Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2022, 1:23   #1
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

https://www.gigabyte.com/rs/Graphics...-6GD-rev-20#kf

Na linku je moja kartica ali sa zadnjom plastikom koju ovaj model treba da ima to jr verzija REV 2.0 . Ima otvore pozadi i vazduh moze da struji normalno.
Moja verzija je 1.0 i bas kao na slikama koje takodje ima na linku pod verzijom 1.0 iste karte.
Steta jer su ventilatori zaista dobri. Ta plastika bez otvora nabija temperaturu kartici jer sporo izlazi topao vazduh , jedostavno nema gde.
Ovo su poklopci od slabijih modela koje je gigabajt prenamenio i izuvaljivao naivnim brzopletim kao ja.
Performanse i to sve je sasvim kako treba ali temperature ne bas.

Mnogo bih bio zahvalan ako neko moze da mi pomogne kako da ovo resim. Mislim gde da najdem (kupim) tu zadnju plastiku i promenim.
Rado bih ulozio da mi neko zameni ako ima to neko a radi ,ne treba mi orginal plastik a za garanciju be boli uvo. Ima jos 2 godine garancije ako sredim ovo sto bi je pa prodavao a ako vrisne sta je tu je.
Undervoltovao sam karticu za 75 mA i ima efekta ali i dalje temperatue su nepotrebno visoke. Bez undervolta tamo gde verzija 2.0 ima recimo 60 ova ce imati 70 a problem je veci sto su vece temperature.
Moze sa 100% obrtaja da se drzi na 72,73 bez problema ali to je vec prilicno iritantan zvuk .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2022, 2:20   #2
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
https://www.gigabyte.com/rs/Graphics...-6GD-rev-20#kf

Na linku je moja kartica ali sa zadnjom plastikom koju ovaj model treba da ima to jr verzija REV 2.0 . Ima otvore pozadi i vazduh moze da struji normalno.
Moja verzija je 1.0 i bas kao na slikama koje takodje ima na linku pod verzijom 1.0 iste karte.
Steta jer su ventilatori zaista dobri. Ta plastika bez otvora nabija temperaturu kartici jer sporo izlazi topao vazduh , jedostavno nema gde.
Ovo su poklopci od slabijih modela koje je gigabajt prenamenio i izuvaljivao naivnim brzopletim kao ja.
Performanse i to sve je sasvim kako treba ali temperature ne bas.

Mnogo bih bio zahvalan ako neko moze da mi pomogne kako da ovo resim. Mislim gde da najdem (kupim) tu zadnju plastiku i promenim.
Rado bih ulozio da mi neko zameni ako ima to neko a radi ,ne treba mi orginal plastik a za garanciju be boli uvo. Ima jos 2 godine garancije ako sredim ovo sto bi je pa prodavao a ako vrisne sta je tu je.
Undervoltovao sam karticu za 75 mA i ima efekta ali i dalje temperatue su nepotrebno visoke. Bez undervolta tamo gde verzija 2.0 ima recimo 60 ova ce imati 70 a problem je veci sto su vece temperature.
Moze sa 100% obrtaja da se drzi na 72,73 bez problema ali to je vec prilicno iritantan zvuk .
Ako ti backplate stvara probleme zašto ga samo ne bi uklonio, jer ti ničeme ne služi? Zašto bi uopće stavljao plastiku? Jedino metalni pomažu koji stupanj i da se ne savijaju, ta plastika je beskorisna. Obična estetika. I te rupe što ti vidiš na ovoj 2.0 reviziji, zrak opet ne prolazu kroz njih i ne pomaže ventilatorima, jer sama GPU ploča blokira. Ukloni plastiku i živio.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 2:23   #3
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

I ja mislim da ti taj backplate nece sigurno praviti toliku razliku od 10 stepeni... Pre ti uzmi ocisti tvoju grafiku zameni termalne padove ako vec nisi...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 2:24   #4
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
I ja mislim da ti taj backplate nece sigurno praviti toliku razliku od 10 stepeni... Pre ti uzmi ocisti tvoju grafiku zameni termalne padove ako vec nisi...

Poslato sa SM-A315G pomoću Tapatoka
Bolja pasta, stavi termalne padove i tu jedino osjeti neko poboljšanje.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 2:41   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

i ja bih rekao da je tu nešto drugo u pitanju, možda je pojačana struja na v1, clock, napajanje?
U svakom slučaju samo skini to plastično govance koje služi samo za ukras, kao što reče kolega samo metalni hlade tj primaju toplotu
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 3:10   #6
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Ista konfiguracija ko moja


Ovakve su i meni temperature samo ne znam koliko mu rade ventovi . Ako su preko 70 % onda je isto to.
Bas me Plague Tale igram i to me je navelo na temu. Kad otkljucam FPS i pustim ventilatore na 80% temperatura ide izmedju 79 i 80. A i ovde je tako. Ne znam koji je on model ima RTX 2060.
Ako neko igra Plague Tale Req nek postavi temperaturu i podesavanja ako nije preveliko cimanje , jer testovi su testovi . Ja na primer ne znam da li liku iz videa tako na svakoj igri ili su ove visoke samo na Plague Tale .
Sad sam igrao Uncharted 4 i kad je load blizu 100% ne prelazi 71 stepen kartica na oko 72% obrtaja na svim visokim podesavanjima a veci deo igre je temperatura 65 do 67 stepeni .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2022, 6:39   #7
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Pa ne mozes samo tako gledati ima tu dosta faktora koje je kuciste dali je provetreno kako izbacuje topao vazduh napolje koliko se i sam procesor greje pa druge komponente to sve utice i na temp grafike pa opet i neka podesavanja nepotrebna koja opterecuju grafiku vise...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 10:14   #8
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Igrom slucaja, imam istu karticu koju sam prodao pre par dana, ali revizija 2.0, evo slika njenog backplate, a i cini mi se da je malo duza kartica.
Kacim i sliku iz Heaven benchmarka da usporedis temperature i brzinu ventilatora sa tvojom.
Ova kartica nije undervoltovana, vec je testirana u fabrickom stanju.
Ono sto ti savetujem da zamenis neku kvalitetnu pastu i prekontrolises termalne padove i da je undervoltujes ali ne samo 75mv, vec jedno 200-250mv i shodno tome i moras spustiti core clock za jedno 100-200mhz sto ti ne znaci nesto puno, mozda 5-10% performansi izgubis, ali ce temperature biti drasticno nize.
Ovo sve smo odradili kod brata koji ima Gigabyte Windforce RTX 2070 2.0rev koja je u fabrickom stanju isla na oko 75-76c u Heavenu kao i ova 2060, pa smo je undervoltovali na 0.8v i core clock na 1600mhz i sad su temperature oko 12-13c nize.


Inace, ovi Gigabyte Windforce modeli su jedno od najgorih mogucih hladjenja koja sam ikada imao, a imao sam i GTX 1080 i 1080ti i jos neke modele i svaki je radio na 70+ stepeni....cak sam na 1080ti skinuo komplet plastiku i njene ventilatore i plasticnim vezicama nakacio 2x120mm Noctua P12 koje prvo sto su tihe cak i na 100% rpm (1200-1300 obr), a drugo sto hlade neuporedivo bolje...slike nemam jer sam izbrisao, ali i to ti je odlicno resenje 2x120mm i zavrsis posao, kad je budes prodavao, vratis fabricko hladjenje i to ti je to.


bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 12:47   #9
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Ima tu jos jedan faktor pored ovoga sto je izneo MARE GSX.Grafika i procesor
znaju da upale VRM sekciju na ploci a ljudi obicno stave dobre komponente
na osnovne ploce racunajuci da ce im zavrsiti posao.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2022)
Stara 8.11.2022, 22:56   #10
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Pa ne mozes samo tako gledati ima tu dosta faktora koje je kuciste dali je provetreno kako izbacuje topao vazduh napolje koliko se i sam procesor greje pa druge komponente to sve utice i na temp grafike pa opet i neka podesavanja nepotrebna koja opterecuju grafiku vise...

Послато са SM-A315G помоћŃĆ’ Тапатока
Kuciste i provetravanje mi je dobro cak daleko iznad proseka i iznad mojih potreba , iznad nekog optimalnog minimuma. Imam ventilatore dole , gore , napred i pozadi a napred je mreza ispod nje filter i cistim komp . Grubo cesto a detaljnije ne manje nego sto treba sigurno. Proceesor ima kuler takodje iznad potreba , on je bas hladan uvek.

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Igrom slucaja, imam istu karticu koju sam prodao pre par dana, ali revizija 2.0, evo slika njenog backplate, a i cini mi se da je malo duza kartica.
Kacim i sliku iz Heaven benchmarka da usporedis temperature i brzinu ventilatora sa tvojom.
Ova kartica nije undervoltovana, vec je testirana u fabrickom stanju.
Ono sto ti savetujem da zamenis neku kvalitetnu pastu i prekontrolises termalne padove i da je undervoltujes ali ne samo 75mv, vec jedno 200-250mv i shodno tome i moras spustiti core clock za jedno 100-200mhz sto ti ne znaci nesto puno, mozda 5-10% performansi izgubis, ali ce temperature biti drasticno nize.

edit- Ni ova nema
Ovo sve smo odradili kod brata koji ima Gigabyte Windforce RTX 2070 2.0rev koja je u fabrickom stanju isla na oko 75-76c u Heavenu kao i ova 2060, pa smo je undervoltovali na 0.8v i core clock na 1600mhz i sad su temperature oko 12-13c nize.


Inace, ovi Gigabyte Windforce modeli su jedno od najgorih mogucih hladjenja koja sam ikada imao, a imao sam i GTX 1080 i 1080ti i jos neke modele i svaki je radio na 70+ stepeni....cak sam na 1080ti skinuo komplet plastiku i njene ventilatore i plasticnim vezicama nakacio 2x120mm Noctua P12 koje prvo sto su tihe cak i na 100% rpm (1200-1300 obr), a drugo sto hlade neuporedivo bolje...slike nemam jer sam izbrisao, ali i to ti je odlicno resenje 2x120mm i zavrsis posao, kad je budes prodavao, vratis fabricko hladjenje i to ti je to.


Kazu da su same elise jako dobre ali sve ostalo izgleda nije jbg . Sta znam nova je kartica relativno . Da znam da bi zamena paste dovoljno dobar efekat imala da rizikujem garanciju ok ali mislim da znacajniji udervolt ipak bolje resenje. Spustio sam jos sinoc za 25 mA i onako bez testova spustio brzinu na fabricku deklarisanu za default 2060 tj na 1680 mhz .

Plague Tale Requiem je prva zahtevnija igra od kad sam kupio karticu a da nije remaster starije igre kao GoW ili Uncharted 4 .To me je zabrinulo sto su temperature na pocetku do 79/80 kad se provede na onoj livadi nekoliko minuta. I reko zar ce ovako nove igre da greju karticu. Posle nije tako , sa normalnom krivom za ventilatore ide od 69 do 72 zavisi koliki load posto pada jer je ogranicen FPS na 60 , po suncu igra je mnogo zahtevnija nego u hladu ili unutra.
(Jeste Stillrising zahtevana i nov naslov ,sad se secam ali nisam imao tu problema sa temperaturom )

Opet ostaje cinjenica da je otislo na 80 sa 80% brzine hladjenja . Nisu temperature nesto patoloski visoke na kartici ali nepotrebno vise bar u nekim slucajevima jesu .

Nikada pre 2060 nisam imao karticu jacu od 75W i mislim da me malo drma i paranoja . Citas poredis i opet dodje na isto. Juce gledam Zotac 2060 radi na 86 stepeni i to je kao Ok a onda opet drugi traze nacin da spuste ispod 70 bez obzira sta je deklarisano , sta prosek itd

Meni je bar za sad vise nego dovoljna 2060 za 1080 to sto bih je "oslabio" 5% bas nista ne znaci. Uostalom ima mesta za jos 3 sejvirana profila u MSI
pa ako treba za sekund se vrati potrebna brzina.
P.S 1080ti je 250 W pretpostavljam da tu losije hladjenje ima daleko znacajnije posledice a ako mogu 2060 da spustim ne do 800 nego cak i do 850 a da ostane 1680 mhz mislim da bi to bilo dovoljno pa cu to i da uradim.

Poslednja ispravka: Koreli A. (8.11.2022 u 23:11)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2022, 0:53   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

ne vidim nalepnicu na šrafu ali možda ima neka što se tiče zamene paste i gubljenja garancije.
Druga opcija je da ne štediš ventilatore, oni su 10-20e, meni na gtx970 mini ima jedan vent i stavio sam da se vrti na 100% kad dostigne 75c i tako se drži na 80c... još sam je underklokovao jer krašuje.. ali takvu sam je kupio kao poluisprvnu..
Možeš i te filtere od napred da skineš da poboljšaš protok, džabe 10 ventilatora ako ti je ulaz vazduha prigušen, još ako je kućište neki akvarijum...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Koreli A. (9.11.2022)
Stara 9.11.2022, 10:59   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Backplate, ako nije metalni, je prosto budalastina. Te plastikarije ometaju strujanje vazduha oko stampane ploce kartice i efektivno je vise greju.
Nije slucajno sto najbolji i najhladniji Strix modeli Asusa uglavnom nemaju backplate a ako ga imaju od metala je.
Ne bih ja tu nista dirao. Probaj da malo undervoltujes karticu, ogranici frame rate na 60 ako ti nije potrebno vise. Samo ogranicavanje frame rate-a ce napraviti ogromnu razliku. Mnogi frame rate limiteri npr V-Sync ne ogranicavaju frame rate u menijima, nekim video sekvencama itd.
Meni je sve preko 75 stepeni neprihvatljivo a za buku ventilatora graficke imam vrlo nizak prag tolerancije.

Poslednja ispravka: Laskaris (9.11.2022 u 11:08)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Koreli A. (9.11.2022)
Stara 9.11.2022, 23:33   #13
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Kuciste dobro i da ima napred mesh mrezu i ispod filter plus je ogromno to je Titan 2 Pro na koje sam dodao jos 3 na fabricka 4 ventilatora . Onako po pe esu sto se tice strujanja vazduha .
https://www.pinshop.rs/proizvodi/kom...-kuciste-23799

Ipak moze da se undervoltuje jos i sad sam sa 975 mV spustio na 900mV i sa 1800mhz na 1750 mhz . U Time Spy i Haeven gotovo da nema razlike u rezultatima. Recimo u Havenu na fabrickih 1050 mV imam score 2432 tu je clok nesto preko 1800 mhz i bez spustanja brzine sa 975 mV isti rezultati izmedju 2400-2500 . Posle vise od sat vremena u pod punim opterecenjem na 975 mV ne prelazi 78 C a ventilatori su na 80% tad.
Sa 900 mV ne prelazi 74 C sa 74% , to pod punim opterecenjem i preko sat vremena na 99-100% load-a rada. A vecinu testa i Time Spy i haeven ne prelazi 70 C.
Uvek i ogranicavam FPS na 60 jer nema potrebe , nekad stavim na 75 da bude kao mhz monitora ali radije volim da vidim da se napreze sistem bez veze plus kontantan FPS od oscilacija je uvek bolji.

Poslednja ispravka: Koreli A. (10.11.2022 u 0:45)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2022, 9:18   #14
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Rekoh ti, kod tih kartica koje imaju losa hladjenja, samo debeo undervolt i underclock i to mnogo pomogne, a ne izgubi se nesto puno performansi.
Ali ipak sumnjam na pastu da nije legla najbolje, to sto je kartica skoro nova, ne znaci da je i pasta kvalitetna i kvalitetno postavljena.
Mislim da bi ti promena paste pomogla par stepeni, mozda 5c ako ne i vise, naprimer neka Noctua NT-H1 ili MX4 ili neka od tih boljih...ja sam na nekoliko grafickih koje su isto tako radile na 70+ stepeni menjao pastu i rezultati su bili uvek po 5-8c manje.
A posto Gigabyte karte nemaju sticker na srafu kao ostale kartice, niko nece ni znati da je otvarana, ako se odradi zamena paste pazljivo i pazis da ne oblajznes srafice, tj da ih sacuvas da ostanu kao novi.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
Koreli A. (11.11.2022)
Stara 10.11.2022, 11:30   #15
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Neki modeli Gigabyte kartica imaju problema sa visokim temperaturama dok su drugi odlicni (ne primerci, ne serije vec modeli). Pritom je ovo gaming kartica, nije krs ni pod razno. Gigabyte Gaming RX570 se bas solidno greju npr, znatno vise od tih 70-ak stepeni. Nemaju ni Inno3D stiker na srafu koliko znam.
Ipak, temperatura od 70-ak stepeni nije visoka, mislim da je iritantnija buka ventilatora u tom slucaju.
Kvalitetna pasta bi mogla nesto da pomogne, ali ne treba ocekivati cuda.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Koreli A. (11.11.2022)
Stara 11.11.2022, 0:30   #16
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Rekoh ti, kod tih kartica koje imaju losa hladjenja, samo debeo undervolt i underclock i to mnogo pomogne, a ne izgubi se nesto puno performansi.
Ali ipak sumnjam na pastu da nije legla najbolje, to sto je kartica skoro nova, ne znaci da je i pasta kvalitetna i kvalitetno postavljena.
Mislim da bi ti promena paste pomogla par stepeni, mozda 5c ako ne i vise, naprimer neka Noctua NT-H1 ili MX4 ili neka od tih boljih...ja sam na nekoliko grafickih koje su isto tako radile na 70+ stepeni menjao pastu i rezultati su bili uvek po 5-8c manje.
A posto Gigabyte karte nemaju sticker na srafu kao ostale kartice, niko nece ni znati da je otvarana, ako se odradi zamena paste pazljivo i pazis da ne oblajznes srafice, tj da ih sacuvas da ostanu kao novi.
Nista nije izgubila , manje od procenta( skinuo sam samo 50 mhz) a ne moze da predje 74C na tacno 74% ventilatora pod 100 opterecenjem u dugom trajanju. Na Plauge Tale sad tek ponekad dolazi do 72 uglanom mi je ispod 70 . Skinuo sam ukupno 150 mV sad ima 900. Tvoji komentar me je ohrabrio da spustim jos , mislio sam da je to previse .
Cak mislim da moze jos bolje da se nasteluje ali mrzi me da radim testove pa cu ovako da eksperimentisem kroz svakodnevnu upotrebu , po malo sa menjanjem brzine i voltaze dok se ne utegne najbolje .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2022, 8:56   #17
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Cim ti pukne ili zamrzne neka igra, to ti je odmah pokazatelj da je ili suvise nizak napon ili prevelik core clock, onda korigujes nesto od toga dvoje (ja bi opet malo spustio core clock) i testiras stabilnost kroz svakodnevni rad ili pustis Unigine Heaven/Superposition da se vrti 30-60 minuta.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
Koreli A. (11.11.2022)
Stara 13.11.2022, 3:58   #18
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Meni temperatura grafe cak i kada je klokujem nece da predje 66 stepeni u full loadu.Do sada nisam imao grafu koja je ovako necujna cak i kada ventovi vrte na 80%.Bukvalno se ne cuje.Cudi me za taj tvoj rtx da se toliko greje...Ako te je briga za garanciju kao sto ti rekose dole,prvo pasta,pa sve ostalo...Da se ja pitam,ja bih svu tu ukrasnu plastiketinu poskidao,i lepo na hladnjak direkt stavio dva ventilatora...Danas se previse polaze na neke vizuelne stvari na grafi,guraju svasta na nju samo da izgleda sto gromaznije i sto lepse,a sustine nigde sto nam je svima najbitnije,a to je da bude tiha i hladna...Radije bi prihvatio da mi graficka bude ruzna,sa hladnjakom i dva osnovna ventilatora,ali da radi posao,nego da natovare na nju svasta,a da se greje kao kvarcna pec i jos na sve to,ko nije dovoljno obavesten dozivi gpu sag....Iskrivi se posle godinu dana jer je gromazna.....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 10:00   #19
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Moj vam je savet da ne dirate graficke i da pustite da rade kako je predvidjeno, a vi kako hocete. Previse se brinete oko temperature.
Druga stvar je ako graficke nisu nove vec su stare par godina.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 15:53   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zadnja strana kartice RTX 2060 Gigabyte

Zašto bi pustio grafičku da radi na 80+ stepeni kad može i na 70? Proizvođač će da je nasvira što više može da bi izvukao i zadnji promil na testovima, boli njega uvo što grafička pravi furunu od kućišta.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
ATI Radeon HD5850/HD5870/HD5870x2 Predrag Stankovic Grafika 320 3.12.2015 0:06
Gigabyte Open Overclocking Šampionat - GO OC (finale u septembru 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 7 30.7.2010 6:37
::GOOC 2009:: Gigabyte Overclock Event and contest! Regionalno takmičenje! psyman Dešavanja i događaji 14 27.4.2009 20:58
Asus i Gigabyte prave novi brend? Wild Boy Vesti 32 11.8.2006 2:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com