Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.4.2022, 22:01   #1
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Dell Vostro 15 3515 Recenzija

Kupio sam pre par dana ovaj laptop pa da ukratko podelim sta ocekuje one koji planiraju da ga kupe. Placen je tacno 500 evra.

Spolja izgleda prilicno lepo. Ceo je plasticni pa nije ni mnogo tezak. Kvalitet izrade po meni je prilicno los jer se sve uvija pod prstima i bas odaje plastican utisak. Vidi se da nisu tezili da ostave premium utisak. Na oko je sve lepo, da ne bude zabune. Mozda meni odaje takav utisak jer koristim chuwi lapbook pro koji je izradjen na nivou mekbuka.
Tastatura je osvetljena i prilicno mi se svidja, nista ne sljasti, sija bas kako treba a i pod prstima je prijatna. Ima numericki deo. Kao jedinu manu za sad bih naveo malo backspace dugme pa cesto masim kad kucam.
Tacped je ok, za sada nisam primetio nikakvu manu, ima i gestove, dobre je osetljivosti i kao i tastatura prilicno je prijatan za upotrebu.
Ekran je stvar gde sam najvise razocaran jer sve mane bi pale u vodu da je na ovom polju izdominirao. Nisam ni ocekivao nista posebno jer nije ni IPS. Ali cak i pored toga nije ispunio moja ocekivanja. Boje mi deluju isprano, kontrast nikakav... Nije neki raj za oci i dobar je samo za nekoga ko ga koristi poslovno i ne planira da razvija nikakve emocije prema njemu. U kuci svi ostali monitori su mi IPS pa sam mozda i navikao na bolje. Nekome ko nije zahtevan radice posao i ovakav, al da moze bolje-moze. Rezolucija je 1080p 15.6 inca.
Sta mi se jos ne svidja, buka. Kuleri su prilicno bucni i ako neko spava pored vas ili kucate pred spavanje zna da bude iritirajuce. Cak se i greje pomalo i pri manje zahtevnim operacijama.
Baterija je prosecna, drzi oko 5h laganog rada sto je po meni dobro.
Ima ulaz za rj45, 3 usb, citac kartica, hdmi...
U njemu je AMD Ryzen 5 3450U i radi svoj posao kako bi i trebalo. Sve radi lepo, jedino skaliranje prozora u windowsu secka, ne znam zasto. Dok su sve ostale animacije bas glatke i ni na sta se ne ceka dugo. Ima 8 gb RAMa. Nisam ga ni uposljavao nicim posebno zahtevnim, bitno mi je da ove svakodnevne stvari radi brzo i bez muke. Malo razocaranje je sto ne moze da pusta 4k video na yt. Moze samo do 1440p i to mu je prilicna mana. Sa ovim komponentama ne bi smeo da podbaci imajuci u vidu da to sada teleofni mogu.

Ukratko, laptop je dobar za prosecnog korisnika kome nisu bitne fensi stvari nego hoce da ima pristojno brz laptop. Za neke firme kao sluzbeni, ok je i za studente koji nece da uzmu za zlo malo losiji ekran (mozda sam ja samo razmazen )...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kojic_M na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (2.4.2022)
Stara 2.4.2022, 1:32   #2
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro 15 3515 Recenzija

Znaci i dalje Dell stedi na ekranu… Ja sam se jednom opekao.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2022, 9:01   #3
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro 15 3515 Recenzija

Izgleda da stede. I da dodam jednu jako iritantnu stvar u vezi ekrana. Napravili su neku glupost da se osvetljenje menja automatski na osnovu slike koja se prikazuje. Ako je nesto tamno na ekranu, on potamni osvetljenje i nista se ne vidi. Ako je nesto belo, pojaca svetlo do maksimuma i zapali vam oci. Ovo moze valjda da se ugasi samo jos ne znam kako. Takva glupost da ne znam kako je ovo moglo da prodje do trzista. Iako pojacam osvetljenje na max, cim otvorim nesto crno on smanji osvetljenje sam...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Podesavanje touchpada na Dell Vostro 5470 Sharp Prenosni računari 4 17.2.2015 18:32
Dell vostro 1510 nova baterija problem Juraj Kvarovi 1 21.1.2013 2:33
Problem sa driverima za laptop dell vostro a840 cimbo007 Kvarovi 1 13.9.2011 21:48
Dell vostro a860 musculus4 Prenosni računari 7 7.1.2010 10:30
Dell Vostro 1710 Filipus ŠDK - Prenosni računari 10 20.12.2008 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com