Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Pregled rezultata glasanja: Da li podržavate novo pravilo
Da 53 50,48%
Da, ali želim natrag zahvalnice 32 30,48%
Da, ali želim natrag post count 1 0,95%
Ne 19 18,10%
Glasova: 105. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2009, 13:27   #61
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ovako nesto sam i ocekivao posto ne samo tokom zadnje nedelje nego i tokom zadnjih mesec dana desavalo se dok sam gledao u Cvetu Kompjutera da u 2 uglu,Lapsusima i Vicevima da je neki put bilo toliko postova da sam morao da predjem na drugu stranu.Sada kada nema vise zahvalnica ubilo je draz s jedne strane(meni su zahvalnice dosle kao zamena za rec koju bih napisao u narednom prostu Bravo.Svidja mi se itd).A s druge strane AMG i Aca nece imati puno posla,a i znamo zasto...
Sta da biram od ovih opcija,ne znam ni ja.Ne znam uopste koja od ovih opcija moze da nanese najmanje zlo.Ostao sam bez reci...
Packy je offline  
Stara 8.6.2009, 13:31   #62
G@Rtn3R
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 10.2.2008.
Lokacija: Cybertron
Poruke: 418
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 346 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

A sto niste resetovali br zahvalnica ili uklonili broj onih zaradjenih u Cvetu?
Kad bi choveg gledao rekao bi da ja pisem bas neke korisne postove...
G@Rtn3R je offline  
Stara 8.6.2009, 14:04   #63
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
A s druge strane AMG i Aca nece imati puno posla,a i znamo zasto...
Malo si se zeznuo kolega...

Meni samo zao sto necu znati da li se nekome vic ili neki lapsus dopao,dzaba sam ga onda i pisao.
Keki je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Keki na korisnoj poruci:
Psycho13 (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 14:31   #64
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Iskreno, ne znam sta da kazem. Ali bih se slozio sa onim sto Hephaestus kaze.
Zahvalnice su dosta prakticne. Jeste, bzvz je sto mnogi samo postuju u vicevima i tako nabijaju zahvalnice. Ali opet, bzvz bi bilo da, kad neki clan da pametan/korsitan odgovor, da svi krenemo da ga citiramo i posujemo hvala. Ili gluplja varijanta, nema zahvalnica i ne mozemo da se kroz postove zahvaljujemo nekom. Hvala Bogu da ce ljudi pomisliti da imaju posla sa nezahvalnim seljacima, i manje ce ljudi automatski da postuje.
Zahvalnice takodje sluze i da pokazemo da se slazemo sa necijim misljenjem, da nam je simpaticno nesto sto je neko rekao, ili nas je neko ispravio ili da je neko napisao nesto zaista pametno i recito.
Ja sam za neko kompromisno resenje. Poput postojanja zahvalnica, ali da se ne racunaju u vicevima i drugim neozbiljnim temama. Ili da se preuredi Brbljaonica i podeli na ozbiljan i neozbiljan deo (a neozbiljan deo nazovite "Pusteni sa lanca").
Red Dragon je offline  
Stara 8.6.2009, 15:32   #65
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
I Jeste, bzvz je sto mnogi samo postuju u vicevima i tako nabijaju zahvalnice.
Zbog toga su zahvalnice i ukinute u sobama Cvet & Brbljaonica .....



Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Zahvalnice takodje sluze i da pokazemo da se slazemo sa necijim misljenjem

Zbog toga su zahvalnice ostale u ostalim sobama na forumu ....


Neznam što su pojedinci počeli da žale za zahvalnicama ko da su ukinute podpuno . Pa nije one su ukinute samo u Cvetu i Brbljaonici
Freško je offline  
Stara 8.6.2009, 15:41   #66
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ovde ima izgleda ljudi koji su pali sa Marsa.
Maladikt je offline  
Stara 8.6.2009, 15:45   #67
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Ovde ima izgleda ljudi koji su pali sa Marsa.
Što ih tako ceniš kolega ?

Znači po tebi među mama ima marsovaca
Freško je offline  
Stara 8.6.2009, 16:03   #68
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Mislim da je red da se oglasim i ja kao moderator Cveta kompjutera.
Odluku o ukidanju zahvalnica i post count-a je podrzao ceo moderatorski tim, na celu sa clanovima redakcije. Doneta je s ciljem da se istakne glavna tematika ovog foruma, a to su racunari, a ne vicevi i smesne slike. Cvet i Brbljaonica su tu da se clanovi malo opuste od ozbiljnijih tema, ali ne cine srz foruma. Cvet je bio i leglo spama koji sam uvek nastojao da drzim koliko-toliko pod kontrolom. Mnogi bi mozda rekli da spama nema u tolikoj meri, ali da vi imate mogucnosti da vidite ono sto ja mogu, promenili bi ste misljenje, dajem vam rec.
Pogledajte glavne teme, tj. podforume zbog kojih i postoji ovaj forum. Ima puno clanova koji su maltene stalno aktivni i trude se da svojim znanjem pomognu ljudima u resavanju nekog kvara, dileme oko izbora komponenti, preporuce odgovarajucu aplikaciju. Njima se malo ko zahvaljuje, a po najmanje oni koji se registruju samo da bi nasli resenje za problem koji ih muci, pa posle nestanu bez traga i glasa. Ti koji najvise pomazu, uglavnom imaju najmanji broj zahvalnica, dok oni koji stalno pisu duple viceve i daju razne "pametne" komentare imaju reputaciju kao da su pokupili svo znanje sveta, rekli bi oni koji se po prvi put registruju na forum. E zato su ukinute zahvalnice iz Cveta i Brbljaonice.
A M G je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
Keki (8.6.2009), Marti Misterija (8.6.2009), Psycho13 (8.6.2009), Rasa (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 16:42   #69
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ја се потпуно слажем са новим ''законом'', али пошто има доста људи којима значе захвалнице у Цвету ипак мислим да би најбоља солуција била да остану захвалнице али да се не броје. Тако би члановима форума који не желе да губе време (као колега 15-20мин дневно) омогући да прочитају два, три вица (она која на тој страни имају доста захвалница(вероватно су добри)) и да мало поправе расположење уздрмано нулама и јединицама које неће да раде како он хоће, а и постери тих вицева (они којима то значи) ће имати увид дал су насмејали неког. Али пошто то наместити је да простите дркање велико, онда јбг.
Такоће било би смор укључити бројач захвалница а да постова искључити. Верујем да би некима било

Poruke: 24
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 70 puta na 50 poruka

Тако да је боља солуција да нема ништа...

Што се мене тиче не треба никаква репутација, али треба бити објективан.
sibirac je offline  
Stara 8.6.2009, 16:53   #70
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Mislim da je red da se oglasim i ja kao moderator Cveta kompjutera.
Odluku o ukidanju zahvalnica i post count-a je podrzao ceo moderatorski tim, na celu sa clanovima redakcije. Doneta je s ciljem da se istakne glavna tematika ovog foruma, a to su racunari, a ne vicevi i smesne slike. Cvet i Brbljaonica su tu da se clanovi malo opuste od ozbiljnijih tema, ali ne cine srz foruma. Cvet je bio i leglo spama koji sam uvek nastojao da drzim koliko-toliko pod kontrolom. Mnogi bi mozda rekli da spama nema u tolikoj meri, ali da vi imate mogucnosti da vidite ono sto ja mogu, promenili bi ste misljenje, dajem vam rec.
Pogledajte glavne teme, tj. podforume zbog kojih i postoji ovaj forum. Ima puno clanova koji su maltene stalno aktivni i trude se da svojim znanjem pomognu ljudima u resavanju nekog kvara, dileme oko izbora komponenti, preporuce odgovarajucu aplikaciju. Njima se malo ko zahvaljuje, a po najmanje oni koji se registruju samo da bi nasli resenje za problem koji ih muci, pa posle nestanu bez traga i glasa. Ti koji najvise pomazu, uglavnom imaju najmanji broj zahvalnica, dok oni koji stalno pisu duple viceve i daju razne "pametne" komentare imaju reputaciju kao da su pokupili svo znanje sveta, rekli bi oni koji se po prvi put registruju na forum. E zato su ukinute zahvalnice iz Cveta i Brbljaonice.
Vidi prijatelju, sam si dobro rekao - tema foruma su kompjuteri a ne vicevi i smešne slike.

Ali ako je osnovni dio foruma - kompjuteri i igrice, gotovo mrtav, i sad da bi se vidjela osnovna namjena kompjutera ne treba udarati po brbljaonici i nju skraćivati da bi se izjednačila sa ostatkom foruma. Naprotiv, oni ljudi koji dolaze samo zbog ta dva podforuma mogu da se zainteresuju i za ostalo, pa da nešta prokomentarišu. Ovako, jok, rastjerajte i ovo malo ljudi što je ostalo.

Katastrofalna greška, ali ćete je uvidjeti, bojim se kasno....

Bolje da ste razmislili kako da privučete ljude na "gornji" dio foruma.

Pogledajte podforum "osnovne komponente". Uz grafiku, trebao bi da je najvažniji na forumu SK.
Nekolka posta u 3 teme danas, dva posta prekjuče u 2 teme, ostalo sve prošlog mjeseca....


Ja sam i sam najveći dio svojih zahvalnica zaradio u Cvetu. Nije u tome stvar. Meni one stvarno ništa ne znače. Ja mogu da napravim novi profila ovaj da zaboravim, neće mi apsolutno ništa značiti. Ja samo kažem da pravite veliku grešku...
NjegovaWisost je offline  
Stara 8.6.2009, 17:44   #71
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Mislim da će pasti atomska bomba na Mali Mokri Lug sad kad nema više zahvalnica i brojanja poruka u te dve sobe. 'Ajme meni, šta ćemo sad? Da je mene neko pitao izbacio bih sa foruma celo to smeće zvano Brbljaonica. ''Autoru vica će značiti''. Kakav crni autor vica. Ja sam svestan da 90% ljudi (da ne kažem dece) ovde dolazi da gleda sličice i čita viceve, ali to ne znači da je to razlog postojanja ovog foruma.
Maladikt je offline  
Stara 8.6.2009, 17:47   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ne zelim da se ponavljam, ali zahvalnice su bile prakticne u tim "sobama". Nista bolje nego u temi koja se sastoji od "kolekcije" sadrzaja, da isti bude "rangiran" od strane korisnika.

Ako je problem bio i njihovom brojanju, to je ono sto je trebalo da bude ukinuto.


P.S.
Cak stavise, bilo kakvo brojanje zahvalnica, pa ni u ozbiljnim temama nije nesto sto bi ostavio. "Brojaci" su vec totalno poremeceni tako da pravljenje neke "ozbiljne" reputacije nije moguce od istih, sem ako se ne resetuju svi brojaci.

Poslednja ispravka: player1 (8.6.2009 u 17:56)
player1 je offline  
Stara 8.6.2009, 17:59   #73
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ne zelim da se ponavljam, ali zahvalnice su bile prakticne u tim "sobama". Nista bolje nego u temi koja se sastoji od "kolekcije" sadrzaja, da isti bude "rangiran" od strane korisnika.

Ako je problem bio i njihovom brojanju, to je ono sto je trebalo da bude ukinuto.


P.S.
Cak stavise, bilo kakvo brojanje zahvalnica, pa ni u ozbiljnim temama nije nesto sto bi ostavio. "Brojaci" su vec totalno poremeceni tako da pravljenje neke "ozbiljne" reputacije nije moguce od istih, sem ako se ne resetuju svi brojaci.
Pa najbolje je da se izbriše čitav forum...
NjegovaWisost je offline  
Stara 8.6.2009, 18:06   #74
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
rastjerajte i ovo malo ljudi što je ostalo.
Moje lično mišljenje je da ko dolazi samo zbog cveta i brbljaonice, može slobodno zauvek i da ode... Meni neće nedostajati.
Ketchua je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Gradimir (8.6.2009), Marti Misterija (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 18:07   #75
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
sem ako se ne resetuju svi brojaci.
to bi bilo extra
Gradimir je offline  
Stara 8.6.2009, 18:13   #76
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pa najbolje je da se izbriše čitav forum...
Podržavam ideju.
Maladikt je offline  
Stara 8.6.2009, 18:38   #77
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Resnje je uvesti dva tipa zahvalnica
- za saljive poruke
- za korisne poruke

Oggy je offline  
Stara 8.6.2009, 18:44   #78
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Resnje je uvesti dva tipa zahvalnica
- za saljive poruke
- za korisne poruke

pa i saljivo je ponekad korisno
Gradimir je offline  
Stara 8.6.2009, 19:40   #79
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Nemam nista protiv toga sto je ukinuto brojanje poruka, ali ne vidim poentu ukidanja zahvalnica.
Zato mi se ova ideja svidja:
Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Resnje je uvesti dva tipa zahvalnica
- za saljive poruke
- za korisne poruke

Greko Darstiva je offline  
Stara 8.6.2009, 20:06   #80
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Moje lično mišljenje je da ko dolazi samo zbog cveta i brbljaonice, može slobodno zauvek i da ode... Meni neće nedostajati.
Ali dragi moderatoru, sta cemo sa ljudima koji dolaze ne samo zbog toga ali dolaze izmedju ostalog i zbog toga, vidis i sam koliko se pise u drugim delovima, samo preletis i za pet minuta si sve video.

Evo ja npr. ne dolazim na forum da bih spamovao i bildovao zahvalnice, ali volim i zahvalnice, kao ti se ne odusevis kad u drustvu izvalis nesto dobro i svi se smeju i tapsu te po ramenu, naravno da ti prija, prijaju i ljudima zahvalnice lepo je znati da si nasmejao nekog...

Ja sigurno necu prestati da posecujem forum jer ste ukinuli zahvalnice i post count u cvetu i brbljaonici, to mi jednostavno nije toliko vazno, ali ce sigurno biti ljudi koji ce otici s foruma i ja ti garantujem da nece svi do jednog biti klinci koji samo vise u cvetu.

Ajde sada da upregnem svoje psihicke mogucnosti i razmisljam kao neko drugi i opravdam ukidanje zahvalnica u cvetu, ali sta je sa brbljaonicom, to je esencija foruma ono sta ga drzi zajedno da ne postane kompjuterski know how plus tamo se nalaze teme koje su krajnje ozbiljne prirode, npr. ono o voznji, o Cernu, o drevnom ratovanju, knjige, muzika i sl. tu bi zahvalnice trebale da se vrate kako bi lakse izrazavali uvazavanje tudjeg misljenja ili potpuno slaganje sa istim.

Ovo ste trebali da uradite promisljenije i postupnije, a ne ovako s neba pa u rebra, cas ih ima cas ih nema.

Kao sto sam ranije rekao u potpunosti podrzavam ovo odvajanje zahvalnica.

Ketchua ne govorim ovo samo tebi, nego sam uzeo da se nadovezem na tvoj post

Sad moram da pisem ovako dugacke postove da ne pokvarim odnos poruka i zahvalnica
Equilibrium je offline  
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Auror (8.6.2009), Bokile (8.6.2009), daniloBG (8.6.2009), Game fever (10.6.2009), Greko Darstiva (8.6.2009), Martok (8.6.2009), Nikola95 (8.6.2009), NIx Car (8.6.2009), NjegovaWisost (8.6.2009), Psycho13 (8.6.2009)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hoću nešto novo! (divlje) RIMEDAG Programi za mobilne telefone 9 19.10.2008 23:28
Skoro Novo za Novo? real022 Šta da kupim? 7 8.1.2008 16:06
Novo napajanje za geforce 8800gts yahhoo ŠDK - Ostale komponente 15 11.12.2007 15:23
da li je bolje novo ili polovno? mcdado Šta da kupim? 26 10.3.2007 14:38
Staro za novo voodoo_ Tekstovi u SK 2 29.4.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com