Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2008, 7:01   #1
mozdani
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Hitno! Koje napajanje mi je potrebno? Napajanje izgleda gori

Jutros sam upalio racunar i pocela je da se oseca paljevina iz pravca napajanja, kao da se neshto topi. S' obzirom da mi je racunar dosta star, kupljen je 2003-4 godine bilo je krajnje vreme da napajanje ode. Recite mi koje napajanje je najpogodnije za moju mashinu i koliko kesha da prirpemim. Racunar mi radi po ceo dan i noc zbog downloada, a od zahtevnijih stvari igram samo WarCraft - DOTU.
Konfiguracija:
Asus A7N8X-X nForce2 2xDDR, SB/LAN
AMD Athlon 2500XP (1.83GHz), Barton, socket A, box
2 coolera od 8cd jedan napred i jedan pozadi(uduvava-izduvava sistem)
512MB ddram 400MHz Kingston
HDD80GB WD 800JB 8mb 7200rpm
Asus ATI RadeOn 9200SE TVout
Tower Midi ATX EuroCase ML5410/5420, 300ili350W CE-TUV, 4x5.25

I dok vam ovo pishem sve vishe osecam paljevinu pozadi na napajanju, pa bih molio za hitniji predlog koje napajanje je najpogodnije za moju mashinu max. do 2000 dindzi. Poshto se ne razumem u napajanja jel bolje da uzmem vecu voltazu i koje su mane a koje prednosti toga?
Zahvaljujem.
P.S. Procesor sam stavio da radi na 1.4GHz jer racunar skida po ceo dan sa neta, od igrica ne igram nishta preterano zahtevno, samo DOTU.

DODATAK:
Upravo sam provalio da mi se ne okrece ventilator na napajanju, da li je to veliki problem, da li napajanje moze donekle noramlno da radi bez njega? Hocu li morati da menjam celo napajanje ili mogu samo ventilator?

Poslednja ispravka: mozdani (16.6.2008 u 7:12) Razlog: zapazanje da ne radi ventilator
mozdani je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 7:42   #2
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Hitno! Koje Napajanje Mi Je Potrebno? Napajanje Izgleda Gori.

Da slucajno nemas u napajanju 3kg prasine?
Jako je bitno da se s vremena na vreme ocisti napajanje (naravno i ostale komponente) jer se tu najvise hvata prasina.

Ja bih ga ocistio, pa ako radi onda ga ne bih menjao, ako ne onda bih kupio novo napajanje.
Ako imas 2000 din za novo jednostavno kupis npr. LC POWER LC6420 420W, solidno napajanje za 1500-2000din.

Da se razumemo, tvoj komp ce raditi na najjeftinijem napajanju od 700din, ali je preporucljivo uvek imati napajanje od barem 20e, zbog stabilnosti celokupnog sistema.
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 8:38   #3
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Hitno! Koje Napajanje Mi Je Potrebno? Napajanje Izgleda Gori.

Тако је, прво отвори напајање ако си макар мало спретан, није то никакав проблем, па га очисти од прашине и види шта је са вентилатором (могуће да ћеш морати да припремиш кесу за прашину). Вероватно ће да ти проради после чишћења. Ако не онда узми ново напајање.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 15:57   #4
mozdani
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hitno! Koje Napajanje Mi Je Potrebno? Napajanje Izgleda Gori.

Reshio sam problem, paljevina shto se osecala je izgleda bila iz ventilatora poshto se od svakodnevnog rada iskrivio i zapeo za elektr. plocu prilikom okretanja.
Skinuo sam ga ocistio i ponovo zashavio okrenuvshi ga naopacke naravno da ne kaci plocu, sada radi bez problema. Nije bilo mnogo prashine, thx u svakom slucaju .
mozdani je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 19:58   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hitno! Koje Napajanje Mi Je Potrebno? Napajanje Izgleda Gori.

Čekaj, kako si ga to naopačke zašrafio? Taj ventilator mora da bude okrenut tako da IZVLAČI vazduh iz kućišta.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 3:35   #6
mozdani
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hitno! Koje napajanje mi je potrebno? Napajanje izgleda gori

Ne, nisam ga okrenuo tako da uvlaci vec sam ovaj iskrivljeni deo samo okrenuo da bude gore da nema za shta da zapinje, naravno da sam vodio racuna da izvlaci vazduh
mozdani je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 1:31   #7
Lejla
Novi član
 
Član od: 19.6.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Lejla
Wink Re: Hitno! Koje napajanje mi je potrebno? Napajanje izgleda gori

Ocisti Napajanje................
Lejla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2008, 12:10   #8
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Hitno! Koje Napajanje Mi Je Potrebno? Napajanje Izgleda Gori.

Citat:
nikola s kaže: Pregled poruke
Da slucajno nemas u napajanju 3kg prasine?
Jako je bitno da se s vremena na vreme ocisti napajanje (naravno i ostale komponente) jer se tu najvise hvata prasina.
Ja svoje napajanje na starom kompu 7 god nisam cistio, i radilo je besprekorno.. Nadzivelo 3 Harda (jeste da su bili pun krekova i odrasle zabave, al, Boze moj)
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje cooler master napajanje? fragman ŠDK - Ostale komponente 17 13.5.2012 0:14
Mrtav hard izgleda ili slabo napajanje!?!?! HELP wackledude Kvarovi 9 21.9.2007 18:24
Koje napajanje za Core 2 Duo E6600 + 7900GTO N_E_R_O_N Šta da kupim? 48 10.5.2007 20:45
Koje napajanje za 50e Shkomi Šta da kupim? 15 3.5.2007 23:46
Koje napajanje? krobelus ŠDK - Ostale komponente 13 11.12.2006 15:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com