Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2014, 21:59   #1821
paradaja
Član

Član od: 28.3.2014.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Moja dosadasnja (od marta 2014) iskustva sa kupovinom od kineza su sledeca:

Sa Pandawill sa kupio 5 telefona, 4 cetiri uredno stigla na kucnu adresu za prosjecno dvadesetak dana, jedan tel narucen 18.06. i dalje stoji u kini informacija na tracking je sledeca 2014-06-23 00:32, Information Received .....
trenutno vodim mukotrpnu raspravu sa podrskom na pandi, uskoro cu uraditi dispute na paypal.

Sa DX.com (u koji sam totalno razocaran ) sam kupio dvije sitnice jednu 04.05 drugu 11.05. nijednu nisam dobio, nece da mi vrate pare vec samo otezu, trenutno sam u fazi claim na paypal za oba paketa.

Zakljucak: Kad sve ide kako treba pravo je zadovoljstvo ali kad zapne onda je prava muka. Ipak ne odustajem jer ne zelim da placam ovdasnjim derikozama dvostruku cijenu ili jos vecu za iste proizvode
paradaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2014, 0:18   #1822
millanche
Član

Član od: 4.7.2014.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka

@Moca

Čovek, prvo se finansijski oporavi od kupovine Cooler Master kulera Hehehe
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2014, 8:09   #1823
Moca
Veteran

Član od: 4.11.2005.
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka

Pa nije fon za mene nego za drugara a on nema potrebe da se oporavlja. A kolki onaj kuler ja se pitam kako sve to ne polomi plocu.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 10:10   #1824
star-duster
Veteran

Član od: 18.10.2009.
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 253 puta na 156 poruka

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Не брини, сигурно је нека грешка.
Неће те Кинези преварити.
Ако си купио од поиузданог продавца, немој бринути.
Постави линк телефона тј. продавца да погледамо.
Mislio sam da je pouzdan prodavac. Imao je 97% pozitivnih ocena i skoro 5 hiljada prodaja. Evo linka: http://www.aliexpress.com/item/free-...951977256.html

Sada mislim da sam se opasno prevario. Već danima prodavac uopšte ne odgovara na moje mejlove i poruke na Aliju. Iako ima mnogo pozitivnih ocena, ipak sam našao neke ruske forume, kao i pojedine ocene, gde se navodi kako ovaj prodavac prodaje robu koju zapravo nema i kako daje lažne brojeve za praćenje. To se verovatno desilo i u mom slučaju (nadam se da grešim, ali mislim da nije tako).
Verovatno ej išlo ovako - nije imao na stanju telefon koji reklamira i nije mogao da ispoštuje rok za slanje pa je izmislio lažni broj za praćenje i prijavio da je poslao. Pretpostavljam da moj paket uopšte nije krenuo. Pitanje je i da li će ikada krenuti.

Danas sam mu ponovo pisao. Ako ne odgovori i ne pošalje mi pravi broj, otvoriću sutra dispute.

Tako mi i treba kad sam se polakomio na nižu cenu. Naravno da ne bih kupovao od prodavaca bez pozitivnih ocena, ali nije trebalo da kupujem ni od ovoga. Kod proverenog prodavca Fantacy koji ima 99,5% taj telefon je koštao oko 5 dolara više nego kod ovog što sam kupio. Zbog moje "uštede" od 5$ sada razbijam glavu da li ću uopšte išta dobiti.

Prvo sam hteo da telefon kupim na Pandi, ali ovaj model oni nemaju. Zato sam se odlučio za AliExpress, koji nije loš sam po sebi, ali izgleda da osim 2-3 proverena prodavca sa ocenama od preko 99% ne vredi kupovati od bilo kog drugog.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 11:08   #1825
Prief Lirator
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2008.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka

Jbg, šta da ti kažem. Jedino možeš duže čekati, jer prodavac nema telefon na stanju, ali i dalje mislim da te nije prevario. Sve je na strani kupca, imaš zaštitu od AliExpress-a, imaš zaštitu od PayPal-a (ako si njime platio), a broj za praćenje ništa ne pokazuje i to je na tvojoj strani. Jedino što gubiš živce i vrijeme, ali nećeš izgubiti novac, ne brini.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 13:22   #1826
ZiX_89
Banned

Član od: 1.6.2014.
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 38 puta na 25 poruka

A ja moj telefon i dalje čekam... na kraju će ispasti da telefon duže stoji na carini nego što mu treba da dođe iz Kine. Stvarno nemam reči.

08.07.2014 07:07:05 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
08.07.2014 07:20:41 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
09.07.2014 12:42:56 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
10.07.2014 14:13:26 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
11.07.2014 14:05:43 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema

A za poslednje dva dana nema uopšte statusa...verovatno zbog vikenda. Ali strašno i žalosno.
ZiX_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 13:25   #1827
machak99
Novi član

Član od: 12.5.2014.
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka

Hehe to se i meni dogodilo a ja sam upravo zbog toga narucio od Fantacy zbog tih 99,5%... Vec 20dana se nista ne desava broj pokazuje da telefon putuje za Rusija. Par puta sam mu pisao da mi proveri broj on mi nesto mulja. Juce sam otvorio dispute...
machak99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 14:06   #1828
Prief Lirator
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2008.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka

Ne znam ni zašto naručujete sa AliExpress-a, osim ako tog telefona nema na PandaWill-u ili ako plaćate karticom pa vam puno znači njihov sistem zaštite kupaca.
Ja sam do sad naručio desetak telefona sa PandaWill-a (dva za mene, ostale za rodbinu, prijatelje i poznanike ) i svi su došli za samo 12-14 dana.
Osim Jiake JK11 koji je išao brodom preko holandske pošto je imao dvije baterije, njemu je trebalo preko 20 dana.
Sa AntElife sam isto čekao preko 20 dana jer je dugo stajao u Kini, iako je išao preko singapurske pošte.
PandaWill je stvarno NAJBRŽI, a uz to imaju dobru ponudu, niske cijene, pouzdani su, ljubazni i ažurni.
Ja stvarno nemam nijedan razlog da kupujem bilo gdje drugdje, a valjda će me još neko poslušati pa da izbjegnete te spore tezgaroše sa drugih sajtova.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 14:24   #1829
star-duster
Veteran

Maločas mi se javio Kinez! Nije bio nešto rečit, neveštim engleskim jezikom je napisao da je ranije pogrešno zapisao broj. Poslao mi je novi broj i ovaj je moguće pretražiti na sajtu singapurske pošte.
Mislim da prodavac ipak nije pokušao neku prevaru jer je broj isti kao i onaj nepotpuni koji sam ranije imao, samo je jedna cifra dodata negde u sredini. Deluje kao da je zaista nehotice propustio da zapiše jednu cifru.

Trenutno na sajtu za moj broj stoji "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)" za šta znam da je sasvim normalno. Sada mi samo preostaje da čekam. U svakom slučaju, laknulo mi je sada kada imam broj koji je moguće pratiti.

Što se tiče Pande, verujem tvojim preporukama Prief i kupovao bih kod njih, ali ovog mog telefona tamo nema u ponudi. Baš taj Coolpad 7320 mi je trenutno izgledao kao best-buy u kategoriji jeftinijih 5.5" telefona sa HD displejem. Deluje baš isplativo ako uzmemo u obzir sve specifikacije i cenu, pa i ime proizvođača koji je jedan od vodećih u Kini i među top 10 u svetu. A da li sam zaista bio u pravu sa ovim izborom, videćemo kad stigne.
Stara 13.7.2014, 14:27   #1830
paradaja
Član

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ne znam ni zašto naručujete sa AliExpress-a, osim ako tog telefona nema na PandaWill-u ili ako plaćate karticom pa vam puno znači njihov sistem zaštite kupaca.
Ja sam do sad naručio desetak telefona sa PandaWill-a (dva za mene, ostale za rodbinu, prijatelje i poznanike ) i svi su došli za samo 12-14 dana.
Osim Jiake JK11 koji je išao brodom preko holandske pošto je imao dvije baterije, njemu je trebalo preko 20 dana.
Sa AntElife sam isto čekao preko 20 dana jer je dugo stajao u Kini, iako je išao preko singapurske pošte.
PandaWill je stvarno NAJBRŽI, a uz to imaju dobru ponudu, niske cijene, pouzdani su, ljubazni i ažurni.
Ja stvarno nemam nijedan razlog da kupujem bilo gdje drugdje, a valjda će me još neko poslušati pa da izbjegnete te spore tezgaroše sa drugih sajtova.
I ja narucujem telefone sa pandawill i nisam imao vecih problema sve do telefona koji sam narucio 18.06. pojavio se na tracking 23.06. i od tada nema promjena. Na live chat mi samo ponavljaju da budem strpljiv a na customerservice mi uopste ne odgovaraju na mail. Cekam jos 10 dana i pucam dispute na paypal.
Svi su oni isti.
Moje misljenje je da su postari veci problem od prodavaca jer u vecini slucajeva posiljka se izgubi prilikom transporta a prodavac oteze u nadi da ce se posiljka ipak pojaviti, ako se ne pojavi oni ili vrate novac ili ponovo posalju proizvod, u oba slucaja su na gubitku tako da ih treba razumiti.
Stara 13.7.2014, 15:08   #1831
zajchik
Starosedelac

Član od: 24.4.2011.
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik

Teško da su na gubitku. Sve je to osigurano. Svako plati po malo- prodavac osiguranje postari transport, a ustvari sve plaća krajnji kupac to jest mi. Ako se izgubi oni se kolju kod će kome šta da plati,a mi dobijemo kintu nazad od PP.

Edit

Možda nisam u pravu, ali zamisli prodavca koji spici 500-inak telefon a ili čega sve ne svud po svetu, da mu se samo 1% stvari izgubi. Pa taj se teško može izvući iz belaja,ako neko i njemu ne refundira iznos.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 18:19   #1832
paradaja
Član

Vjerovatno i oni ganjaju postare.

Meni DX.com odbija da vrati 6,67 usd vec duze vrijeme a ja ne zelim da mi ponovo posalju proizvod. trenutno sam na claim na paypal.

Mislim da oni imaju ogromne profite tako da im je gubitak u transportu od 1% sasvim prihvatljiv.
Stara 13.7.2014, 19:06   #1833
zajchik
Starosedelac

Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik

Ne znam da li si me razumeo, mislio sam na količinu artikala od 1%, sto je kada su bar telefoni u pitanju nikako mali gubitak od oko 500$ ako uzmemo srednju cenu telefona od 100$.
Stara 13.7.2014, 23:43   #1834
paradaja
Član

Da razumio sam te. Ali ako pomnozis 500 telefona sa 100 usd dobijes 50000usd na tu kolicinu 500usd i nije prevelika suma, svakako znacajna ali ne prevelika.
Stara 14.7.2014, 0:24   #1835
zajchik
Starosedelac

Hehehe u pravu si da se vrte velike pare, ali i dalje mislim da sem krajnjeg kupca, pa čak i on, su svi osigurani od gubitka sredstava tj para pri gubitku artikala u transportu. Zamisli da se prodavac olako odrekne izgubljenih artikala, pa postarima se vise ne bi isplatilo da vrše transport već bi samo marisali. Vladao bi opšto haos, a to nikom ne odgovaralo.
Stara 14.7.2014, 2:56   #1836
paradaja
Član

Zamisli da postari marisu posiljke i ne isporucuju kupcima, ta kompanija bi propala vrlo brzo jer niko ne bi slao preko nje a ona koja isporucuje bi poslovala jos bolje jer bi preuzela musterije od ovih.
Mislim da je krajnji kupac veoma dobro zasticen ukoliko je oprezan i iskoristi neki vid zastite, recimo paypal, samo sto treba vremena i zivaca da se povrati novac(ja imam 3 neisporucene posiljke i javicu kako sam prosao na kraju). Zamisli da mene prevari neka online prodavnica, i ja ovdje na ovom forumu objavim prevaru i sve potkrijepim dokazima, niko ko to procita ne bi kupovao od te firme, i tako mi prevareni razvijemo mrezu, ta firma bi vrlo brzo propala (mada bi prevaranti bili bogati a meni bi payal vratio pare i ganjao prevarante).
Ukoliko prodavac plati 1% osiguranja na vrijednost svake posiljke na kraju dode na isto.
Stara 14.7.2014, 12:17   #1837
star-duster
Veteran

Neki Rus (ili sudeći po zastavama na test snimcima - Ukrajinac?) je postavio detaljnu recenziju za Coolpad 7320, traje preko pola sata. Ako razumete jezik, čini mi se da vredi pogledati recenziju. https://www.youtube.com/watch?v=0ciF2wl1ohU
Postavio je i nove primere za kameru - i fotografije i video, evo ih u ovoj arhivi: http://www.webfile.ru/b21cf64730da9b89b312eea0be7c30ff
Slike i snimci deluju sasvim pristojno, pogotovo ako uzmemo u obzir cenu. Jedva čekam da mi stigne telefon pa da ga i ja malo istestiram.
Stara 14.7.2014, 18:43   #1838
zakzizu
Veteran

Član od: 18.7.2008.
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka

Piše da mi je stopirana porudzbina zbog sumnjivog prodavca, sad me zanima kako da proverim da li su mi vratili pare? Naručio sam preko alija...
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 20:56   #1839
igorko
Novi član

Član od: 12.2.2009.
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci

Citat:
zakzizu kaže: Pregled poruke
Piše da mi je stopirana porudzbina zbog sumnjivog prodavca, sad me zanima kako da proverim da li su mi vratili pare? Naručio sam preko alija...
Meni se pre dva meseca desila ista situacija, naručen je USB stik za 10-tak $ i ali me je obavestio o sumnjivom ponašanju prodavca. Nisam pokretao dispute. Posle nekoliko dana mi je aliexpress javio da će mi pare biti vraćene. Za 7 dana pare su se pojavile na mom računu kod Banke Intesa, čijom visa internet karticom sam platio.
Posle toga mi je naručeni USB stigao, pare vraćene na račun. Mesec dana posle toga prodavac traži da mu uplatim ponovo, jer je Ali greškom vratio pare na moj račun, jer su oni meni isporučili naručeni proizvod, što se vidi preko praćenja tracking number.
To je moje iskustvo.
igorko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igorko na korisnoj poruci:
zakzizu (14.7.2014)
Stara 14.7.2014, 21:36   #1840
zajchik
Starosedelac

Flying Mega cini se vrlo dobro za one koji traze veliki ekran. Nisam siguran koji je ovo procesor na 1.3. Znam da ima na 1.4, ali 1.3 nisam do sad video. Baterija odlicnih 4200mAh.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:14.