Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2007, 11:40   #141
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Sombor

Ja nisam imao probleme sa intenetom, ali onaj dan kad je bila oluja u Beogradu preko pola televizijskih SBB-ovih kanala je prestalo da radi.

Ja mogu samo za zakljucim da oni koriste satelit link za primanje tih kanala, tako da kad cim postane malo vise oblacno...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 11:47   #142
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Sombor

Kod nas bar jednom nedeljno na sat-dva nestane jedno 20-tak kanala i samo bude slika Total TV. Zatim im se s vremena na vreme resetuje ili šta već server pa nema ništa od TV kanala (vidi se na Info kanalu kako je puko Windows) - dobor pa bar net radi.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 21:29   #143
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Imam net od Februara 2006 i imao sam probleme samo 2 meseca,u vidu velikog pinga,sad su se popravili i rade dobro,tj ono za sta su placeni
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 14:38   #144
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Heh, "samo" dva meseca...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 14:36   #145
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Smile Ide

Ponovo sam na 256 flat paketu i sve radi stabilno, bez pucanja i velikog odziva. Na 512 flat sam napravio skoro 100 GB protoka.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2007, 13:15   #146
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Ide

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Ponovo sam na 256 flat paketu i sve radi stabilno, bez pucanja i velikog odziva. Na 512 flat sam napravio skoro 100 GB protoka.
Ih, pa 100 GB se spici i na 256
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2007, 21:59   #147
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Ide

Vi se bunite sa kablovskim a ja bih dusu prodao za kablovski internet.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2007, 22:14   #148
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

JBT sta vi radite kad potrosite 100GB ja na flat 256 ako napravim za mesec 10GB to je ono....ubio sam se od skidanja.Inace sve pohvale za SBB jer stvarno jisam imao nikakvih problema vec 2 godine(da kucnem u drvo).
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2007, 23:30   #149
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
JBT sta vi radite kad potrosite 100GB ja na flat 256 ako napravim za mesec 10GB to je ono....ubio sam se od skidanja.Inace sve pohvale za SBB jer stvarno jisam imao nikakvih problema vec 2 godine(da kucnem u drvo).
Pa...

Lokal tu igra najvecu ulogu Lokal konza zakon
Da nema lokala, dosta SBB korisnika bi preslo na ADSL.
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 1:32   #150
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Da nema lokala, dosta SBB korisnika bi preslo na ADSL.
Potpuno tacno... Mada, sa obzirom da vecia ljudi u ovoj zemlji nema neke preterane potrebe za net-om, nijma su i paketi na sbb-u sasvim dovoljni, a sa obzirom da je brzina 2Mbit-a, sta da radis...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 11:39   #151
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Opet moje nezadovoljstvo.Cutao sam duze vreme ali vise ne mogu.Naime dok su bile one vrucine net nije radio od 11h do 19h a sad od petka kad sam ga uplatio radio taj dan i posle vise ne.Subotom normalno gospoda se ne javlja, otisao tamo "normalno" otisli pre kraja radnog vremena.Sad zovem gdja mi kaze doci ce neko do kraja nedelje!!!WTF!?

U Krusevcu gde ima mozda 1/2K prikljucaka ti serviseri ne mogu da stignu do mene.To onda samo znaci ili da ima mnogo kvarova ili me namerno zavrcu jer sam se vec svadjao sa njima.Jos najveci je trip, kazu stavlja se novi softver ne radi cela mreza, ja zovem druga a njemu sve radi.


SAD NAJGORA STVAR

Mom drugu, zivi odmah preko puuta uplatili 26.07.2007 flat nisam siguran koji.Nisu mu ukljucili do sad.Zove on i pita sta je a devojka mu kaze pa vi niste izmirli dugove za 8. mesec ne moze da vam se ukljuci net.Pa kako ne moze kad on uplatio jos 7. meseca.Devojka se misli i onda normalno kao zove ekipu"Stizu u toku dana".to je bio petak a evo niko da dodje.....
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 15:55   #152
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ja sam imao relativno pozitivno iskustvo sa SBB-om. To relativno kazem zato sto mi internet nisu prikljucili cini mi se dobra 2-3 meseca od potpisivanja ugovora. Rok je bio valjda 45 radnih dana, ali je to doslo na novu godinu, pa su oni 10-ak dana racunali kao neradne.
Stekao sam utisak da u Novom Sadu imaju jednog coveka koji sve to radi. Inace tehnicka podrska i sve ostalo im je uzas, na zvanicnom SBB forumu ih pljuju samo tako. A o tome da ako imas duga za ktv i jedan dan sto ti nedaju da uplatis internet necu ni da govorim. Ponesem ja lepo 1800din da uplatim internet, kad 'oces. Bezobrazluk.
A sto se tice protoka, to je druga prica. Prosle jeseni sam se uselio u novu zgradu na Grbavici, pa mozda sto malo ljudi kod mene koristi kablovski net, mozda su se opametili pa sad omogucavaju siri protok na novim instalacijama...Anyway, obicno uplacujem ona 3.5GB za 2 meseca i download leti na velikom broju sajtova oko 250 KB/s, doduse ima izuzetaka tu i tamo, ali sam zadovoljan. Leti uzimam flat 384/192kbs i tu download ide preko 40KB/s, uglavnom oko 45; dok lokal ide na 85/45kBs.
btw Kad sam na flatu skinem mesecno oko 100 giga.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 17:03   #153
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
A o tome da ako imas duga za ktv i jedan dan sto ti nedaju da uplatis internet necu ni da govorim. Ponesem ja lepo 1800din da uplatim internet, kad 'oces. Bezobrazluk.
Pa sa jedne strane jeste bezveze što vezuju KTV za internet. Recimo, ja uopšte nisam hteo KTV, nego samo net, jer imam satelitsku, ali sam morao da uplatim, jer drugačije ne može... Sa druge strane, SBB ima velikih problema sa instalacijom, jer je kupovinom nekih pilićarskih firmi dobio i njihove instalacije, koje su uglavnom loše urađene, da ne kažem nabudžene, i onda postaje problem isključiti pojedinačne korisnike koji ne plaćaju, a ima ljudi koji nisu plaćali više od godinu dana. Ovako, bar one koji žele internet ucene redovnim plaćanjem računa, jer internet instalaciju mogu da kontrolišu, s obzirom da je vezana za username. Recimo, ja sam jedan mesec zaboravio da platim račun za KTV, i oni automatski skinuli sa uplate za internet i dali mi 6 dana neta manje Ali ne krivim ih, i ja bih verovatno tako radio.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 17:41   #154
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Siguran sam ja da ima dosta korisnika ne placa na vreme TV.Ali mene boli uvo, redovno placam sve pa tako i ocekujem da mi izadju u susret.Takodje ne zelim da mi se neko obraca kao da sam stoka preko telefona.Zasta sluzi "Info" telefon kad devojka koja tu radi nema pojma o cemu je pitas.

Situacija od pre nedelju-dve...

"Dobar dan, hteo sam da vas pitam zasto ne radi TV"
"Nemam pojma ja sam sad dosla sa godisnjeg"
"Ok, a el mozete da pitate nekog kad ce makar da se ukljuci"
"E znate sta, sada imamo puno posla pozovite za 15min"
"Uredu hvala"

15min kasnije....

"Bla bla"
"bla bla"
"I da li ste saznali kad ce da dodje"
Ona mene kulira i prica s nekim likom
"Khmm Khmm..."
"Izvinite sta ste rekli?"
"Nista, nista"

Bammmm.Spustam slusalicu i pravac SBB.Naravno ni koleginica nema pojma, prica mi kako imaju mnogo vaznijih posla pa bolje da dodjem sutra(sve bi to bilo uredu da nisu onako neljubazni).Em onolika vrucina ja pocinjem da se preznojavam.Izlazim iz prostorije tek ce onaj pajser sto radi u obezbedjenju:"Ma sto ga ne otera u %#$@&)@!".Okrecem se i gledam ga i mislim se zasto sam bacio onaj Ericsson GA628.Nikad ne znas, mozda ti ta cigla od 400g nekad zatreba.Dos`o TV negde oko 23h i neka komedija na TV1000 mi isprala mozak koliko puta sam je gledao pa sam ubrzo zaboravio....

Danasnja situacija..

Mnogo pozitivnija.Neki fin gospodin uveo me u kancelarij-verovatno direktor.Pozvao servisera i ja mu objasnio problem i obecali da ce sve biti reseno do ujutru.

Neko ce pomisliti da sam cangrizavi klinac ali zaista nije tako.Ne sumljam ja da oni tamo da oni imaju prepuno posla ali neka shvate i oni mene, zasto placam mesec dana flata(koji inace placam bas dosta)kad ce da mi traje nike tri nedelje.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 18:53   #155
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Sto se tice iskustva sa SBB-om, pa i nisu mi se nesto preterano dopali, ne zbog kvaliteta konekcije vec zbog nesposobnog osoblja, godinu dana sam cekao od potpisivanja ugovora do prikljucenja kablovske televiyije, a onda kada sam u septembru 2006. godine hteo da uvedem i net prica je poccela da se ponavlja pa sam morao da se zalim glavnom sedistu SBB-a kako bi naterali ove dripce u Kraljevu da mi uvedi internet. Ima tu jos jedna caka, pojavila se reklama pre skoro tri meseca da ce flat paket 256 imati cenu paketa od 128, ali ovde od toga nema nista, kad sam ih pitao o cemu se radi oni, "ljubazno" osoblje je dalo obljasnjenje da nemaju tacne informacije kada ce se ta promena cena desiti u mom gradu, ehhhh....
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 19:46   #156
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

@dragomix
U NSu je to vec stupilo na snagu skoro pola godine ili tako nesto, a i u BGu.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 18:06   #157
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Vi se bunite sa kablovskim a ja bih dusu prodao za kablovski internet.
Nisi jedini
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 21:35   #158
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ovde u kragujevcu lose uveo sam pre dve nedelje par puta se desavalo da pukne lokal net na cetiri sata nekad dva itd.. najgore sto se svaki drugi dan nesto desi
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 5:04   #159
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Da li neko zna nešto o povećanju brzine kod SBB-a? Čujem da se šuška da će brzina biti udvostručena kao i kod ADSL-a za iste pare. Koliki bi onda bio osnovni flat paket? 512/256 ili manji UL? Kakav bi onda bio lokal? 1024/512 ili manji (ne pričam o pojačanom lokalu). I kakva su vaša iskustva u BG-u, konkretno na Voždovcu? Igre online ne igram, tako da me ping i ostalo ne zanima, ali me zanima kakvu adresu dobijam? Javnu ili privatnu (ovo zbog rapidshare-a pitam)? Vidim da je do kraja Avgusta besplatno priključenje pa bih se prebacio još sada (kablovsku TV već imam), jer mislim da ne bi trebalo puno vremena da me priključe. Još neka info ili savet su svakako dobrodošli!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 9:02   #160
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Adresa je javna.
A pocetkom ove godine (u martu), protok je dupliran za istu cenu (ukinuti 128flat paketi). Sada je 1350din 256flat, +525din za TV (sa 512flat lokalom).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com