Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2010, 4:29   #1
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Question Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Sklapam konfiguraciju, pa mi treba pomoci/savet oko nekih stvari... Bila bi burazeru za igranje, pokusao bi da je spakujem do 50k din, eventualno maaalo vise...

mislio sam sledece (a vi recite ideje primedbe ili ako je negde preterano ili premalo), a dao sam i komentare uz svaku stavku, tj. naglasio sta mi nije jasno... :P
  • AMD AM3 Phenom II X4 925 box (2,8GHz, 95W, 45nm SOI, 2MB L2 cache, socket AM3) , da li je ovo previse jak cpu? da li ce biti bespotrebno bacanje novca jer ce da bude previse "jak" za plocu ili graficku i da zvrji besposlen?!

  • ploca mi je velika dilema i misterija, da li uzimati neku sa 770 chipsetom ili neku noviju sa 780 ili cak 790? koliko je to bitno uopste i koliko utice na perfomanse?! da li je ok ta gigabyte-ova? (moj predlog: MB Gigabyte GA-MA770T-UD3P, AMD 770, Ultra Durable 3 sAM2+,1600)

  • MSI ATI R5770-PMD1G/850MHz/4800MHz 1GB GDDR5/128Bit/PCI-E 2.0/DirectX 11/Engine Fan ILI ausova 5770 jer nekako vise imam poveranja u asus...

  • WD Caviar Blue 500 GB, 3 Gb s, 16MB Cache 7200 RPM ili Samsung f3 1tb hdd -- ako je razlika samo 10e... koliko je taj samsung losiji uopste, posto mi je cudno da je toliko veci a da je tolika cena... koliko je brz uopste? koliko ce da traje? kao sto vidite hdd ne igra ulogu neku... u redu je i od 500 ako je usteda znacajna...

  • memoriju sam razumeo da treba uzimati na 1333MHz, treba mi tu preporuka takodje... ali vidim da one imaju i vece latencije od sporijih... recimo one na 800 i 1066 imaju CL9

  • Samsung SH-S223C 22X SATA DVD+ -RW Internal Drive (Black) -- vidim da svi furaju ovo... :/ nesto mi je to sumnjivo... nema vise pioneer-a uopste... lici mi da je neki delta misko uvezao "na mucku" dosta ovih za malo kesha, pa sad pokusava da to uvalja kako god moze... ...ili gresim potpuno i to je sad zaista najbolji dvd?!

  • онда да идем на комбинацију XIGMATEK Asgard + LC POWER 6650GP3 650W --- ovo sam nasao ovde na forumu, pa kontam da je to dobra preporuka, ali me interesuje da li mogu da budem siguran da je to dovoljno jako napajanje? mozda bi platio malo i vise, ali da znam da je kvalitetno...

  • sto se tice monitora i tu mi treba preporuka za dva komada... recimo posto bi kupio sebi za stari komp (neki od oko 10k din) i bratu neki bolji i veci za za ovu konfu (oko 17k+ din)... manji od oko preko 20", a veci 24" npr... (moj predlog: Philips 22'' 230e-full HD -- 9999 din . i drugi: 24” SAMSUNG 2443 NW / DVI / 5ms / BLACK 19 000 din.)
Kad pogledam ovo izgleda kao prilicno bahacenje... (nisam sabirao koliko bi bilo sve to, posto i nemam sve komponente) ...ali sad bih da kupim nesto zglavno posto sam dobio neke pare, a pre nego sto se sete moji da treba da se pokrivaju minusi na karticama... :P

Sto se tice konfe, da li je bolje uzimati sve u jednoj firmi ili se isplati trcati po gradu i skupljti komponente? da li je usteda znacajna? i ako neko moze da mi preporuci neku firmu koja je ok sa cenama i ima dobru ponudu, naravno na PP...

hvala unapred svima na pomoci...
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 11:09   #2
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi konfiguracije... zardjo sam... :)

Ovako:

1. Ovo je odlican cpu i slobodno ga uzmi,nece biti previse jak za tu polcu jer to nemoze da bude,a davace odlicne u paru sa 5770.

2.Slobodno je uzmi nema potrebe da trsisi jos vise para kad je i ta gigabyte i vise nego dovoljna,vrlo dobra ploca za malo para.

3.Odlicnu grafiku si izabrao,samo sto bi ja isao na drugogg proizvodjaca tj saphire i to vapor-x,to je nereferentno hladjenje kod saphirre i stvarno je odlicno.

4.To je samsungova f3 serija i ona je vrlo dobro uradjena,a i brza je ja bi tu na samsung,ali ako ti je taj od 1tb skup onda mozes ici i na 500gb samsung takodje f3.

5.Tebi terba ddr3 memorija tako da tu od 800mhz izbaci jer je ona ddr2,zasad sve imaju velike latencje ali to ce vremenom da se promeni,mozes daides na transcend,geil 1333mhz ili cak ina 1600mhz.

6.Slobodno ga uzmi,solidaan dvdrw niko se jos nije zalio da ima problema s njim.

7.Tesko da ces za tu sumu naci neki kvalitetan monitor od 22',mozes da pogled acer x 2xxx neznam sad napamet oznaku.A za ovaj drugi mozes da pogledas benq g2420hd samo hd bez dodataka,ili samsung p2250 jeste da je 22' ali je odlican monitor.

Pa bolje ti je da trazis po prodavnicama,isplati se a i tesko da ces sve komponente naci u jednoj radnji.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sportista na korisnoj poruci:
maniyac (13.2.2010)
Stara 12.2.2010, 11:52   #3
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi konfiguracije... zardjo sam... :)

LC Power ti je skuplji kinez, juri neko kvalitetnije napajanje (Corsair, Chieftec, OCZ, Tt; CM je izvikan mnogo, njega zaobiđi)

Zna li iko kakva su Xigmatek napajanja? (ako prave napajanja kao i kulere, onda su odlična)
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku veseliburek na korisnoj poruci:
maniyac (13.2.2010)
Stara 12.2.2010, 12:18   #4
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi konfiguracije... zardjo sam... :)

Procitao sam na netu da su vrlo solidna napajanja,nisu kao corsair ali su i jeftinija od corsaira.Koriste i cwt platformu,i nesto losiju computercase platformu,ali sve u svemu dobro napajanje koje moze da se izbori i sa vecim izazovima,steta sto nije zastupljeniji kod nas.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 2:18   #5
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Hvala na odgovorima i savetima, sacekacu jos malo da vidim oce li neko jos nesto dodati... poslao sam poruku clanu flamingos da vidim sta ce i on reci (nesto sam skontao da je on iskusan dosta u ovome... ).

@sportista

3. sto se tice grafike, ne znam da li si video, predlozio sam i asus kao jednu od opcija, pa me interesuje jel si i njega odbacio ili si prevideo samo?

5. ddr3 sam negde cini mi se video da ima na 800MHz... svejedno, nju izbacijem iz igre...

7. monitore bi gledao da budu samsung, ali za onaj slabiji nije obavezno...

8. nisi komentarisao napajanje i kuciste, da li mislis da je ok?

-trazenje i "letanje" po gradu it is...

@veseliburek

koje ti napajanje preporucujes od tih sto si naveo, i koliko wati bi bilo u redu za ovu konfu?
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 2:29   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

mozes da uzmes recimo asusovu formula hd5770 ako imas money,ddr3 nema od 800mhz to je ddr2,a ddr3 pocinje najmanje od 1066mhz,rezac uzmi bolje lg gh22sn50,samsung spinpoint f3 hard od 500gb, uzmi xigmatek asgard i recimo corsair cx400w napjanje bice sasvim dovoljno za tu konfu,monitor neznam koji iams u planu i koliko mozes da izvdojis moj favoriti su samsung p2250 il icka ako mozes samsung2350. i da napomenem ako znas da sklpois sam komp mozes ici od radnje do radnje i uzimati svak ideo gde je koj ijeftiniji i time znacajno ustedis i razliku prebacis na neku drugu konpoenntu itd

Poslednja ispravka: flamingos (13.2.2010 u 3:42)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
maniyac (13.2.2010)
Stara 13.2.2010, 2:47   #7
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

flamingos je hteo da kaze(napise ) samsung F3 hard disk...da ne bude zabune posto je f2 serija starija i sporija od f3
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
maniyac (13.2.2010)
Stara 13.2.2010, 3:42   #8
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

bas tako..pogresim i ja nmg vise od ovih brojki.. xd sad cu da ispravim
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 4:11   #9
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

hvala na odgovoru flamingos!

za ddr3 sam verovatno pogresno video u brzini (otvaram sto sajtova trazeci komponente i citajuci o istim)...

ti si prvi od koga cujem da nije forsirao samsugov rezac?! sta ti je!? :P salim se naravno... konacno da neko ne gura taj rezac... koji je kod tebe razlog?

monitor ce verovatno biti jedan od ta dva... mada me interesuje sta mislite o onom sto sam ja predlozio 2443NW?
i koji drugi monitor samsung mi predlazete (za drugi komp) od oko 10k din, preko 20"?

sto se tice sklapanja kompa, otvarao sam ga milion puta, menjao komponente, budzio, cistio kulere i napajanja, nanosio termalnu pastu... ali nikad nisam sklapao "from scratch"... tako da ako ima neka caka na koju posebno treba da obratim paznju (znam da ima nesto da se ploca treba povezati sa masom tj. kucistem, paziti na elektrostaticki elektricitet, i tako to), recite...


hvala jos jednom svima!
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 5:02   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

nema tu sta da bude razlog,svi su oni isti pod kapom nebeskom zovu se rezaci imaju istu namenu //ma da malo odmori samsung u igru ulece nova nada lg..ala zvucim ko selektor tehnicki i jesam..pc selektor XD..

Sto se kompa tice nam tu mnogo filzofije,nabavis delove,imas uputstvo od maticne ploce i onazcene sve potebne konektore,nezmoes da pogresis sve i da hoces..,jedino je montaza third party kulera malo tezi poslic ali i t ose da savladati..procesor kad stavljas ima iglciu na sebi koja oznacava pravac u koji treba da legne na plocu,bvideces na ploci i sti takav uglic. Ram znas kako se stavlja pretpostaljam..nadjes tzv fixere za plocu tj rupice na kucistu za koju se ploca fixira srafovima,i obavezno pre rada,se uzemlji kako bi izbegao staticki elektricite,a to ces najlakse uraditi dodirivanjem radijatora,uticnice..

sto se monitora za brata tice peko 20" za 10000din u tu cenu malo sta mzoes da uzmes jedino sto mi pada na pamet je acer x20hqb ili recimo ako jos ima igde samsung t200 jeste da je malo skuplji ali se iplati..ako moze 19tica onda gledaj samsung 933sn

i da da dodam u vezi optike nemoj da se bunis samsung ima 2godine garancije i zato se cesto forsira..i pored toga je jako kvalitetne rezace napravio..pionir nije sto je nekad bio od dvr 111d odose dodjavola..ipak optika je potrosna roba i ne treba se mnogo brinuti oko nje

Poslednja ispravka: flamingos (13.2.2010 u 5:10)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 5:22   #11
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

reko si bolje da uzmem taj lg, pa samo mislio da znas nesto sto ostali ne znaju... (mozda si u dosluhu sa delta-miskom )

edit:
da... cekao sam da neko kaze sta je sa pioneerom... znam da su nekad bili dobri... steta.
...uglavnom sad koliko vidim samsung j**e keve... pola komponenti u kompu ce biti njihovo...
jos da preuzmu primat na polju napajanja i da naprave lepa kucista i imam skoro brand name samsung PC!!

Poslednja ispravka: maniyac (13.2.2010 u 5:33)
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 5:54   #12
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

nemzoe da skodi,a sto ne skodi znaci da koristi
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 20:14   #13
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

@flamingos

nisi nista komentarisao u vezi maticne sto sam rekao u prvoj poruci... jel se slazes sa predlogom i potvrdom clana sportista?
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 20:23   #14
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Vidi,ta ploca je odlicna,za male pare nudi mnogo,ima odlicnu naponsku koja lepo moze da podnese i jednog quada tako da je ta ploca za male pare odlicna,slobodno je uzmi.
Mislim da ce se i flamingos sloziti sa tim.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 20:28   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Citat:
maniyac kaže: Pregled poruke
@flamingos

nisi nista komentarisao u vezi maticne sto sam rekao u prvoj poruci... jel se slazes sa predlogom i potvrdom clana sportista?
koja ploca? MB Gigabyte GA-MA770T-UD3P odlicna ,ploca mzoes da ustedis i uzmes jeftiniju msi 770=c45 ili cak g45 koja ima jacu naponske sekicju idealnu za quadcore procesore a ako bi voleo da iams i usb 3.0 i sata 3.0 najnovije standarde ondam zoes da uzmes u razmatranje i gigbyte ma770TA-ud3p
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
maniyac (13.2.2010)
Stara 13.2.2010, 23:36   #16
Nesapancevo
Član
 
Član od: 6.12.2008.
Poruke: 40
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Koliko je bitno ovo oko statickog elektriciteta? Ja sam pre neki dan sklopio komp , a nisam nikada do sada procitao da je bitno?
Sto se tice kucista, tj.napajanja- ni jedna "firma" koja prodaje gotove kongfiguracije ne nudi "kvalitetno" napajanje, nego codegen, blueberry, kme itd kojer kosta do 2500din...a u pitanju su jake konfiguracije... i jos daju po 3 godine garanciju... ja mislim da prica oko napajanja za prosecnog korisnika nije bas toliko bitna...kontam da je LC pawer neka sredina tj. uglavnom je cena = kvalitet...ja sam uzeo lc 910 sa napajanjem od 420w, necujno i hladno...
Nesapancevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 23:41   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

to sto si ti uzeo je za klasu bolji kinez od blueery zito,kme i ostalih i to je jedino sto ima smisla kad se uzimaju konfe..kao apsolutni minimu..mnogi gledaju da zumeu sto jaci komp a da se stavi sto jeftinije napajanje po sistemu pa t oje samo napjanej to ce da sluzi da se upli komp..po meni je ideala da u sve medium konfe ide corsair cx400w pa na gore zavisn ood planova za upgrade i potencijalnog overkloka. Sto se statickog elektriciteta tice reiccu samo "bolje spreciti nego leciti"
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 23:56   #18
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Potpuno se salzem sa flamingosem,po meni je bolje ustedeti na nekoj ne toliko bitnoj komponenti i uzeti sto kvalitetnije napajanje jer je ono jedno od glavnoh stvari svakog kompa i na njemu se netrba stedeti,takav je moj stav.
Ali oko toga da u jake masine idu kineska napajanja,problem je u tome sto ima mnogo ne upucenih ljudi i oni kupuju ono sto im se ponudi,jer su prodavci samo hvale ono sto prodaju i oni lako nasedaju na to misleci da je sve to sto prodavac kaze tacno,pa prodavci mogu kako hoce pa i da stavljaju losa napajanja na jake konfe.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2010, 0:10   #19
Nesapancevo
Član
 
Član od: 6.12.2008.
Poruke: 40
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

LC power je nemacka firma, i to je presudilo u izboru(donekle)... naravno, kao i sve ostalo pravi se u Kini, ... verovatno i corsair, ocz i cheiftec... ali bitno je i ko je gazda
cim je corsair skuplji, sigurno su u njemu kvalitetnije komponente...
ni ja nisam imao pojma da je napajanje bas toliko bitno, dok nisam dosao ovde... pa sam zato kupio ovo, za pocetak, pa kada bude vise love, uzecu neko bolje...za sada mi ovo radi posao, jer konfiguracija ne trosi mnogo, i nosim se mislju da ce raditi u svakom slucaju bolje od blue, kme i cod itd...
a to za prodavce - nista ima ne verujem... zato dodjem ovde i pitam vas koji znate... onda pozovem prodavca koji kaze " ovo nase sto vam nudimo kao zamenu je isto ili bolje od toga sto trazite"... e tu se razgovro zavrsava...
kao sto je vec neko rekao, nemoguce je naci sve na jednom mestu i istog dana... ja sam kupio na vise razlitih mesta i sam sastavio...
Nesapancevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2010, 0:20   #20
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Mnogo dilema i neznanja u vezi s konfiguracijom... zarđ'o sam... :)

Taj lc je mnogo bolji od borovnice,kme...

To i jeste poenta ako neko nije siguran u nesto dodje ovde i pita,ali ne rzamisljaju svi isto kao ti,ja ili bilo ko sa foruma.Velik je broj onih kojima je lakse da poveruju prodavcu i budu uvereni da su dobili super komp ,nego da se malo edukuju pre nego sto nesto kupe.Ali ti koji to rade su skroz neupuceni i veruju svemu sto cuju,sto je po meni pravi primer kako ne treba da se radi.

Koliko su ljudi neupuceni,moze se vidtei po tome da ljudi mere koja je jaca garficka po memoriji na grafickoj,pa ako imaju 1gb uvereni su da imaju super komp ili da jos misle da je pentium 4 i dalje u terndu i da se po njemu meri kaomp imas,a pricaju o pentium 5,6,7...
Mozda sam malo preterao ali je us sustini tako.

Odosmo u offtopik,tema nije namenjena za ovo o cemu mi pricamo.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
amd, kompjuter, konfa, konfiguracija, kupovina

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
uPOMOC u vezi s konfiguracijom! Pocetnik100 ŠDK - Osnovne komponente 22 19.12.2008 2:01
Dilema u vezi svega! Please help Nikola_BN Šta da kupim? 13 26.10.2006 1:22
Dilema u vezi memorije(ako moze mala pomoc molim vas) Maverick78 Osnovne komponente 16 2.8.2006 19:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com