Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2012, 16:55   #421
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Kako si pravio tog Hammerdina? Koje skillove? Hammerdin i nije naročito zahvalan za non-twinked (koji počinje od nule, bez itema koji su ranije nađeni i prebačeni na njega) lika...dosta je zavistan od itema. Evo ti linka koji ti može pomoći...
Standardne. I sada kada sam zavrsio orijentisan sam na Holi Sild.

Kao sto sam vec pisao, Paladina sam izabrao zato sto sam sam bog zna kakvim guglanjem dosao do podatka da je najslabija klasa. Bila mi je interesantna ideja da eksploatisem najslabiju klasu preko Plugy moda. Tek sam oko 20 i nekog levela na Plugy saznao da hammerdin nije vrsta Barbariana kao sto sam mislio, nego upravo Paladina

Sad me vec mrzi da pocinjem od nule. Ipak sam se dosta posvetio jednom karakteru i nemam trenutno inspiraciju za nov pocetak. Ne kazem da ga nemam u planu i da me je igra smorila, daleko od toga jer u poslednje vreme iteme koje odvajam sa strane su pretezno za neki novi karakter.

I ZA KRAJ NAJVAZNIJE! Poslusao sam tvoj savet, prekopirao frisku instalaciju na drugu particiju, medjutim svi putevi vode do one originalne, pa su mi npr sejv folderi tamo. Ali do sinoc nisam radio update na 1.13d. Kad sam ga uradio ispostavilo se da su mi se automatski updejtovale obe instalacije, sto je bilo za ocekivati. Na battle.net-u me saceka kao prvi put mrtvilo poput onog na Mesecu, a naravno zezne mi se i Plugy.

Je l battle-net za Diablo 2 inace pustinja?

---

EDIT: Izgleda da sam ga testirao u neko ludo vreme, sada ima ljudi.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 18:59   #422
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Nadji neki paladin stit sa preko 30 base rez na sve, dodaj mu sokete preko horadric cube recepta ili act5 kvesta i napravi spirit runeword. Samo taj stit ti daje +60 resistance, mnogo FHR i +2 na skilove, najbolji stit za hammerdina i jako je lako naci rune. Sto se oklopa tice u oklop sa najvecim defensom za koji imas STR napravi smoke runeword, Nef + Lum ako se dobro secam, isto je jako jeftin i daje odlican defense i jos +50 na resistances. Oruzje posto si na Hell nivou tezine mozes da pokusas da farmas rune i kubujes vex, onda napravi Heart of the Oak runeword, ako ne napravi jeftini spirit u nekom crystal swordu. Lore runeword za slem je isto odlican i isto je jako lako naci rune. Kockaj se za sve pare koje imas i kupuj amajlije i prstenje. Ovo ti je dovoljno da predjes Hell.

Najveci problem za hammerdina su strelci i magovi, moras da dodjes do njih i krenes da vrtis cekice, sto kod brzih strelaca koji beze od tebe zna da bude veliki problem. Zato je hammerdin bez enigma oklopa u sustini mnogo tezi za igru. Moras da naucis da koristis charge skill kao neki mini teleport da bolje manevrises po mapi i neces imati problema.

EDIT
Za base iteme u kojima pravis rune farmaj The Pit u Act1 hell, to je max level zona tako da mogu da padnu najjaci oklopi itd.
Hvala na ovim savetima, ali vec sam ih znao.

U hell sam usao na 74. levelu, a sada sam 84. da sam tek presao Andariel, i to bas zbog farmovanja the Pita. Saznao sam da je on Area 85, izgleda lako jer kao sto ti rece nema puno zaguljenih protivnika poput strelaca, a experience raste kao blesav... Plus dolaze super itemi.

Jedan od razloga sto sam se toliko zadrzao je i Lum runa. Do sada nisam naleteo na nju, a treba mi ocajno. Isto tako procitah i da su rune retke, da lokacije gde mogu ispasti nisu narocito bitne (ne racunajuci Hell forge), i da ako trazis nesto konkretno u Diablu to sigurno neces naci.

--

Da, Andariel je bas bila laka. I bacila mi je neverovatno budjave iteme. Da li postoji matematika po kojoj ako si previse farmovao jedan akt, na kraju tog akta neces biti previse usrecen od zadnje kraljice?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 21:33   #423
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Hvala na ovim savetima, ali vec sam ih znao.

U hell sam usao na 74. levelu, a sada sam 84. da sam tek presao Andariel, i to bas zbog farmovanja the Pita. Saznao sam da je on Area 85, izgleda lako jer kao sto ti rece nema puno zaguljenih protivnika poput strelaca, a experience raste kao blesav... Plus dolaze super itemi.

Jedan od razloga sto sam se toliko zadrzao je i Lum runa. Do sada nisam naleteo na nju, a treba mi ocajno. Isto tako procitah i da su rune retke, da lokacije gde mogu ispasti nisu narocito bitne (ne racunajuci Hell forge), i da ako trazis nesto konkretno u Diablu to sigurno neces naci.

--

Da, Andariel je bas bila laka. I bacila mi je neverovatno budjave iteme. Da li postoji matematika po kojoj ako si previse farmovao jedan akt, na kraju tog akta neces biti previse usrecen od zadnje kraljice?
Postoji fazon kod bossova...obično daju najbo5i loot kad ih ubiješ prvi put...kasnije dropuju lošije (u teoriji). Međutim, ima fazon da ih zabaguješ tako da pri SVAKOM killu dropuju kao da je prvi. To važi i za andariel...ne sećam se deta5a, ali možeš naći ako googlaš Andariel Quest Bug...to ne važi samo za nju već i za još neke bossove (Mephisto, čini mi se)...

Andariel se uglavnom farmuje za Stone Of Jordan...dosta runa pada u Travincalu...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 21:44   #424
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Andariel se uglavnom farmuje za Stone Of Jordan
Znam za ovo, pa sam je malo mucio na NM u nadi da ce mi doci soj. Ali onda sam procitao da je sansa 1:1200 da ga dobijes. Stvarno bi bilo fenomenalno da sam pokusao svih 1200 puta i da dobijem sipak. Pa onda jos 1200x1200 puta tako da uradim, pa da udjem u riplijev red neverovatnoce.

To me podseca na fudbalski mec bez golova, a znao sam da odgledam i desetak za redom takvih.

Farmovanjem Pita sam barem nakupio experience i malo malo pa iskoci korisna stvar.

Mislim da sam video negde usput o tom bagu (ako je to bilo to), ali mislio sam da je on patchovan pa se nisam udubljivao.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 10:40   #425
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Znam za ovo, pa sam je malo mucio na NM u nadi da ce mi doci soj. Ali onda sam procitao da je sansa 1:1200 da ga dobijes. Stvarno bi bilo fenomenalno da sam pokusao svih 1200 puta i da dobijem sipak. Pa onda jos 1200x1200 puta tako da uradim, pa da udjem u riplijev red neverovatnoce.

To me podseca na fudbalski mec bez golova, a znao sam da odgledam i desetak za redom takvih.

Farmovanjem Pita sam barem nakupio experience i malo malo pa iskoci korisna stvar.

Mislim da sam video negde usput o tom bagu (ako je to bilo to), ali mislio sam da je on patchovan pa se nisam udubljivao.
Skupi MF opremu, i farmuj do besvesti...šta drugo reći, heh. Isto važi i za bossove i za The Pit i WSK...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 11:35   #426
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ima li neke koristi za one koji su na single player od "diablo walks the earth"?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2012, 18:35   #427
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Može li neko da mi pojasni kako se koristi onaj GoMULE? Nikako ne uspevam da ubacim iteme u stash koji sam kreirao...
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2012, 0:57   #428
Zelena Trava
Član
 
Član od: 22.4.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Meni diablo 2 sece kochi trokira jel ima neka fora da se namesti ?

Na kompu :
MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
AMD Athlon II X3 460
Rana 45nm Technology
RAM
4.00 GB Single-Channel DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
SyncMaster (1280x1024@60Hz)
AMD Radeon HD 6670 (Gigabyte)
Zelena Trava je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2012, 1:54   #429
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Startuj ga u WinXP combatibility modu, trebalo bi da radi OK.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 18:24   #430
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

E ljudi kako najbolje igrati Diablo 2 u LANu? Ja igram klasicno preko TCP/IPa i igra krene da secka na host racunaru nakon nekih 45minuta igre, prilikom borbe.

Taj racunar je
Win 7 64bit
Q6600 2.6GHz
4GB ram,

za to vreme ne secka ni malo na drugom racunaru koji se kaci na ovog hosta

Win XP pro
P4 2GHz
512MB ram.

U single play-u ne secka ni malo na "host" racunaru, Diabla pokrecem u compatibility XP mode-u. Jel to normalno? Jel postoji neki drugi (bolji) nacin igranja u LANu (tipa hamachi, ili nesto slicno)?
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 18:54   #431
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Kako su kompovi povezani? Žično ili bežično, preko rutera/sviča ili direktno?
Ja sam nedavno igrao na 2 kompa, direktna žična 100mbps veza preko rutera, na oba W7, jedan x86, drugi x64, XPSP3 comp. mode. Bez ikakvih problema. Koja verzija igre je u pitanju i da li igraš expanziju ili originalni D2?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:12   #432
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Kako su kompovi povezani? Žično ili bežično, preko rutera/sviča ili direktno?
Ja sam nedavno igrao na 2 kompa, direktna žična 100mbps veza preko rutera, na oba W7, jedan x86, drugi x64, XPSP3 comp. mode. Bez ikakvih problema. Koja verzija igre je u pitanju i da li igraš expanziju ili originalni D2?
Zicno, preko jednog rutera. Veza je oko 150mbps. Expanzija, verzija 1.13.

Moracu da pratim preko task manager-a da vidim da li se zakuca komp ili mreza (mada bi glupo bilo da je komp, ali ko zna kako su uradili comp. mode)..
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 20:16   #433
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Kako 150mbps? Ili je gigabitna ili je 100-megabitna. Comp. mode radi odlično. Probano na konfi iz potpisa i na lapu sa Intelovom integrušom (4500) i to sa generičkim Win drajverima. Verovatno je nešto do podešavanja mrežnih kartica. Probaj da u device manageru ograničiš brzinu na 100mbps full duplex, a ne da stoji na default AUTO podešavanjima. Možda isto to da uradiš i na ruteru ako raspolaže takvim podešavanjima. Ili promeni adrese na kompovima na fixne vrednosti, pošto ako adrese kompovi dobijaju od rutera (dinamičke), možda je u tome problem. Vidi podešavanja na ruteru i šta piše u kom vremenskom intervalu dodeljuje adrese, pa isključi tu opciju ili je podesi da to radi znatno ređe (tipa na par dana). Na kraju krajeva, probaj direktno povezivanje dva kompa. Ako ti je na toj kvad mašini gigabitna kartica, neće ti trebati ukršteni kabl.
Poslednje što može da pravi problem je mreža između XP-a i Win7 koja u nekim slučajevima pravi ovakve probleme.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 21:54   #434
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

150mbps jer ruter radi tako (TP link TL-WR740N ruter i 2 gigabitne prikacene kartice, kontam da rade zajedno na 150, nisam proveravao). IP adrese sam zakucao za MAC adrese tako da to nije problem, verovatno je vezano za Win7 + WinXP lan, ali hvala na predlozima, probacu sutra da to ispravim
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 23:37   #435
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Ako su obe gigabitne, kači ti to direktno. Verovatno brzina od 150mbps pravi problem, jer to baš i nije standard, nego proizvođači budže svako na svoju ruku. Ili ako već hoćeš preko rutera, na oba kompa stavi obe kartice na 100mbps full duplex. Mrežna oprema je ionako poznata po najvećem staništu gremlina a kad na to dodaš i nestandardne brzine, svašta mož' da ispadne.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2012, 0:17   #436
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Stigao do Diabla ali kada udjem u njegov dvor gde se krije oni protivnici su veoma teski!Koristim Paladina i dobar je borac,svidja mi se njegove spelove a zadnja moc sa gromovima je zestoka kada je razvijete do skroz.
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2013, 23:30   #437
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Sunce ti hebem, koliko je tesko ubiti ovu Duriel
Ne pamtim kad sam ovoliko namucio u nekoj igri. Bukvalno sam se teleportovao u njen lair samo da je jednom udarim i bezao nazad u grad kroz teleport i tako ukrug nekih 30 min dok se konacno nije raspala i ispustila brdo loota. Sekund nepaznje i dovidjenja, sve ispocetka.
E, sad stigoh u Mocvaru (3. chapter) i pretpostavljam da ce sada postati ultra tesko? Nisam iskusni Diablo igrac, ovo mi je prvi puta da igram, tj. odigrao sam keca ali to je bilo jako davno.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2013, 23:38   #438
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

To je bese kad imas one dve strane reke kao, i one blokove?
Imas one male 'teemo-e' domorodce sto pucaju iz trske, dosta smaraju jer su meni na sorserki radili dosta dmg-a a i brzi su.
Ali mi je bilo lako posto sam imao teleport, mrzelo me da se bijem sa njima ja sam samo skakuto do cilja...jeste glupo ali je meni to najdosadnija oblast bila...
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2013, 23:43   #439
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Sunce ti hebem, koliko je tesko ubiti ovu Duriel
Ne pamtim kad sam ovoliko namucio u nekoj igri. Bukvalno sam se teleportovao u njen lair samo da je jednom udarim i bezao nazad u grad kroz teleport i tako ukrug nekih 30 min dok se konacno nije raspala i ispustila brdo loota. Sekund nepaznje i dovidjenja, sve ispocetka.
E, sad stigoh u Mocvaru (3. chapter) i pretpostavljam da ce sada postati ultra tesko? Nisam iskusni Diablo igrac, ovo mi je prvi puta da igram, tj. odigrao sam keca ali to je bilo jako davno.
Mnogo je zeznut Duriel. Ja ga pamtim kao najtezu kraljicu.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2013, 23:51   #440
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Sunce ti hebem, koliko je tesko ubiti ovu Duriel
Ne pamtim kad sam ovoliko namucio u nekoj igri. Bukvalno sam se teleportovao u njen lair samo da je jednom udarim i bezao nazad u grad kroz teleport i tako ukrug nekih 30 min dok se konacno nije raspala i ispustila brdo loota. Sekund nepaznje i dovidjenja, sve ispocetka.
E, sad stigoh u Mocvaru (3. chapter) i pretpostavljam da ce sada postati ultra tesko? Nisam iskusni Diablo igrac, ovo mi je prvi puta da igram, tj. odigrao sam keca ali to je bilo jako davno.
Ma jok, posle duriela je sve izi pizi lemon skvizi, eventualno jedna sekvenca borbe sa poslednjim bosom u actu 5 mi je predstavljala problem
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com