Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2019, 18:55   #3581
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Hteo da platim racun, kad ono stoji stavka

Video on demand - potrosnja 508,00 rsdI sad se ja pitam WTF, sta mi je izazvalo potrosnju i zasto se ovo nije videlo na prethodnim racunima...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2019, 22:14   #3582
Katarina Krstić
Novi član
 
Član od: 19.7.2019.
Lokacija: Montreal
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Hteo da platim racun, kad ono stoji stavka

Video on demand - potrosnja 508,00 rsd

I sad se ja pitam WTF, sta mi je izazvalo potrosnju i zasto se ovo nije videlo na prethodnim racunima...

Pa to su ti oni filmovi na YouTube koji su postavljeni na pretplatu..
Verovatno si nehotice kliknuo a oni pustili na opste zadovoljstvo korisnika autorski prava.
Cak mozda nisi ti već neko kome si dozvolio pristup internetu dok si pio kaficu a taj neko uzivao u tvojem otvorenom YT nalogu.
Katarina Krstić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2019, 22:49   #3583
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Otprilike, ali ne na YT, nego na njihovom "video klubu".
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2019, 0:17   #3584
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Gledao sam cernobil i eventualno jedan ili dva filma, ali zar to nije otkljucani svima do septembra?! Sa onog genericnom sifrom 1234
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2019, 11:13   #3585
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ostadosmo i bez nba na sportklubu. Prelaze na arenu od oktobra. Poludeo sam kad sam procitao vest.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2019, 19:05   #3586
Katarina Krstić
Novi član
 
Član od: 19.7.2019.
Lokacija: Montreal
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Gledao sam cernobil i eventualno jedan ili dva filma, ali zar to nije otkljucani svima do septembra?! Sa onog genericnom sifrom 1234
Izgleda da su taj period malo skratili iz njima samo poznati razloga.
A mozda i nisu svima??
Treba pitati ostale jesu li imali problema sa tom "genericnom sifrom 1234"
A i kakva je to sifra bez veliki i mali slova,interpunkcijski znakova,specijalni znakova i brojeva..
Pa to moze da provali svaki lamer za 5 mnuta.
Katarina Krstić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2019, 15:21   #3587
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ostadosmo i bez nba na sportklubu. Prelaze na arenu od oktobra. Poludeo sam kad sam procitao vest.
Zbog tih iznenađenja koja nam mogu priuštiti poput ove promene plaćam Total i IPTV.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2019, 15:56   #3588
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja sve to gledam preko strimova koji su donedavno bili na Redditu, Arenu koristim samo za prenose domaćih liga.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2019, 9:46   #3589
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Exclamation Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Još samo kada bi i F1 prešao na Arenu, to bi bilo sjajno. SBB žestoko nervira sa ratovanjem sa RTS-om i državom Srbijom na svim nivoima. Nemam ništa protiv konkurencije na tržištu, ali generalno njihova filozofija sa TV kanalima nikako nije dobra i nikako ne ide u korist nas kao korisnika usluga. Razumem ja da mi imamo i opcije preko kojih online možemo da gledamo sve (npr. Kodi), ali generalno smaraju sa takvim stvarima, pomeranje RTS-a 1 sa prvog kanala i ubacivanje N1 na to mesto, utakmice reprezentacije stavljati na SK iako tim kanalima više od pola populacije nema pristup, itd.


Previše se bave nekim glupostima u koje je umešana politika i samo zbog toga nikad neću preći na SBB iako imaju superiorne brzine interneta i bolju TV ponudu u odnosu na ostale.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
MladenIsakovic (9.8.2019), orange47 (11.8.2019)
Stara 26.7.2019, 19:55   #3590
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Ja sve to gledam preko strimova koji su donedavno bili na Redditu, Arenu koristim samo za prenose domaćih liga.
Kako si gledao to na redditu?

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Još samo kada bi i F1 prešao na Arenu, to bi bilo sjajno. SBB žestoko nervira sa ratovanjem sa RTS-om i državom Srbijom na svim nivoima. Nemam ništa protiv konkurencije na tržištu, ali generalno njihova filozofija sa TV kanalima nikako nije dobra i nikako ne ide u korist nas kao korisnika usluga. Razumem ja da mi imamo i opcije preko kojih online možemo da gledamo sve (npr. Kodi), ali generalno smaraju sa takvim stvarima, pomeranje RTS-a 1 sa prvog kanala i ubacivanje N1 na to mesto, utakmice reprezentacije stavljati na SK iako tim kanalima više od pola populacije nema pristup, itd.


Previše se bave nekim glupostima u koje je umešana politika i samo zbog toga nikad neću preći na SBB iako imaju superiorne brzine interneta i bolju TV ponudu u odnosu na ostale.
Eh brzine na papiru kazu 300 a u realnosti je 220. Sve je makreting i *******vanje. Trebaju da sednu i da se dogovore i svima lepo da puste sve kanale ili ko hoce da plati neka ima izbor. Sve na stetu korisnika rade.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2019, 20:55   #3591
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Još samo kada bi i F1 prešao na Arenu, to bi bilo sjajno. SBB žestoko nervira sa ratovanjem sa RTS-om i državom Srbijom na svim nivoima. Nemam ništa protiv konkurencije na tržištu, ali generalno njihova filozofija sa TV kanalima nikako nije dobra i nikako ne ide u korist nas kao korisnika usluga. Razumem ja da mi imamo i opcije preko kojih online možemo da gledamo sve (npr. Kodi), ali generalno smaraju sa takvim stvarima, pomeranje RTS-a 1 sa prvog kanala i ubacivanje N1 na to mesto, utakmice reprezentacije stavljati na SK iako tim kanalima više od pola populacije nema pristup, itd.


Previše se bave nekim glupostima u koje je umešana politika i samo zbog toga nikad neću preći na SBB iako imaju superiorne brzine interneta i bolju TV ponudu u odnosu na ostale.
Upravo je Telekom problem i njihovo ucenjivanje koje ne dopušta dogovor sa SBB tako da obe kablovske prenose kanale od one druge. Sećam se kad je naša liga pa čak i LŠ bila isključivo na ARENI a 90% srbije je gledalo u zid. Ako su tada ćutali neka ćute i danas kada je konkurencija kupila prava najzanimljivijih sportskih takmičenja. Inače SBB je ponudio da proda prava nekoj od TV sa nacionalnom frekvencijom ali su sve odbile, a onda su orkestrirano napale SBB kako to nije pravedno. Potpuno je jasno zašto ni jedna tv sa nacionalnom frekvencijom nije smela da sklopi ugovor sa njima ali to je već politika pa da ne ulazimo u te vode.

Ko još gleda RTS ? Ja ga ne gledam od 90-ih, jedino što gledam tamo je sport koji oni imaju eksluzivno a i tada se nerviram jer su tamo ostali katastrofalni novinari. U svim drugim prilikama ni ne setim se RTS-a.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
Anni (27.7.2019), Rockstar (26.7.2019), todos (26.7.2019), torivoje (26.7.2019)
Stara 26.7.2019, 21:30   #3592
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Kao neko ko je pretplatu plaćao i onda kada apsolutna većina nije,više nemam ni trunke sažaljena za RTS.Ne baca moja porodica decenijama lovu u tu rupu bez dna da bi oni zaposlili još jednog tatinog sina,ili još koju botoksovanu kur****iju,već da bi to postala depolitizovana informativna kuća od nacionalnog značaja,sa hvale vrednim dečijim,obrazovnim,kulturnim i sportskim programom.
Nije ništa od toga,ali biće...biće...

Poslednja ispravka: torivoje (27.7.2019 u 9:51) Razlog: pravopis
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2019, 22:34   #3593
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Još samo kada bi i F1 prešao na Arenu, to bi bilo sjajno.
Ne bi.

Citat:
SBB žestoko nervira sa ratovanjem sa RTS-om i državom Srbijom na svim nivoima.
Koga nervira? Nervira zato sto se brani? Nervira trenutnu vlast, od preCednika do botova koji su poceli i ovde da pisu. Trenutna vlast nije drzava Srbija. Postojala je Srbija i pre ove vlasti, valjda ce postojati i posle (mada sve vise sumnjam).

Citat:
Nemam ništa protiv konkurencije na tržištu
Citat:
Previše se bave nekim glupostima u koje je umešana politika
Ajde? Konkurencija sa rijalitima i slicnim gadostima bi valjda bila podnosljiva, ali konkurencija u informativnom programu, to je vec previse. Nerviraju nam Gospodara, sram ih bilo.

Citat:
ali generalno njihova filozofija sa TV kanalima nikako nije dobra
Filozofija? Ukljucim TV i nadjem nesto zanimljivo... Kakve to veze ima sa filozofijom?

Citat:
pomeranje RTS-a 1 sa prvog kanala i ubacivanje N1 na to mesto
Zasto bi RTS bio na broju 1? Ukljucis TV i prebacis na 3 ili koji god broj zelis i gledas. Nema tu neke velike "filozofije". Nije bas da mora da se kopa da bi se gledao odredjeni kanal. Ne mora cak ni rucno da se prebacuje, daljinski je odavno izmisljen.

Citat:
Razumem ja da mi imamo i opcije preko kojih online možemo da gledamo sve (npr. Kodi), ali generalno smaraju sa takvim stvarima
Citat:
utakmice reprezentacije stavljati na SK iako tim kanalima više od pola populacije nema pristup, itd.
Ovde je glavna zamena teza. SK preko SBB kupuje utakmice novcem onih ljudi koji su dobrovoljno pristali da budu korisnici usluga SBB.

Medjutim, Arena preko drzavne kompanije Telekom Srbija kupuje utakmice novcem svih gradjana Srbije, jer Telekom moze da dobije para iz budzeta kad i koliko zeli. Ali utakmice ne mogu da gledaju svi gradjani Srbije, mada su ih platili, nego samo oni koji jos dodatno plate Telekomu.

Interesantno je da se RTS pobunio tek kada nije mogao da prenosi reprezentaciju, jer je to "nacionalni interes". Ali je, pre toga, poslusno cutao kada nije mogao da prenosi sve utakmice sampiona Srbije u Ligi Sampiona (a sampion Srbije u LS igra svakih 10 godina). Tad je Telekomov interes bio ispred nacionalnog.

Citat:
nikako ne ide u korist nas kao korisnika usluga
Citat:
samo zbog toga nikad neću preći na SBB
Ovo je malo kontradiktorno. Ne mozes ocekivati korist od SBB, ako nisi i nikad neces biti korisnik usluga SBB.

-----

Ima i SBB gomilu losih strana. Npr. tretman starih korisnika u odnosu na nove je ponizavajuci, cene paketa su visoke, korisnicka podrska je cesto beskorisna...

Ali i takav SBB je trenutno najbolji i, u krajnjem slucaju, dobrovoljno sam ga izabrao. Za razliku od RTS i Telekoma koje sam nateran da finansiram.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Debeli na korisnoj poruci:
Anni (27.7.2019), DArthShone (5.9.2019)
Stara 27.7.2019, 14:54   #3594
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ima li neko ubee ruter, da proveri da li je vreo na dodir?
Ja moj ruter kad pipnem, imam osecaj kao da je na tacki kljucanja. Zanima me da li je to normalno ili ce da rikne?
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2019, 19:21   #3595
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da ne budemo nepravedni - i MTS je ubacio Superstar, samo ne na 1. nego na 3. mesto, i MTS (tj. Arena) je imao ekskluzive za neke prenose koji nisu mogli da se gledaju na "zemaljskim" stanicama i time bili nedostupni za neku drugu polovinu Srbije.
Ja sam prešao na MTS optiku i jedini razlog što žalim je baš taj što je koincidiralo sa periodom kada su na njih osuli paljbu sa svih strana - od predsednika mesne zajednice do predsednika države. Država ne sme da napada kompaniju zato što na dva kanala emituje informativni program koji je pro-opozicioni, dok kojekakve bljuvotine sa pro-režimskih medija opravdava "pravom na mišljenje". Ako krše neki zakon, neka ih procesuiraju, ako ne krše, nemaju prava da ih napadaju. Ako neke priučene novinarke imaju prava da čitaju propagandne pamflete vlasti, onda neko drugi ima pravo da čita pamflete protiv vlasti.

Država ne sme da pravi takvu atmosferu - zamislite da predsednik krene da tako otvoreno napada Bambi Požarevac, a favorizuje Soko Štark ili nešto slično.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
DArthShone (5.9.2019), todos (28.7.2019)
Stara 27.7.2019, 23:12   #3596
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ima li neko ubee ruter, da proveri da li je vreo na dodir?
Ja moj ruter kad pipnem, imam osecaj kao da je na tacki kljucanja. Zanima me da li je to normalno ili ce da rikne?
Ja imam Ubee jeste malo topliji ali ne nista preterano.
Da ti nije negde malo zavucen pa da nema dovoljno vazduha za protok?
Ako ga drzis polozenog , postavi uspravno,tako onda sa obe strane moze lepo da usisava vazduh.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srki na korisnoj poruci:
dacajak (28.7.2019)
Stara 28.7.2019, 11:34   #3597
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

I ako rikne, zameniće ga za drugi bez naknade.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
dacajak (28.7.2019)
Stara 7.8.2019, 22:20   #3598
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pozdrav forumasi!

Interesuje me da li je neko do sada uzimao dodatan modem (ovaj novi fensi sa wifi koji sada dostavljaju po default)? Danas mi je montiran SBB u novom stanu, medjutim zbog EON-a oprema mora u dnevni boravak, koji je solidnih 10ak metara i 2 zida odaljen od radne sobe gde ce mi biti PC.

Pitao sam montazera kako to ide, medjutim on kaze da ljudi uglavno rese to preko LAN strujnog adaptera kao nikad nije video da je neko uzimao dodatan modem, sto me uvek odusevi kao odgovor jer se onda zapitam da li sam ja normalan.

Gledam cene tih LAN adaptera uglavnom vidim 5-8k za pack od 2 komada sto dodje k'o cena dodatnog 'Advanced modema' po SBB cenovniku.

Pored prakticnosti, znacilo bi mi da imam odvojena 2 access point-a jer zelim da drzim jedan pod VPN-om. Jel imao neko iskustva sa tim i da li mozda ima neko alt resenje?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2019, 20:27   #3599
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Šta ti je on rekao, jel može da se dobije drugi modem ili da li imaju neko drugo rešenje ? Drugar ima sličan problem u kući pa zato pitam.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2019, 14:26   #3600
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Konacan odgovor je - ne.

Ne moze dva modema pod istim ugovorom. Potvrdjeno od vise izvora.

Koliko razumem, jedini nacin da se dobije dodatan modem je da se potpise jos jedan ugovor za dodatnu Internet uslugu.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com