Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2008, 14:24   #581
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
wackledude kaže: Pregled poruke
Pa cas je ovakav a cas onakav, bude okej ali kisa i onda bude gori od diala...

A stvarno je glupo uzeti 10mbps a imas 1gb ogranicenja, skoro sam bio u Makedoniji gde je 10mbps 20 e ali je flat paket
Aha, cuo sam i ja za taj flat u mk gde kad skines vise od 20gb brzinu ti spuste na pola a ako nastavis da skidas jos vise spuste ti na 1mbps i onda dodjemo na isto kao sto je kod nas.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 0:36   #582
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

SBB puca non stop u Kragujevcu pa mi pusti paket 5mb/1mb pa vrati normalan 2mb/1mb,hehe imam logove iz 2025 (buducnosti) to pucanje je dosta iritirajuce kad igram cod2 ali protok i ping kidaju svaka cast,samo pucanje


starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 2:30   #583
Jamiroquai
Veteran
 
Član od: 19.2.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 610
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 96 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jamiroquai
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Upravo tako ! Zakuca net na par minuta, i onda kao opet radi !

Odlepio sam u zadnjih par dana...
Jamiroquai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 11:27   #584
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Moj drug ima u valjevu i kaze da je prezadovoljan sa paketom i da ce da uzme jaci od sledeceg meseca.....
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 12:23   #585
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

I ja sam prezadovoljan sa oko 30 filmova skinutih mesecno i paketom min. 1024/128.

dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 13:48   #586
munchmallow12
Novi član
 
Član od: 4.3.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Bas bucno mi zuji adapter za kablovski modem i treperi neprestano PC lampica (prva s leva na modemu), jel to normalno???
munchmallow12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 14:48   #587
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ako nista ne skidas lampica ne bi trebalo da treperi . To je lampica za PC, samo kada ti one 2 lampice za download i upload (III i IV) trepere onda treba da ti ucestalo treperi i ta I lampica s leva za PC. A modem da zuji toj jos nisam ni cuo ni video, nije da ima neki el. motor u njemu pa da zuji. A neki napon unjemu da ima ne bih znao. Trazi da ti zamene modem, njima je to ocas posla.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 15:16   #588
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Za PC lampicu je normalno da treperi.Sto se tice zujanja ispravljaca to se desava ili zbog zvečanja limova u trafou ili ako neka zavojnica pišti.Da li zujanje prestane ako prodrmaš ispravljač?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 15:20   #589
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
I ja sam prezadovoljan sa oko 30 filmova skinutih mesecno i paketom min. 1024/128.
Prema svom serveru naravno da je najjaci signal. Pusti to kroz speedtest.net.

Poslednja ispravka: Iris (5.10.2008 u 16:58) Razlog: slika visak
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 15:32   #590
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo ti merio sam na tom tvom speed test-u na NY serveru i ispalo je ovako sa 151ms PING-om.


Naravno sa nasim serverima je malo brze!

Poslednja ispravka: dacajak (5.2.2009 u 19:34)
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 9:38   #591
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mr.Deeds kaže: Pregled poruke
Moj drug ima u valjevu i kaze da je prezadovoljan sa paketom i da ce da uzme jaci od sledeceg meseca.....
Jel taj tvoj drug, kojim slučajem, radi u SBB-u? Ja sam iz Valjeva i protok je uglavnom katastrofalan. Prošlog vikenda mi je, recimo, veza 2048/256 po speedtest.net-u i onom meraču na SBB-u, radila sporije od 56k modemske veze. YouTube mi, na primer, radi fantastično. Za klip od tri minuta pauziram kad počne, pustim da se puni, odem istuširam se, pojedem nešto, odgledam neku seriju i onda sednem da vidim kakav je klip. A i surfovanje je odlično...ako ne radim nešto drugo. Ako nešto skidam sa rapida fantastičnih 35kb/s (teorijski protok download-a je 250 kb/s), onda je surf fenomenalan. Ukucam adresu i onda obavim sve ono osim gledanja serije i vratim se da pogledam stranicu.
A znaš kome mogu da se žalim?? Nikome, naravno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 11:13   #592
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Jel taj tvoj drug, kojim slučajem, radi u SBB-u? Ja sam iz Valjeva i protok je uglavnom katastrofalan. Prošlog vikenda mi je, recimo, veza 2048/256 po speedtest.net-u i onom meraču na SBB-u, radila sporije od 56k modemske veze. YouTube mi, na primer, radi fantastično. Za klip od tri minuta pauziram kad počne, pustim da se puni, odem istuširam se, pojedem nešto, odgledam neku seriju i onda sednem da vidim kakav je klip. A i surfovanje je odlično...ako ne radim nešto drugo. Ako nešto skidam sa rapida fantastičnih 35kb/s (teorijski protok download-a je 250 kb/s), onda je surf fenomenalan. Ukucam adresu i onda obavim sve ono osim gledanja serije i vratim se da pogledam stranicu.
A znaš kome mogu da se žalim?? Nikome, naravno.
Kao i svuda kvalitet veze varira od mesta instalacije i osoba koje su istu postavljale.Recimo kod mene u BG-u sve radi super,a u zgradi 50m od mene ljudi imaju stalna pucanja veze,ceste gubitke paketa i slicno.To je posledica preuzimanja infrastrukture malih kablovskih operatera koji su postavljali mrezu kako su stigli mada sbb slabo radi na preravkama takvih instalacija.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 12:59   #593
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Jel taj tvoj drug, kojim slučajem, radi u SBB-u? Ja sam iz Valjeva i protok je uglavnom katastrofalan. Prošlog vikenda mi je, recimo, veza 2048/256 po speedtest.net-u i onom meraču na SBB-u, radila sporije od 56k modemske veze. YouTube mi, na primer, radi fantastično. Za klip od tri minuta pauziram kad počne, pustim da se puni, odem istuširam se, pojedem nešto, odgledam neku seriju i onda sednem da vidim kakav je klip. A i surfovanje je odlično...ako ne radim nešto drugo. Ako nešto skidam sa rapida fantastičnih 35kb/s (teorijski protok download-a je 250 kb/s), onda je surf fenomenalan. Ukucam adresu i onda obavim sve ono osim gledanja serije i vratim se da pogledam stranicu.
A znaš kome mogu da se žalim?? Nikome, naravno.
ONda vam je usluda tamo ocajna. Ovde kod mene u Vrbasu radi sve fantasticno, pre 8-9 meseci kad sam ga bio ugradio malo je pravilo probleme jedno mesec dana dok se nisu sve greske uklonile, kad god ih pozovem oni su za deset minuta kolima dosli i resavali probleme. 2 puta su dolazili i penjali se na banderu da zamene neke kablove i da pojacaju signal (TV slika mi postala kao HD slika) zatim su mi radila neka merenja na modemu da vide signal, cak su jednom dosli da mi zamene modem kad sam ih zvao, ali pre nego sto su dosli problem se sam bio resio, ne znam kako pa ga nisi zamenili (sigurno je bio signal) i od tada mi radi fantasticno. Cak su mi dali njihove brojeve mobilnog i kad bi bio neki problem samo ih nazovem. Znaci tada kad god sam ih cimnuo oni su dosli. Mozda mi je dobar signal zato sto sada Vrbas sa jos 4 grada spada u te experimentalne delove gde se ubacuju sve inovacije (prvo sto se pojavi na nasem SBB trzistu), bilo je u novinama i na site-u. Zato sto ispunjavamo sve ISO 9001 i druge standarde. Mi sada u Vrbasu imamo kablovki TV i Internet (NS cenovnik), Total TV, digitalnu televiziju D3. Ti probaj da nazoves, kao sto sam i ja zvao. Neka te spoje sa radnicima, ispricas im problem i oni bi trebali da dodju.
Ja sam cak bio i zvao NS i oni su mi lepo sve proverili, cak si mi i iz glavne te njive sta li je resetovali modem (nisam nista dirao a lampice su se same pogasile i onda ono standardno pocele paliti), ali to jos u ono vreme kada sam imao probleme. Znaci moraju da pogledaju taj glavni prikljucak ispred kuce na banderi, zatim moraju da ti spravicama provere modem da li radi kako treba (ako ne zamene), proveris signal na TV-u da li je dobra slika to znaci da je dobar signal (i ako tvoj modem koristi slabiji signal od TV, ali ako nevalja na TV-u uglavnom ne valja ni na modemu) i ako sve bude u redu pusti kod njih da ti resetuju modem. Onda bi trebalo da je sve provereno i OK. Znaci moze da bude 3,4-5 razloga.

Srecno!
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 22:32   #594
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Sve do juna ove godine u Valjevu je SBB išao preko Telekoma, tako da sam vezu 256/512 plaćao 1.750 dinara. Onda su u junu sproveli optički kabl i ponudili flat pakete, te sam odmah prešao na 1024/128. Sve je radilo fantastično, download sa rapida pičio 125-127 kb/s bez velikih varijacija, torenti nisu padali ispod 60 kb/s, a istovremeno sam klipove sa YouTube-a gledao bez seckanja. Filmski traileri su malo seckali, ali, Bože moj, bilo je gledljivo.
A onda su od 10. septembra "duplirali" vezu i tada nastaje džumbus koji opisujem. Sve je tri puta gore nego pre "dupliranja". I nisam jedini. Svi smo se žalili i UVEK dobijali odgovor da su "radovi u toku" i tako već mesec dana. I opet sam uplatio 2.090 dinara za 2048/256 nadajući se da će se nešto popraviti, ali džaba. Evo, upravo mi YouTube Downloader skida klip fantastičnom brzinom od 13 kb/s. Ah, da, radi mi i neki torent brzinom između 7 i 11 kb/s. Da se oduševiš, zar ne?

Poslednja ispravka: Iris (6.10.2008 u 22:34) Razlog: citat nepotreban
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 22:45   #595
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Steta, mnogo imate problema tamo u Valjevu. Mozda zato sto je moje malo mesto 30000 ljudi pa nije zaguseno, a to u vezi dupliranja ne znam da li to ima kod nas. Nista nisu dirali koliko ja znam. Uglavnom imaju one ponude ko u NS-u i BG-u cak ido 10Mbit/s. Tvoj problem je sada stvar volje radnika valjevskog SBB-a.

Poslednja ispravka: Iris (6.10.2008 u 23:16)
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 23:51   #596
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo, da ne bude samo da ih kudim, sredili su stanje u Valjevu i konačno sve radi onako kako treba. Posle mesec dana silnih maltretiranja, nerviranja, žalbi i drugih gluposti, čuo sam "iz poverljivih izvora" da se to dešavalo zato što im Telekom nije davao veći protok kroz optički kabl od njih prema Beogradu!
Da nije žalosno, možda bih se i nasmejao...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 11:06   #597
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

A tako je bilo i u Kragujevcu, nego je duze trajalo i vracalo se u nekoliko navrata barem kod mene je infrastruktura sbb-ova,dobro ok je ali su malko stedeli na pojacivacima pa imamo po malko snega na kanalima kako gde ali za modem ne smeta tako da je stanje stabilno.......valjda ce biti i bolje kad budu dobili dozvolu za povezivanje van granica.......
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 18:58   #598
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Znaci ne mogu da verujem ... Bio sam prinudjen (posto su serviseri bili zauzeti)da reinstaliram potpuno Windows jer sam dobio neki veoma simpatican virus, pa su mi svi programi obrisani...Imam isti problem kao pre par meseci , kako da napravim sbb konekciju??nemam nigde ni ikonice ni nista...kad ukljucim modem u komp nista se ne desava ... ovo pisem sa lap topa ... secam se da mi je neko ovde bio objasnio ali su svi postovi od tog razgovora bili obrisani posto je bio resen problem...

sad ako ste razumeli sta sam rekao
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 19:02   #599
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ništa nije obrisano, nego ne pratiš svoje stare postove :

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=34786
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 19:04   #600
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Izvini ... ali kako sad da uradim system restore , kad sam reinstalirao Windows...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com