Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2012, 8:31   #81
VladaKG1980
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Ja lično mislim da je ovo M.K. najbolji tekst ikada.

Jedostavno u ovakvom vremenu gde se glava gubi preko noći ako se neko usudi da kaže nešto što nije dirigovano od centara moći, i ovako osuje paljbu po jednom satanističkom bendu, zaista zaslužuje svako poštovanje.
VladaKG1980 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 15:31   #82
mnikolic987
Novi član
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Kada će SK prestati da objavljuje političke pamflete Miodraga Kuzmanovića upakovane u nevinu formu tzv. "kolumne"? Koga još briga da čita njegov komentar na presude u Rusiji, Putinu...

Možda zbog toga još nije otvorena nova tema u "Ja, igrač"?
Pogledaj listu najčitanijih tekstova svakog meseca, pa vidi onda koga još briga.
mnikolic987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 15:32   #83
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

A danas je otvorena i tema za rasprave o najnovijim kolumnama, pa izvol'te (u kolima) tamo...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 17:05   #84
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
vladakg1980 kaže: Pregled poruke
ja lično mislim da je ovo m.k. Najbolji tekst ikada.

Jedostavno u ovakvom vremenu gde se glava gubi preko noći ako se neko usudi da kaže nešto što nije dirigovano od centara moći, i ovako osuje paljbu po jednom satanističkom bendu, zaista zaslužuje svako poštovanje.
Тешко да су оне "сатанистички бенд" Као и сваки женски бенд, баве се једино провокацијама, притом су још панк бенд , значи ни свирање им не иде од руке баш, па се зато баве будалаштинама. Сатанизам је озбиљан концепт, много озбиљнији од јавне молитве за Путинову смрт
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 18:48   #85
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Тзначи ни свирање им не иде од руке баш, па се зато баве будалаштинама
Ili kraće: attention whores.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
3LANCER (9.9.2012)
Stara 6.9.2012, 18:58   #86
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Meni se Qzmina politicka ubedjenja ne svidjaju, ali tekstovi i dalje nisu losi... Iako je primetan pad kvaliteta u odnosu na starije
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 20:02   #87
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Imao sam priliku da napravim seriju slika sa 808 dok je bila kod nas na testu i mogu ti reci da je zaista prijatno iznanadjenje kakav kvalitet slika moze da se dobije ali ipak ne moze se porediti sa DSLR fotoaparatima (procitati jos jedno misljenje).
DSLR ima brojnija podesavanja ali u dosta situacija 808 moze da izvuce priblizno jednaku sliku, i ovaj telefon ne mozete da testirate kao ostale, zasto niste napravili poredjenje zumiranih djelova slike sa nekim highend compactom ili DSLRom i odstampali ga?!

sa GSMArene :

The camera is the main reason everyone is interested in the Nokia 808 PureView. It was off to a flying start after emerging victorious from our blind test, comfortably beating the Olympus E-PL2, and matching the detail levels of our 5D Mark III DSLR so it seems Nokia got everything right here.

ljudi su stavili i fotke tako da sve moze da se vidi, i to je Canon 5D koji je 5 puta skuplji od DSLRova za pocetnike..

akcenat ovog telefona je na kameri a ne na browsingu i hiljadama bespotrebnih aplikacija za dokon narod, pa zamisli da Top Gear testira novi Ferrari F12 i pokudi ga zato sto ima mali gepek? Nisu svi telefoni pravljeni da rade jednu te istu stvar, androida ajfona i tako imas koliko hoces ali ovo je nesto potpuno drugacije.
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 22:46   #88
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Sniff, sniff... mirisem.... Nokia fan ??? Nema veze na cemu je akcenat kod 808-mice, bitno je da je kao telefon losa, i to je cinjenica. Da je bila u testu fotoaparata, bila bi odlicna, ali nesto sto se klasifikuje kao telefon, i jedino sto je sjajno kod njega je kamera ni ja ne bih ocenio dobro. Iako kamera jeste dobra, i sve to, ostaje da je bazirano na Symbianu (ne postoji smajli koji bi verno opisao moje smoreno, razocarano, iznenadjeno, i zapanjeno Nokijinim glupostima lice u isto vreme), i da ima prosecne (cak i ispodprosecne) karakteristike za taj tip telefona, pogotovo kad uzmemo u obzir nenormalnu cenu, koja totalno prati ludilo, debilizam, i zatucanost Nokijinih glavesina. Besides, to sto su tebi gomile aplikacija sa Google Playa gluposti, ne znaci da ostali to tako dozivljavaju, i naucno je dokazano da je Symbian impotentan sistem, pre svega zato sto gomila ljudi obozava upravo tu gomilu aplikacija. Endline: Nokia 808 PureView ima odlicnu kameru u klasi telefona, najbolju, ali je kao telefon u totalnom proseku, i nece videti trzisni uspeh zbog sistema koji je totalno zatvoren i opste neprihvacen u siroj javnosti
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 23:13   #89
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
naucno je dokazano da je Symbian impotentan sistem,
voleo bih da vidim tu naučnu studiju...
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
oluja (6.9.2012)
Stara 6.9.2012, 23:25   #90
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Podseća me na:

Naučno je dokazano <insert debilnu reklamu sa televizije>.

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
NikolaS93 (7.9.2012)
Stara 6.9.2012, 23:32   #91
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
DSLR ima brojnija podesavanja ali u dosta situacija 808 moze da izvuce priblizno jednaku sliku, i ovaj telefon ne mozete da testirate kao ostale, zasto niste napravili poredjenje zumiranih djelova slike sa nekim highend compactom ili DSLRom i odstampali ga?!
Istina, moze da izvuce priblizno jednaku sliku (napolju na dnevnom svetlu). Problem je isti kao i sa svim ostalim kompakt aparatima kada treba dobiti dobru sliku u losijim uslovima. Da li si procitao jos jedno misljenje?
Imam losa iskustva sa stampanjem uporednih slika u broju pa sam predlozio uredniku da je bolje da opis bude opsirniji i veci. Uporedne slike kada se odstampaju cesto ne prikazu dobro razliku koja se vidi ekranu monitora. Takodje, slike bi terebalo da budu malo vece i da ih ima vise pa bi to zauzelo previse dragocenog prostora...

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
sa GSMArene :

The camera is the main reason everyone is interested in the Nokia 808 PureView. It was off to a flying start after emerging victorious from our blind test, comfortably beating the Olympus E-PL2, and matching the detail levels of our 5D Mark III DSLR so it seems Nokia got everything right here.

ljudi su stavili i fotke tako da sve moze da se vidi, i to je Canon 5D koji je 5 puta skuplji od DSLRova za pocetnike..
Niko ne spori da je Nokia napravila sjajan (kompakt) fotoaparat.
Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
akcenat ovog telefona je na kameri a ne na browsingu i hiljadama bespotrebnih aplikacija za dokon narod, pa zamisli da Top Gear testira novi Ferrari F12 i pokudi ga zato sto ima mali gepek? Nisu svi telefoni pravljeni da rade jednu te istu stvar, androida ajfona i tako imas koliko hoces ali ovo je nesto potpuno drugacije.
Da, toliko drugacije da ga je tesko porediti sa drugim aparatima.
Top Gear ti je lose poredjenje. Nokija je napravila multipraktik, sto bi u TG bio neki univerzalni, brzi, karavan ili terenac a DSLR je ipak F1 u tom svetu...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
VedranCG (16.9.2012)
Stara 7.9.2012, 9:30   #92
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
voleo bih da vidim tu naučnu studiju...
Nije naucno, vec sam to stavio kako bi bilo jasno koliko je Symbian zastareo i ostao u prosloj eri. Kako god, ako ti za to treba dokaz, relativno se lako mogu naci grafici koji prikazuju propadanje Nokie u zadnjih nekoliko godina. Sad, ako je hardver solidan, kao i marketing, pretpostavi sta je dovelo do toga
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 17:43   #93
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Sniff, sniff... mirisem.... Nokia fan ???
ne, vise fan jednostavnih tehnologija koje sluze svrsi, vjerovao ili ne posjedujem telefon sa Belle i telefon sa Androidom i oba mi zavrsavaju potpuno isti posao, ne mozes da sudis o Belle dok ga ne probas..browser jeste los(tj. spor) ali browser na telefonu bi trebalo da sluzi da ti zavrsi posao kad ti treba nesto hitno da pogledas i kad nisi blizu kompa a ne da visis na njemu po citav dan, nije bas ni zdravo

inace zapitaj se zasto ovoliki senzor(i oversampling tehnologija) nije stavljen na WP8, kao i zasto se skorije nece pojaviti na Androidima i iOSu...

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Istina, moze da izvuce priblizno jednaku sliku (napolju na dnevnom svetlu). Problem je isti kao i sa svim ostalim kompakt aparatima kada treba dobiti dobru sliku u losijim uslovima. Da li si procitao jos jedno misljenje?
Jesam. Ali je isto pisano sitnim slovima a u testu je naglaseno da je telefon los (sto nije tacno jer sve telefonske funkcije obavlja odlicno i brzo i ima milion aplikacija u vezi telefoniranja i snimanja razgovora, neki Androidi i WP recimo to nemaju).

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Imam losa iskustva sa stampanjem uporednih slika u broju pa sam predlozio uredniku da je bolje da opis bude opsirniji i veci. Uporedne slike kada se odstampaju cesto ne prikazu dobro razliku koja se vidi ekranu monitora. Takodje, slike bi terebalo da budu malo vece i da ih ima vise pa bi to zauzelo previse dragocenog prostora...
zato sam i rekao zoomirane, razlika u detaljima bi se jasno vidjela..recimo mogli ste da napravite poredjenje izmedju IP4S/808/neki compact i neki DSLR po danu i nocu..i izvucete zoom to je 8 slicica koje bi uzele donju cetvrtinu strane i sve bi se fino vidjelo

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke

Da, toliko drugacije da ga je tesko porediti sa drugim aparatima.
Top Gear ti je lose poredjenje. Nokija je napravila multipraktik, sto bi u TG bio neki univerzalni, brzi, karavan ili terenac a DSLR je ipak F1 u tom svetu...
pa tim jos gore F1 radi jednu i samo jednu stvar, ovo radi vise stvari odjednom i jedini je uredjaj na trzistu koji je dobar i kao telefon i kao fotoparat, evo priznajem da nije dobar kao tablet(da ima 100 milijardi android aplikacija) ali to nigdje nisu ni naveli da jeste
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 18:50   #94
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
ne, vise fan jednostavnih tehnologija koje sluze svrsi, vjerovao ili ne posjedujem telefon sa Belle i telefon sa Androidom i oba mi zavrsavaju potpuno isti posao, ne mozes da sudis o Belle dok ga ne probas..browser jeste los(tj. spor) ali browser na telefonu bi trebalo da sluzi da ti zavrsi posao kad ti treba nesto hitno da pogledas i kad nisi blizu kompa a ne da visis na njemu po citav dan, nije bas ni zdravo

inace zapitaj se zasto ovoliki senzor(i oversampling tehnologija) nije stavljen na WP8, kao i zasto se skorije nece pojaviti na Androidima i iOSu...
Probao sam Belle, i apsolutno mi se ne svidja... E sad, to su ukusi, ali je ocigledno, i potpuno jasno da je Android popularniji. Zasto ? Zato sto Android moze da bude jednostavan, ali Belle ne moze bas da parira Androidu po pitanju komplikovanosti, aplikacija, platforme i ostalog. Uz to, Android je po svim parametrima brzi, pogotovo ako ga rootujes i oslobodis bloatwarea koji ponekad dolazi. Inace, ako ti browser na fonu sluzi da hitno nesto pogledas- onda je bolje da on bude brzi, zar ne. Jednostavno, Symbian mi je blago nesrecan sistem, i Android ga po meni delje u svim parametrima sem u trajanju baterije mozda...

Ovakvi senzori se ne stavljaju na Androide i iOS zato sto ne postoji trzisna nisa kojima je ovo potrebno, tj, nema je dovoljno da bi opravdala troskove dizajna i projektovanja telefona. Mislis da je Android nesposoban da se snadje sa ovim ? Daleko od toga.

Inace, i ovaj telefon je novi promasaj Nokie. Verujem da ce samo jos dublje upasti u blato, zato sto nije pravilno rasporedila ono sto je ostalo od firme, vec i dalje se bori sa high-end telefonima popularnijih (i boljih) proizvodjaca, sa precenjenim telefonima, a Nokia vise, nazalost tu nema sta da trazi, pogotovo ubogim Symbianom, kojeg, sve i da je dobar, niko nece da kupi
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 22:49   #95
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Ja 808PV posmatram ovako: prosecan pametni telefon sa napucanom kamerom. Da li bih ga uzeo? Jok,da mi treba dobar pametni telefon sa dobrom kamerom birao bih iPhone ili gornji dom Samsung-a,a da jurim kvalitet fotografija zna se (DSLR). Nikada mi nece biti jasno zasto ljudi smatraju da je ovakav aparat potreban trzistu.. Kao pametni telefon je duplo skuplji nego sto bi morao biti (OS ovde ne racunam),Belle i dalje ne moze da se poredi sa iOS-om i Android-om (iako je funkcionalan za obicnog korisnika),a kamera nije na nivou solidnih DSLR aparata. Zasto bi iko pozeleo da ga ima? Za istu sumu se mogu uzeti dva Android pametna telefona slicnih specifikacija koji ce nuditi vise zbog OS-a,ali ce biti daleko losiji na polju fotografija,no opet ce kvalitet tih fotografija biti i vise nego prihvatljiv. Onaj ko se odluci za neko amatersko fotkanje prakticnije mu je da uzme DSLR jer ce (opet) dobiti vise u odnosu na PV. Jedini profil ljudi koji mogu da zamislim kao kupce ovakve "sprave" su osobe koje zele vrlo dobar foto aparat dovoljnih dimenzija da opusteno stane u dzep koji je pritom i prosecan pametni telefon koji ce zadovoljiti njihove apetite.
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 22:53   #96
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Po meni je jedini profil ljudi koji ce ovo uzimati- snob ! Likovi koji nemaju pojma o tehnologiji, nit ih interesuje, imaju previse para, pa da mogu da se kur*e telefonom koji ima vise megapiksela od vecine kvalitetnih fotoaparata
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 1:15   #97
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Probao sam Belle, i apsolutno mi se ne svidja... E sad, to su ukusi, ali je ocigledno, i potpuno jasno da je Android popularniji. Zasto ? Zato sto Android moze da bude jednostavan, ali Belle ne moze bas da parira Androidu po pitanju komplikovanosti, aplikacija, platforme i ostalog.
ne samo zbog toga vec zato sto se Belle pojavio prilicno kasno + ga Nokia skoro uopste nije reklamirala, sve karte su bacili na wp..marketing ima ogroman uticaj kod potrosaca (ajfon i te fore)

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Uz to, Android je po svim parametrima brzi, pogotovo ako ga rootujes i oslobodis bloatwarea koji ponekad dolazi. Inace, ako ti browser na fonu sluzi da hitno nesto pogledas- onda je bolje da on bude brzi, zar ne. Jednostavno, Symbian mi je blago nesrecan sistem, i Android ga po meni delje u svim parametrima sem u trajanju baterije mozda...
ne bas..poredio sam brzinu recimo listanja slika u galeriji i N8 je brza od mnogih dual-core Androida cak i rootovanih, samo jedan primjer a ima ih jos dosta..recimo brze otvaranje kontakta poruka i slicno, a sto se browsera tice hitno u smislu da mi treba dosta rijetko, ako mi stra zatreba to je ili livescore ili da vidim nesto na guglu/vikipediji a to Belle radi bez problema

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Ovakvi senzori se ne stavljaju na Androide i iOS zato sto ne postoji trzisna nisa kojima je ovo potrebno, tj, nema je dovoljno da bi opravdala troskove dizajna i projektovanja telefona. Mislis da je Android nesposoban da se snadje sa ovim ? Daleko od toga.
ne postoji nisa? Kad se pojavila 808 bilo je milijardu komentara "eh ja bih kupio ovo samo da je Android, pa sta mislis zasto ga ne naprave onda? Ne kazem da je teoretski nemoguce, ali je potrebna ogromna optimizacija + zapitaj se zasto malo koji Android ima xenon...i zasto ga nema nijedan WP.

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Inace, i ovaj telefon je novi promasaj Nokie. Verujem da ce samo jos dublje upasti u blato, zato sto nije pravilno rasporedila ono sto je ostalo od firme, vec i dalje se bori sa high-end telefonima popularnijih (i boljih) proizvodjaca, sa precenjenim telefonima, a Nokia vise, nazalost tu nema sta da trazi, pogotovo ubogim Symbianom, kojeg, sve i da je dobar, niko nece da kupi
koliko je promasaj govori i to sto 2 mjeseca trazim nigdje ga nema ili ga ima samo bez garancije po ogromnoj cijeni, Nokia ne moze da stigne da ih proizvede koliko se traze(tj. Carl Zeiss kasni sa senzorima)..zapitaj se zasto im cijena nije pala evo 3-4 mjeseca nakon sto su se pojavili, to se do sada nije desilo ni sa jednim drugim telefonom da ja znam, uporedi sa S3kom recimo

i ima ljudi koje ne zanima koji OS telefon ima ni kako se zove vec sta moze da uradi, a 808 moze ono sto nijedan drugi na trzistu, da vise nego parira highend compactima

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Jedini profil ljudi koji mogu da zamislim kao kupce ovakve "sprave" su osobe koje zele vrlo dobar foto aparat dovoljnih dimenzija da opusteno stane u dzep koji je pritom i prosecan pametni telefon koji ce zadovoljiti njihove apetite.
pa i ja na kupce highend Androida gledam kao na one koji zele tel. i laptop u jednom, s tim sto je 808 mnogo blizi fotoaparatima nego sto su Androidi blizu laptopu (racunam telefone ne Asus Transformer i slicno)

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Po meni je jedini profil ljudi koji ce ovo uzimati- snob ! Likovi koji nemaju pojma o tehnologiji, nit ih interesuje, imaju previse para, pa da mogu da se kur*e telefonom koji ima vise megapiksela od vecine kvalitetnih fotoaparata
vjeruj mi da je mnogo veci procenat snobova medju onima koji kupuju S3 a sve sto im treba(tj. sto znaju da koriste) su pozivi i poruke...

edit : ako je ovo spor browser za telefon onda imamo razlicitu viziju browsinga na mobilnim telefonima

http://www.youtube.com/watch?v=KbB-IHtpIZg

Poslednja ispravka: su27killer (9.9.2012 u 9:39)
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 10:26   #98
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Android ga po meni delje u svim parametrima sem u trajanju baterije mozda...
Realno, većini ljudi ne treba ni Symbian ni Android Telefon bi ipak trebalo da bude telefon, a jurenje zilion programa na telefonu, meni je smešno

Ja imam Nokija Symbian telefon i žao mi je što je posle nekog perioda korišćenja baterija oslabila - umesto skoro 7 dana, sad mi traje svega 5 Što se tiče korišćenja, imam i koristim sve programčiće koji mi povremeno zatrebaju:
- za surf tu je odlična Opera Mini
- četovanje preko svih protokola, do ICQ, MSN i Yahoo, sve do Facebooka
- za moje potrebe odličan muzički plejer (OggPlay)
- ima solidan fotoaparat, sasvim u klasi na osrednjim Androidima (pravi odlične panoramske fotke

Da li mislim da je Symbian bolji od Androida? Naravno da ne - Android je u svakom smislu moderniji OS, ali ne može da se kaže ni da je Symbian mnogo loš (inače, imam i Android 4.0 tablet, ali njega koristim samo kad idem negde, npr. dok sam bio na odmoru; sad mi stoji u svojoj kutiji )
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
oluja (9.9.2012)
Stara 9.9.2012, 10:27   #99
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Mora da se slozim sa SU17killer, vi ne razumete neke stvari izgleda?! Narocito me iznenadjuje oluja koje bi neke stvari trebalo da cita izmedju redova. Da ne duzim i ja sam ljubitelj ozbiljnijih stvari oko fotografije. Da cu jedan primer. Da bi se detaljno slikao rudarski bager iz prve ruke na kopu narocito njegovi detalji za remont onako iz prve ruke ova osamstosmica je idealna. Za kasniju analizu koja treba da se predoci inzinjerima ovakav aparat bi ustedeo i vreme i resurse. To je samo jedan primer ako zelite jos ja cu da vam i te predocim.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 10:51   #100
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

dimenzije i mala tezina (u odnosu na DSLRove) imaju ogromne prednosti u mnogim situacijama (recimo planinarenje slikanje iza coskova i slicno)
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com