prosek godina mnogo niži od onog na koji sam navikla i to me je izuzetno prijatno iznenadilo.Po porukama nekih ovde bih pomislila da se radi o ljudima starijim od mene a ispostavi se da su mlađi i do 10 godina.Dopada mi se šta sam do sada videla i nadam se da će da će vreme provedeno ovde biti prijatno i meni i vama.
milana_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:01   #40
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
milana_c kaže: Pregled poruke
Onda je moja poruka bila čisto gubljenje vremena.Ja nisam imala nameru da bilo kojim delom te poruke omalovažavam forum(e) sa srpsko-hrvatskim/hrvatsko-srpskim zvaničnim jezikom.Do sada nisam bila član ni jednog srpskog foruma pa ne mogu da tvrdim kako vlada opšta nekultura i neprijateljstvo.Prosto sam naišla na komentare (članova ovog foruma) kako je na ovom forumu prisutan manjak tolerancije i na komentar RaideR-a da je na "stranim" forumima naišao na više gostoprimstva i strpljenja.
Ja sam "napolju" naišla i na potpune katastrofe od foruma.Zanimljivo je da su TorrentBox i IsoHunt u vlasništvu istog momka iz Kanade.IsoHunt je verovatno najnekulturniji forum na koji sam naišla,dok TorrentBox zaista smatram svojim web domom.Ipak,kada osoblje IsoHunt-a dođe u goste,to su potpuno nove : kulturne i inteligentne osobe (dok mi nikad ne idemo kod njih).
Heh, donekle se slažem sa tvojim stavom, ali mislim da nisi u pravu. Na svakom forumu, pa i na ovom, ima i biće onih koji će se praviti pametni i koji će u najviše slučajeva pisati poruke poentirajući na Google, ili na "Pretraži opciju". Slažem se, u redu je i da se to nekad napiše kada je tema već bila postovana nekoliko puta, ali ne uvek, i onim početnicima treba pomoći, što mi i pokušavamo da uradimo. Naravno, i moderatori greše i pretpostavljam da nas većina korisnika ovde ne voli. Zašto? Zato što mi (i sami moderatori a i SK redakcija) pokušavamo da pokažemo da je ovaj forum drugačiji od drugih - bez spama, offtopica i slično. Pokušavamo da napravimo jedan ozbiljan forum i mislim da smo u tome uspeli. Što se tiče ponašanja samih korisnika ja nisam nigde primetio negostoljubivost, a možda i grešim? BTW, kako to da si tako ubrzo primetila negostoljubivost, pošto vidim da si prilično nova?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Vasi poceci na ovom forumu zidan grobar Brbljaonica 38 1.2.2008 0:18
DOLE SNEG na forumu - uklonite FleŠ nikolam Forum o forumu 52 4.1.2008 10:54
Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :) rudar Pravljenje igara 256 16.11.2007 23:18
Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?") aurora Brbljaonica 283 8.7.2007 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com