Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2011, 16:53   #521
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Inače, HIMYM je bolji od Prijatelja.
A The Big Bang Theory je bolji od svih njih. Zajedno.
caine je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (26.4.2011), Eddy (14.4.2011), star-duster (18.4.2011)
Stara 14.4.2011, 21:13   #522
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

^^TBBT je odlicna serija(pogotovo za nas SK geekove ), a pored nje od komedija trenutno pratim i Modern Family, koja je genijalna
wolf88 je offline  
Stara 14.4.2011, 21:32   #523
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Big Bang mi je i bio zanimljiv na početku, sad je gadno s**nje... Više je "Kako mali Perica vidi nerdove" nego što ima logike...
Mislim - http://www.youtube.com/watch?v=BUpZ7trmmls
Sun Tzu je offline  
Stara 14.4.2011, 21:44   #524
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ja sam pogledao samo delove par epizoda TBBT i nije mi se baš svidelo, a i generalno ne volim serije u kome mora da se kaže publici kad da se smeje (kao što je ova scena sa Win7, npr). Ima toga i u HIMYM, i u ostalim sitcom serijama, ali nisam impresioniran onim što sam video u TBBT... :/
Highlander je offline  
Stara 14.4.2011, 21:58   #525
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

A možemo li ubaciti neke linkove s' vremena na vreme, da i drugi znaju o čemu se priča? I eventualno kanal preko koga pratite sve te serije, ako se uopšte prikazuju kod nas?
Iris je offline  
Stara 14.4.2011, 22:08   #526
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Big Bang mi je i bio zanimljiv na početku, sad je gadno s**nje... Više je "Kako mali Perica vidi nerdove" nego što ima logike...
Mislim - http://www.youtube.com/watch?v=BUpZ7trmmls
Slazem se da zna da bude forsirano, i meni je u pocetku bilo bolje. Ipak meni je mnogo bolje od HIMYM ili npr. 30 Rock.
Eddy je offline  
Stara 14.4.2011, 22:15   #527
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
A možemo li ubaciti neke linkove s' vremena na vreme, da i drugi znaju o čemu se priča? I eventualno kanal preko koga pratite sve te serije, ako se uopšte prikazuju kod nas?
The Big Bang Theory - Slazem se da je serija prosla svoj vrhunac i da je u pocetku bila mnogo kvalitetnija i smesnija, medjutim, ipak je vredi pratiti, ako ni zbog cega drugog onda zbog fenomenalnog Dzima Parsonsa(Seldon Kuper).

Modern Family - Pravo osvezenje u moru sitkoma. Nema ubacenog smeha, sve je nekako spontano, humor je kvalitetan i sto je najbitnije glumacka ekipa prosto blista.

Ne prikazuju se kod nas, koliko sam ja obavesten
wolf88 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wolf88 na korisnoj poruci:
Iris (14.4.2011)
Stara 15.4.2011, 0:47   #528
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Meni je Big Beng bio njesra i na pocetku
zvjer je offline  
Stara 15.4.2011, 1:20   #529
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Meni je u početku bilo pomalo meh, dok se nisam malo uhodao i počeo da shvatam kakav je lik Šeldon... Recimo, pre koji mesec sam odgledao scenu kad Šeldon prima poklon od Peni, i nije mi bilo ništa posebno, delovalo je nekako izveštačeno... E, onda mi je Šeldon prirastao za srce, i onda je već i ta scena bila mnogo bolja. Meni je on vrlo zabavan za gledanje.

Plus ta američka geekovska postavka (meni ipak mnogo draža od ultra šarmantnih likova iz Prijatelja, How I Met Your Mother itd.) i zdrava, vedra atmosfera (čini mi se da je isti tvorac iznedrio i Darmu i Grega, što se baš vidi, oseća se ta toplina ), učestale odlične fore (ko voli takav humor) i odličan ostatak ekipe (Hauard Volovic i njegovi legendarni pickup lines, anyone?). Možda je tu Peni nešto slabija (a i Leonard, ali OK, glavni lik i mora da bude malo normalniji), jer joj se fore uglavnom svode na zbunjen/nervozan pogled, ali u suštini nebitno...
Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Ja sam pogledao samo delove par epizoda TBBT i nije mi se baš svidelo, a i generalno ne volim serije u kome mora da se kaže publici kad da se smeje (kao što je ova scena sa Win7, npr). Ima toga i u HIMYM, i u ostalim sitcom serijama, ali nisam impresioniran onim što sam video u TBBT... :/
Opet, u početku nije ništa toliko posebno, dok polako ne ukapiraš Šeldona. Meni je krenulo da bude odlično od kraja prve sezone, a taj kvalitet se održao i do sredine treće. Videćemo kako će se dalje razvijati. Inače, meni je potpuno isto sa ili bez publike; prosto, navikao sam se da to ignorišem (kao i većinu izlišnih zvukova, još kad sam bio mali i spavao u istoj sobi sa tatom hrkadžijom).

Mislim da sa tim smehom žele da povećaju užitak gledaoca, jer je ipak slađe kad se smeješ sa nekim nego sam... Zvuči patetično, ali mislim da tu ciljaju na ljudsku podsvest.
Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Big Bang mi je i bio zanimljiv na početku, sad je gadno s**nje... Više je "Kako mali Perica vidi nerdove" nego što ima logike...
Mislim - http://www.youtube.com/watch?v=BUpZ7trmmls
Pa OK, ipak je to sitkom... Zahteva mali suspension of disbelief, što meni nije problem.

A taj How I Met Your Mother je odličan tokom prve dve sezone. Od tada, ide samo downhill. Od serije koja se neprestano razvijala i gradila priču sa nekim značajem (prve dve sezone deluje kao skladne celine), došla je do potpuno ispraznog sitkoma, gde sve deluje kao filler i kao da je nebitno za dalju priču. Nadao sam se da će se to promeniti od ove šeste sezone, to jest da će se serija fokusirati na Maršala i Lili i njenu trudnoću, ali mrk, ništa od toga. A nije više ni toliko smešna. Odgledao sam stotinak epizoda, pa ću nastaviti i dalje, ali sada je samo mere shadow of its former glory. Jedino je Barni još uvek zabavan.
caine je offline  
Stara 15.4.2011, 1:38   #530
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ma ja sam tu scenu dao kao primer (loše) it šale, koja je možda smešna mom ćaletu koji ne zna šta je Win (haha pričaju o kompjuterima, mnogo su geek) ali nekom ko zna zašto Vista ne valja, nije nimalo smešno. Ako kapirate.. Ako se to ignoriše, nije toliko loša serija.

Aj da spomenem po 150. put na forumu - IT Crowd. Superiorniji geek sitkom u svakom pogledu!
http://www.youtube.com/watch?v=FxIUs-pQBjk
Sun Tzu je offline  
Stara 15.4.2011, 20:14   #531
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Da li neko ima potvrdu za ovo:

Citat:
Game of Thrones, nova serija na HBO, biće dostupna prva epizoda (kanal 801) na IPTV samo u ponedeljak od 21.00h do 22.00h za sve koji nisu pretplaćeni na ovaj paket.

EDIT: Našla - http://www.open.telekom.rs/iptv/News...mp=5&cid=45289
Iris je offline  
Stara 16.4.2011, 5:08   #532
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Bas ima dosta serija sto volim nazalost dosta njih su se zavrsile kao sto su Lost i Prison Break.
Trenutno gledam Supernatural,House M.D i CSI Miami i LV.
Svidja mi se dosta The Walking Dead i jedva cekam drugu sezonu tj novih 13 epizoda.

Od skoro sam poceo da gledam jednu novu seriju u pitanju je
The Killing podseca me dosta na Twin Peaks , fenomenalna krimi drama rade je isti ljudi sto rade na The Walking Dead (AMC)

Kidja je offline  
Stara 18.4.2011, 14:08   #533
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Još jedan glas za The Killing. Baš dobra serija. Upravo sam odgledao najnoviju 4. epizodu. Posle duže vremena gledam krimi seriju gde se samo jedno ubistvo istražuje kroz sve epizode, a verovatno i kroz celu sezonu, bez drugih žrtava na vidiku. Serija je rimejk danske serije (koju nisam gledao, ali čitam da je jako hvale) i valjda su zbog slične klime radnju Ameri smestili u Sijetl. Baš ta klima je činilac koji veoma utiče na atmosferu serije, sve je kišno, sivo, vlažno, melanholično. Atmosfera više utiče na doživljaj od same radnje koju su mogli da zbrzaju, ali je ipak puštaju da teče sporo i odmereno. Sviđa mi se i što serija detaljnije prati porodicu žrtve. Za sad sasvim dobro, nastaviću da gledam, ali zaliha epizoda ne postoji, nego ću morati da se zadovoljavam nedeljnim dozama.

Odim toga, gledam i Breaking Bad. Ta serija mi je bila pravo otkrovenje. Odlična je! Netipična, jaka i surova. Glavni glumac fantastično nosi ulogu. U pitanju je drama sa elementima kriminalističke serije, ima droge, ubistava, malo crnog humora i u svemu tome jedan sredovečni profesor hemije. Neću više da otkrivam, ali preporučujem seriju svima koji vole da gledaju ozbiljne i "jake" serije i filmove. Još uvek imam neodgledane epizode iz trećeg serijala.

Relativno skoro sam odgledao i sve što je izašlo od serije Rescue Me. Takođe odlična serija. Prati vatrogasca iz Njujorka, sa jakim porivom alkoholičara i sa nesređenim emotivnim odnosima.

The Walking Dead je nešto posebno sveže i novo među serijama (hm... uspeo sam da ubacim prideve sveže i novo tako da se odnose na seriju punu mrtvaca i truleži...). Nisam do sad ni čuo za seriju o zombijima, pogotovo visokobudžetnu i kvalitetnu kao ova. Zapravo, serija i nije toliko o zombijima koliko o ljudima i ljudskosti, nagonu za opstanak i za preživljavanje.

A od komedija mi je svakako ubedljivo najbolji The Big Bang Theory. Naravno da neću da opisujem seriju, vidim da već dovoljno vas zna o čemu se radi, a ostale pozivam da joj daju šansu (računam da ste kao članovi kompjuterskog foruma iole zainteresovani za geek tematiku). Poseban draž seriji daju stalne reference na dela popularne kulture (filmove, serije, stripove). Ko nema osnovno poznavanje te kulture, njemu neće serija ni moći da bude smešna.
A što se tiče upoređivanja TBBT sa serijom IT Crowd, humor im je sasvim drugačiji, jedina dodirna tačka jesu geekovi kao glavni protagonisti. Pogledao sam par epizoda IT Crowd i nije mi se dopala. Suviše je karikirano, geekovi nisu nimalo nalik pravim ljudskim bićima. A nije mi ni bilo smešno. Gotovo nimalo. Volim britanski humor, ali mi ovo nije leglo.

Dakle, od navedenih nekoliko serija koje mi se baš sviđaju, čak tri su sa televizije AMC. A ta tv stanica ukupno ima svega 4 serije koje emituje (The Walking Dead, Breaking Bad, The Killing i još Mad Men)! Svaka im čast! Očigledno stavljaju kvalitet pre kvantiteta.

Poslednja ispravka: star-duster (18.4.2011 u 15:28)
star-duster je offline  
Stara 19.4.2011, 12:08   #534
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Prva epizoda "Game of Thrones" deluje stvarno dobro i zanimljivo (za pisca sam prvi put čuo pre par dana )

Inače, trenutno mi je omiljena serija "No Ordinary Family" - dobri glumci, akcija, humor, SF...

ZoNi je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
zvjer (22.4.2011)
Stara 26.4.2011, 13:43   #535
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Dobra serija, bar po mom mišljenju, ako ništa drugo bar me je podstakla da uzmem knjigu i počnem da je čitam.

Naravno Big Bang Theory je bolesno dobra. How I met your Mother Je otisla u ac, al gledam po navici.
House naravno, Modern Family pogledam s vremena na vreme.
Na žalost nema više snimanja Two and a half Men.

Poslednja ispravka: Anceloti`85 (26.4.2011 u 13:51)
Anceloti`85 je offline  
Stara 27.4.2011, 4:20   #536
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Odgledao pilot No ordinary family. Kakvo tesko njesra! Neka ostvarenja su toliko losa da su smesna, a ovo je lose bez imalo sarma. Zao mi Majkl Ciklisa i Rite iz Dekstera

Odgledao i pilot The Killing-a. Odlican! Kako volim kad se radnja razvija sporo i jednostavno, ali lepo! Ne kapiram zasto vise ne koriste taj recept za filmove/serije, nego sto insistiraju na akciji, cudovistima i raznim napetostima, kada ovo svakoga kupi.

Jedina mala-malecka mana

Spoiler za kevina gluma...:
keva je preglumila... sve vreme upada u oci kako preteruje.

Poslednja ispravka: Iris (27.4.2011 u 11:45) Razlog: molim, stavi linkove sledeci put
zvjer je offline  
Stara 27.4.2011, 23:01   #537
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

I meni je The Killing jedna od boljih serija u poslednje vreme. Mislim da bolju glumicu za ulogu detektiva nisu mogli da odaberu.

Još jedna fenomenalna serija koja je prekinuta posle samo dve sezone. Nešto kao Twin Peaks u putujućem cirkusu. Ako se neko dvoumi koju seriju da počne da gleda, ovo je preporuka:
Carnivàle
darkelf je offline  
Stara 28.4.2011, 13:38   #538
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ponovo sam naletela na jednu od svojih omiljenih serija, My Family. Daje se na BBC Entertainment... preporučujem je ljubiteljima dobrog britanskog humora.

Iris je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (28.4.2011), galebns (1.5.2011), Vulee (28.4.2011), zone2403 (29.4.2011)
Stara 7.5.2011, 2:06   #539
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Odgledao dve sezone Six feet under-a.

I kakav pocetak trece... Prosto je serija krenula za 180 stepeni drugom toku.

Do kraja epizode sam ocekivao neki veliki kvantni preokret, ali nista

Jesam li jedini ovde koji (je) gleda(o) SFU? Je l pada nesto u dozivljavaju serije od trece sezone na gore?
zvjer je offline  
Stara 7.5.2011, 9:29   #540
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Skoro sam odgledao celu seriju, i ne secam se neke promene tempa, tokom novih sezona.
player1 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kompjuteri i film, serial, serija, serijal

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja vam je omiljena rubrika? Ogi O SK-u uopšte 38 16.3.2009 21:34
Omiljena klasa u FRP/RPG-u Covenant Role-Play 67 23.2.2008 15:48
nova serija Corsair napajanja TX.. mad_skillz Osnovne komponente 0 18.10.2007 23:56
Vasa omiljena serija Covenant Kompjuteri i film 227 1.8.2007 21:33
Omiljena strategija Fantom.Noci Strateške igre 120 4.6.2007 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com