Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2006, 1:38   #1
Optique
Član
 
Član od: 14.6.2006.
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Najbolja graficka kartica za laptop

Koja je najbolja (srednja i visa srednja klasa, ne neka razbijacka-mada mozete i nju da navedete informativno) graficka za laptop. Treba mi za gledanje TVa, i za igranje savremenih igara (piskel shader, ali ne sa maksimalno detalja, vec da mogu da ga igram bez problema sa simpaticnim kvalitetom detalja (ne za FEAR i ostale prezahtevne igre)
Optique je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 11:10   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Najbolja graficka

Od ATI-jevih kartica znam da je 9600 PRO Mobile 128MB bila sjajan izbor u starijim laptopovima,a kasnije i X700,tako da razmisli o njima.Za igranje ce ti trebati i najmanje 512MB RAM-a.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 23:20   #3
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka

Citat:
Optique kaže:
Koja je najbolja (srednja i visa srednja klasa, ne neka razbijacka-mada mozete i nju da navedete informativno) graficka za laptop. Treba mi za gledanje TVa, i za igranje savremenih igara (piskel shader, ali ne sa maksimalno detalja, vec da mogu da ga igram bez problema sa simpaticnim kvalitetom detalja (ne za FEAR i ostale prezahtevne igre)
Za gledanje TV-a???
Čekaj, malo brkaš pojmove dečko, za to ti treba TV-tuner kartica a ne jaka grafička.
Osim toga, laptop za igranje savremenih igara i nije neka solucija osim ako nemaš jako mnogo para na bacanje.
Da li si pratio tržište grafičkih kartica u zadnjih recimo pola godine?
Vrlo je verovatno da ćeš, i ako uspeš da kupiš lap sa najnovijom grafičkom, morati ubrzo (za manje od pola godine/godinu dana) morati da ga menjaš jer se igre i prave da teraju ljude na kupovinu novijih i novijih komponenti, prvenstveno grafičkih kartica, memorija, cpu-a...
Dakle, razmisli malo da li je to vredno truda?
Pored grafičke gledaj da uzmeš i barem 1Gb RAM-a za novije igre, naravno i rezervnu tastaturu jer ćeš lapovu tastaturu raz***ati za vrlo kratko vreme.
A o ekranima na laptopovima ne znam da li i vredi razgovarati (u vezi sa igrama)...
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 19:10   #4
Optique
Član
 
Član od: 14.6.2006.
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka

nisam znao za tv i hvala sto si mi rekao da znam da uzmem u obzir.
Sto se tice igara, sve ja to znam, ali ti ne citas moj post lepo. Rekao sam savremene igre, a to ne znaci da cu da igram igre sa 1GB rama, vec nesto umereno, ali da ima pixel shader. A i na igre bih trosio 10% svoga vremena, ali da to ne budu tetris i pacman.
Optique je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 0:41   #5
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka

Citat:
Optique kaže:
nisam znao za tv i hvala sto si mi rekao da znam da uzmem u obzir.
Sto se tice igara, sve ja to znam, ali ti ne citas moj post lepo. Rekao sam savremene igre, a to ne znaci da cu da igram igre sa 1GB rama, vec nesto umereno, ali da ima pixel shader. A i na igre bih trosio 10% svoga vremena, ali da to ne budu tetris i pacman.
A za koju to umerenu igru ima neke veze pixel shader (verovatno misliš na verziju 2+)?
Probaj da nađeš neki model sa barem 60Gb hard diskom, ekstra brzim refrešom ekrana (za igre-akcije itd. su običniji ekrani jako spori), dosta memorije - minimum 512Mb i što bržim procesorom. Grafička što jača to bolje.
Jedan problem ostaje: ekran laptopa ima svoju "native" rezoluciju i samo u toj rezoluciji slika zauzima ceo ekran. U igrama da bi koristio recimo 1280x1024 rezoluciju koja je sve češća native rezolucija, (čak i 1600x1200) treba ti ZVERSKI jaka grafička da to bude igrivo.
Kada smanjiš rezoluciju, slika neće kao na CRT monitoru zauzeti ceo ekran, već će biti srazmerno smanjena i centrirana na ekranu. Zamisli ako na monitoru koji ima native 1600x1200 igraš igru u 800x600
Slika će zauzeti samo četvrtinu ekrana.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 1:48   #6
Optique
Član
 
Član od: 14.6.2006.
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka

kontam te... a koju graficku(e) da gledam, treba mi neka tipa najmanje kao geforce 440 mx, ali da ima pixel shader. Da li to moze da bude Radeon x700 ili ati x1600? Jel' mi preporucujes nesto?
Optique je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 18:08   #7
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka

Citat:
Optique kaže:
kontam te... a koju graficku(e) da gledam, treba mi neka tipa najmanje kao geforce 440 mx, ali da ima pixel shader. Da li to moze da bude Radeon x700 ili ati x1600? Jel' mi preporucujes nesto?
Ja sam malo pristrasan i uvek bih preporučio Radeona. Ali ljudi koji se više (od mene) igraju uglavnom uzimaju GeForce. 440mx je malo po mom mišljenju.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 18:56   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Najbolja graficka

Citat:
dbaja kaže:
440mx je malo po mom mišljenju.
Da,a i ne podrzava pixel shadere.Ja bih ti preporucio Radeon 9600 Pro kao minumum za ugodno prosecno igranje,njega ces naci u svakom malo starijem laptopu.A za nesto vise,uzmi neku od kartica iz serije X(to je takodje ATI),samo ne znam koliko su prisutne u danasnjim konfiguracijama(izuzev X600 i X700).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 23:47   #9
Metaličar
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 81
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka kartica za laptop

Ja na mom laptopu imam Ati Radeon 7000 i nikako ti je ne bi preporučio ali nije bila loša u vreme kada sam kupio laptop.
Metaličar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 16:38   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka kartica za laptop

integrisana x300SE u čipsetu x200 i GMA 900 prema svetu kompjutera postižu isto poena u 3D marku 03 kao i 5200 64 bit. E sad, moći ćeš da igraš većinu igrica ali u 800x600 plafon, ako izuzmemo dvije god stare igre.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2006, 12:22   #11
Ivan Markovic
Novi član
 
Član od: 29.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja graficka kartica za laptop

Ja sam uzeo MSI l715 laptop je odlican 64-bitni proceror 512ram graficka radeon x700 sa 256 mb lap top je odlican nema igre koju nemozes da igras koliko bi otprilike potrosio para posto sam pratio cene pa cu ti resi sta za koje cene mozes da pazaris.
Poz.
Ivan Markovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka kartica za 200E (plus-minus 10E) mijatovic_86 Grafika 87 10.2.2006 0:50
Vrijedi li ova graficka kartica cemu? sasha vukelic ŠDK - Grafika 11 23.12.2005 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com