Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2019, 20:37   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom HyperX Cloud Alpha

Ove slušalice sam dobio nedelju dana na slušanje i opis od ljubaznog poznanika. Stigle su u lepoj luksuznoj kutiji koja se vidi na prvoj slici:




IZRADA I UDOBNOST

Prva stvar koja mi je zapala za oko je kvalitetna izrada. Frejm je aluminijumski, plastika čvrsta sa soft-touch završnom obradom, kablovi opleteni a ulošci za uši od vrlo mekane i fine veštačke kože ispod koje bih rekao da se nalazi memorijska pena u debelom sloju. Stisak oko glave je na malo jačoj strani ali su ulošci za uši veliki i idu oko ušiju, plus su toliko puni i komforni da nema nikakve neudobnosti zbog toga. Posle duže korišćenja se samo malo zagreju uši i to je to. Prilično su teške ali meni nisu smetale ni u jednom trenutku. Slušalice su zatvorenog tipa i pružaju solidnu izolaciju od okoline, mada ne baš jednako dobru kao AKG K92. Takođe je i curenje zvuka veće na Cloud Alpha. Za kuće potrebe je svejedno dovoljno.

Kabal je iz dva dela, prvi dug oko 1.2m ima na sebi kontrolu jačine zvuka i mute dugme za mikrofon. Džek je sa 4 pola i meni je radio sasvim OK na telefonima i laptopu. Drugi nastavak je nekih dodatnih 2 m i na svom kraju se razdvaja u 2 džeka - za slušalice i mikrofon, tako da slušalice mogu da se zakače i na tradicionalniji desktop i sl.

Mikrofon može da se skine i za kratko vreme koliko sam ga probao ima sasvim korektan i čist zvuk koji je po meni i više nego dovoljan za sve vrste chat-a.

ZVUK

Slušalice imaju takozvani V shaped fekventni odziv i bas jeste naglašen, srednji povučeni i visoki opet malo istaknuti. Bas zaista ide izuuzetno duboko, nije baš idealno kontrolisan i generalno je za ljude koji vole bassy zvuk. Međutim treba naglasiti da uprkos tome, taj težak i naglašen bas ne muti sredinu koja ima puno detalja i dovoljno punoće da npr. vokali zvuče odlično. Oni jesu malo povučeni u zvučnoj sceni ali imaju lepu težinu, boju i teksturu što je redak slučaj i za svaku pohvalu. Visoki tonovi su malo naglašeni i imaju dozu oštrine ali su takođe vrlo čisti i zbog toga ne stvaraju nikakav vid zamora.

Sada da ostavim frekventni odziv po strani, najbitnija odlika ovih slušalica je širina zvučne scene koja se stvarno prostire šire od samih slušalica. Unutar te scene takođe postoji jako dobro raslojavanje i pozicioniranje zvukova. U tom pogledu ovim slušalicama ne mogu da pariraju ni jedne slušalice niže ili slične cene koje sam do sada čuo, uključujući i moje AKG K92.

Za muziku - Priznajem da mi treba malo privikavanja na pojačan bas ali poziivne straneta u vidu toplog zvuka i malo povučene ali vro široke zvučne scene je meni bio prilično odmarajuć i prijatan za slušanje muzike. Vokali i instrumenti su detaljni, lepo razdvojeni a da pritom ne žrtvuju punoću i boju - naprotiv, to je jedna od jačih strana slušalica. Kada se vratim na AKG K92, cenim umereniji i brži bas, kao i generalno balansiraniji frekventni balans. Ipak u smislu čistine i prostornosti zvuka, kao i same boje tona, Alpha odnosi jasnu pobedu i da imam izbor radije bih nastavio da slušam Cloud Alpha.

Gaming i filmovi - Ja sam ih testirao igrajući Batman Arkham Knight. Moćan i dubok bas daju dobru podlogu i dramatiku. Odlična prostornost zvuka i velika detaljnost odlično prenose atmosferu grada i okoline. Od filmova sam pustio Passengers koji ima odlične zvučne efekte i opet je bila ista priča, dubok i naglašen bas je bio dobar za osećaj dramatike i efekata, visoka detaljnost i organizacija zvuka odlična da stvori osećaj prostornosti.

ZAHTEVNOST PO PITANJU IZVORA

Ako želite da čujete maksimum te prostornosti i raslojavanja koje ove slušalice mogu da prikažu mora se imati i dobar izvor - i pod ovim ne mislim jak jer su krajnje nezahtevne po pitanju snage, već dobar u smislu čist i detaljan. Npr. ovo su slušalice koje su pokazale da FX Audio DAC X6 ne može da isporuči svu čistinu i organizaciju zvuka da ih isprati, dok Topping NX4 to već može (morao sam da ga pozajmim jer više nije kod mene specijalno za ovu priliku). Takođe se ispostavilo da Xiaomi Mi5 ima izuzetno kvalitetan izlaz i da slušalice sa njim rade izuzetno detaljno i čisto (čak nijansu bolje od X6 koji je moćniji ali Mi5 opušteno ima bolje organizovan zvuk). Odlično je međutim što i ako ih zakačite na prosečan laptop ili telefon, iako nećete čuti 100% toga što mogu, kvalitet zvuka uopšte ne opada drastično kao kod nekih drugih modela slične cenovne klase. To i dalje ostaje vrlo dobar, dovoljno energičan i lep zvuk samo što se zvuča scena malo stopi i izgubi ono maksimalno raslojavanje zvukova.

Moje AKG K92 npr. traže više snage i pre svega od pojačala zavisi da li će da zvuče moćno i dovoljno čisto. Zato ne vole mobilne telefone, laptopove i sl. Traže snagu pre svega pa je njih bolje ne kupovati ako im nećete obezbediti DAC/pojačalo za slušalice. HyperX više praštaju a opet mogu i bolje od K92 da zvuče. Za taj detalj imaju svaku pohvalu.

ZAKLJUČAK

Sve u svemu odlične slušalice kome ne smeta bassy pečat jer je sve ostalo odlično, pogotovo prostornost koja mislim da se teško nalazi u ovoj cenovnoj klasi. Kada se na to doda kvalitet izrade i materijala, rekao bih da bez poteškoća opravdavaju svoju cenu od 95€ koliko vidim da koštaju na KP.

...

Evo i YT videa na kom u principu nema ničeg što nisam ovde napisao ali se npr. vidi lepše kvalitet izrade i kablovi koje sam zaboravio da slikam.


Poslednja ispravka: Aibo (3.4.2019 u 20:57)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
DukeofSerbia (19.4.2019), Kidja (15.4.2019), Picard (4.4.2019)
Stara 6.4.2019, 15:42   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Ostaje da čekiraš još i CM MH751.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2019, 16:29   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom HyperX Cloud Alpha

Isčitao sam malo sada o njima i bilo bi zanimljivo čuti ih pa da se uporede, a još su i jeftinije. A nakon svega ovoga sam vrlo zainteresovan da čujem i Takstar Pro 82.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2019, 17:50   #4
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Kako imaš nežne ruke.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2019, 0:21   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Kako imaš nežne ruke.
Specijalni sapun, sumporski, iz Rusije!

Poslednja ispravka: Aibo (7.4.2019 u 1:18)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2019, 5:26   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Specijalni sapun, sumporski, iz Rusije!
i ja bi da vidim te ruke, al ne radi liiiiink!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2019, 18:55   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Iz brauzera radi link normalno. Verovatno sa Tapatalk-a neće, forumski YT tagovi nešto slabo sa njim sarađuju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (13.4.2019)
Stara 13.4.2019, 0:25   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Iz brauzera radi link normalno. Verovatno sa Tapatalk-a neće, forumski YT tagovi nešto slabo sa njim sarađuju.
svasta, meni nece. sa firefoxa na win 7. evo proverih i na chrome - nece.
a ostali na forumu rade.

mislim, otisao sam ja sad na "citiraj" i izvukao sifru, video video.
samo ne znam sto nece direkt.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2019, 19:42   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Iz brauzera radi link normalno.
Zato što mi imamo plagin, ko nije ubacio holodocov addon pre nego što je povučen iz opticaja ne može da vidi embedovane YT linkove.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Aibo (14.4.2019)
Stara 13.4.2019, 23:31   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zato što mi imamo plagin, ko nije ubacio holodocov addon pre nego što je povučen iz opticaja ne može da vidi embedovane YT linkove.
na svim drugim mestima na forumu vidim linkove. ne vidim preview slicicu, ali vidim pravougaonik sa naslovom klipa na koji mogu da kliknem i otvara video u novom prozoru.

ovde izgleda prosto nema naslova i onda nema ni na sta da se klikne/otvori.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2019, 8:47   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zato što mi imamo plagin, ko nije ubacio holodocov addon pre nego što je povučen iz opticaja ne može da vidi embedovane YT linkove.
Potpuno sam zaboravio na taj detalj. šteta što je povučen.

@Polarnimeda

Pa da, nisam ni naslov stavio a sada je i prošlo vreme za editovanje. Svejedno, evo i klasičnog linka ako možda još neko želi da pogleda: https://youtu.be/zqyAloN2jBg
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.4.2019)
Stara 19.4.2019, 11:37   #12
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Talking Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Isčitao sam malo sada o njima i bilo bi zanimljivo čuti ih pa da se uporede, a još su i jeftinije. A nakon svega ovoga sam vrlo zainteresovan da čujem i Takstar Pro 82.
HyperX Cloud Alpha = Takstar Pro 82.

Po ko zna koji put, Kingston prepakuje Takstar Pro 82 uz dodatak mikrofona.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2019, 14:32   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Zasnovani na istoj osnovi verovatno jesu ali isti i ne baš. Npr. Pro 82 ima drajver od 40 mm a Cloud Alpha od 50 mm. Da li su materijali i ostale karakteristike iste ne znam, ali neka kastomizacija za HyperX svakako postoji.

Kako god, verovatno ću naručiti Pro 82 pa uporediti. Na Head-fi se pominje da Pro 82 nije toliko bass heavy što meni zvuči odlično jer bih HyperX Cloud Alpha rado posedovao da nije tog izraženog masnog basa.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2019, 10:59   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Danas sam bio na ivici da naručim Takstar Pro 82, ono stoje mi u korpi... pa kao da pregledam utiske još jednm. I tako pročitam/odgledam nekoliko opisa i bude mi drago što jesam.

Pre svega Pro 82 očigledno imaju oštrije visoke kada ih porede sa bilo kojim Cloud modelom u uporednim testovima. Z-reviews takođe pominje da CM MH751 imaju malo prošireno kućište pa je zbog toga soundstage širi a visoki smireniji. Dodaje i da je CM koristio kvalitetnije materijale i plastiku.

Kad se sve to sabere, ideja kupovine Pro 82 mi ne deluje kao neki pametan potez. Startna cena im je ~50€ + vrlo verovatne troškove carine... to lako može da izađe na 65€... što je isti novac za koji se kod nas na KP nalazi MH751. Tako da za sada obustavljam kupovinu bilo čega daljnjeg.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2019, 16:41   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: HyperX Cloud Alpha

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ostaje da čekiraš još i CM MH751.
Naručene, trebalo bi da stignu 7. maja pa javljam utiske. Tj. dobiće novu temu ako zasluže. Trenutno ih ima za 65€ na KP ako još nekoga zanima. Pretpostavljam da je to neka akcija u Mađarskoj jer su uglavnom skuplje bile kada sam gledao.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alpha, cloud, hyperx, opis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HyperX slušalice >NEO< ŠDK - Zvuk na računaru 6 21.3.2019 3:40
Koji HyperX Cloud headset uzeti? Palitreks ŠDK - Zvuk na računaru 1 3.6.2018 20:35
HyperX Cup: takmičenje u CS:GO u Beogradu Tihomir Dešavanja i događaji 0 20.10.2017 13:26
Adobe Creative Cloud JJ92 Grafički softver i radovi 4 25.5.2013 3:12
Sid Meier's Alpha Centauri / Alien Crossfire testera Upravljačke simulacije 7 4.12.2010 23:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com