Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2009, 20:09   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom M$acce$ i rezolucije ekrana

Kako drugi "programeri" (ovo sam namerno stavio pod navodnike ) resavaju problem u Micro$oft Acce$$-u vezano za razlicite rezolucije ekrana, koje onda uzrokuju, blago receno "zvrljav" prikaz, obicno samo fonta aplikacije radjene u Acce$$-u, a kadkada i "dugmadi" /button-a?

Ili - jednostavnije receno - aplikacija radjena u Micro$oft acce$$-u, "optimizovana" za rezoluciju 1200x740 izgleda k'o <Censored!!!> na mom racunaru pod rezolucijom 800x600!

Isto tako i obrnuto, ako "programer!!!" uradi aplikaciju u Micro$oft Acce$$u za VISU rezoluciju, onda ce korisniku na NIZOJ rezoluciji lepo trebati naocari, ako ne cak i lupa (sa uvelicanjem od bar 10x)!

(Rec je o Acce$$u, delu Office 2003)

A (pozeljno, ako POSTOJI neko JEDNOSTAVNO resenje SEM menjanja rezolucije korisnika), mozete l' dat' i odgovor i za Office97 (zelim da znam!!!)

Za one koje nisam bio dovoljno jasan: NECU da menjam SVOJU rezoluciju "desktopa"!

S tim u vezi - jedino sto meni pada na pamet je nesto poput sledeceg resenja:

DEL *.MDB /Y <Enter!!!>
Branislav Gavric je offline  
Stara 23.6.2009, 17:14   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

Jedino što mi pada na pamet je da se možda po defaultu koriste .FON fontovi koji su rasterski, bitmapirani, a ne vektorski. Možda bi bilo bolje da se uzme neki vektorski.

Ili pak obrnuto, možda bolje izgledaju rasterski fontovi (tipa MSSansSerif i tako to), samo pitanje postoje li dovoljno veliki za velike rezolucije.
VojaM je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Branislav Gavric (23.6.2009)
Stara 23.6.2009, 17:18   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
S tim u vezi - jedino sto meni pada na pamet je nesto poput sledeceg resenja:

DEL *.MDB /Y <Enter!!!>
Slažem se. To je jedino prihvatljivo rešenje u ovom slučaju.
holodoc je offline  
Stara 24.6.2009, 8:39   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

Saglasan sa holodocovim rešenjem problema.
Ja bih još dodao: baci taj šugavi telefon koji radi na 800*600 i kupi neki moderniji telefon sa XGA rezolucijom ili neki još normalniji sa WXGA.
Dobro je da nisi hteo na CGA rezoluciji da radiš nešto.
Ovako, ako ostaviš taj telefon, onda bi morao da prčkaš mnogo po VBA i da praviš kojekakve egzibicije kako bi naterao font koji se pojavljuje u obrascu da se sam smanjuje/povećava, da dugmad rastu/smanjuju se i menjaju poziciju u zavisnosti od toga koliko je loš telefon na kome je aplikacija pokrenuta.

Ne, nisam lud, već samo mislim da rezoluciju 800*600 ugrađuju još samo u telefone. Monitori su to prerasli pre više od 10 godina.
dbaja je offline  
Stara 24.6.2009, 19:58   #5
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

Dobro (i bas lepo od vas), onda ja s druge strane ne vidim nikakvo drugo resenje nego da se vi lepo i kolektivno udruzite, i da pocnete da mi sklupljate pare!

Ozbiljno, sutra cu otvoriti ziro racun u banci i javiti vama isti - pa mi lepo posaljite novac da kupim "pristojnu" konfiguraciju, posto vidim da toliko "pljujete" po onome sto ja imam!!!

Srdacno Vam hvala na svemu!
Branislav Gavric je offline  
Stara 24.6.2009, 20:07   #6
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSoft-a

Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSoft-a;

Postovani,

Molimo da ljubazno skrenete paznju odredjenim administratorima/moderatorima Vaseg foruma, koji vec u duzem vremenskom periodu vrse jednu vrstu psiholoskog nasilja odnosno "mobinga" u blazem ili jacem intenzitetu prema svakom clanu, odnosno posetiocu Vaseg foruma koji postavi bilo kakvo pitanje ili molbu za resenje - a da je pri tome ista vezana i za jedan operativni sistem od Microsofta koji je - "raniji" od WindowsaXP!

Poredjenja radi, licno smatram(o) da se, recimo ljudska istorija moze podeliti na nesto poput "BC / AC" (Before Christ / After Christ) tj. "pre i posle Hrista" ali ni u jednoj takvoj "podeli" ni jedan istorijski ili geoloski udzbenik NIJE sarkastican (da ne upotrebim jacu ili ruzniju rec) prema periodu od, u ovom poredjenju "Pre Hrista"...

Tako (analogije radi) ako neki posetilac jos uvek koristi Win98 (pa cak i Win3.11, zasto da ne - ako to NJEGA cini sretnim!!!) nije LEPO da isti bude, blago receno, izvrgnut ruglu na Vasem forumu (buduci da se Vi vise godina "bavite racunarima"!)

Izuzetno su drski (ili mi takve postove bar tumacimo na takav nacin???) komentari poput (citat) "Ijao, pa to je Win od pre mog rodjenja..." (kraj citata).

Time komentator "pametnog citaoca" navedenog posta ovde nije uvredio ni za "trunku", nego je samo SEBE (samog komentatora!) omalovazio otkrivsi da iza ekranskog "nicka" na Vasem forumu stoji - obican balavac!

Ono sto je stvarno staro, i sto spada u "AbandondWare" je nesto poput ZX Spectruma, Commodore-a, i slicnih 8-bitnih "microracunara", koji su imali ispod 1MB RAM memorije (mada je u redu da i danas bude kolekcionara i ljubitelja i takvih "masina"!).

S druge strane, dokle god postoje savremena ("Up-to-date") i komercijalna, recimo antivirusna resenja koja su JOS UVEK dizajnirana, primera radi za Win98 (koji je toliko "pljuvan" na Vasem forumu) onda isti (Win98) se nikako ne moze smatrati "AbandonWare-om"!

Opet, ovo je moje/nase licno misljenje i dobronamerna sugestija Vama kao redakciji/administraciji Vaseg foruma.

Da li cete biti saglasni ili pak protivni nasem misljenju - naravno zavisi od Vas!

Ipak, ukoliko Vase misljenje, odnosno stav povodom ovde izlozenog jasnog "MOBINGA" prema navedenim korisnicima/posetiocima Vaseg foruma i dalje "OPSTANE" i ostane prisutan na Vasem forumu - onda cemo mi i jos neki Vasi clanovi/posetioci foruma jednostavno isti da prestanemo da posecujemo.

Na kraju krajeva, Internet je veliko "mesto", Vas forum, iako simpatican, pregledan, zanimljiv, sa dugogodisnjom "tradicijom" casopisa "iza istog" i td. (da sad ne navodim reci hvale za koje ste Vi sigurno svesni istih) ipak - nije JEDINI na "Netu" (licno meni se najvise svidja, u usporedbi sa drugima - to sto NE moram da postove kucam na STRANOM, vec mogu na MATERNJEM jeziku iste da kucam).

Ipak, jezicka barijera (meni licno) ne predstavlja TOLIKI problem, koliko mi problem predstavlja zlonameran sarkazam i zluradi komentari, na zalost, od pojedinih VETERANA Vaseg foruma!!!

Ovakvo ponasanje (pojedinih) nije dozvoljeno (bez obzira sto kulturno izbegavaju upotrebu RUZNIH reci) jer primera radi kada JA - bilo da izlazem problem koji me muci na "prastaroj" Win98-ici ili pak izlazem resenje nekog drugog problema koji sam sam "skontao" na "drevnoj" Win98-ici, onda hocu da me drugi ("veterani") Vaseg foruma oslovljavaju sa "G-dine" (jer imam nepune 32 godine) a NE sa komentarom "Vidi "papka", koristi OS iz kamenog doba!!!"

BulmaSoft tolerise TRI upozorenja, ovo je prvo od TRI.

Nadam(o) se da naredna upozorenja od BulmaSofta nece biti potrebna.

Srdacno

Branislav Gavric

Za sve dodatne informacije nazovite
Info/kontakt tel: +38163-81-336-81

; Postirani tekst izrazava javno misljenje odnosno
; stav BulmaSofta na temu o kojoj je isti napisan.
; Isti moze, odnosno ne moze biti otvoren za dalju
; diskusiju sto je regulisano BulmaSoftovim statutom
; o javnom izlaganju i/ili prezentovanju problema
; i/ili resavanju istog.
; Za sve nesuglasice nazovite navedeni broj telefona.
; Cena poziva je standardna i regulisana od strane
; Teleonra.
; U ovom slucaju BulmaSoft NECE prihvatiti korespodenciju
; putem elektronskog kontakta/via email.

Vas BulmaSoft

Dostavljeno:
- Redakciji "Sveta Kompjutera"
- "Forum o Forumu"
- BulmaSoft Elektronska Arhiva
Branislav Gavric je offline  
Stara 25.6.2009, 4:29   #7
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

cekaj, i to neko treba da shvati za ozbiljno, a u tekstu nazivas nekoga "balavac" ?

inace, kao odgovor na ceo post : oces li ikada prestati da se tripujes ?
irreal je offline  
Stara 25.6.2009, 7:58   #8
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSoft-a

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSoft-a;

Postovani,

Molimo da ljubazno skrenete paznju odredjenim administratorima/moderatorima Vaseg foruma, koji vec u duzem vremenskom periodu vrse jednu vrstu psiholoskog nasilja odnosno "mobinga" u blazem ili jacem intenzitetu prema svakom clanu, odnosno posetiocu Vaseg foruma koji postavi bilo kakvo pitanje ili molbu za resenje - a da je pri tome ista vezana i za jedan operativni sistem od Microsofta koji je - "raniji" od WindowsaXP!
Ijao, pa šta ćemo sad? Ugasili smo i mi i Forum i časopis i izdavačka kuća
Poštovani g-dine (tako si rekao da hoćeš da te oslovljavamo), pored male šale, a da istih nema, moraš priznati, Forum bi bio jedno dosadno mesto poput nekih drugih institucija pa se ne bi tu našle tolike gomile ljudi, ja sam ti (verovatno ga nisi ni uočio) dao jedan odgovor na tvoje pitanje:

Citat:
dbaja kaže:
Ovako, ako ostaviš taj telefon, onda bi morao da prčkaš mnogo po VBA i da praviš kojekakve egzibicije kako bi naterao font koji se pojavljuje u obrascu da se sam smanjuje/povećava, da dugmad rastu/smanjuju se i menjaju poziciju u zavisnosti od toga koliko je loš telefon na kome je aplikacija pokrenuta.
Niko tebi nije pominjao tvoj Windows jer nisam primetio da si bilo gde rekao koji Windows koristiš, g-dine.

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...Tako (analogije radi) ako neki posetilac jos uvek koristi Win98 (pa cak i Win3.11, zasto da ne - ako to NJEGA cini sretnim!!!) nije LEPO da isti bude, blago receno, izvrgnut ruglu na Vasem forumu (buduci da se Vi vise godina "bavite racunarima"!)
Da, "bavim se računarima" od neke 1982. godine i koristio sam (pa i sad ponekad koristim, čisto da se podsetim) i mnogo starije sisteme od Win. 3.11 (a da li si ti 3.11 nekada video i koristio g-dine)?

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...Ono sto je stvarno staro, i sto spada u "AbandondWare" je nesto poput ZX Spectruma, Commodore-a, i slicnih 8-bitnih "microracunara"...
Eto, sada ti vređaš moje računare, g-dine!

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...Opet, ovo je moje/nase licno misljenje i dobronamerna sugestija Vama kao redakciji/administraciji Vaseg foruma...
A, taj Vaš "bulmasoft" se sastoji iz više vas, g-dine ili ste Vi jedini predstavnike giganta? Pitam zato što negde u ime firme govorite "mi" a negde "ja"...

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...Ipak, ukoliko Vase misljenje, odnosno stav povodom ovde izlozenog jasnog "MOBINGA" prema navedenim korisnicima/posetiocima Vaseg foruma i dalje "OPSTANE" i ostane prisutan na Vasem forumu - onda cemo mi i jos neki Vasi clanovi/posetioci foruma jednostavno isti da prestanemo da posecujemo.
Kakav crni mobing??? Što se tiče prestanka poseta, slobodno, Forum nije ničija obaveza, ko bilo koga tera da posećuje Forum???
Ako smatraš da ovde nemaš šta da tražiš ili kao još neki misliš da su ovdašnji administratori, moderatori i članovi nadmeni, široko ti je more interneta.

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Na kraju krajeva, Internet je veliko "mesto", Vas forum, iako simpatican, pregledan, zanimljiv, sa dugogodisnjom "tradicijom" casopisa "iza istog" i td. (da sad ne navodim reci hvale za koje ste Vi sigurno svesni istih)...
Da, toga smo svi svesni i verovatno smo zato takvi, napadamo sve koji ne prate (računarsku) modu.

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...jezicka barijera (meni licno) ne predstavlja TOLIKI problem, koliko mi problem predstavlja zlonameran sarkazam i zluradi komentari, na zalost, od pojedinih VETERANA Vaseg foruma!!!
Svaki zlonameran komentar će biti uvek kažnjen, u to budite uvereni g-dine.
Ako smatrate da su prethodni komentari na Vaš post takvi, samo recite, prenećemo administratorima i ostalim šefovima pa neka sude i osude krivce. Niko nije iznad zakona Foruma.

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...onda hocu da me drugi ("veterani") Vaseg foruma oslovljavaju sa "G-dine" (jer imam nepune 32 godine) a NE sa komentarom "Vidi "papka", koristi OS iz kamenog doba!!!"
O tome smo se g-dine već dogovorili. Evo, ja sam stavio sebi zabelešku, kad god naiđeš na post Branislava Gavrića ili softverskog giganta "Bulmasofta", oslovi ga sa g-dine, čovek koristi Win 3.11, on je u računarskom svetu odavno. Nije neki balavac koji je krenuo od Viste.

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
BulmaSoft tolerise TRI upozorenja, ovo je prvo od TRI.
Evo, upravo me je na mobilni zvao direktor Foruma i pretio mi smenom sa moje funkcije. Gaće mi se još uvek tresu od straha za stolicom, novcem koji zarađujem od ovog posla. Molim te g-dine Bulmasofte da se nekako nagodimo pa da do drugog i trećeg upozorenja ne dođe.

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
...
; U ovom slucaju BulmaSoft NECE prihvatiti korespodenciju
; putem elektronskog kontakta/via email.
Ejjj, pa znači sve sam ovo pisao džabe kad g-din ne prihvata ovakvo izvinjenje? Ništa sad ću da se izvinim preko mobilnog, stvarno nije u redu.
Molim i holodoca i Voju da učine isto, nemojte da nam ugase Forum zbog nas 3 nadmena moderna piskarala!

Dostavljeno:
- Vladi u senci Sjedinjenih Američkih Država,
- Vladi Republike Srbije,
- Obi Van Kanobiju.
dbaja je offline  
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (4.12.2009), Budimir_Trajkovic (26.6.2009), doctor (17.5.2018), federer (25.2.2010), Geomaster (31.1.2011), irreal (25.6.2009), Lokigodofirendlies (25.6.2009), Mickie (26.6.2009), noisy (18.9.2009), Sale013 (25.6.2009)
Stara 25.6.2009, 10:16   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

dbajo, pogledaj http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=45694
Eni je offline  
Stara 25.6.2009, 11:30   #10
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

Pa ovo mora da se zaključa! Zbog arhive :O
urke je offline  
Stara 25.6.2009, 11:31   #11
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: M$acce$ & rezolucije ekrana

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Video, eto kako jedan moderator može da poveća gledanost/pisanost po Forumu
dbaja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa oštrinom (flicker?) ekrana ghostrideryu Grafika 0 11.12.2008 12:31
Softversko povećanje rezolucije JovanK Aplikativni softver 0 15.11.2008 3:05
Promena rezolucije u java igrama PCmaster Igre za mobilne telefone 3 29.4.2008 11:35
Zumiranje ekrana (Win & TV) rubiroza Video/TV softver 0 11.6.2006 15:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com