Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2009, 16:23   #61
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Ako bih rekao da je broj loš, pogrešio bih sigurno, ali ako bih rekao da je broj izvanredan, grdno bih se prevario. Prevario bih se da je loš zbog Satzuma gedžeti koji su me trgli iz letargije kao i Nađa Higl ovog prvog avgusta u ranim jutarnjim satima kad sam nabavio ovaj broj. Takođe vrhunski uređaj, još bolji tekst o kućnom bioskopu. Samo tri lista napred nalazim nešto za šta treba živeti. Domaća blogerska scena. O internet parkovima treba svi da dobro razmislimo, da li ih želimo ili ne. Gledajući moje sugrađane iz Čačka kako jedu gus sa klupe, za neverovati, jer ne znam drugo za šta im to treba. Nije to za nas, mi ne znamo ni ko je Higl gore navedena, a kamoli da koristimo takve parkove. Svaka čast za tekst... Hvala što ste me uputili da istražujem sa mojim za naše prilike ultra brzim netom, hotele. Ne verujem da bih sam znao aktivirati takvu temu.Uh pirate bay love you. Novi trendovi na mreži, kao stari lisac sam već uočio i uveliko koristim te nove prinadležnosti. Jutros sam video besplatan programčić kutija sa bojicama koji će moj istraživački instikt sigurno isprobati. Neko će reći, da li sam normalan, možda dete u kasnim tridesetim? Neee ja samo volim vektorsku grafiku bilo kog oblika. E jeste se potrudili za besplatne programe, svaka čast. Posle dosta hvale, reći će te zašto je loš broj? Ma ostali hardver je katastrofa. Pa umesto da stoji naslov, dok ne stigne 4790, ono stoji 4770 koja je na tržištu već neko vreme!? Reklame, već smo udarili u dno kad se vratio alkohol u štampi, ali kriza reklamiranja je zahvatila sve, a i po zakonu je reklamiranje. O testeru,(nije husquarna), nemam reči, takođe spada u grupi za dno-dna. I na kraju sve u svemu ocena od 1 do 10 je 4+. Baš sam poranio sa analizom, valjda ove vrućine utiču na brzopletost. Ako bi bilo kasnije samo bi imao još više kritikčkih testova, jer tek treba da pročitam urednikovu reč i Qzmine vragolije.

Poslednja ispravka: todos (1.8.2009 u 19:25) Razlog: dodatak plus pismenos' je opasnos'!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 22:38   #62
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Moram ti protivurečiti, ali Kuzma je ovaj put zapravo u pravu.

9500 GT, odnosno 8600 GT je odveć stara i slaba kartica čija je "procesorska snaga" nedovoljna za nove, namašćene igre. U starijima između GDDR2 i GDDR3 varijante imaš npr 50 vs 60 frejmova, što je nebitno, a u novim imaš 10 vs 15 frejmova, što je opet nebitno.

Probao sam GTA IV nedavno na obe varijante. Na istom (skromnom) nivou detalja bolje je radio na 9500 GT sa 512 MB GDDR2. Na moje čuđenje.

Naravno, i dalje važi da je 512 MB GDDR3 bolje od 1 GB GDDR2, ali 256 MB je prosto malo za nove igre, ma koliko ta memorija brza, jer su igre postale predetaljne i grafika onda poteže za sistemskom memorijom (koja je dobro sporija), i onda nikakve vajde od GDDR3.
Znaci,od dve lose,bolja je skuplja?Ne znam za vas,ali ja bih u takvoj situaciji isao na novije tehnologije,pa makar one bile mizerne.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 23:28   #63
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Jel ima u ovom broju opis Harry Potter and the Half-Blood Prince igre?

Poslednja ispravka: Schnak3 (2.8.2009 u 0:08)
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 23:32   #64
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Jel ima u ovom broju opis Harry Potter and the Half-Blood Prince igre?[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ivan/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]
ima a kako pokusavas to da nakacis sliku sa kompa? uploaduji je prvo
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 0:08   #65
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
ima a kako pokusavas to da nakacis sliku sa kompa? uploaduji je prvo
Nemam blage veze sta je ovo Nisam pokusavao da je uploadujem.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 1:32   #66
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
[OFF]Većina osobina Pentiuma Dual-Corea su i dalje zadržane - veliki multi, malo keša i relativno nizak FSB. Virtuelizacija je uvedena jer su najjeftiniji dostupni VT ready procesori iz Intela oni iz E8x00 serije koja je poprilično skuplja od novih AMD-ovih Athlona X2 (250, recimo), a koji takođe imaju podršku.[/OFF]
Da si ti nama živ i zdrav, AMD to ima u Svim X2 procesorima od AM2 platforme naovamo.
Čak i jednojezgarni Athlon procesori sa revizijom čipa od "F" pa na dalje imaju
AMD-V instrukcije. (Semproni nemaju ni jedan)

Intelu je ovo prvi čip u ekonomskoj klasi Ikada da ima VT instrukcije..
http://en.wikipedia.org/wiki/AMD-V#A...on_.28AMD-V.29

Inače, kad će SK da počne da objavljuje naslovnu stranu PRE slanja u štampu,
da bi moglo da se ispravi nešto na njoj ako mnogo ljudi stavi primedbu?
Ovako je samo poruka: "Evo vam naslovna al baš nas briga, mi smo već odlučili šta će da bude i kako , vi možete samo da komentarišete na gotovo".
Dakle, par dana ranije naslovna na forum, AKO vam je stalo do mišljenja čitalaca..

Inače, naslovna strana je OČAJ živi i dobra je za naslovnu stranu sveta IGARA (kad će svet igara?)
a mene će ovog meseca biti zaista sramota da nosim takvu naslovnu sa sobom u autobus kad negde putujem, da ne pomisle svi da čitam neki infantilni strip, treba misliti i na to.
Čak i na vrelom pesku na moru, naslovna deluje nikako i jadno. Toliko o podvučenom žutom.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 2:36   #67
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Da si ti nama živ i zdrav, AMD to ima u Svim X2 procesorima od AM2 platforme naovamo.
Čak i jednojezgarni Athlon procesori sa revizijom čipa od "F" pa na dalje imaju
AMD-V instrukcije. (Semproni nemaju ni jedan)

Intelu je ovo prvi čip u ekonomskoj klasi Ikada da ima VT instrukcije..
http://en.wikipedia.org/wiki/AMD-V#A...on_.28AMD-V.29
Pa? Ja sam govorio o dostupnim dvojezgarnim AMD procesorima poredivši ih sa takvim Intelom, kao konkurentom. Naravno da je lako praviti se pametan i iz naftalina izvlačiti revizije F i ostalo, ali je pravo pitanje šta se od toga može naći. Ako tako gledamo i Intel ima, svojevremeno papreno skupe, Pentiume 662 i 672 koji podržavaju VT.

I Windsor i Brisbane se sve teže i teže nalaze, a kamoli ovo... Doduše, tu su Kuma (7750+) i Lima/Orleans (Athloni LE), ali su to procesori novijeg datuma ili jednojezgarni, tako da i tu priča ne pije vodu...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 9:49   #68
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Svet Kompjutera se stampa u 50 000 primerka. Oni koji vole taj casopis (poput vecine clanova onog foruma) ima da nastave da ga kupuju iako je ponekad naslovna veoma jadno uradjena. Ja u zivotu nisam cuo nekog da je rekao:"Necu da kupim ovaj casopis jer mu je naslovna strana mnogo ruzna"!

Mislim da je Quzma jekao da se naslovne smenjuju ovako: zene/hardver/softver/zene/igra/hardver/zena/zena (tako nekako , valjda u broju gde je na naslovnoj devojka obucena u majce IEa, Mozile i Opera).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 10:46   #69
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Jel ima u ovom broju opis Harry Potter and the Half-Blood Prince igre?
Pogledaj post u kome je sadrzaj.
Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Inače, kad će SK da počne da objavljuje naslovnu stranu PRE slanja u štampu,
da bi moglo da se ispravi nešto na njoj ako mnogo ljudi stavi primedbu?
Ovako je samo poruka: "Evo vam naslovna al baš nas briga, mi smo već odlučili šta će da bude i kako , vi možete samo da komentarišete na gotovo".
Dakle, par dana ranije naslovna na forum, AKO vam je stalo do mišljenja čitalaca..
Inače, naslovna strana je OČAJ živi i dobra je za naslovnu stranu sveta IGARA (kad će svet igara?)
a mene će ovog meseca biti zaista sramota da nosim takvu naslovnu sa sobom u autobus kad negde putujem, da ne pomisle svi da čitam neki infantilni strip, treba misliti i na to.
Čak i na vrelom pesku na moru, naslovna deluje nikako i jadno. Toliko o podvučenom žutom.
Vec smo u vise navrata pisali o tome, urednici biraju temu naslovne i neumesno je da se bilo ko mesa u njihov izbor. Cak i kad bi odlucili da pravimo izbor za naslovnu u kome bi citaoci mogli da ucestvuju to bi u praksi bilo nemoguce izvesti zbog kratkog vremena kojim raspolazemo (stamparija ima stroge rokove).
Motiv na neslovnoj je artwork koji nam je poslao sam izdavac i tu se ne sme nista menjati (ili prihvati ili ne).
Sta fali citanju stripova? Jel to danas neka sramota? Moja generacija je odrasla na stripovima...
Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Svet Kompjutera se stampa u 50 000 primerka. Oni koji vole taj casopis (poput vecine clanova onog foruma) ima da nastave da ga kupuju iako je ponekad naslovna veoma jadno uradjena. Ja u zivotu nisam cuo nekog da je rekao:"Necu da kupim ovaj casopis jer mu je naslovna strana mnogo ruzna"!
Mislim da je Quzma jekao da se naslovne smenjuju ovako: zene/hardver/softver/zene/igra/hardver/zena/zena (tako nekako , valjda u broju gde je na naslovnoj devojka obucena u majce IEa, Mozile i Opera).
Stampa se u 46.000 primeraka
Quzma je to malo saljivo rekao. Redakcija se trudi da ravnopravno tretira i hardver i softver i igre.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 10:59   #70
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Redakcija se trudi da ravnopravno tretira i hardver i softver i igre.
Ne mogu a da ne primetim kako je autor naslovne strane veshto izbegao da u kontekst uvuche ravnopravnost zhena sa igrama/hardverom/softverom
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
oluja (2.8.2009)
Stara 2.8.2009, 11:23   #71
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: Svet kompjutera 08/2009

Zar je moguce da jos uvek Qzma mrzi Amd ?

Tip se u IO portu obratio sa problemom da mu igrice na konfi cas seckaju a cas ne, ima amd x2 6000+ i ne mogu da se setim koju grafu, a Qzma je odmah raspalio po Amd-u i kako je bezbroj puta spominjano u SK da se ne uzima Amd.

Zna se da taj problem pri gamingu moze da ima nekoliko uzroka.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 11:34   #72
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

ovde ljudi mnogo kake oko naslovne, nekome je dosadna, nekome odvratna, nekome lepa... Meni je ova odlicna i pet puta bolje od prosle, ali u principu bas me briga...

Zasto toliko potencirate raspravu o naslovnoj, kao da ne umete da citate nego gledate slike po casopisima... Komentarisite malo tekstove za promenu.
Ovaj lik se stidi da ga neko vidi kako cita strip, e pa sinko ti kupi Politiku, otvori je a unutra stavi SK pa citaj, kad si kompleksas... Stripovi su zakon!

Pohvalio bih rec urednika, tj. prvu polovinu teksta, a posle se vratio svom stilu na koji smo navikli, a koji pomalo postaje dosadan...

Takodje pohvala za Momira, koji iz broja u broj odlicno i detaljno razradjuje raznovrsne teme. (Ponos ETFa svaka cast !) i naravno za oba opisa Monkey Island-a, A.Dinic u najboljem izdanju.

I jedno pitanje:
Zar je moguce da nema desavanja na Dota sceni? Stalno pisete o CS turnirima, cudi me da nema nekih turnira u Doti koja je poprilicno popularna kod nas... Ajd potrudite se da ispratite i tu scenu...

I da li mi se to cini ili je sledeci broj jubilarni 300-ti ? Napred Spartanci
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Ketchua (2.8.2009)
Stara 2.8.2009, 11:35   #73
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Sta fali citanju stripova? Jel to danas neka sramota? Moja generacija je odrasla na stripovima...
Nista ne fali. Ja bih citao stripove kada bi mogao uopste da ih kupim. Originalan Marvel nikad nisam video.

Danasnja generacija odrasta na doti, kanteru i wowu.

@EDIT: Pronasao http://forum.stripovi.com/
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 11:40   #74
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
I jedno pitanje:
Zar je moguce da nema desavanja na Dota sceni? Stalno pisete o CS turnirima, cudi me da nema nekih turnira u Doti koja je poprilicno popularna kod nas... Ajd potrudite se da ispratite i tu scenu...
Aleksandar Askovic (net play) je strastveni igrac Dote pa ce sigurno biti reci o tome cim se desi nesto znacajnije...
Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
I da li mi se to cini ili je sledeci broj jubilarni 300-ti ? Napred Spartanci
Odlicno si primetio
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 11:47   #75
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

E pa za 300-ti broj ocekujem iznenadjenje, jedan masan DVD sa recimo prvih 30-ak brojeva na njemu, za nas mladje citaoce koji smo propustili pocetak SK-a.
Da obelezite jubilej
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 11:51   #76
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 08/2009

Ja ocekujem da za 300 broj povecate cijenu na 3eura. Jer mi se cini da 46000 primjeraka po 2 eura nisu neka velika zarada. Mislim da zasluzujete vecu zaradu. Ja bih svakako kupovao SK po toj cijeni.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 12:30   #77
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Ja ocekujem da za 300. broj Qzma zavoli AMD...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 12:48   #78
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Ja ocekujem da za 300. broj Qzma zavoli AMD...
Onda ce umesto broja 300 na trafikama da se pojavi "Chekajuci Godoa" u izdanju Politike .

Kad smo vec kod naslovne, mislim da je vishe nego OK, bolje i to nego da su nashli neki prezhvakani poster SF IV koji smo vec XXX puta videli na images.google.com. Inache volim agresivne naslovne strane, ona crvena sa testom antivirusa i ova zhuta su mi legle. Broj cu, nadam se, kupiti vecheras, a utisci sutra-prekosutra.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 13:07   #79
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Hej, sta je ovo!!! Pola casopisa je prosli broj cela Test Drive rubrika i sve pre nje je iz proslog broja!
Jel ovo ovako na svim primercima?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 13:55   #80
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 08/2009

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
....valjda u broju gde je na naslovnoj devojka obucena u majce IEa, Mozile i Opera).
Emina Kuc
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 3/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 114 11.3.2008 17:14
Svet kompjutera 10/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 110 16.10.2007 2:40
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com