Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2012, 13:51   #41
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Iako nisam ljubitelj Apple-ovih iUredjaja, moram da kazem da je clanak Prst na celo izuzetno neobjektivan (i pre nego sto neko krene da klikce na quote, znam da je suprotno od objektivan subjektivan).
Do predzadnjeg pasusa, jedva da se Xbox provukao, ali zato ima mnogo vise referenci ka Apple-u. Da nisu postali najprofitabilnija kompanija, verovatno bi svi i dalje cutali o izrabljivanju radnika. Naravno osim "sporadicnih" vesti kao sto su mreze o kojima smo culi jos pre nego sto je Apple postao najvrednija kompanija.

Ne razumem zasto je urednik casopisa odabrao da se kao "zla" kompanija namece jedino Apple. I zasto nije pomenut jedan od vecih razloga sto svi zele da proizvode uredjaje u Senzenu? (dostupnost novih delova, bukvalno preko noci)

Takodje bih voleo da mi se objasni sta znaci recenica "cija proizvodnja, btw, kosta osam dolara". Toliko kosta jedan radnik po telefonu? Toliko kostaju svi radnici po telefonu? Toliko kosta materijal po telefonu? (Ipak da se ogradim za svaki slucaj, kontam da toliko Foxconn naplacuje za sklapanje po telefonu, iako mi zvuci malo pretpostavljam da zaradjuju 50%, sto ce reci blizu jedne milijarde dolara samo na telefonima. Ne znam koja je zadnja cifra prodatih mobilnih)

Jos nesto, ako "Ja, igrac" ima svoju temu, zasto je nema "Prst na celo"?

EDIT: Naprimer Nintendo je prodao skoro 100 miliona wii konzola, 151 miliona DS-a? Oni ne ucestvuju u izrabljivanju radnika u slicnoj meri kao Apple? Koliko ja znam Wii, DS, 3DS proizvodi Foxconn. Verujem da je i Samsung tu sa brojkama.
Па није он напао Apple због тога, већ зато што је написан апсолутно грозан чланак (имаш га на торентима) о томе како сада када се зна како ствари стоје, греши свако ко мисли да "Јабука" неће преузети нешто! Наводи се тамо некакав програм за запослена малолетна лица, смештај, социјална служба, школовање, блабла.. Да не поверује човек какве очигледне лажи, али лако је замислити публикум који ће знатно лакше да проводи ноћи у мирном сну након овако спретно написаног чланка. Значи, да су ћутали и били Зли(тм) као Microsoft, овог Весићевог текста вероватно не би било. Али, између осталог, управо овакве акције компаније Епл су довеле до ирационализације вредности обичног уређаја па се корисници просто осете увређеним како нешто каже против њихове омиљене компаније, па бране част по Интернету.. Они то зову "лојалност" али ја то зовем испирањем мозга.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 14:21   #42
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Па није он напао Apple због тога, већ зато што је написан апсолутно грозан чланак (имаш га на торентима) о томе како сада када се зна како ствари стоје, греши свако ко мисли да "Јабука" неће преузети нешто!
Ne znam za taj clanak, ako mi je promakla ironija, izvinjavam se, i poslacu vam banana cokoladice na adresu redakcije. Posalji mi link na pm, ako te ne mrzi.

Konto toga^. Ako ce Apple da salje ljude koji ce da vrse nadzor nad uslovima rada (na stranu koliko ce to biti efikasno, to je tek druga prica), zasto su samo oni duzni da to urade? (u neku ruku slicno onoj presudi da MS u sopstveni OS mora da ubaci i browsere drugih proizvodjaca. Inace IE koristim samo zbog Intese, a na jednom racunaru sam cak i dodao add-on da mogu koristiti e-banking iz Firefox-a)

Anyway, zasto sam ja potegao ovo pitanje. Zbog, da kazemo, dve stvari. Od kojih me prva zabrinjava kao dugogodisnjeg kupca SK (kupujem ga skoro 14 godina, mislim da to nije za zanemariti). Druga je manje bitna.

Prva, opet pod uslovom da mi nije promakla ironija tj. nema je, ako urednik pise pristrasan tekst, sta da ocekujem od ostalih autora?

Druga, zemlji Srbiji sa ogromnim procentom Apple hejtera koji nikad nisu probali Apple uredjaj, bas ne treba vetar u ledja. Tu su i citaoci koji informacije crpe iskljucivo iz SK, pitam se sta ce dobar deo zakljuciti ako procita da "kapitalisticke svinje proizvodnja telefona kosta osam dolara"?

EDIT: Zeznuo sam se u pogledu ko pise doticni clanak. Pobrkao sam Vesica i Vasovica. Necu da menjam postove jer ne bi bilo fer sa moje strane. Ali ostajem pri misljenu da ne treba Apple sam da snosi krivicu i da je prevelik naglasak na njihovu kompaniju. Ako nista drugo Nenadu Vasovicu treba da saljem cokoladicu. Samo da mi kaze da li je ocekuje na adresu redakcije ili na neku drugu adresu (ko zna koliko su halapljivi tamo). Mada nije ni on tako nevin jer je dozvolio takav tekst.

EDIT2: Odoh da se odmorim dok ne stigne najezda postova koji ce me oterati da se skupim i drhtim ispod stola.

Poslednja ispravka: Eddy (3.3.2012 u 15:09)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 14:28   #43
Maki187
Novi član
 
Član od: 26.2.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Robot Usisivac ?

zvuci prilico zanimljivo, saljite jednog :P
Maki187 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 15:26   #44
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

odličan, ali baš odličan članak o firmi Apple, Fokskonu i tome kako zapravo stvari funkcionišu.

Poslednja ispravka: yoshida (3.3.2012 u 15:26) Razlog: slovne greške
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 16:23   #45
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Sad sam prelistao novi broj. Ne znam zašto ali selekcija sadržaja mi se posebno dopala. Ne bih ništa od sadržaj izdvajao, ali svidja mi se novi Igra meseca stamp . Čestitke pobedniku nagradne igre, u zdravlje da se igraš. Sve u svemu, bravo djevojke i momci iz Cetinjske.

taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 16:43   #46
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

E da, da ne bude da samo hejtujem, procitao sam samo kolumne i io port. Odlican odgovor na pismo meseca.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2012, 22:06   #47
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Ne znam za taj clanak, ako mi je promakla ironija, izvinjavam se, i poslacu vam banana cokoladice na adresu redakcije. Posalji mi link na pm, ako te ne mrzi.

Konto toga^. Ako ce Apple da salje ljude koji ce da vrse nadzor nad uslovima rada (na stranu koliko ce to biti efikasno, to je tek druga prica), zasto su samo oni duzni da to urade? (u neku ruku slicno onoj presudi da MS u sopstveni OS mora da ubaci i browsere drugih proizvodjaca. Inace IE koristim samo zbog Intese, a na jednom racunaru sam cak i dodao add-on da mogu koristiti e-banking iz Firefox-a)

Anyway, zasto sam ja potegao ovo pitanje. Zbog, da kazemo, dve stvari. Od kojih me prva zabrinjava kao dugogodisnjeg kupca SK (kupujem ga skoro 14 godina, mislim da to nije za zanemariti). Druga je manje bitna.

Prva, opet pod uslovom da mi nije promakla ironija tj. nema je, ako urednik pise pristrasan tekst, sta da ocekujem od ostalih autora?

Druga, zemlji Srbiji sa ogromnim procentom Apple hejtera koji nikad nisu probali Apple uredjaj, bas ne treba vetar u ledja. Tu su i citaoci koji informacije crpe iskljucivo iz SK, pitam se sta ce dobar deo zakljuciti ako procita da "kapitalisticke svinje proizvodnja telefona kosta osam dolara"?

EDIT: Zeznuo sam se u pogledu ko pise doticni clanak. Pobrkao sam Vesica i Vasovica. Necu da menjam postove jer ne bi bilo fer sa moje strane. Ali ostajem pri misljenu da ne treba Apple sam da snosi krivicu i da je prevelik naglasak na njihovu kompaniju. Ako nista drugo Nenadu Vasovicu treba da saljem cokoladicu. Samo da mi kaze da li je ocekuje na adresu redakcije ili na neku drugu adresu (ko zna koliko su halapljivi tamo). Mada nije ni on tako nevin jer je dozvolio takav tekst.

EDIT2: Odoh da se odmorim dok ne stigne najezda postova koji ce me oterati da se skupim i drhtim ispod stola.
Прочитај ти тај текст поново, мени изгледа да си ти видео да ће ту бити неког "вређања" компаније Епл, видео си две-три лоше речи и цео текст прогласио са пристрасним. Значи, Весић је коментарисао репортажу "Њујорк Тајмса" и тај чланак у фебруарском броју "MacUsera" који је одговор на писање ЊТ-а и који је, мало је рећи, скандалозан... Као неко ко је користио и користи уређаје компаније Епл, сматрам да треба дати ветар у леђа "хејту".. Једина предности која је мање-више вештачка је ProTools и питање је колико ће се и то одржати.. СК треба да едукује своје читаоце и да их упозори на лош однос између цене и перформанси продукта Епла. То су без сумње квалитетни производи са апсолутно нереалном ценом.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
oluja (4.3.2012)
Stara 6.3.2012, 15:08   #48
drale000
Član
 
Član od: 8.9.2010.
Lokacija: Pale
Poruke: 114
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Dobra Vesićeva kolumna, k`o Kuzma u najboljim danima
U broju, Ivan izdominirao, Kuzma se malo opustio, ne zamjeram mu.
drale000 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 23:16   #49
excitalac
Novi član
 
Član od: 6.3.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Nakon sto sam procitao par komentara u ovoj temi, nadjoh vremena i da se registrujem i da prokomentarisem. Ne verujem da bih uopste komentarisao da nisam video nekoliko slicnih zapazanja ovde. Gooooodinama unazad citam SK, ali autore tekstova nikada ne pamtim niti pogledam. Takav sam jednostavno; knjige, filmove, ostale neke sadrzaje pamtim tek ukoliko mi se sadrzaj dopadne. U SK-u sam znao za dva zvucna prezimena ali opet ne zato sto imam bilo kakav stav prema njima vec jednostavno usled dugogodisnjeg citanja - urezalo se. Od pre par brojeva sam uocio i trece, ali ovog puta autora ciji su tekstovi poceli drasticno da odskacu u pogledu kvaliteta u odnosu na ono sto sam navik'o.
Kao sto je neko vec primetio najvise mi je zasmetala upravo ta neobjektivnost. Kapiram da ce svaki autor svesno ili nesvesno da vuce na neku stranu kada pise o odredjenim stvarima, ali negde su stvari odmakle kontroli, pa se neko trudi da nametne stav kada za time nema potrebe.
Sve je pocelo od decembra i clanka "Oguglasmo na lajkovanje"! Tada sam se pitao da li treba da proverim da li u rukama drzim novi SK ili neku trecerazrednu dnevnu stampu. Imao sam prilike da o istom clanku progovorim sa zenom od struke i prilicno mi se sa podsmehivanjem obratila i rekla da ona 'struku' nije zavrsavala na takvim clancima.
Kao sto jedna lasta ne cini prolece, tako sam i ja pres'o preko toga jer sam istog meseca proverio potpise na svim clancima koji su napisani u SK-u. Video da ima toliko dobrih clanaka od strane istog autora pa rekoh jedan gore dole. Onda dodje februar. Interesantno, opet isti clanak (prst na celo!) me natera da pomislim da ja ipak kupujem "kurlr" ili nesto slicno. Sa jedne strane sam bio odusevljen dodatkom u kome sam video da je ista osoba autor nekoliko clanaka.
Sada, u martu opet ista prica. Dodatak procitam od pocetka do kraja, iako licno meni nije bila ni jedna nepoznata stvar vezana za Google, ali kapiram da ja nisam ni bio ciljna grupa. I pored doga, dodatak zlata vredan, i drugi clanci istog autora kvalitetni, ali kada se dodje do 'Prsta na celu', ja sam poceo da stavljam prst na celo i izgledam kao mislilac. Da li pomenuti clanak ima dozvolu glavnog urednika da to bude ventil pomenutog autora ili sta je u pitanju nikako da ukapiram, ali toliko mi bode oci to odskakanje od ostalog sadrzaja. Jedino sto mi je palo na pamet da se mozda I.V. trudi da kopira svog kolegu koji pise odmah posle I/O porta i trudi po svaku cenu da ostavi neki licni pecat poput kolege. Epa, los mu je pecat.

Sve ovo ce me naterati da cak i glasam za najbolji tekst u ovom broju sms-om iako se jezim i pri pomisli na SMS glasanje, ali...
excitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku excitalac na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (8.3.2012)
Stara 7.3.2012, 2:51   #50
joes021
Novi član
 
Član od: 19.6.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku joes021
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ovo je kolumna gde je dozvoljen lični, subjektivni stav. Inače, svih jevanđelista mi je i previše. Bilo koje vrste. Veličanje i idolopoklonstvo se primilo svuda pa i u IT. E, pa dosta više.

Ako je Apple nije bogom dan. Kad ih hvale, treba da ih hvale zbog dobrih stvari ali imaju i oni svoje loše strane pa je vreme da se oplete i po tim stvarima.
joes021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 12:49   #51
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Ja sam kolumnu pročitao sa sve apetitom. Meni se dopada takav stil, nagoni na razmišljanje.

Dam časopis ortaku koji ima ajfon i sada želi da kupi ovaj noviji četvorku, počinje da čita i još ni prvi pasus nije pročitao počinje da komentariše u stilu:
'Odkud on zna, jel bio u Kini, jel video te fabrike itd...' Naravno nije ni pročitao sve do kraja, nisam ni očekivao...

Meni lično to je snobizam, nositi tako skup telefon ili prozvod ali mislim da je ovde ipak reč o brendu i kako taj brend nastaje.

Zato je text dobar.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 17:09   #52
excitalac
Novi član
 
Član od: 6.3.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Ok, pretpostavljam da su me pojedini pogresno shvatili - moguce je da nisam bio dovoljno jasan. Sto se same TEME u clanku tice ja se apsolutno slazem sa autorom, da sam ja pisao jos vise bih pljuvao po doticnoj kompaniji, ali ja pricam o stilu pisanja, na kakav nisam navik'o citajuci SK.
Mislio sam da ce to sto sam spomenuo i prethodne clanke istog autora razjasniti na sta ukazujem ali...
excitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku excitalac na korisnoj poruci:
oluja (8.3.2012)
Stara 7.3.2012, 17:34   #53
Nietzsche
Član
 
Član od: 29.7.2007.
Lokacija: Arakis
Poruke: 65
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 31 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

@excitalac:

Savet: Neke stvari ima smisla suptilno reći, dok druge ma koliko bile puta pakovane, nemaju smisla dok se ne kažu onako kako izgledaju u glavi onog ko ih je skovao...


I ja sam isprva mislio da se govori o temi a zapravo se govori o stilu i voleo bih da čujem šta je u stilu problem. Stil jeste drugačiji od ostatka SK-a ali ne vidim zašto bi to per se bio problem.

Uostalom, mislim da velika većina tekstove pomenutog autora izuzetno rado čita.
Nietzsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nietzsche na korisnoj poruci:
oluja (8.3.2012)
Stara 7.3.2012, 20:58   #54
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
Nietzsche kaže: Pregled poruke
@excitalac:

Savet: Neke stvari ima smisla suptilno reći, dok druge ma koliko bile puta pakovane, nemaju smisla dok se ne kažu onako kako izgledaju u glavi onog ko ih je skovao...


I ja sam isprva mislio da se govori o temi a zapravo se govori o stilu i voleo bih da čujem šta je u stilu problem. Stil jeste drugačiji od ostatka SK-a ali ne vidim zašto bi to per se bio problem.

Uostalom, mislim da velika većina tekstove pomenutog autora izuzetno rado čita.
slažem se sasvim. mislim da SK sebi može da dozvoli i ozbiljne tekstove, a osim toga - i samo autori tekstova (hteli to ili ne) menjaju svoj stil pisanja tokom vremena. to je neumitno.

meni u SK odgovara i kad čitam duhovite tekstove, ali u priči o ekploataciji radnika nema mesta humoru pa samim tim tekst ima svoju "težinu". ne smatram "jabuku" jedinom fabrikom koja bi se mogla kritikovati za to gde nastaju njeni proizvodi, svako iole ozboljan je svoje pogone selio potpuno ili delimično u kinu. jedino što je u ovom tekstu na tapetu ona, a mogao je biti i asus ili bilo ko drugi.

meni je apple fascinantna firma zbog svog naprednog rada, pionirskog razvoja novih tehnologija i fantastičnog dizajna, iako nisam siguran da bih kupio nešto od njih.

u svakom slučaju, podržavam i duhovitost u tekstovima, ali i ozbiljne analize pojava u IT sferi. to što je sk šaljiv na momente, ne znači da je neozbiljan časopis.
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 21:59   #55
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Ко на Весића крене из места је на...


Свидело ми се што сте почели да представљате(интервјуишете - ипак сте новинари) наше истакнутије људе на мрежи. Ко зна, можда и ја дођем на ред за једно десетак година.

Драго ми је да је мој апел уродио плодом што се html5 тиче. Пар интересантних линкова у тексту, али не могу да се отмем утиску да део текста фали. Као да је нагло прекинут. Нема ни потписа аутора...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 14:07   #56
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
не могу да се отмем утиску да део текста фали. Као да је нагло прекинут. Нема ни потписа аутора...
Potpis je, nazalost, "ispao" tehnickom greskom prilikom pravljenja PDF fajla Autor teksta je Uros Zoric, a tekst je objavljen u celini.
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2012, 19:39   #57
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Rano sam ukrao sa kioska ovaj broj tako da sam ga izgustirao. Moracu to da radim drugacije. Kasnije u mesecu a da se zadovoljim nekim drugim casopisima poput SATa plusa ili Glorije minusa.
Nisam zadovoljan sa hardverom u ovom broju. Potrudili ste se da nekako opisete nove kartice i to je plus. Medjutim opis ostalih hardvera nije na nivou prethodnih brojeva. Recimo opis nekih hardvera ide od najveceg djubreta do preporuke. Ne moram sad da navodim koji su u pitanju. Citaoci neka otkriju misteriju. Opis koji mi se dopao ubedljivo je Intel Ivy Bridge, mislim to je bez konkurencije, olicno pojasnjen procesor, njegove mogucnosti i novosti sto se procesora tice. A sto se tice usisivaca nepotreban performans sa vase strane. Ipak moj Karcher moze da ga pojede za dorucak uprkos sto ima potrebu za 1. KS. Nemojte ulaziti u domen necega sto nije u vasem faxu. A da smo imali nesto pametno da procitamo sto se tice bele tehnike trebali ste da opisete jednu francusku ves mahinu (otkrijte je sami) na ultra zvuk koja je pre godinu-dve sisla u siroke mase. To bi vec bila neka novost a bilo bi interesantno nacin kako sve to radi.
Internet u ovom broju je bio nesto slabiji. Jednostavno sam ili smo razmazeni na zestoke tekstove. Ne zamerite mi, u pitanju je subjektivno misljenje.
Programa nikad manje i nikad slabiji. Mozda jedino Fizzik... A kome trebaju citavi albumi prijatelja sa facebooka?!
U bednih tri strana stadose interesantni programi za linuks.
Raspisite se bre malo. Ako je problem cena casopisa podignite je!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 12:14   #58
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Опис " Dear Esther" уз изостављање описа игре "Sacrfice" (како је то Кузмановић рекао, "због имплицирања наопаких морално-религиозних вредности") је један од ретких баш лоших тренутака мог омиљеног часописа.
Tačno tako.

A što se tiče teksta o Eplu, Agrogerila objasnio:


http://boljevac.blogspot.com/2012/03...-jabukama.html
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 22:25   #59
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

^ Baš vala, gde nađoše onog Istoka, uskoro će početi da nam iskače iz frižidera.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 9:23   #60
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2012

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
gde nađoše onog Istoka
Na severu?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com