Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2020, 23:51   #2661
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Zeza tebe mozda sam pc ili fajlovi od igre. Ne znam jel se igras na zalivu ili oriđiđi... ali ono takav bug (crash) je poprilicno heavy i to je nesto do tvog kompa ili kombinacija ko zna cega jos.
Npr. jel ti ta gtx 1070 OCed? Kakve su temp? Stavi to na default ako nije pa probaj, isto vazi i za bilo kakav OC na CPU i mem. HDD zdrav? mem isto? Takodje, nema potrebe da imas bilo kakve specijalne drivere instalirane za tvoj hardware sem onoga sto dobijes po default-u od Windows 10tke, jedini izuzetak tu je cista instalacija driver-a od grafe naravno.
I nadam se da barem ljudi sa ovog foruma ne koriste nikakve *insert something here* booster ili ccleaner ili kojekave *****rije koje uopste nisu potrebne. Mozda takodje imas neki servis i/ili proces koji se ne pase sa igrom dok radi.
Vidi da li imas latest directX fajlove.
Reinstaliraj redist pakete... https://support.microsoft.com/en-us/...al-c-downloads

Ako ti nista ne pomaze... (cekaj patch?) (refresh / reset windows 10 funkcija..? )
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2020, 23:56   #2662
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Citajuci tvoj POST, mislim da si se posvadjao sa sobom Bez uvrede...
Ne vređam se, daleko od toga.

Samo mi se dešava nešto što pokušavam da shvatim - svi pričaju o bagovima i kojekakvim glupostima a ja za 30+ sati videh samo jedan krajnje besmislen bag i igra klizi bez problema.

Ali je poenta to što "branim" igru koju bih kao neko ko mrzi FP igre trebao da opljuje. Da, prezirem FP igre, ali OVO je nešto što zahteva vreme i pažnju za uživanje.

Ako je igraš zbog benchmarka, frejmova, Ray Tracing-a, DLSS-a, broja frejmova i drugih tehnikalija, bolje izbeći ovo. Kakve god da su tehnikalije ja sam prezadovoljan, jer uživam u priči i atmosferi i savršeno me zabole koliko frejmova u sekundi ima. Čitava negativna priča oko igre jeste što se ne vrti na određenom broju frejmova, što RT radi loše, što DLSS nije implementiran kako treba za konzole i gomilu kretena koje uopšte ne zanima KAKVA je igra nego KAKO radi na nekom hardveru.
Srećom, ona prava većina ćuti i uživa u igranju, Samo su budale glasne.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Shonkas (15.12.2020)
Stara 14.12.2020, 23:56   #2663
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Zeza tebe mozda sam pc ili fajlovi od igre. Ne znam jel se igras na zalivu ili oriđiđi... ali ono takav bug (crash) je poprilicno heavy i to je nesto do tvog kompa ili kombinacija ko zna cega jos.
Ajde ne preteruj više sa tim whiteknighting-om. Pa nisu ljudi toliki moroni da ne znaju kako da instaliraju DirectX i drajvere.

Gomila ljudi se žali po zvaničnim forumima i na netu da prosto imaju velikih problema sa igrom. Ja imam dvojicu drugara koji od 1.04 patcha ne mogu uopšte da je pokrenu a kamoli igraju a obojica su softverski inženjeri. Nije Zaliv, nije Riđobradi - Steam i GoG izdanja.

Ko nema problema sa igrom može trenutno samo da se smatra vema srećnim i uživa.

Za ostale, jbg... Prvi pravi patch posle praznika...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 0:11   #2664
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Samo da se javim i da kažem da poslije dosta bugova i prologa, igra za sada klizi. Zaista se radi o nevjerovatnoj igri. 23 sata igranja na 7% sam.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 0:27   #2665
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Samo za Neutrinca i veselo društvo sa FSK, provalio sam stealth puške i pištolje i... ukratko, nisu same cevke non-lethal, već se ugradi mod-čip u slot i onda oružje bude non-lethal za stealth no-kill from a distance.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
player1 (15.12.2020)
Stara 15.12.2020, 0:44   #2666
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Samo za Neutrinca i veselo društvo sa FSK, provalio sam stealth puške i pištolje i... ukratko, nisu same cevke non-lethal, već se ugradi mod-čip u slot i onda oružje bude non-lethal za stealth no-kill from a distance.
Ma znam za non-lethal modove ali ja nisam uspeo da ih ugradim ni u jedno oružje. Probao sam sve živo, od pištolja, preko jurišnih puški do šotki i snajpera. Ni jedno oružje ih ne prihvata. Da li je bag ili nešto drugo ne znam ali na kraju sam odustao od stealtha.

A evo i zašto.... Ispada da ova igra pravi oštru razliku između non-lethal i stealth pristupa jer se pacifistički pristup svodi na nošenje tupih hladnih predmeta (čitaj bejzbolki, čekića itd.) koje imaju "blunt damage" karakteristiku pa onda sa njima treba da ubiješ boga u neprijatelju dok se ovaj na kraju ne "onesvesti". Za to vreme napravio si dovoljno buke da privučeš pola kvarta tako da od stealtha nema ništa. Plus, blunt oružje pravi toliko malo štete da sam video savete koji kažu da prvo izrešetaš neprijatelja oružjem dok ne padne na jedno 5% a onda ga dovršiš sa bejzbolkom

Plus, stavka koja me užasno nervira je kad krenem da rešavam one incidente gde bande upadnu u kvartove i drže ljude kao taoce. Onog trenutka kad upadneš u domet igra izgleda ima neku vrstu tajmera dok neko iz bande automatski ne izvrši egzekuciju nad nekim od nevinih ljudi okolo.

Na kraju sam prosto shvatio da igru uopšte nije briga da li ćeš da izbegneš da se prolije jedna kap prvi ili da napraviš priručnik za sociopate kakvog bi se i Džek Trbosek postideo. Krenuo sam Judge Dredd pristupom... "How do you pleaad? BOOM... I know you would have said not guilty if I didn't shoot you first..."

Ne sviđa mi se stealth u ovoj igri nikako.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 0:56   #2667
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jel skapirao neko kako radi crafting sistem?

Kapiram da su crafting specs planovi koji otključavaju opciju da se neko parče opreme napravi.

Ali nigde ne mogu da nađem informaciju da li kraftanjem mogu da promenim klasu opreme

Znači, ako naletim na zelenu Novu (revolver) da li mogu unapređivanjem da je prevedem u narandžastu ili možda na kraju čak u legendarnu ili mogu da unapređujem karakteristike opreme samo u okviru iste klase?

Svega mi CDPR nema pojma kako da napravi i objasni dobar crafting sistem
Samo oni itemi kod kojih piše da su ICONIC.

Za te ti se automatski pojavi recept u kojem upotrebiš taj itemi i potrebne componente da dobiješ veći tier tog itema.

Naravno moraš da imaš i odgovarajući Perk za crafting tog Tier-a.

Recimo našao si item koji je UNCOMMON / ICONIC imaš sve komponente i da ga craftuješ u jaču verziju (Rare) potrebno ti je Crafting perk koji ti omogućava da craftuješ Rare (plave) iteme, isto tako imaš perk da craftuješ Epic (ljubicaste) i Legendary iteme.

Naravno možeš i da nađeš blueprint za neki item, onda direktno craftuješ tu verziju i možeš onda samo do određene granice da mu budžiš statistike, nisam siguran dokle, naravno ograničen si svojim levelom (mada piše i crafting atributom) što se tiče dokle možeš da ga unapređuješ.
Ne možeš da unaprediš item ako ti za njega treba veći level.


Crafting sistem je skorz solidan, jeste bazičan, ali nema drkanja oko milion raznih komponenti i jurenja vendora. Plus sviđa mi se što kad nađeš neki ICONIC item možeš da ga furu valjda do kraja igre.

PS: crafting components je moguće kupiti od Junk vendora, čak i one legendary, skupe su ali lakše tako nego ih nalaziti ili rastavljati leg. item. Samo mislim je potreban veći street cred level da se to pojavi ko njih, ja sam negde na 22-23 street cred level prvi put posetio Junk vendora i imali su sve komponent cak i neke recepte/blueprints.

Poslednja ispravka: zokocx (15.12.2020 u 6:25)
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
Gatti.Gatozza (15.12.2020), Neutrino (15.12.2020)
Stara 15.12.2020, 2:51   #2668
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ne vređam se, daleko od toga.

Samo mi se dešava nešto što pokušavam da shvatim - svi pričaju o bagovima i kojekakvim glupostima a ja za 30+ sati videh samo jedan krajnje besmislen bag i igra klizi bez problema.

Ali je poenta to što "branim" igru koju bih kao neko ko mrzi FP igre trebao da opljuje. Da, prezirem FP igre, ali OVO je nešto što zahteva vreme i pažnju za uživanje.

Ako je igraš zbog benchmarka, frejmova, Ray Tracing-a, DLSS-a, broja frejmova i drugih tehnikalija, bolje izbeći ovo. Kakve god da su tehnikalije ja sam prezadovoljan, jer uživam u priči i atmosferi i savršeno me zabole koliko frejmova u sekundi ima. Čitava negativna priča oko igre jeste što se ne vrti na određenom broju frejmova, što RT radi loše, što DLSS nije implementiran kako treba za konzole i gomilu kretena koje uopšte ne zanima KAKVA je igra nego KAKO radi na nekom hardveru.
Srećom, ona prava većina ćuti i uživa u igranju, Samo su budale glasne.
Ma daj, najmanji problem ove igre su performanse (na PC-u). Zagrebi malo ispod povrsine i videces da je igra secena na svim frontovima, da je grad najlepsi a najprazniji od svih OW-ova (RDR2 je bukvalno 2 generacije ispred ovog OW-a), da su life path-ovi najobicniji gimmick koji se razresi za 10 minuta (a hajpovani su kao ogroman replay value)... Pa ti u "RPG-u" ne mozes frizuru da promenis nakon kreacije lika, u svetu gde mozes da modifikujes prakticno svaki deo svog tela. I kako takve stvari nisu immersion breaking?
Secam se kad su mi prvi put napravili sacekusu u RDR2 na onom mosticu (blokirali oba izlaza), pa kad sam se zaje*o i i uzeo da kampujem nocu na teritoriji nekih ludaka i milion takvih sitnica koje stvarno cine da svet oko tebe izgleda zivo i da reaguje na tebe . U Cyberpunku nema nista od toga.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (15.12.2020)
Stara 15.12.2020, 9:40   #2669
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Mislim da je malo tesko porediti studio koji gotovo dve decenije stancuje hitove za hitovima i studio koji se na velika vrata probio tek pre nekoliko godina sa jednom igrom. Cinjenica je da je ova igra nahajpovana do nebesa i kao takva nije bilo sanse da ispuni svacija ocekivanja.


Cinjenica je isto da je igra trebala da ostane u rerni jos bar pola godine, i da uopste nije trebala da izlazi za standardne konzole prosle generacije. Neki zaposleni i bivsi zaposleni su jos pre par meseci upozoravali na sve ovo, od crunch-a do toga da igra nije spremna za izlazak i da ce biti masnih patcheva. Bio je jako dobar thread a reedit-u od strane jednog zaposlengo pre par nedelja koji je sve ovo lepo predvideo.


Iskreno verujem da ce CDPR uspeti da zakrpi vecinu problema koja igra ima ali mislim da ce njihov najveci problem biti sto su izgubili dosta poverenja kod igraca (pogotovu konzolasa) i sto su znali da je situacija ovakva a lagali su. Te nisu davali da se kace gameplay-jevi sa konzola te nisu slali recenzentima te verzije igre nego samo vecinom PC. Igra bolje radi na mrtvoj Stadi-ji nego na konzolama lol, bukvalno trenduje #Cyberbug76. Mislili su da ce provuci sa time ali posto nisu sada vracaju pare i refundiraju igru na konzolama.



Nadam se da ce im ovo iskustvo biti dovoljno da nauce neke stvari i da nece skroz zastraniti kao neki khm khm Bethesda khm.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
zokocx (16.12.2020)
Stara 15.12.2020, 9:53   #2670
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Po meni je najvecu gresku napravio marketing tim CdProject Reda, jer su prerano objavili onaj gameplay od 45min. Trebali su te godine samo obicni trejler da puste i to jeto, ali nisu mogli da izdrze da se ne pohvale sa gameplayom. Samo su trebali za nekih pola godine kada su bili Game Awards ili pocetkom te sledece godine na nekom od vecih dogadjaja da to prikazu.
Secam se da su i oni prilikom tog objavljivanja bili ono u fazonu "dal smo trebali", kao nisu sigurni dal ce se ljudima svideti a u stvari su se bojali upavo ovog da to sto budu prikazali bude ogroman zalogaj i da nece moci stici.

Jos jedna bitna i mozda krucijalana stvar koja ih je totalno s*****a je bila prva objava datuma izlaska, April 20. 2020. Sta mislite kako su se samo zaposleni osecali kada su shvaili da imaju jos nesto vise od pola godine da zavrse igru, pa nije im bilo sve jedno, jer im se po glavama vec motalo da ce da zaginjavaju i nece imati slobodnog vikenda 3 meseca.

Pogledajte u kakvom je stanju igra sada, a zamislite u kakvom je stanju bila u Martu ove godine. Umesto da je prvi datum bio za praznike 2020. pa onda bi mogli lagano da "zbog korone" odloze izlazak, i to samo jednom, nekih 3-4 meseca.

Ovako smo dobili previse sasecenu igru na svim poljima, jedva se drzi, kao da je na onim drvenim skelama koje su zalepljene trakom i u svakom trenutku sve moze da se srusi. Nije lep osecaj kada posle toliko godina cekanja, pumpanja hajpa, najavljivanja nekog ludila i revolucije dobijemo ovakav poluproizvod.

Ok mi je kao Baldurs Gate 3, lepo u early access pa ko hoce da igra neka igra, posteno. Ujedno zadovolje te nestrpljive igrace a pritom zarade odgorman novac, plus sto imaju dzabe testere i za nekih godinu dana kada izadje cemo imati savrsenu igru.

Ocekivao sam da ce biti bagovita igra na izlasku, ali nisam ocekivao da cu imati taj osecaj da igarm osakacen proizvod. Covece, pa kakav je to revolucionarni rpg kada svom clanu tima, saborcu, ne mozete da mu pridjete i da zapocnete neki razgovor sa njim, da razmenite neko misljenje vezano za kvest ili tome slicno, da mozda on ima neki kvest personalni u kom cemo moci da mu pomognemo. Ne, nego kao da igram faking Bioshock ili obicni Call of Duty gde su clanovi tima samo tu predefinisani bez ikakve interakcije.

Ljudi moji, pa Half Life kec je imao tu mogucnost da NPCu kazes "prati me", "ostani tu"... Neke bazicne komande. To je samo jedna od mnogih nedostataka koji kvare celokupan utisak. Daleko je ovo od bilo kakve revolucije zanra i cega sve ne.

edit:
Slobodno moze igra da se prebaci u "Akcione igre" podforum, jer ovo RPG-a nije videlo. Ako se rpg definise time sto neka igra ima skill tree ili dijaloge, onda molim vas prebacite Horizon Zero Dawn, Assassin's Creed, Batman Arkhanm serijal, Star Wars Jedi Fallen Order, Control... Sve to lepo po ovim kriterijumima mozemo da svrstamo u RPG znar i da stoji u temi za "RPG igre".

Evo sad vidim i TC: Division 2 je stavljen u "Akcione igre", pa ta igra isto ima levelovanje, skilove, perkove, crafitng... Igra je klasican instancirani MMORPG. Zasto je Diablo 3 vise RPG nego ta igra na primer ili Warframe?!

Poslednja ispravka: Vlajk@ (15.12.2020 u 10:08)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Andross (15.12.2020), filpan (15.12.2020), Leonida (15.12.2020)
Stara 15.12.2020, 10:33   #2671
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ja vec stukao 35h a usao malo u act 2
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 10:41   #2672
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
i da uopste nije trebala da izlazi za standardne konzole prosle generacije.
Što bi možda imalo smisla da igra izlazi u decembru 2022-e, a ne jedva mesec dana po izlasku novih konzola.

Na kraju krajeva, nisam ni planirao da odmah uzimam PS5, em nema šta da se igra, em konzole nema nigde, a i ne žuri mi se.

Da li si svestan, a jesi, čisto ovako kažem koliko ljudi ima base verzije obe konzole i koja je to baza igrača koja bi izvisila za igru?

Na kraju krajeva, što puštaš preorder skoro dve godine pre izlaska igre, što daješ datum izlaska igre koja nije spremna....

Meni je sve ovo bilo sumnjivo, zato nisam ni pazario igru, a kad sam video da je na snazi embargo za konzolne verzije i da ne daju nikakvu informaciju dok igra ne izađe, bilo je jasno k'o dan da je nešto trulo u državi Poljskoj.

E sad, lako je reći "ne kapiram kako su ljudi očekivali da ovo radi na 7 godina staroj konzoli" i dodati ono BUDALE (čitati glasom Zorana Kesića).
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 12:52   #2673
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Koliko cesto nailazite na random loot u gradu? ja sam par puta nasao 200-500 eddisa , ali nikad nista posebno , ne kapiram dal gledam na budjavim mestima ili sta
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 13:14   #2674
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Kad je AC u akcione trebalo bi i ovo.
Mada vec vise od pola godine CDRP prica da ovo nije rpg
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 13:15   #2675
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2099 (dvojka) ce biti zato odlican Imaju kredit sto su imali **** da zagrizu nesto novo ... No sam znao da ce biti ovako nesto kad sam saznao da nema W4 vec ovo.. Od ovoga sam ocekivao upecatljice likove u igri, i mocnu face grafiku koja ce mi docarati filmske dijaloge...Sve ostalo, bilo mi SF da ce ispasti bas onako kakav ima potencijal
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 13:33   #2676
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ja se jedva zaustavljam da igram, koliko god mana imala igra (a ima ih mnogo, kad još malo odigram napisaću ceo utisak) jednostavno me tera da igram dalje. Dizajn grada mi je fenomenalan (zaje*ali i Akiru i GitS), uopšte ne koristim fast-travel, samo se šetam uličicama, razgledam i odradim neki kvest ako mi je u blizini. Moja preporuka je da koristite motor, mnogo je udobniji za vožnju.

Jel neko zna odakle im inspiracija za one
Spoiler za spoiler:
A.I taksije? Sve mi je kao nešto poznato a ne mogu da se setim odakle, kao da sam video u nekom filmu.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Iceman_37 (15.12.2020)
Stara 15.12.2020, 13:52   #2677
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Stigoh u ACT2. Vidim da su bas zestoko bili inspirisani Arkham Knightom (BD i Keanu). Misije do sada su stvarno bile dobre, ali sam i dalje imao osecaj da igram Rise of the Tomb Raider iz prvog lica - cinematic "kaboom" na sve strane uz po koji fade to black zbog imerzije. Dijalozi i izbori - nepostojeci.

Naravno, igra je MNOGO bolja ako utuvis sebi u glavu da ovo nije RPG i da je igras kao akcionu avanturu sa alternativnim dijalozima. Mislim da je upravo to najvise dovelo do razocaranja kod fanova, jer je bukvalno obecavan next-gen RPG.

E sada, ono sto sam rekao kad sam odigrao prolog misiju i dalje stoji. I opet je uzrok toga verovatno sto su sekli igru.
Spoiler za Jackie:
Jackieva smrt je trebalo da izazove neki emotivni osecaj? Mene je apsolutno boleo k za njega. Da sam ucestvovao u onih 6 meseci time-jumpa - mozda bih ga zgotivio, ali ovako sam trebao da progutam pricu kako nam je, eto, propao jedan smuggling job i odlucismo da zajedno ostanemo u Night City-u i postanemo partners in crime. HOW YES NO. Realno, ocajno izvedena "best buddy dies, you must continue" prica.


Nadam se da nece biti ovakvih gluposti u nastavku, jer sto bi rekao Deapool - that's just lazy writing.

EDIT: @Neutrino
Imao sam identican problem sa nemogucnosti pokretanja igre (CTD na CDPR splashscreenu). Probao sve zivo, reinstalirao igru, patchovao opet, gasio HyperX softver, sve moguce... Na kraju se ispostavilo da mi problem pravi MSI AB OC profil, i to ne OC sam po sebi, nego bas OC profil. Imam u NVCP podesen High Performance mode, i minimum radni takt za 2070S je 1605MHz. Kad je ukljucen OC profil, graficka iz nekog razloga nije dizala klokove odmah po ulasku u igru (video u overlayu da stoji 1605 po ulasku u igru) i crashovala bi odmah. Ako sve stavim na default, GPU je odmah na splashscreenu na~2000 Mhz i nema crasha. Cim udjem u igru, mogu komotno da vratim OC i dalje nema problema.
Mozda je slicna situacija i kod njih. Ovo je na zalivskom GOG-u.

Poslednja ispravka: buraz (15.12.2020 u 14:00)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 13:59   #2678
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

@Vladimirus86 Tako i ja.Svestan sam bug-ova. Tj. nemam ih mnogo dobro je, nijedan nije znacajan da me koci u progresiji,u 35h video sam jednu T-Pose, na pocetku jackie kako prolazi kroz zatvoreni lift (to mislim da je kod vecine tako) i automobili koji je lebdeo na parkingu prvi put kada sam dosao kod Misty, cigare koje lebde. Tu i tamo jos koji verovatno u tom obliku.

Ono sto ja licno nisam ocekivao, i tu jesam razocaran je upravo taj katastrofalan AI. To mi je najveci minus, cak manje u borbi minus nego sto je u saobracaju iskreno. Malo je immersion breaking da vozis i parkiras uz ivicnjak i onda auto koji stoji kao retardiran umesto da te samo obidje... to ne znam kako su mislili da ce biti imressive... xD

Ali covece bez obzira na to igra vuce...
Grad je tako neverovatan da ja udjem u auto i uzmem samo da se vozim bezveze da slusam muziku na radiu. To mi je bas bas atmosfericno, pogledas kroz prozor auta i sve izgleda fenomenalno.

Ima dosta pozitivnih stavki igri, ali okej, normalno da ce ovde prvo da se iznose samo iskljucivo negativne stvari. I slazem se sa nekim ko je spomenuo dole, ako hocete incijalni utisak da date, nesto pocetno, dodjite makar do act-a 2 i odradite koju misiju kada se otvori grad, unapredite malo svog lika...Verujem, nece svi, ali mnogi ce promeniti misljenje sto dublje ulaze u igru.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2020, 14:28   #2679
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Meni ove prica da nije RPG deluju smesno. Necu nista vise da kazem na tu temu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
evil_geko (15.12.2020), Iceman_37 (15.12.2020), pentraksil (15.12.2020), Vladimirus86 (15.12.2020), zokocx (16.12.2020)
Stara 15.12.2020, 14:54   #2680
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Nema sto da ti bude smijesna, prosle godine oficijalni tviter nalog cyberpunk je promijenio iz rpg u open word, action adventure story game. Igra je i imala takav marketing
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com