Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2008, 14:00   #1
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Arrow Windows 7 BETA

Evo danas gledam screenshotove od windowsa 7 , i neverovatno nalikuje na KDE4



Vistu su totalno kopirali sa skoro svim Mac forama,sad su se bacili na linux možda ovaj put nešto uspeju plagijatori šalim se nešto sam čuo da novelovi inžinjeri pomažu windowsovima jel je to tačno ?
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 14:19   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

AMD/ATI je već izbacio drajvere za Radeone za Windows 7...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 16:13   #3
mrznovce
Novi član
 
Član od: 7.2.2009.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

proporucujete li vi ovu 7 icu ?

(:
mrznovce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 14:22   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
nešto sam čuo da novelovi inžinjeri pomažu windowsovima jel je to tačno ?
Neka saradnja svakako postoji, a u čemu se sve sastoji verovatno samo oni znaju.

http://www.novell.com/news/press/mic...ty_and_support
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 14:59   #5
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
Vistu su totalno kopirali sa skoro svim Mac forama.
Ако си радио на Mac-u, сигуран сам да си видео да је то само трула копија. Нема стила, нема ефекта, нема ништа што има MacOS. Није ствар да се само набацају елементи који подсећају на оно што други има, треба то у целини да функционише а успут да још има неки шмек.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 15:12   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Kako god, ovo jako liči na KDE 4.1.2 samo je ružnije...
Ko hoće da se kladi da M$ ne krade otvoreni kod i implementira ga kod sebe, a onda se prave ludi i zvižduću dok broje pare?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 15:34   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Ne sumnjam da bi se do sada pročulo da je baš tako. Da li ima "šmek", "stil" ili ne znam šta mi je nebitno. Meni je najvažnije da skoro nema što hardvera što softvera, koji ne podržava Win, XP ili Vistu svejedno; to je nešto o čemu ostali mogu samo da sanjaju (ujedno i glavni problem Viste u početku). To će između ostalog biti i jedna od novosti u Win 7, da će sve što radi u Visti automatski raditi i u Win 7, odnosno da neće biti problema kao što je bilo na prelasku XP -> Vista.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
oluja (31.10.2008)
Stara 30.10.2008, 15:38   #8
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Windows 7

Da li je mozda izasla beta verzija ili tek treba da izadje i kada...
da malo procackamo!
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 15:42   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Treba da izađe beta početkom iduće godine najverovatnije, ali ništa još nije potvrđeno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 15:57   #10
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Bile su neke demonstracije sedmice ali tada jos nije bio odradjen (ili prikazan GUI). Mislim da je i ovaj GUI samo radna verzija i da ce final da bude drugaciji. Ali nije bitno u izgledu (neko pominje kradju KDE-a koji nije OS nego ipak GUI) nego ono sto kuca odozdo. Ako je butovanje brze, ako je fajl sistem brzi, ako je mreza stabilna i prepoznaje sve sto treba... i tako dalje i tako dalje... onda stvarno mi je nebitno i ako izgleda kao win 3.1. Samo mi je bitno da radi kako treba. A sminka se lako odradi... to me najmanje brine...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 16:28   #11
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Ja sam ovih dana imao prilike da isprobam KDE 4
Neki zlobnici su pricali da je isti kopirao Vistu sto mogu da kazem uopste nije tacno
Cak sta vise jedino sto me asocira na Vistu je crna boja toolbar-a(nije cak ni nijansa ista)i to je to
A na gronjoj slici me toolbar neverovatno podseca na KDE 4 dok prozori veoma lice na compiz-fusion teme
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 16:37   #12
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

mislis taskbar?

A rekoh sminka nije bitna... i prestanite vise da govorite o Linux distroima, Windowsima i Mac OS-u na taj nacin jer je to stvarno na kraju najmanje bitno. Ako neko Linux stavlja na svoju masinu samo zbog compiza ili neko instalira Vistu zbog poluprovidnih windows bordera ili neko Mac OS da bi mu se prozor animirao kad se minimizuje, taj nema pojma sta radi... Meni je bitno ono ispod sve te grafike...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
GoranSTX (30.10.2008)
Stara 16.12.2008, 11:03   #13
Aleksandar-93
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 208
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Cool Re: Windows 7

Ma kakav crni Windows 7. Držim se ja VISTE. Nemam apsolutno nikakvog razloga za prelazak na novi windows. A mislim da Čika Bil ne radi baš pametnu stvar. Počeće izdavati sisteme svakih pola godine (ono uz svaki novi CoD i novi windows) i time unijeti nesigurnost u korisnike. Trebali su samo ovo za ovaj windows staviti u SP-2 za vistu.
Aleksandar-93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 12:13   #14
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows 7

Po mom misljenju je Win 7 evolucijski pomak, sto je i u redu. Korisnicima koji koriste Vistu nije preko potrebno prelaziti na Win 7 mada on nudi optimalniji GUI i podosta dorada. Ovakav hype da je Win7 majka a vista njesra je preteran. Ima poboljsanja i ona su vidan posvuda kao sto se i prilici za novi OS. Vista je stvorila ekosistem a Win 7 ga je sredio.

Kod mene su recimo vidna zapazanja u smislu napredka:

Brze ucitavanje desktopa ali ne drasticno najvise radi odlaska sidebara
Inovativniji GUI ukljucujuci i Superbar
Doradjeni i optimalnije dostupni svi kontrol paneli
Vracanje progres indikatora u postocima na defrag funkciju
Mogucnost mountovanja VHD diskova preko disk managera (pricalo se i o mogucnosti boota sa njih, to bi bilo extra )
Bolji performance monitor
Backup potpun ukljucujuci i backup odredjenih file/foldera
Mediaplayer vrti divxove i DVD nazalost nema opciju prikaza subtitlova. Slusanje mp3 je sada lepo izvedeno sa minimiziranim prozorom.
Windows explorer je sredjeniji iako opet nema mogucnost scrola bez klika u levom taskpaneu
Funkcija library
AeroPeek
Ultra brzo kopiranje iz USB naprava
Brzo prepoznavanje novog USB flasha
Mogucnost snimanja screen by screen za potrebe troubleshoota
Poboljsani rad sa mrezama
Firewall na nivou Win server 2008 sa koriscenjem profila
Rad Aera na ne dxd9 karticama (to nisam licno probao ali navodno radi)
Finija granulacija setovanja UAC
Ugradjen powershell V2.0 ukljucujuci i GUI
BitLocker to go - Mogucnost kriptovanja USB flasha ili celih diskova bez potrebe za TMP cipom nazalost zasad radi takav flash samo na drugom Win7(nadam se da ce biti neki klijent)
Poboljsan start menu
Mogucnost "leplepnja" prozora na stranice ekrana

Sto se tice minusa posto je to pre-beta mogu da istaknem samo uvodjenj prozirnog taskbara kod maximiziranog prozora. Too bi trebalo da je user configurable.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku korisnik na korisnoj poruci:
marko_informaticar (24.3.2009)
Stara 16.12.2008, 12:30   #15
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Sad pročitah kao Microsoft nije hteo da leakuje Win7 na net... (it's happened again, despite Microsoft's vaunted tight-lipped policies regarding unreleased products) .... KAO nisu znali da će kopije koje su podelili po sajmovima da budu na torrentu već sutradan
A JEEEEEEEEESTE .. juče su se rodili.
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 1:35   #16
Nixxee
Novi član
 
Član od: 8.1.2009.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 7

Cao !!! Ja sam novi na ovom forumu, ali sam pratio zadnjih 10 strana na ovoj temi, veoma sam zadovoljan sa sedmicom kao i vecina vas i interesuje me sledece: Ja sam skinuo Windows 7 beta 1 build 7000 32bit, ali sam na jednom torrent-u nasao 64-bitnu verziju. Mogu li kad skinem 64-bitnu verziju da boot-ujem i idem na SYSTEM REPAIR pa da mi on prebaci windows na 64-bit, a da pri tome ne obrise ceo moj program files i my documents ???
Hvala unapred
Nixxee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 2:05   #17
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Nixxee kaže: Pregled poruke
Mogu li kad skinem 64-bitnu verziju da boot-ujem i idem na SYSTEM REPAIR pa da mi on prebaci windows na 64-bit, a da pri tome ne obrise ceo moj program files i my documents ???
Hvala unapred
Ne, ne može, mora format pa install...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 15:30   #18
martind82sp
Novi član
 
Član od: 17.1.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

imam ga par dana ali nikako da nađem drajver za kameru, tv karticu.. itd.. mada i rama poprilicno vuče.. 600-700 Mb..

Poslednja ispravka: martind82sp (17.1.2009 u 15:38)
martind82sp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 0:56   #19
NIKOLA OSTOJIC
Novi član
 
Član od: 28.1.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Windows 7 BETA

Windows 7 je intrigantna tema za one koji se ozbiljnije bave softverom i spremni su svoje slobodno vreme upotrebiti da bi saznali sta im pruza novi operativni sistem.
Kad je prvi puta spomenut na Sinergiji 7, izazvao je mnogo sire interesovanje jer bi trebalo da pruza mnogo vise za poslovnu primenu nego Vista. Posebno deo za upravljanje dokumentima i analizu...

Skinuo sam i instalirao W7 odmah nakon sto se pojavila na internetu i koristim je neprekidno. Najpre sam napravio update preko Viste a kasnije sam instalirao na cistu masinu (Nije bas neka konfiguracija vec samo ASUS A7V8X-X sa procesorom 1,7 GHz, 2,5 GB RAM-a, ATI Radeon 9600). Svi drajveri su prepoznati, ukljucujuci i graficku karticu, kameru, zvucnu karticu...
Na W7 sam pokrenuo vise programa od kojih su neki portabilni (AbiWord i dr), Photoshop C4, ACDSee, Adobe Reader, RegCure, Magic Defrag, nekoliko P2P programa, Office 2007, programe za skener HP 3700, kameru, WinAmp, SKYPE, Mozilla Firefox, RAR, ZIP, Total Commander, Front Page, Unlocker, Live Messenger (srpski), Live posta (srpska), NERO, Ashampo Burning Studio, Revo Uninstaller i mnoge druge. Sve funkcionise bez problema osim povremenih zastajkivanja kad se pretera sa koriscenjem procesorske snage.
RAM memorija se koristi od 30 - 45 odsto.
Za zastitu koristim KIS 2009 (registrovan).
Racunar je neprekidno na internetu 24 casa (jos od 2004.g.).
Razlika izmedju Viste i W7 je, kao sto je bila i na pocetku testiranja Viste (u odnosu na finalnu verziju) u tome sto beta verzija neprekidno salje podatke o problemima (opcija Send Feedbeack), sto automatski a sto po zahtevu korisnika. Jedino jos nema odgovora kao sto je bilo u Vistinoj Beta verziji.
Medjutim, kako rece jedan diskutant, nista ne ide bez problema.
Prvi problem se pojavio pre par dana, odnosno (programcic) Safely Remove Hardware prijavljuje za jedan HDD (prikacen na USB ulaz da je nepoznat hardwer) medjutim sve sto se tice USB radi, cak i kad prikljucim citac memorijskih kartica (kojeg Vista nije bas prepoznavala). Bez problema radi i Flesh Toshiba 2GB, za koji sam pod Vistom morao danima da eksperimentisem i usnimavam drajvere da bi ga USB ulaz prepoznao.
Drugi problem je sto mi je mis na USB prestao da radi, medjutim mislim da je problem u tome sto mi je Driver Scanner pod Vistom instalirao nove drajvere za misa, medjutim ja sam na njih zaboravio i samo me otkazivanje misica na to podsetilo. Cini mi se da to nije neresiv problem (videcu posle restarta).
Treci problem je ozbiljniji. S obzirom na to da mi je racunar 24 casa na internetu (koristim SBB kablovsku mrezu), bitno mi je da konekcija bude stabilna. Medjutim, od pre nekoliko dana konekcija je pocela pucati. Prvo sto sam pomislio da su problem radovi na mrezi, medjutim s te strane je bilo sve u redu.
Kad bi doslo do prekida konekcije otisao bih na Network ikonicu i video poruku Limited conectivity. Startovao bih automatsku opciju Troubleshoot Problems, odnosno Windows Network Diagnostic. Program bi odradio dijagnostiku i, najcesce ponudio opciju: Try These Reapir as an Administrator. Koliko sam video program bi resetovao LAN mrezni adapter i uspostavio vezu. To je veoma opterecujuci cinilac ako je racunar stalno na mrezi i posle toga treba resetovati i podesavati nekoliko programa.
Pokusao sam da ustanovim sta bi moglo da izazove prekid: da li koriscenje Internet Explorera ili Mozille i pretrazivanje sajtova, skidanje (Download), instalacija i deinstalacija nekog od programa, Kaspersky ili Windowsow program za antivirusnu i mreznu zastitu (Defender i Firewall). Posto je Windowsov Firewall stalno trazio dozvolu za startovanje i rad programa koji komuniciraju sa internetom, pomislio sam da tu ne lezi problem. Zato sam ga iskljucio. Tu se stalno javljao i Action Centar sa preporukama i obavestenjima o problemu. Posle iskljucivanja Windowsovog firewalla konekcije se ponovno prekidala, medjutim nema pravila po kom bi se moglo ustanoviti sta to uzrokuje. Probao sam i sa Network & Sharing Centrom-bezuspesno). Negde sam procitao na forumu da bi pomoglo iskljucivanje IPV4 protokola, medjutim ni to nije pomoglo. U samom logu pise: Default gateway is not available.
Interesuje me da li ima neko ideju ili proceduru po kojoj bi se mogao naci uzrok. Da li bi pomogli alati za monitoring mreznog protoka, odnosno da li postoji alat koji bi automatski stabilizovao rad mreznog adaptera (VIA Technologies. inc VT6102 RHINE).
I, cetvrti problem je, u stvari pitanje vezano za citanje mail-poste. Posto W7 nema dela programa za elektronsku postu (ja koristim Live posta), interesuje me da li neko ima drugo iskustvo.
(Izvinjavam se na duzini, medjutim ovo se ne da opisati u nekoliko reci.)
NIKOLA OSTOJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2009, 3:43   #20
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

mozda je moja sledeca konstatacija previse prosta, al vredi pokusati:
ovo oko pucanja veze.
ja sam ima slican problem, tj w7 (64bit) mi je pronasao sam drivere za LAN (mreznu kartu, kako god) konekciju (asus p5ql-e) ali veza se uspostavi, pa puken pa je ima 10ak sekundi, pa opet nema... onda sam otisao na asus sajt i skinuo dirver za mreznu i evo sad sve radi super.
ono sto hocu da kazem je da probash da skinesh "sveze" drivere za mreznu kartu, pa da probash onda.

btw ja sam skidao za vista 64bit drivere, i rade
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Windows Vista SP1 beta preview Bryan Fury Operativni sistemi 0 6.9.2007 8:37
Apple Safari 3 Public Beta for Windows WU TANG CLAN Aplikativni softver 24 29.6.2007 16:51
Windows Vista Beta 2 official prikaz Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 0 18.6.2006 4:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com