Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2007, 17:49   #41
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

TRUST SP-3800D 2.1 SPK SET - ima drug iz doma i jaaaako mu se svidjaju, kvalitetni i dobri. oko 40e malo manje
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 1:19   #42
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Izmedju Logitech x-230 i Altec Lansing ATP-3 mrtva trka. Sve zavisi za sta ti zvucnici trebaju. Ako je za igre i filmove, uzmi ATP-3, a ako je za slusanje muzike i gledanje filmova, uzimaj x-230. Moj licni utisak je da x-230 daje prirodniji zvuk u odnosu na ATP-3, jer cini mi se da ATP-3 ima previse jak woofer ( tj. bas je prejak, dok sateliti nemaju dovoljnu jacinu ). Mada, ne verujem da ces mnogo pogresiti, bilo koji od ova dva sistema da uzmes.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 10:56   #43
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

ATP-3 ima 3" zvucnike u postolju satelita pored visokotonaca za reprodukciju srednjih tonova i zvucna slika koju oni daju je punija u odnosu na Logitech kome reprodukciju srednjih tonova vrse 2x2" zvucnika sto je losija varijanta.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 19:02   #44
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Moji stari obični stereo zvučnici me zezaju pa sam mislio kupiti nove, isto stereo, nešto oko 10-15 eura, ali me kolega nagovara da obavezno uzmem neke 2.1

Ne bi uzimao ništa ekstra ni skupo, jer kao što rekoh mislio sam uzeti obične od 10-15 eura. Neko mi je preporučio Logitech S200, oko 25 eura, kao dobar izbor za tu cijenu. Zna li neko nešto o njima? Izgledaju solidno

Na HGspot sajtu koliko vidim možda bi najzodniji bio Logitech R-20, 200 kuna


Imaju ovde u par firmi ovi neki jeftini 2.1, samo 14 eura CODEGEN
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 17:20   #45
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Vidim niko nije odgovorio , a možda je ovo pitanje lakše: šta mislite o Altec Lansing 121, danas sam ih našao u jednoj firmi (28 eura). Kao što sam naveo ne treba mi ništa ekstra, već nešto što će mi zamjeniti stare i loše stereo zvučnike, a kolega mi je strogo preporučio 2.1 zbog basa.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 17:24   #46
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Ovako na prvi pogled ja bih se odlucio za 121 definitivno, mozda ne izgledaju nesto posebno na slici ali isto koliko onaj s200 izgleda lepse na slici toliko ce izlgedati ruznije uzivo tako da mu dodje na isto s tim sto sam poprilicno siguran da 121 daje najbolji zvuk od navedenih.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 17:29   #47
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Hvala

Izgled više-manje, bitniji mi je zvuk
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 2:45   #48
RedDevil
Član
 
Član od: 17.4.2007.
Lokacija: Barič
Poruke: 38
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RedDevil
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Poz
Evo meni je danas ćale kupio Logitech x210... Naravno hteo je da me iznenadi mada ja sam hteo da ja idem da kupim ali nema veze, zadovoljan sam. Nisu loši zvučnici, sve se čisto čuje, lep dizajn...
Da sam ja išao da kupujem verovatno bih uzeo neke druge i skuplje ali ni ovi nisu loši, bar za neko vreme... Jel velika razlika između x210 i x230? Interesuje me čistina zvuka da li je bolja kod x230?
RedDevil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 10:55   #49
ivanik
Novi član
 
Član od: 27.11.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Question 2.1 sistem do 50 evra?

Samo što sam kupio M-Audio Audiophile 2496 zvučnu karticu, a ona nema 3.5mm džek. Treba mi neki 2.1 sistem koji ima činč (RCA) konektore. Čitao sam o modelu Neo SW-G2613k, ali mu je cena oko 80 evra. Preporuke?
ivanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 14:02   #50
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Citat:
ivanik kaže: Pregled poruke
Samo što sam kupio M-Audio Audiophile 2496 zvučnu karticu, a ona nema 3.5mm džek. Treba mi neki 2.1 sistem koji ima činč (RCA) konektore. Čitao sam o modelu Neo SW-G2613k, ali mu je cena oko 80 evra. Preporuke?
Nemoj kupovati zvucnike zato sto oni imaju cinch ulaze vec ih biraj po kvalitetu.Kabl koji ce dva cincha sa zvucne kartice da pretvori u 3,5mm kosta mozda 200-300din. tako da na to uopste ne treba da se obazires.Iskreno bih preporucio da uzmes neki od Altecovih modela recimo FX4021(oko 100e) ili malo jeftiniji VS4221E(naslednik cuvenog ATP-3 modela oko 85-90e).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 18:38   #51
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Za 40-50 E mogu da se kupe (a i uvek su mogli) solidni zvucnici!

Razlika izmedju na pr. (ovde dosta pominjanih) ATP-3 i SW-G25 je taman tolika kolika je i razlika u ceni (NI MANJE NI VISE)... Dakle 10-20% (ako bi kvalitet uopste mogao da se izrazi u procentima)...

Mislim .. razlika izmedju Alteca i Neo (BlueBerry) ipak postoji .. Ali daleko od toga - da je sve to lozenje na Altec Lansing opravdano! Nisu ti zvucnici bas toliko superiorni kakvim ih ljudi predstavljaju!

Dakle uvek vazi ona: Koliko para, toliko muzike! .. Uz dodatak da se monitori kupuju na oko, a zvucnici kupuju na uvo! Dakle prvo pogledas/cujes sta kupujes!
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 18:39   #52
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Za sobu velicine 3m x 1.5m bih nabavio 2.1 zvucni sistem pa se dvoumim izmedju dva modela:Altec Lansing ATP-3 ili Logitech X-230...Namena zvucnika ce biti igre,filmovi,muzika,bla..

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (15.5.2007 u 13:37) Razlog: Pisi precizno
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 19:48   #53
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

X230 je dovoljan i za dosta vecu sobu samo sto naravno nedostaje jacina ali 2.1 nij ni predvidjen za zurke.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (15.5.2007 u 12:39) Razlog: Ispravljen je predhodni post tako da su sada stvari u vezi velicine sobe jasne
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 12:42   #54
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Meni licno vise prija zvuk ATP-3 sistema kao sto sam vec i pominjao zbog malo bolje izrazenih srednjih tonova(usled postojanja 3" zvucnika za reprodukciju istih koje Logitech nema).Sa obzirom da su oba modela prilicno rasprostranjena na nasem trzistu mislim da nece biti problem da ih negde cujes i sam steknes misljenje o istim.Velicina sobe ti nece prdstavljati problem(uvek mozes utisati zvucnike,a sto se tice akustike iste stvari mozes malo korigovati regulisanjem nivoa visokih i niskih tonova).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 13:30   #55
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

hvala, mislim da sam skontao shta je i kako je...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 11:21   #56
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Da li je velika razlika izmedju Logitech X-210 i X-230. Negde sam cuo da je razlika minimalna da bi opravdala 10 evra razlike. X-230 je ~50 evra, a X210 ~40 evra. Koliko para toliko muzike, znam za to, ali ako je neko cuo oba sistema neka da komentar.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 1:08   #57
RedDevil
Član
 
Član od: 17.4.2007.
Lokacija: Barič
Poruke: 38
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RedDevil
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Da li je velika razlika izmedju Logitech X-210 i X-230. Negde sam cuo da je razlika minimalna da bi opravdala 10 evra razlike. X-230 je ~50 evra, a X210 ~40 evra. Koliko para toliko muzike, znam za to, ali ako je neko cuo oba sistema neka da komentar.
Ja imam x210 i nista mu ne fali... Samo me nervira kad pustim neku pesmu sa dobrim basom i pojacam malo vise vufer igra valcer po podu...
RedDevil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 2:08   #58
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
Za sobu velicine 3m x 1.5m bih nabavio 2.1 zvucni sistem pa se dvoumim izmedju dva modela:Altec Lansing ATP-3 ili Logitech X-230...Namena zvucnika ce biti igre,filmovi,muzika,bla..
Radim na takvom mestu gde imam priliku da cujem puno razlicitih modela zvucnika. Nemoj nikako ATP-3. To je ..BEEP.. Basovi su suplji, kao da su iz bureta. Srednji i visoki, tu i tamo mogu da prodju ali nije to to. Kada je dosao lik da kupi taj ATP-3 prosto mi ga je bilo zao.
Kupi Microlab TMN-1 koji kostaju oko 2000 dinara. https://content.it4profit.com/itshop...=asbis&LANG=bg
Zvucnici su mnooooogoooo bolji i od modela koji kostaju i duplo pa cak i tri puta vise a nikako ne mogu da se mere sa onim ATP-3 modelom. Basovi su puni i duboki i bogami dosta jaki. Srednji i visoki su perfektni. To su cak jedni od zvucnika na kojima se jasno cuje razlika izmedju Sound Blaster Live! 5.1 zvucne kartice i Audigy 2 kartice, i to podjednako i u niskom i u visokom podrucju.
BTW. Ne razumem ljude koji cuju jedne zvucnike u jednoj radnji a onda druge zvucnike u drugoj radnji, na drugoj zvucnoj kartici kroz dve nedelje i onda kazu ovi ili oni su bolji. Ne moze to tako. Razlika se pravi onda kada se slusaju dva modela zvucnika u jednom akusticnom okruzenju, na jednoj zvucnoj kartici i u kratkom vremenskom periodu.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (19.5.2007 u 9:54)
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 9:37   #59
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Citat:
mitrovskiigi kaže: Pregled poruke
Radim na takvom mestu gde imam priliku da cujem puno razlicitih modela zvucnika. Nemoj nikako ATP-3. To je golo go... Basovi su suplji, kao da su iz bureta. Srednji i visoki, tu i tamo mogu da prodju ali nije to to. Kada je dosao lik da kupi taj ATP-3 prosto mi ga je bilo zao.
Kupi Microlab TMN-1 koji kostaju oko 2000 dinara. link
Zvucnici su mnooooogoooo bolji i od modela koji kostaju i duplo pa cak i tri puta vise a nikako ne mogu da se mere sa onim ATP-3 modelom. Basovi su puni i duboki i bogami dosta jaki. Srednji i visoki su perfektni. To su cak jedni od zvucnika na kojima se jasno cuje razlika izmedju Sound Blaster Live! 5.1 zvucne kartice i Audigy 2 kartice, i to podjednako i u niskom i u visokom podrucju.
BTW. Ne razumem ljude koji cuju jedne zvucnike u jednoj radnji a onda druge zvucnike u drugoj radnji, na drugoj zvucnoj kartici kroz dve nedelje i onda kazu ovi ili oni su bolji. Ne moze to tako. Razlika se pravi onda kada se slusaju dva modela zvucnika u jednom akusticnom okruzenju, na jednoj zvucnoj kartici i u kratkom vremenskom periodu.
Lepo je to sto radis na mestu gde mozes cuti vise modela zvucnika. Problem nastaje koliko je onaj ko na tom mestu radi muzicki potkovan i poznaje akustiku i zna sta treba da slusa kod ocene nekih zvucnih systema.
Jesi li slusao nesto sto je vise od 1K evrona.
ATP3 je najprodavaniji model u svetu i ne mozes za toliko korisnika reci da su kupili BEEP i da nemaju pojma o zvuku. Imam bas ATP3 i ocena je potpuno subjektivna to sto si napisao. Rekao bih za njih: Bas odlican i ne mumla, sto inace u ovom cenovnom rangu predstavlja retkost. I dobro je sto se cuju kao iz bureta. Srednji odlicni ( Mario je vec odgovorio zasto ) a visoki hoce malo da se isticu ali samo kada se odsrafe na 2/3 snage.
Microlab sam cuo ali ne taj model vec skuplji i nisu me nesto odusevili. No kad se uzme odnos cena/kvalitet moze se reci da su OK.
BTW. To sto si rekao apsolutno je tacno kako se uporedjuju dva ili vise zvucna systema. Samo problem nastaje kako ce se to cuti u mojoj sobi a ne u prodavnici.
Akusticnost nekog prostora zavisi od sijaset faktora pa da ne nacinjem novu temu. Ili ako ste zainteresovani mogu nesto o tome napisati.
U mnogome ce se upravo zvuk razlikovati kod istog zvucnog systema u prodavnici ili sobi. Naravno korekcije se u sobi mogu izvrsiti a zvucnici pravilno razmesatiti, dok u radnji to ne moze biti slucaj i zato se i desavaju ovakve ocene. Treba pisati o radu zvucnika samo u kucnim uslovima a ne u prodavnicama, na vasarima, buvljaku....
Poz.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (19.5.2007 u 9:56)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 14:39   #60
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 2.1 sistem do 50 evra?

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Lepo je to sto radis na mestu gde mozes cuti vise modela zvucnika. Problem nastaje koliko je onaj ko na tom mestu radi muzicki potkovan i poznaje akustiku i zna sta treba da slusa kod ocene nekih zvucnih systema.
Jesi li slusao nesto sto je vise od 1K evrona.
ATP3 je najprodavaniji model u svetu i ne mozes za toliko korisnika reci da su kupili BEEP i da nemaju pojma o zvuku. Imam bas ATP3 i ocena je potpuno subjektivna to sto si napisao. Rekao bih za njih: Bas odlican i ne mumla, sto inace u ovom cenovnom rangu predstavlja retkost. I dobro je sto se cuju kao iz bureta. Srednji odlicni ( Mario je vec odgovorio zasto ) a visoki hoce malo da se isticu ali samo kada se odsrafe na 2/3 snage.
Microlab sam cuo ali ne taj model vec skuplji i nisu me nesto odusevili. No kad se uzme odnos cena/kvalitet moze se reci da su OK.
BTW. To sto si rekao apsolutno je tacno kako se uporedjuju dva ili vise zvucna systema. Samo problem nastaje kako ce se to cuti u mojoj sobi a ne u prodavnici.
Akusticnost nekog prostora zavisi od sijaset faktora pa da ne nacinjem novu temu. Ili ako ste zainteresovani mogu nesto o tome napisati.
U mnogome ce se upravo zvuk razlikovati kod istog zvucnog systema u prodavnici ili sobi. Naravno korekcije se u sobi mogu izvrsiti a zvucnici pravilno razmesatiti, dok u radnji to ne moze biti slucaj i zato se i desavaju ovakve ocene. Treba pisati o radu zvucnika samo u kucnim uslovima a ne u prodavnicama, na vasarima, buvljaku....
Poz.
Da, slusao sam sistem, ne od jednog, nego od nekoliko k evrona. Moj gazda ima tako nesto kuci tako da znam kako se to cuje na samo 2x7W izlazne snage. Izmedju ostalog ima pojacalo sa lampama u A klasi. To je nesto najbolje sto uopste postoji. Slusao sam i trubace u studijskom okruzenju.
Sto se tice ATP-3 cak se i on cudio da i mislio je da se zaj... sto je to kupio. Microlab TMN-1 ga je prijatno iznenadio u tom pogledu.
Da, tacno je da skuplji Microlab ima losiji zvuk, mnooogooo losiji. Ako imas prilike napravi se blesav i trazi da ti negde u nekoj radnji puste TMN-1 i videces o cemu pricam.
Slazem se da je kuca sasvim drugacija okolina ali isto tako mislim da se u kuci bilo koji sistem moze cuti samo bolje, nikako gore no u radnji. E sad, da li se jedan sistem moze u kuci cuti npr. lupam, 2x bolje a drugi 4x bolje, to sumnjam.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
2.1 zvučnici, zvučni sistem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji zvučnici do 100 evra ? Gale ŠDK - Zvuk na računaru 310 26.3.2024 18:57
Legalan Software kod nas!!! arsa Brbljaonica 113 22.4.2008 1:00
Koji polovni digitalni aparat do 80 ili 100 evra maksimum? Kostarum Rex Persia Šta da kupim? 21 31.1.2007 23:59
Preporucite mi TFT do 300-350 evra Reloader ŠDK - Grafika 67 10.12.2006 23:57
Konfiguracija do 600 evra (nije za igre) DukeofSerbia Šta da kupim? 13 15.11.2006 0:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com