Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2009, 19:49   #2001
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Kako da uklonim daemon tools lite. Uradio sam ja sve na onu foru, instaliraj pro koji ima 1.58 sptd i onda uklonim pro i stavim lite. Sve to lepo radi ali sad hoću da uklonim daemon i ono neće. Proces krene ali ja ga ne vidim. Vidim da ga ima u task manageru ali ne mogu ovako da ga vidim. I ako startujem opet unistal kaže mi da je već u procesu, ali ja ga ne vidim!
Posle nikako ne mogu da endujem proces, čak ni u task mangeru.
A hoću da ga uklonim zbog to ga da bi vratio pro, jer mi lite ne može niti da ukloni niti da updejtuje sa novim virtualnim drivovima. Kako da uklonim ovaj program?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
marko_informaticar (24.4.2009)
Stara 23.4.2009, 20:37   #2002
pezzilla
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Kad vadite usb fleš, pretpostavljam da idete na Eject, pošto nema "Safely remove...". Na XPu je obično gasio led diodicu na samom flešu i izbacio da je "safe to remove hardware". Meni na Win 7 i dalje svetli diodica i pored kliktanja na Eject. Tako, ispada da ga vadim na živo.
Kako je ovo kod vas? I ima li razloga za brigu zbog ovakvog vađenja?
pezzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 10:50   #2003
ucitelj paracin
Član
 
Član od: 5.6.2006.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Zašto neće da , bar kod mene , rade portabl programi na Windows 7
ucitelj paracin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 12:35   #2004
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Windows 7 RC Download Build 7100 x86 and x64 Leaked!

http://windows7center.com/news/windo...nd-x64-leaked/
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
Sass Drake (24.4.2009)
Stara 24.4.2009, 13:27   #2005
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
pezzilla kaže: Pregled poruke
Kad vadite usb fleš, pretpostavljam da idete na Eject, pošto nema "Safely remove...". Na XPu je obično gasio led diodicu na samom flešu i izbacio da je "safe to remove hardware". Meni na Win 7 i dalje svetli diodica i pored kliktanja na Eject. Tako, ispada da ga vadim na živo.
Kako je ovo kod vas? I ima li razloga za brigu zbog ovakvog vađenja?
Ne znam koji je kod tebe build , ali kod mene ta opcija postoji i radi normalno sa Corsair Flash Voyager-om.

UPDATE: Heroes of Might and Magic I , Heroes of Might and Magic II Gold , Heroes of Might and Magic IV sa ekspanzijama , Red Alert 2 : Yuri's Revenge rade na sedmici bez Compatibility Mode-a.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 13:43   #2006
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Imam samo jedno pitanje... Na starom racunaru imam instaliran XP i iz nekog razloga uopste ne mogu vistu da instaliram na njega iako je sve kompatibilno a i komponente su zadovoljavajuce za Vistu. Pa bih sad da probam ovaj windows 7 rc ,i zanima me ako posebno napravim jednu particiju za njega i instaliram sedmicu hoce li mi se instalirati neki meni pomocu kojeg mogu da biram izmedju XPa i sedmice kad pokrecem racunar? Mislim hocu li moci normalno da pokrenem i XP ?

GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 16:42   #2007
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Kako da uklonim daemon tools lite. Uradio sam ja sve na onu foru, instaliraj pro koji ima 1.58 sptd i onda uklonim pro i stavim lite. Sve to lepo radi ali sad hoću da uklonim daemon i ono neće. Proces krene ali ja ga ne vidim. Vidim da ga ima u task manageru ali ne mogu ovako da ga vidim. I ako startujem opet unistal kaže mi da je već u procesu, ali ja ga ne vidim!
Posle nikako ne mogu da endujem proces, čak ni u task mangeru.
A hoću da ga uklonim zbog to ga da bi vratio pro, jer mi lite ne može niti da ukloni niti da updejtuje sa novim virtualnim drivovima. Kako da uklonim ovaj program?
Ja sam imao isti problem, i jedini nacim da uklonim DT jeste reinstalacija sistema. Anyway, ako ti on sam nesto narocito i ne smeta, nema veze, zadrzi ga i to je to.
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 16:46   #2008
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Cool Re: Windows 7 BETA

Citat:
pezzilla kaže: Pregled poruke
Kad vadite usb fleš, pretpostavljam da idete na Eject, pošto nema "Safely remove...". Na XPu je obično gasio led diodicu na samom flešu i izbacio da je "safe to remove hardware". Meni na Win 7 i dalje svetli diodica i pored kliktanja na Eject. Tako, ispada da ga vadim na živo.
Kako je ovo kod vas? I ima li razloga za brigu zbog ovakvog vađenja?
Bas kao sto je nas Qzma rekao u jednom broju SK-a, za operativne sisteme novije od XP-a, nema potrebe za Safely Remove... Slobodno da ga vadi "na zivo". Ja tako radim od 2004. od kada imam flash memorije, i nikada do sada nisam imao problema. Poz
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku marko_informaticar na korisnoj poruci:
pezzilla (25.4.2009)
Stara 24.4.2009, 16:48   #2009
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Imam samo jedno pitanje... Na starom racunaru imam instaliran XP i iz nekog razloga uopste ne mogu vistu da instaliram na njega iako je sve kompatibilno a i komponente su zadovoljavajuce za Vistu. Pa bih sad da probam ovaj windows 7 rc ,i zanima me ako posebno napravim jednu particiju za njega i instaliram sedmicu hoce li mi se instalirati neki meni pomocu kojeg mogu da biram izmedju XPa i sedmice kad pokrecem racunar? Mislim hocu li moci normalno da pokrenem i XP ?

Mocices, ja sam imao XP SP3 i Win7 Beta build 7000 pre oko mesec dana...
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku marko_informaticar na korisnoj poruci:
GordoN (25.4.2009)
Stara 24.4.2009, 16:54   #2010
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Ja sam imao isti problem, i jedini nacim da uklonim DT jeste reinstalacija sistema. Anyway, ako ti on sam nesto narocito i ne smeta, nema veze, zadrzi ga i to je to.
Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Bas kao sto je nas Qzma rekao u jednom broju SK-a, za operativne sisteme novije od XP-a, nema potrebe za Safely Remove... Slobodno da ga vadi "na zivo". Ja tako radim od 2004. od kada imam flash memorije, i nikada do sada nisam imao problema. Poz
Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Mocices, ja sam imao XP SP3 i Win7 Beta build 7000 pre oko mesec dana...
WTF tri posta zaredom.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 17:17   #2011
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Smile Re: Windows 7 BETA

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
WTF tri posta zaredom.
Pa ja tek sad vidim da sam mogao da uradim vise citata od jednom. Ja sam samo hteo da odgovorim svima zajedno, nista drugo...
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 17:47   #2012
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
Ja sam imao isti problem, i jedini nacim da uklonim DT jeste reinstalacija sistema. Anyway, ako ti on sam nesto narocito i ne smeta, nema veze, zadrzi ga i to je to.
Pala je reinstalacija...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 18:21   #2013
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Kako da uklonim daemon tools lite. Uradio sam ja sve na onu foru, instaliraj pro koji ima 1.58 sptd i onda uklonim pro i stavim lite. Sve to lepo radi ali sad hoću da uklonim daemon i ono neće. Proces krene ali ja ga ne vidim. Vidim da ga ima u task manageru ali ne mogu ovako da ga vidim. I ako startujem opet unistal kaže mi da je već u procesu, ali ja ga ne vidim!
Posle nikako ne mogu da endujem proces, čak ni u task mangeru.
A hoću da ga uklonim zbog to ga da bi vratio pro, jer mi lite ne može niti da ukloni niti da updejtuje sa novim virtualnim drivovima. Kako da uklonim ovaj program?
Vazno je da se nista ne prenosi na disk ili na flesku, znaci kad se zavrsi prenos podataka ili bilo sta drugo, mozes slobodno da izvadis flesku.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 20:24   #2014
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Pala je reinstalacija...
Pa ja sam rekao da je mora biti
Sad bar znas da nemas DT
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 22:26   #2015
WoblyGoblin
Član
 
Član od: 29.2.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 122
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku WoblyGoblin
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Ljudi verziju 7100 nemojte da upgradujete je MS preporucuje da se radi clean install i nepravljeno je da ne moze da se upgraduje...Ko hoce da upgraduje moze da pogleda kako da uradi ovde!!!!
http://windows7center.com/news/micro...rc-from-vista/
WoblyGoblin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WoblyGoblin na korisnoj poruci:
marko_informaticar (25.4.2009)
Stara 25.4.2009, 14:43   #2016
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Ljudi imam problem nece da mi otvori mininovu i piratebay samo te dve stranice, koristim safari ali nije do njega posto sam instalirao i mozilu pa nemoze ni sa njom sve ostalo radi savrseno jel zna neko u cemu je problem, hvala u napred.Stavio sam ovde poruku posto izgleda nije do browser-a.
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2009, 14:48   #2017
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Trojanac neki 100%. Skini Malwarebytes, update-uj ga i skeniraj komplet hard.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
icemama (25.4.2009)
Stara 25.4.2009, 14:52   #2018
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Jel neko mozda instalirao RC? Utisci?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2009, 15:24   #2019
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Massive Windows 7 vunerability not fixable

Researchers claim the Windows 7 operating system's boot up sequence is flawed and completely unfixable.

This week the world's leading cybersecurity professionals gathered in Dubai at the Hack In The Box Security Conference to discuss the state of the industry, identify new threats, share pro-tips, and play Dungeons and Dragons. Ok, probably not that last part, but you get the point; high-nerdery was clearly afoot at the Sheraton Dubai Creek.

One of the more prominent topics of discussion was Microsoft's latest operating system, Windows 7. While a number of exploits and potential vulnerabilities of the system were discussed at the conference, one identified loophole in the system has security professionals troubled… and morbidly fascinated.

A team of researchers located an exploit within the new operating system that can allow hackers to take control of a user's machine during the startup process. The problem was identified by Vipin Kumar and Nitin Kumar, who created a program called VBootKit 2.0 that exploits the weakness and allows a hacker to bypass the machine's hard drive entirely, making it nearly impossible to detect.

Once hackers can implement the software, they can then change access permissions, passwords, and gain access to a user's sensitive information. What's worse, a program like the one created by Vipin and Nitin Kumar can be as small as 3KBs, and thus can be spread rapidly. Naturally, problems like these are common during the pre-release beta stages, but Vipin and Nitin Kumar claim that this vulnerability is unique and completely unfixable. "There's no fix for this. It cannot be fixed," said Vipin during his presentation in Dubai. "It's a design problem." Microsoft has yet to comment on the exploit or formally acknowledge its existence, however, if Vipin and Nitin's claims are true, it could mean serious trouble for the forthcoming operating system's sales.
Hm...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2009, 16:32   #2020
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Windows 7 BETA

Izvor.

http://www.guru3d.com/news/windows-7...ty-not-fixable

Daj Boze da nisu upravu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Windows Vista SP1 beta preview Bryan Fury Operativni sistemi 0 6.9.2007 8:37
Apple Safari 3 Public Beta for Windows WU TANG CLAN Aplikativni softver 24 29.6.2007 16:51
Windows Vista Beta 2 official prikaz Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 0 18.6.2006 4:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com