Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2007, 18:27   #1
Robby
Novi član
 
Član od: 11.8.2007.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Lightbulb Gothic 4 - Arcania

Ne zna se kada izlazi ,nema screenshot-a.

Gothic 3 nije bio nesto,nadam se da ce cetvorka biti bolja

http://presse.jowood.com/html/News/n...nt.&bereich=61



http://www.worldofgothic.com/gothic4/
Robby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 0:04   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Gothic 4: Genesis

(part 1)

Citat:
The Name

Genesis - This name does not mean a complete restart of the Gothic series! Rather it means that something has changed. This is how the new developer, Spellbound, explained it. After JoWooD and Piranha Bytes split on the 22 of May 2007, the search for a new developer started and this search ended on the 23 of August when Spellbound was announced as the new developer for the next Gothic game. Piranha Bytes is the developer of Gothic 1, 2 and 3. JoWooD is the publisher of the Gothic series.

The Team

Spellbound has its headquarters in Kehl am Rhein, a city close to the french border, which is located in Baden-Württemberg, a state of the Federal Republic of Germany in the southwestern part of the country to the east of the Upper Rhine.

Spellbound has always had a history of being a French-German developer. With the French city of Strasburg being right across the river Rhein opposite to Kehl, the company could always employ people from both countries with both their individual and cultural backgrounds. It is that cultural diversity which the company believes has always proven to be advantageous for game development.

The company employs 24 firm coworkers, comming from Germany, France, South Africa and Russia, as well as approximately 30 freelancers [a freelancer or freelance worker is a person who pursues a profession without a long-term commitment to any one employer].

Some coworkers of Spellbound, under Jochen Hamma, the project leader, worked at Attic Entertainment Software and were in the project called Northlandtriolgy (Realms of Arkania: Blade of Destiny, Realms of Arkania: Star Trail and Realms of Arkania: Shadows over Riva), a series of computer role-playing games based upon the popular German pen & paper role-playing game Das Schwarze Auge (The Dark Eye).

The Game

Engine:

* It is believe the Trinigy Vision Engine will be used in the development of Gothic 4: Genesis. The Vision Engine is one of the industry's most advanced technologies for professional game development and has proven its versatility and reliability in more than 60 commercial game productions all over the world. [click the link to see more games that where made with this Engine http://www.trinigy.net/index.php?id=20 ]
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 0:06   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4: Genesis

(part 2)

Citat:
Story:

* The graphics of the game and the music are expected to come close to the ones Gothic 3 had and be up to date and competitive on the market when released.
* Characters, story and dialogues will be Gothic 2 oriented.
* Jochen Hamma says that dividing the story into chapters might be the best solution, for example for changing graphical elements in the gameworld. Use of chapters again is therefore most likely.
* Gothic 4: Genesis will not be a prequel [a sequel to a film, play, or piece of fiction whose events precede those portrayed in the original work] to Gothic 1.

Game world:

* Rough characters, a play world in the european setting and as fans expect, a world to give you the feeling of Gothic!

RolePlaying Elements:

* Certain aspects of the game's roles mechanics, for example the skill system, are going to look much alike Gothic 3 ones, which are supposed to be considerably improved.
* Exploration and discovery are two of the most important basic principles of the Gothic series, these elements will get proper attention with Gothic 4: Genesis.
* The game will be visually convincing, it will have a dark atmosphere and feeling, the landscape and music will be in connection with an interesting narrative style and the character development will be typical for a RPG, which will recompence the player on its discovery journey.

Interface:

* As for the interface, especially for combat, it will not be exactly as in Gothic 1, 2 or 3. However, for the fans we will make an interface that feels like it, one who has played for example Gothic 3 should easily find out how the new interface works, according to Jochen Hamma.

Combat system:

* Here Spellbound plans large changes. The combat system of Gothic 4: Genesis should promote more self initiative and be more dynamic.

Community

Both developer Spellbound and publisher JoWood plan active community support over the entire development of the game. Thus there are plans to offer regular question times as well as to have a generally increased forum activity. The feedback collected will have a substantial influence on the development of the game. Beyond that, selected community members will be invited in certain periods to try the game in order to collect direct criticism and improvement suggestions. Jochen Hamma, the project leader, spoke about such a meeting in the middle of 2008.

Release Date

There is no release date for Gothic 4: Genesis, it is however certainly that the game will appear first on PC, later in addition, on consoles. When it comes to consoles we already have the appropriate tools for Xbox360 and PS3.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 0:06   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4: Genesis

I bez "svirkanja" protivu next-gen konzola. Lepo se kaže da će igra po pitanju priče, karaktera i dijaloga biti nalik na dvojku. A i moraju developeri od nečega da žive, sigurno neće od vas torent leechera

Slike:
http://img88.imageshack.us/img88/804...6weblw2lx5.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/398...7webfi0oy9.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/543...7webfi0mb4.jpg
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 2:53   #5
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4: Genesis

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Lepo se kaže da će igra po pitanju priče, karaktera i dijaloga biti nalik na dvojku.
Oh, yeah! Kao da su mene pitali!
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 10:18   #6
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Thumbs down Re: Gothic 4 - Genesis

Cedjenje vode iz suve drenovine.

Cak ga i ne prave isti ljudi.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 15:44   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Cedjenje vode iz suve drenovine.

Cak ga i ne prave isti ljudi.
Nemoj tako, onda bi svaki nastavak posle drugog mogli da ocenimo kao cedjenje vode iz suve drenovine.
Ne verujem da bi tako posmatrao vest o izlasku BG 3 iako bi neko mogao da kaze nesto slicno i za tu priliku, zato treba pustiti fanove Gothic serijala (da se razumemo ja sam apsolutno neutralan po tom pitanju) da se raduju, pa makar i u prazno (sve dok se Gothic 4 stvarno ne pojavi).
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 18:24   #8
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Pitanje kako ce Spellbound da se snadje... Al' i JoWood je zeznuo stvar sa trojkom, tako da... ja se ne bih preterano nadao da ce od ovog da ispadne nesto posebno, mada to i ne mozemo da znamo dok se ne pojavi demo (ili barem trailer).

Grafika mi lepo izgleda, ali ne preterano lepse od trojke, pa ne bi trebalo da bude mnogo zahtevna... na tome bi trebalo da porade. Vidim da planiraju da dosta promene ''combat system'', sto znaci da ili stvarno hoce da unaprede najslabije tacke trojke, ili im je to samo reklama... a kad vec menjaju akcioni deo, mogli bi lepo i da optimizuju igru.

Samo mi nije jasno kakve ce veze da ima ovaj deo sa prethodnicima? Pretpostavljam da se samo odigravaju u istom svetu... steta sto nije ''prequel''.

Toliko... kao sto rekoh, nema sta vise da se kaze pametno, dok ne izbace demo...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 18:50   #9
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4: Genesis

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
I bez "svirkanja" protivu next-gen konzola. Lepo se kaže da će igra po pitanju priče, karaktera i dijaloga biti nalik na dvojku. A i moraju developeri od nečega da žive, sigurno neće od vas torent leechera

Slike:
http://img88.imageshack.us/img88/804...6weblw2lx5.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/398...7webfi0oy9.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/543...7webfi0mb4.jpg
odakle ovaj artwork, da li je on iz G4?
Ja sam licno veliki fan gothic serijala i mnogo vise ocekujem od RPB-a, duhovnog nastavka gothica, uskoro stize prvi artwork i neznam sta jos
miticfam je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 15:00   #10
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nemoj tako, onda bi svaki nastavak posle drugog mogli da ocenimo kao cedjenje vode iz suve drenovine.
Ne verujem da bi tako posmatrao vest o izlasku BG 3 iako bi neko mogao da kaze nesto slicno i za tu priliku, zato treba pustiti fanove Gothic serijala (da se razumemo ja sam apsolutno neutralan po tom pitanju) da se raduju, pa makar i u prazno (sve dok se Gothic 4 stvarno ne pojavi).
Jbg G3 je stvarno upropastio stvar, ja mislim da i najtolerantnijim igracima ovo deluje kao forsiranje jednog koncepta igranja samo zato sto postoje jos ljudi koji ce da pljunu lovu jer se nadaju necemu nalik Gothic 2...
Bilo bi super da se pojavi igra sa istom mehanikom ali ne u Gothic univerzumu, niti deo ove price oko robijasa koja je (mene licno) kranje smorila.

Kad vec spomenu BG3 evo krenulo je ponovo suskanje na forumu BW da se pravi ali ne od strane Bioware-a, samo mogu reci - ne daj boze.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 15:35   #11
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Ja sam veliki fan Gothic serijala i licno bih voleo da se pojavi jos neki deo ove prelepe price, ali ako cemo iskreno ne znam u kom svetu bi bilo realno mogla da se odigrava kao ni koja bi mogla da bude prica a ni zaplet Kada razmislim, prvi deo je bio toliko dobar i inovativan i imao maltene zaokruzenu pricu da sam se odusevio. Kada sam cuo da izlazi drugi deo mojoj sreci nije bilo kraja i nisam mogo da se odlucim koji deo mi je bolji. Drugi je imao takodje fenomenalnu atmosferu, malo bolji komandni sistem, vise likova, veci svet... ali mi je prvi mooozda malo ipak bio upecatljiviji.
Sa trecim delom sam osetio pomalo gorak ukus jel je skroz izmenjen koncept upravljackog sistema, grafike pa i atmosfere. Ne mogu da kazem da je lose ali prosto nije kao prethodna dva. Maltene sem imena likova i lokacija nista ne spaja treci deo sa prethodnicima.
U svakom slucaju ja sam uzivao dok sam igrao bilo koji od delova pa se isto tako nadam da ce biti i sa cetvrtim. Samo da se ne glupiraju i izbace poluzavrsenu i neoptimizovanu igru
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 17:34   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Jbg G3 je stvarno upropastio stvar, ja mislim da i najtolerantnijim igracima ovo deluje kao forsiranje jednog koncepta igranja samo zato sto postoje jos ljudi koji ce da pljunu lovu jer se nadaju necemu nalik Gothic 2...
Bilo bi super da se pojavi igra sa istom mehanikom ali ne u Gothic univerzumu, niti deo ove price oko robijasa koja je (mene licno) kranje smorila.

Kad vec spomenu BG3 evo krenulo je ponovo suskanje na forumu BW da se pravi ali ne od strane Bioware-a, samo mogu reci - ne daj boze.
Slazem se sa tobom da su maximalno uprskali stvari, stavise to je RPG koji mi je pokidao zivce vise nego svi ostali!

Sto se tice BG3, to bi bilo vise nego fenomenalno - stari duh i sve ostalo sto ide uz njega uz novi engine i grafiku kakva mu i prilici.
Can't wait!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2007, 23:39   #13
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4: Genesis

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
I bez "svirkanja" protivu next-gen konzola. Lepo se kaže da će igra po pitanju priče, karaktera i dijaloga biti nalik na dvojku. A i moraju developeri od nečega da žive, sigurno neće od vas torent leechera

Slike:
http://img88.imageshack.us/img88/804...6weblw2lx5.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/398...7webfi0oy9.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/543...7webfi0mb4.jpg
konacno sam otkrio sta je ovo, to je primer engina u kojem se pravi G4
OVAKO IGRA NECE IZGLEDATI!!!
miticfam je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2007, 0:27   #14
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4: Genesis

Pa, naravno da nece.
Da bi to prikazli na Xboxu/PS-u morali bi da ju optimizuju 2 godine...Verovatno ce izgledati nesto bolje od Obliviona.Ne preterano bolje.A, za PC kako odluce.Mozda zadrze grafiku na nivou konzola, a mozda odluce da bude daleko bolja...Videcemo.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 1:14   #15
Robby
Novi član
 
Član od: 11.8.2007.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Arcania

Najzad nesto novo

-Fully titled Gothic 4: Arcania (as opposed to the previous subtitle Genesis).
-Story set 10 years after the third title
-
Weather changes, full day and night cycle plus the ability to temporarily cast a spell and change the time of day
-
Fully DirectX 10 compatible with advanced shader technology
- Gothic 4: Arcania for PC, X360 and PS3 hasn't got a release date yet, it'll be done "when it's done" and won't miss out on this year's Game Convention.


http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=27245

Robby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Robby na korisnoj poruci:
Alek (28.4.2008), Cernobil (28.4.2008), Jankerman (28.4.2008)
Stara 29.4.2008, 14:26   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Gothic 4 - Arcania

Citat:
Robby kaže: Pregled poruke
Najzad nesto novo

-Fully titled Gothic 4: Arcania (as opposed to the previous subtitle Genesis).
-Story set 10 years after the third title
-
Weather changes, full day and night cycle plus the ability to temporarily cast a spell and change the time of day
-
Fully DirectX 10 compatible with advanced shader technology
- Gothic 4: Arcania for PC, X360 and PS3 hasn't got a release date yet, it'll be done "when it's done" and won't miss out on this year's Game Convention.


http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=27245

Opet se sve svodi na naprednu grafiku i efekte....
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 14:48   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Gothic 4 - Arcania

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Opet se sve svodi na naprednu grafiku i efekte....
Kad je Gothic u pitanju, ne mora da znaci. Jedna od retkih (za sada) RPG igara gde napreduje uvek i grafika i gameplay (mozda grafika malo vise od ovog drugog, ali nema veze).
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 15:25   #18
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Teško da je trojka napredak u odnosu na dvojku, izuzev grafike. Negde sam pročitao intervju sa jednim od tvoraca Gothic serijala, gde kaže da će u sledećem nastavku pokušati da se vrate sistemu igre kakav je bio u prva dva dela. Ako nađem, šaljem link.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 16:32   #19
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Teško da je trojka napredak u odnosu na dvojku, izuzev grafike.
Naravno da je napredak. Numerički
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 17:16   #20
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Gothic 4 - Genesis

Не могу да верујем да за неке Gothic III представља напредак у односу на двојку, али ајде има нас разних.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arcania, gothic, gothic 4

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic III Guardian Role-Play 1579 25.5.2020 18:56
Gothic 3 - The Beginning Patton Igre za mobilne telefone 6 22.4.2008 10:48
Gothic 3, NFS MW zahtevnosт Alek Grafika 50 25.3.2007 15:53
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com