Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2012, 22:50   #781
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ne moze serija vremenom da bude bolja ako su knjige losije. No way Hose. Martinovo pros*rava*e (za jezicke puritance mozemo upotrebiti rec "fekalisanje") vec postaje iritantno i u knjigama (Ples sa zmajevima je dobrim delom zapravo dosadan) a iskasapljena i dumb-down serja moze biti samo jos gora. Onom iz HBO ko uspe da poveze u sledecoj sezoni sve konce radnje u smislenu celinu treba dati oskara.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 23:26   #782
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

E vidis, upravo to me i plasi.

Kad oni nisu u stanju da sada prenesu knjigu na male ekrane onako kako bi trebalo a jos uvek je sve relativno jednostavno - i po pitanju likova i po pitanju mesta i po pitanju samih desavanja vec moraju da izmisljaju toplu vodu, ne mogu a da se ne zapitam kako ce se tek pogubiti kad dodje oluja maceva kao definitivno najbolji deo do sada ili kasniji delovi kad se likovi stancaju kao na traci a za koje mislim da ni sam Martin vise nije siguran ko je od njih bitan a ko manje bitan zadalji sled dogadjaja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 0:25   #783
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Vidim da su ovde svi eksperti za prose*vanje pošto efikasno demonstriraju svoju veštinu u tome.
Serija je loša?? OK, vratite se Xeni, slobodno, i napustite temu. A sad i knjiga ne valja? Serijal koji je jedan od najboljih u celokupnom je*enom žanru, koji je konačno doneo nešto novo, i čim mu za nijansu opadne kvalitet mudroseri ga proglase za sra*e. Strašno kakav debilizam.

Odgledao sam 7. epizodu. Da, promene su besmislene i nove scene su dosadne, ali morali bi da unajme Džeksona i Spilberga zajedno da totalno unište sve dobro što ima u seriji, a toga ima mnogo. A 100% sam siguran da ove promene nisu tek tako, ej pa ne piše se scenario na licu mesta, povezaće sve to u nekakvu smislenu celinu na kraju. Uopstalom većina promenjenih scena nisu preterano bitne, samo su rastegli seriju da bi pojedinim glumcima dali više vremena pojavljivanja na ekranu, što nije toliko čudno niti nesvakidašnje.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Deathclaw (13.6.2012), micko76 (15.5.2012), pentraksil (16.5.2012), player1 (15.5.2012), Skenderevo (15.5.2012)
Stara 15.5.2012, 2:32   #784
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Serijal koji je jedan od najboljih u celokupnom je*enom žanru, koji je konačno doneo nešto novo
Ne preteruj. Prstohvat rata ruža, marš desetine hiljada, kašikica bluda i razvrata... Intrigantno? Da, svakako. Najbolje u žanru? Ni iz daleka. Čak je i ideju raspadnutog kraljevstva ukrao od Robin Hobb (The farseer trilogy), gde, gle čuda... zmajevi oživljavaju posle nekoliko vekova (Tawny men trilogy, direktan nastavak, objavljen PRE SoIaF).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Auror (15.5.2012), Laskaris (15.5.2012)
Stara 15.5.2012, 8:44   #785
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Uopstalom većina promenjenih scena nisu preterano bitne...
OK, a sta cemo sa onim scenama koje ne spadaju u tu vecinu?

Btw. cinjenica je da je kvalitet kako knjiga, tako i same serije s vremenom opao, i bez obzira sto smatram da serija definitivno ne moze da se svrsta u lose ne zelim da lazem sebe govoreci kako je sve savrseno.
Poceli su da fusare, da izmisljaju pojedine dijaloge koji postaju sve duzi i koji, uzgred receno, nemaju nikakvog smisla
Spoiler za spoiler:
(nek mi neko objasni smisao inace nepostojecih scena Arja-Tivin pa jos sa primesom LF), Ros dobija toliko prostora dok jos ne videsmo nikog od muskih Tulija, Ridove
... I sad jos treba da budem odusevljen "genijalnoscu" scenarista? Sorry, ali ja jednostavno kao neko ko stvarno voli EF i Martinova dela onakva kakva jesu (narocito prva tri dela) ne zelim da lazem i sebe i druge govoreci da mi se ovakav tok izmenjenih dogadjaja dopada vec cu bez obzira na drvlje i kamenje koje ce na mene da saspu pojedinci kojima je svejedno kako se radnja odvija jer nisu citali knjige da iznesem svoje subjektivno misljenje.

Sent from my HD2

Poslednja ispravka: Iris (15.5.2012 u 11:28)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 9:30   #786
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Pumbaa kaže: Pregled poruke
7. epizoda je najgora u oba serijala i nadam se da ce se iskopati iz ovih gluposti u koje su se uvalili u naredne tri epizode...
Kao prvo - nisam citao knjigu. Ne razumem zasto toliko kritikujete 7. seriju? Po meni, ni bolja ni losija od prethodnih. Dogadjaji se dinamicno smenjuju u nizu, za sada nema preterano suvisnih likova - uglavnom se prati tok dosadasnjih glavnih junaka... Sto se tice povezanosti knjige i filma - nemam nista protiv adaptacija i izmena ukoliko one imaju umetnicko ili tehnicko opravdanje.
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 9:44   #787
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Interesantno je kako su svi poceli da pricaju o kvalitetu knjiga onog momenta kad im se nije svidela radnja u seriji.

Inace, ova tema nije o knjigama. Mislim da se o tome diskutovalo ranije, i da to ide u odvojenu temu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Iris (15.5.2012)
Stara 15.5.2012, 9:57   #788
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ma nisam ni hteo da se javljam da ne bi bilo da flejmujem, ali bre - ovo sto se desava u seriji je malo mnogo.. Evo za ljude koji nisu citali knjige:
Spoiler za dodatni spoiler:
1. Mara (koje inace uopste nema u knjigama) je rekla da dolazi iz jednog grada. Zove se Volantis. Imate li uopste pojma o cemu prica?
2. Radnja sa zmajevima trenutno je smestena u Qarth-u. Znate li uopste gde je to a da ne pogledate neku mapu na netu?
3. "Tihi ubica" koji se sa tri ubistva oduzuje Ariji Stark. Ko je to?
4. Sta uopste znate o porodici Targaryen? Ko su oni, odakle poticu?
5. Crvena svestenica Melisandre koja se pojavljuje sa Stannisom Baratheonom. Koji je to kult?
6. U poslednjoj epizodi culi ste pojam "Andal". Sta je to?
7. Princeza Myrcella (cerka kraljice Cersei) je poslata u Dorne. Kome? Zasto? Gde je to? Ko tamo vlada, zasto su oni bitni?
8. Jeste li znali da je lord Mormont (komandant Nocne straze) otac Joraha Mormonta - viteza pratioca Daenerys Targaryen? Jorah Mormont je jedan od najbitnijih likova pa nije lose to znati (u knjigama je to poznato vec u prvoj ili drugoj knjizi mislim tj vec sada bi trebalo biti). I on ima svoju licnu pricu ali od te price nema ni naznaka (mozda bude ispricana ali sumnjam).


Za elementarno razumevanje sveta koji Martin opisuje u knjigama bar polovina ovih pojmova je apsolutno neophodna (neki vec sad a neki kasnije). Bez toga, pratimo samo besmisleno klanje, prilicno lose dijaloge (izuzetak su Tyrionovi) i solidno nepovezanu i zapravo skoro besmislenu pricu. Umesto da se poradilo na objasnjavanju sveta i odnosa izmedju glavnih aktera, insistiralo se na homoseksualnim vezama nekih likova, nasilju, golotinji i ispraznim i nepotrebnim dijalozima i nevestom prepricavanju radnje.
Neki za zaplet (i lore) bitni likovi su jednostavno preskoceni. Neki od njih su navedeni vec u ovoj temi ali neki i nisu:

Spoiler za Izostavljeni a nepomenuti likovi:
1. Maester Aemon (najstariji pripadnik Nocne straze i clan porodice Targaryen koji se pre mnogo godina odrekao prestola i ostao na Zidu).
2.Crveni svestenik Thoros. Svestenik vatre tj boga R'hllora koji je antipod bogu Tame. Pripadnica istog kulta je i Melisandre. Bez ovoga je sudbina Catelyn Stark znatno drugacija. Do sada je trebao uveliko da se pojavi.
3. Lord Beric Dondarrion
4. Edmure Tully - brat Catelyn Stark (rodjena Tully)
5. Brynden Tully (the Blackfish) - stric Catelyn Stark, jedan od najsposobnijih ratnika Westerosa. Ima aktivnu ulogu u ratu i na kraju petog nastavka je jos ziv.
Ima ih svakako jos..

edit:dodat spoiler

Poslednja ispravka: Iris (15.5.2012 u 11:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:17   #789
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

To sto ti mislis da drugi ne mogu da skapiraju radnju ako ne znaju sav background svakog lika, ne znaci da je tacno.
(stavise, to je cak sasvim lepo funkcionisalo u knjizi Gospodaru prstenova)

Problem je sto su knige knige, a filmovi i serije filmovi i serije. Da se trosi toliko vremena na opis svega i svacega, serija bi potpuino izgubila dinamiku.


P.S.
Prilicno sam siguran da je bio u seriji lik pod 1. u tvom spoileru ("starkelja" u nocnoj strazi).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Krilce (15.5.2012), simke85 (15.5.2012)
Stara 15.5.2012, 10:23   #790
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
To sto ti mislis da drugi ne mogu da skapiraju radnju ako ne znaju sav background svakog lika, ne znaci da je tacno.

Prilicno sam siguran da je bio u seriji lik pod 1. u tvom spoileru ("starkelja" u nocnoj strazi).
Prilicno sam siguran da si mogao i da pogledas spoiler pa da budes siguran Ne mislim da ne mogu da prate radnju (koja je i inace dosta pojednostavljena) nego da su (tj svi mi) zakinuti za dosta toga sto je u knjigama zaista dobro a nije moralo tako da bude.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:25   #791
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kao sto rekoh, problem je u tome sto ona ne bi dobili dobru seriju.

Po mom misljenju, serija ni ne treba da zameni knige, nego da bude podstrek da se one kasnije procitaju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:33   #792
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A odkud znas da pola od tih stvari nece da bude u npr sledecoj epizodi?
Zasto stalno spojlerisete nije mi jasno i zasto se to ne stavlja u spojlere.
Pustite nas da uzivamo u seriji mi koji nismo citali knjige...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:34   #793
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ne preteruj. Prstohvat rata ruža, marš desetine hiljada, kašikica bluda i razvrata... Intrigantno? Da, svakako. Najbolje u žanru? Ni iz daleka. Čak je i ideju raspadnutog kraljevstva ukrao od Robin Hobb (The farseer trilogy), gde, gle čuda... zmajevi oživljavaju posle nekoliko vekova (Tawny men trilogy, direktan nastavak, objavljen PRE SoIaF).
Martin je, kao i svi drugi pisci u istoriji pozajmljivao odasvud po malo, poenta je u načinu na koji je sve to uklopio. Obrni-okreni SoF&I je jedna od Top 10 Fantasy serijala svih vremena i to će ti potvrditi svako ko se iole razume u žanr.

Citat:
OK, a sta cemo sa onim scenama koje ne spadaju u tu vecinu?

Btw. cinjenica je da je kvalitet kako knjiga, tako i same serije s vremenom opao, i bez obzira sto smatram da serija definitivno ne moze da se svrsta u lose ne zelim da lazem sebe govoreci kako je sve savrseno.
Poceli su da fusare, da izmisljaju pojedine dijaloge koji postaju sve duzi i koji, uzgred receno, nemaju nikakvog smisla
Spoiler za spoiler:
(nek mi neko objasni smisao inace nepostojecih scena Arja-Tivin pa jos sa primesom LF), Ros dobija toliko prostora dok jos ne videsmo nikog od muskih Tulija, Ridove
... I sad jos treba da budem odusevljen "genijalnoscu" scenarista? Sorry, ali ja jednostavno kao neko ko stvarno voli EF i Martinova dela onakva kakva jesu (narocito prva tri dela) ne zelim da lazem i sebe i druge govoreci da mi se ovakav tok izmenjenih dogadjaja dopada vec cu bez obzira na drvlje i kamenje koje ce na mene da saspu pojedinci kojima je svejedno kako se radnja odvija jer nisu citali knjige da iznesem svoje subjektivno misljenje.
Nemamo ovde sukob mišljenja. Mada scene sa Tivinom i Ajrom su još i dobre, jer su dobro napisane i glumci koji ih glume su sjajni, ali istina scena sa Džonom i divljakušom su bile toliko dosadne mi služile kao pauza za WC.

Poslednja ispravka: Iris (15.5.2012 u 11:30)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:37   #794
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kao sto rekoh, problem je u tome sto ona ne bi dobili dobru seriju.
Nismo je, nazalost, dobili ni ovako. Pokusavam da se stavim u kozu ljudi koji nisu citali knjige ili bar neki wiki sajt o njima. Ti ocigledno jesi, a jesi jer si verovatno imao bar jedno ili dva pitanja u vezi sa radnjom ili loreom na koja u seriji nisi dobio odgovor. Ko nije sebi postavio bar jedno pitanje u vezi sa radnjom i "sve mu je jasno" verovatno gleda seriju jednim okom. Prica je prepuna manjih ili vecih rupa tek povrsno prikrpljenih. Lore, koji je prilicno dobar u knjigama skoro da ne postoji u seriji. Ne mislim da je moguce da serija verno prenese atmosferu iz knjiga - svakako je nemoguce i neki likovi su sasvim opravdano i izbaceni i nemam problem sa tim ali i neki jako bitni se nisu pojavili a vec su trebali. Zaista, bez lose namere ili volje, smatram da je to sve moglo mnogo, mnogo bolje.

@Kidja:
Citat:
Zasto stalno spojlerisete nije mi jasno i zasto se to ne stavlja u spojlere.
Dodao sam i tacku osam u spoiler (mada nije neki podatak od vaznosti). Sorry ako ti je smetalo. Sve ostale tacke su vec pomenute u seriji.

Poslednja ispravka: Laskaris (15.5.2012 u 10:45)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:46   #795
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

"Knjige nisu savršene i imaju mana, al serija je *****e" - "Ti se ne razumeš u žanr!"

Zanimljivo je da to kaže neko ko verovatno nije pročitao knjige, ili ih je čitao nedavno. Podseća me na ono kad sedamnaestogodišnjak, kojem je mama prekjuče uzela Mac, nešto govori korisniku Windowsa koji 20 godina radi sa računarima... u fazonu "ti ne voliš Mac jer si siromašan".

Da ne bude zabune, ne kažem da Nash ima 17, kačili smo se nekoliko puta oko Martina baš na ovom forumu tokom godina, znam otprilike ko je i čime se bavi, samo pravim analogiju.

Kako god, kad pročitate dovoljno boljih stvari, shvatićete i sami. Do tad uživajte, šta da se radi.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 10:46   #796
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Nemamo ovde sukob mišljenja. Mada scene sa Tivinom i Ajrom su još i dobre, jer su dobro napisane i glumci koji ih glume su sjajni, ali istina scena sa Džonom i divljakušom* su bile toliko dosadne mi služile kao pauza za WC.
*slobodnom ženom

Nije tema o knjigama ali meni je od svih jedino četvrti deo bio pomalo dosadan dok su mi treći i peti najbolji. Vi pričate da je kvalitet počeo da opada i u knjigama i u seriji kao da je poslednja knjiga ova druga, tačnije kao da su knjige i serija počele u isto vreme da gube kvalitet (valjda će neko da razume šta sam hteo da kažem )
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 11:00   #797
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke

Kako god, kad pročitate dovoljno boljih stvari, shvatićete i sami. Do tad uživajte, šta da se radi.
ajde molim te, posto vidim da se razumes, navedi mi par boljih stvari posto sam procitao na desetine EF naslova i bas i nisam naisao na 'dovoljno boljih naslova'

da imam sta da citam...
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 11:16   #798
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ovako iz rukava, Chronicles of Amber, The Farseer trilogy, The Tawny Men trilogy, The Old Kingdom Trilogy, The Last Wish + Blood of Elves + ostale kad budu prevedene sa poljskog, The Black Company, ... Ima i Gejmen nekoliko knjiga na granici, Pračetovih prvih 5-10 su odlične, a Dinu ne treba ni pominjati, iako naizgled mnogo više vuče na čisti SF (ali nije). Mada, imaš temu za preporuke knjiga, a mene mrzi da razmišljam gde je prihvatljiva granica između EF i SF u ovom trenu + video sam domaća izdanja za neke od ovih naslova i mogu ti reći da su užasna, da ih ne bih čitao ni tuđim mozgom.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 11:29   #799
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

hvala na preporukama.... nisi mi pomogao posto sam skore sve navedeno citao(osim Witchera i Hronika Ambera) i mogu ti reci da gresis ukoliko mislis da su sve navedene knjige bolje od Martinovih ili pak da su za klasu bolje... dobro mozda Robin Hobb, ovo ostalo tesko...

OT: 8. epku je pisao sam Martin? bas me zanima kako ce da povezu sve - ovo do sada mi deluje pomalo haoticno sta su napravili u poslednjih 2-3 epizode i ostalo je mnogo otvorenih pitanja...
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 11:34   #800
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ma, nisu knjige loše (Feast for Crows me smorila, a takođe i Dance, al' one ranije su relativno dobre, pogotovo delovi sa Arijom ili Brenom). Samo kažem da Martin nije toliko originalan i dobar koliko ga neki ovde veličaju.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com