Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2023, 10:52   #1
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom SBB (Telemach) - EON u browseru sjecka

Pozdrav, svako dobro u Novoj svima na forumu (i koji čitaju ovaj post i svima ostalima)

A sada problem. Koristim EON isključivo kroz browser. Već mjesec-dva gledanje bilo kojeg programa, bilo uživo bilo gledanje neke emisije iz predhodnog perioda postaje mučno - slika se zamrzava na nekoliko sekundi, "štucanje" itd. U Telemachu (Crna Gora) su mi rekli da mora da je problem do Internet linka, što mislim da nije - probao na dva provajdera, oba imaju optiku 100Mb, Speedtest pokazuje očekivane brzine, nemam problema ni sa kojim drugim servisom (Netflix, youtube)

Probao sam iz svih browsera, brisao keš, uvećavao keš, ukidao keš - ništa mi nije pomoglo. Jedino mi se čini da je u jednom momentu, neko vrijeme EON radio bolje nakon brisanja keša, ali sad ni to ne pomaže. Imate li kakvu ideju šta još da probam?

Poslednja ispravka: ezenkiel (4.1.2023 u 13:28)
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2023, 17:55   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SBB (Telemach) - EON u browseru sjecka

Probaj iz različitih browsera (ako koristiš Chrome, onda Firefox i obrnuto).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2023, 19:23   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: SBB (Telemach) - EON u browseru sjecka

skini sa windows store-a besplatnu eon tv aplikaciju i preko nje gledaj.
mnogo je brze nego u browser stalno da ulazis + mozda ti ona ne bude seckala.
ja tako radim vec dugo, imas onda tu i vracanje unazad i bioskop i sve.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
ezenkiel (7.1.2023), Oggy (8.1.2023)
Stara 2.2.2023, 11:14   #4
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: SBB (Telemach) - EON u browseru sjecka

Morao sam da sačekam da prođe mjesec dana, da bi deregistrovao browser i nakačio aplikaciju na EON. Iz nekog razloga, EON u Crnoj Gori dozvoljava povezivanje jednog Smart TV-a i još samo jednog uređaja tipa laptop, tablet ili telefon, i samo dvije promjene uređaja mjesečno (uklanjanje jednog i registraciju drugog). Da ne pominjem da bez obzira što su na istom laptopu Edge, Firefox i Chrome, ako npr. registrujem Edge, ne mogu paralelno da koristim Firefox ili Chrome ("prekoračili ste broj uređaja"). Mafijaška posla.

Da skratim priču, EON aplikacija iz Microsoft Store-a je dosta bagovita, ali evo video nije sjecnuo čitav dan. Hvala
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2023, 12:56   #5
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: SBB (Telemach) - EON u browseru sjecka

Je l' neko zna rešenje ovog problema i zašto se to dešava?
Probao sam 10 različitih brauzera i u svakom Eon secka i zamrzava sliku. Ide 4-5 minuta tečno i onda zamrzne sliku na nekoliko sekundi i tako u krug. Postane potpuno negledljivo.

U njihovoj Eon aplikaciji za Windows sve radi, nema seckanja. Ali, aplikacija je u beta verziji. Kod premotavanja nemaju sličice da se vidi šta se premotava, ne prikazuje se čak ni vreme, bar po tome da se dobije neka orijentacija. Ovako je prilično mučno kad treba premotati reklame i slično. Nema opciju za sliku u slici, mada to se i može rešiti na drugi način.
U fulskrinu nekad skloni kursor miša, ali većinom ne skloni, već se kursor vidi sve vreme. Uglavnom nedovršena aplikacija.
Što je najgore, u komentarima za aplikaciju jedan je napisao još 2019. godine da se nada da neće biti beta verzija narednih godinu dana, već da će završiti aplikaciju. I oni lično, SBB mu odgovori da ne brine, biće gotova verzija za manje od godinu dana. I evo 4 godine kasnije i dalje beta verzija. Šta reći, tuga. Da oni za Windows ne mogu da naprave zglavnu aplikaciju, 'ajde što nemaju za Linux sisteme, to i da razumem, ali za Windows koji 90 posto ljudi koristi, oni nisu u stanju da naprave kompletnu aplikaciju.
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2023, 13:55   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: SBB (Telemach) - EON u browseru sjecka

nece oni ocigledno ni dirati tu aplikaciju nikad. pitaj boga koliko godina nista nisu menjali.

mene najvise nervira sto prozor ne moze da se smanji koliko hoces, nego samo do odredjene rezolucije, sto je nedovoljno kad pozelim da gledam tv u desnoj strani ekrana, a na levoj radim sta god drugo.

osnovne stvari joj nisu sredili, sramota. ali eto, barem ide slika.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet u browseru sam od sebe pukne MiljanX Internet tehnologije 9 11.8.2014 14:06
Igracka-ruka u browseru SrW1 Zanimljive Web lokacije 1 8.5.2012 20:52
Katamari Damacy u browseru Keki Male igre 0 18.3.2011 18:56
Tekst u browseru - kockice sa brojevima Sallee Aplikativni softver 0 13.5.2010 0:30
Kako da zabranim (onemogucim) otvaranje bilo koje stranice u browseru? Peruzzi Aplikativni softver 2 24.1.2008 17:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com