Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2006, 19:39   #1
Kevin
Novi član
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom GеForce 7900GT i druge

Evo vec vise od mesec dana slusam i citam o Ge Force 7900 i 7600 grafickim karticama.Koliko sam uvideo nemam gde da ih kupim!
Cinjenica je da su ih sve nase novine istestirale, ali niko nije postavio pitanje kada cemo i gde moci da ih kupimo!
Da rezimiram - dzaba su mi svi testovi ovog sveta ako to sto meni treba nema u prodaji.
Inace u nasem okruzenju se vec uveliko prodaju ti modeli. Mislim da je ovo jako veliki minus za nase dobavljace a i za novinare koji pisu a ne postavljaju prava pitanja. Mislim da korisna adresa tipa www.yu.asus.com ili www.gigabyte.co.yu i nisu korisne adrese. Oni koji su bili na tim sajtovima ce shvatiti i zasto. Prvi ocigledno ne rade iz Beograda i nema nijednog telefona na koji se moze informisati, a da ne pocinje sa 99...dok su drugi poslednje vesti imali prosle godine itd.
Ako neko moze da mi pomogne i odgovori kada ce se pomenute graficke kartice pojaviti i u ovoj smesnoj Srbiji, a medjuvremenu predlazem
i redakciji SK da testira samo ono sto vec moze da se kupi i ovde kod nas, a ne u JAPANU
Kevin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 20:11   #2
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Kevin kaže:
Ako neko moze da mi pomogne i odgovori kada ce se pomenute graficke kartice pojaviti i u ovoj smesnoj Srbiji, a medjuvremenu predlazem
i redakciji SK da testira samo ono sto vec moze da se kupi i ovde kod nas, a ne u JAPANU
"Oce kaki, nece kaki", tako mi izgledaju citaoci sk kad pricaju o hw koji se testira.
Ocete test kad i u svetu ? E pa nije SK kriv sto uvoznici ne uvezu taj hw na vreme i sto im treba par meseci da skapiraju da kupci to traze.
Ili hocete testove kad se hw pojavi kod nas, znaci sa 3-6 meseci zaostatka ? U tom slucaju pljuste komentari tipa "SK kasni mesecima za konkurencijom".
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 21:46   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Bravo Sasa

By The Way,mislim da se i u ostalim zemljama testira hardver kada ga kompanija izda bez obzira kada ce se on pojaviti u prodaji u toj drzavi.Ne nicu ni u Hrvatskoj odmah graficke kartice po izlasku iz nVidijinih fabrika(doduse stignu pre nego kod nas),ali ih Bug i Pc Chip redovno recenziraju
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 23:57   #4
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Dimo kaže:
graficke kartice po izlasku iz nVidijinih fabrika
Само једна исправка ATi и nVidia се баве пројектовањем GPU-ова и делимично њиховом производњом и одређују одређене карактеристике картица, саму производњу графичких врше Asus, Gigabyte, MSI Sapphire, Club 3D...
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 1:48   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Kevin kaže:
Da rezimiram - dzaba su mi svi testovi ovog sveta ako to sto meni treba nema u prodaji.
Mozda sato sto takvih kupaca ima 1 - 2% od svih.Ne verujem da vise ljudi u ovoj zemlji ima pare za 7900GTX.Te kartice se prave za prestiz.Nama treba mediokritet.Shuti i kupuj 6600gt.

Osim ako ne cinis taj 1 - 2 % (a onda te mrzim ).
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 2:33   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Ko kaze da nema u prodaji?Ima, ali josh uvek ne u nekim vecim kolicinama.Eto, pouzdano znam da u jednoj firmi u BG ima MSI 7600GT za 211e.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 2:34   #7
Kevin
Novi član
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Izvinjavam se i slazem da SK treba da objavljuje i testira sve novitete bili oni ovde ili ne. Takodje mislim da bi bilo izuzetno profesionalno da se odgovori na svih 5 uobicajenih novinarskih pitanja gde spada i ono "GDE" naci to o cemu se prica ili barem "KADA" ce biti na nasem trzistu. Cini mi se da sam u pravu i nisam usamljen slucaj kada je rec o komponentama koje nikada ne znamo kada ce doci kod nas, a da nas o tome oni koji pisu i cije novine kupujemo ne obaveste. Ono sto razlikuje Svet kompjutera od Baga je to sto je SK casopis u Srbiji iz koga bi trebalo doznati takve stvari, kada se o njima vec govori nasiroko i nadugacko.

Sto se tice manjine koja bi kupovala ove kartice u potpunosti se slazem kada je rec o GE7900 ali ne i kada je rec o 7600 koja je ispod 200 americkih dolara.
Kevin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 2:39   #8
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

naravo da bi citaoci voleli da imaju informaciju ili dve vise, ali ja sam gotovo siguran da ni domaci uvoznici ne znaju pouzdano kad ce dobiti kartice, a kamoli onaj ko ih testira. nazalost, tako je.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 9:42   #9
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

NArode ja sam testirao jednu MSI 7600Gt i MSI X1600Xt prekljuce, ima je u jednoj Beogradskoj firmi odakle sam ih uzeo
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2990&page=2
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 17:15   #10
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Kevin kaže:
Izvinjavam se i slazem da SK treba da objavljuje i testira sve novitete bili oni ovde ili ne. Takodje mislim da bi bilo izuzetno profesionalno da se odgovori na svih 5 uobicajenih novinarskih pitanja gde spada i ono "GDE" naci to o cemu se prica ili barem "KADA" ce biti na nasem trzistu. Cini mi se da sam u pravu i nisam usamljen slucaj kada je rec o komponentama koje nikada ne znamo kada ce doci kod nas, a da nas o tome oni koji pisu i cije novine kupujemo ne obaveste. Ono sto razlikuje Svet kompjutera od Baga je to sto je SK casopis u Srbiji iz koga bi trebalo doznati takve stvari, kada se o njima vec govori nasiroko i nadugacko.

Sto se tice manjine koja bi kupovala ove kartice u potpunosti se slazem kada je rec o GE7900 ali ne i kada je rec o 7600 koja je ispod 200 americkih dolara.
Sve je to divno i krasno kad ti to tako napises ali u praksi ne funkcionise tako.
Nasi uvoznici jednostavno NE ZELE da uvezu ista skuplje od 150-200 evra, kada i uvezu uvezu zato sto im to zahtevaju proizvodjaci,a masovno se desava da takav HW stoji na lageru mesecima i na kraju je cist gubitak.
Premalo ljudi to u Srbiji kupuje, a to sto je 3je ili 5oro ljudi ozlojedjeno ... kolateralna steta, tako nekako.
Oni to uvezu tek kad skapiraju da ce to ici malo bolje a to je obicno nakon vise meseci od promocije.

U konkretnom slucaju, 7600 i 7900 serije, nestasica ovih kartica je cak i na zapadu, a jasno je da proizvodjaci prvo guraju i to malo sto se proizvede onima koji traze (zapadno trziste) a nece da teraju domace uvoznike da ih uvoze kad ih oni ni ne zele.

Sve u svemu, mene licno malo smara sto svako trazi neko objasnjenje i pravi frku ako nije onako kako je on to zamislio. To sto jedan covek u srbiji hoce da kupi 7600GT, velikog uvoznika BOLE UVO. E sad, jeste, tesko je pomiriti se sa cinjenicom da nekoga bole uvo za tebe, ali tako je, moraces se pomiris.

Sa druge strane, ja se necu pomiriti da okrivljujes mene ili SK zato sto nije navedeno kad ce se to pojaviti kod nas. Ja vise od uvoznikovog "nece uskoro" ne znam, a tehniku gledanja u pasulj nisam savladao toliko dobro da je primenim na predvidjanje stizanja novog HW u Srbiju.
Stoga tebi preporucujem samo jedno, izvoli lepo sajtovi velikih uvoznika i pisi mailove na info@velikiuvoznik.co.yu i njima se zali sto ne mozes da kupis 7900GT kod nas.
Iskoristi istu priliku i napisi i koju rec na temu sto ce taj 7900GT da kosta kod nas 40% vise nego sto kosta na zapadu. Ipak, na moj ili racun SK-a da pises u tom fazonu nemoj. Ni ti ni neko drugi koji ce slicnu zalbu da iznesu za mesec ili dva kada neki drugi novi pozeljni hw ne bude dostupan u ovoj PIIIIIP zemlji.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 18:33   #11
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

sa svime se slazem sto si napisao, osim sa jednim.
7600GT bi kupovalo mnogo vise od 1 coveka. i 6600GT kad se pojavio je bio preko 200e, ali ga je bilo i kod lokalnog obucara da se kupi...tacnije, 7600GT, kao trenutni best buy u srednjoj klasi, bi se prodavao ko alva, samo kad bi bio uvezen u vecoj kolicini. ali to je vec druga prica, jer nvidia i partneri ne mogu da zadovolje traznju, ni na svetskom nivou, a kamoli nasu (za nas sta ostane). sa 7900GT stoji sve sto si rekao, to je visa klasa i ljudi jednostavno nemaju kesa za nju (cast izuzecima). i mene nervira ovaj problem (cene da ne pominjem), ali sta covek da radi...ne mogu da se ubijem zbog toga.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 20:16   #12
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Mr. Garisson kaže:
sa svime se slazem sto si napisao, osim sa jednim.
7600GT bi kupovalo mnogo vise od 1 coveka. i 6600GT kad se pojavio je bio preko 200e, ali ga je bilo i kod lokalnog obucara da se kupi...tacnije, 7600GT, kao trenutni best buy u srednjoj klasi, bi se prodavao ko alva, samo kad bi bio uvezen u vecoj kolicini. ali to je vec druga prica, jer nvidia i partneri ne mogu da zadovolje traznju, ni na svetskom nivou, a kamoli nasu (za nas sta ostane). sa 7900GT stoji sve sto si rekao, to je visa klasa i ljudi jednostavno nemaju kesa za nju (cast izuzecima). i mene nervira ovaj problem (cene da ne pominjem), ali sta covek da radi...ne mogu da se ubijem zbog toga.
K'o alva?Teshko.Ovo je sirotinjska zemlja gde se k'o alva prodaju mozda 9550 kartice, ali 7600GT teshko.Kupaca bi bilo ali procentualno mnogo manje nego kartica do 60-70e.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 20:31   #13
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

naravno da bi procentualno bilo manje prodatih karata od 200e nego onih ispod 100e, ali bi se prodavale samo tako. ljudi su procitali testove po netu i sad su zeljni da zamene svoj godinu dana star 6600GT uz doplatu od 100e, koji je nedovoljan za potpuno uzivanje u igrama vec nekoliko meseci.
seti se samo koliko su se prodavale 6600GT prosle godine u ovo vreme
na kilo, kao i 9600XT pre dve godine.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 22:59   #14
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Mr. Garisson kaže:
sa svime se slazem sto si napisao, osim sa jednim.
7600GT bi kupovalo mnogo vise od 1 coveka. i 6600GT kad se pojavio je bio preko 200e, ali ga je bilo i kod lokalnog obucara da se kupi...tacnije, 7600GT, kao trenutni best buy u srednjoj klasi, bi se prodavao ko alva, samo kad bi bio uvezen u vecoj kolicini. ali to je vec druga prica, jer nvidia i partneri ne mogu da zadovolje traznju, ni na svetskom nivou, a kamoli nasu (za nas sta ostane). sa 7900GT stoji sve sto si rekao, to je visa klasa i ljudi jednostavno nemaju kesa za nju (cast izuzecima). i mene nervira ovaj problem (cene da ne pominjem), ali sta covek da radi...ne mogu da se ubijem zbog toga.
Ja pricam sa stanovista uvoznika. Ja znam koliko mi ljudi traze 7600GT, ali ne pricam o mojim zapazanjima vec kako to uvoznici vide.
Njima je lakse da ne rizikuju sa skupljim karticama jer svaka 5ta je dobra kupovina i kupice je vise ljudi, jednostavnije je dakle ne uvoziti nista skuplje i samim tim je mogucnost greske odstranjena.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 23:16   #15
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

to je suluda logika. ako uvoznici stvarno tako razmisljaju, onda su retardirani, najblaze receno. koliko bi profita mogli da ostvare samo sa 7600GT...ali nije to u pitanju. meni mirise, kao sto rekoh da nvidia i drugari ne mogu da zadovolje ponudu, pa nasi uvoznici uvoze na kasicicu ili ne uvoze uopste. prosle godine je bila ista situacija sto se tice platezne moci prosecnog Srbina, ali je 6600GT bila da se nadje u svakoj firmi za 200+e. ali tada je nvidia mogla da zadovolji potraznju...bice da je do toga.
a sto se tice toga da je svaka peta skuplja kartica dobra kupovina, slazem se sa time, ali bi uvoznici morali malo da se informisu o robi koju uvoze (internet, casopisi, pa cak i forumi, sto da ne), i onda bi znali sta trebaju da uvoze, a sta ne, i na cemu mogu da zarade, a na cemu ce sigurno izgubiti novac. ali to je vec njihov problem.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 23:46   #16
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Uvozice oni taj famozni 7600GT kad mu cena buda bila ispod 200 evra.
6600 je isao k'o alva upravo tada.Kao i serija 9600pro.A neko ko je kupio 6600gt pre godinu dana ne verujem da ce brze bolje da je odmah menja.To ipak rade ljudi koji jure extremne performasne (tipa x1800XTX na x1900XTX) .Srednjasi retko.Mada se i tu nadje 1 - 2%.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 23:52   #17
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

nije bas tako. lik koji je kupio 6600GT pre godinu dana i igra igre na 17" CRT-u u 1024x768 vise ne moze da nabudzi detalje na max. (vec nekoliko meseci) i to pocinje da ga nervira, a plus ako sad proda 6600GT moci ce da dobije pristojnu kintu (~100e) i sa doplatom od jos toliko moze da zavrsi posao i za narednu godinu
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 23:56   #18
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Rekao si da taj lik ima 17" CRT.To bi sada trebalo da ga smesti u srednju klasu,a?Strasno.
Svi mi mozemo da se samo nerviramo sto nam ne rade detalji na max ( mada ima njih 1 - 2 % kojima radi).Mada je i to bez razloga.Nemas pare za extra karticu,a oces takve detalje u igricama?E prc Milojko,da izvinete.Klasicno srpski.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 0:05   #19
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

ne razumem uopste sta hoces da kazes? pre godinu dana si igrao svaku igru na max. detaljima sa 6600GT, a danas ti za isti sport treba min. 7600GT. 17" CRT je najzastupljenija vrsta monitora na ovom trzistu (nazalost). ljudi tek polako i stidljivo prelaze na TFT.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 0:09   #20
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: GE Force 7900GT i druge

Citat:
Mr. Garisson kaže:
to je suluda logika. ako uvoznici stvarno tako razmisljaju, onda su retardirani, najblaze receno. koliko bi profita mogli da ostvare samo sa 7600GT...ali nije to u pitanju. meni mirise, kao sto rekoh da nvidia i drugari ne mogu da zadovolje ponudu, pa nasi uvoznici uvoze na kasicicu ili ne uvoze uopste. prosle godine je bila ista situacija sto se tice platezne moci prosecnog Srbina, ali je 6600GT bila da se nadje u svakoj firmi za 200+e. ali tada je nvidia mogla da zadovolji potraznju...bice da je do toga.
a sto se tice toga da je svaka peta skuplja kartica dobra kupovina, slazem se sa time, ali bi uvoznici morali malo da se informisu o robi koju uvoze (internet, casopisi, pa cak i forumi, sto da ne), i onda bi znali sta trebaju da uvoze, a sta ne, i na cemu mogu da zarade, a na cemu ce sigurno izgubiti novac. ali to je vec njihov problem.
U bednoj Srbiji gde ASUS i MSI drze 95% trzishta ne moze se ocekivati neka veca pokrivenost.Kad drugi vendori (Club3D,Gainward i drugi) predstave kartice bice ih vishe i ovde.Shta cesh kad Srbija nije cula za XFX,eVGA,PNY i BFG.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shining Force 2 Lord of Doom Konzole 16 28.3.2010 19:43
Spell Force - The order of dawn REDisLAW Strateške igre 9 7.8.2007 21:16
SW Galaxies. Wher is The Force? phoenix[illusion] Mrežne igre 4 29.5.2007 12:36
Flash i druge sitne igrice iNsanE_Ksh Male igre 3 12.4.2006 20:04
7900gtx/gt PAIN Vesti 27 10.4.2006 13:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com