Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2011, 15:08   #1601
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja koliko vidim napisa da je ugovor na 12 meseci. Dakle, potpiši na 12 meseci i imaš 50% popust. Da je tu u igri 24 meseca pa popust na 12 meseci, ja bi to i napisao. Nije.

Drugo, logika ti je potpuno pogrešna oko toga da mali moraju da imaju niže cene i da moraju da rade sa gubicima. Ekonomska logika kaže da veliki imaju taj luksuz. Oni imaju mnogo veće mogućnosti da izdrže trku u smanjenju cena i oni po pravilu tome pristupaju da bi uništili ostalu manju konkurenciju i preuzeli apsolutni primat na tržištu. Ja, a verujem i ostali na forumu, još nisam čuo za slučaj da je neko mali išao svesno u gubitke, i hvatao se za gušu sa velikima uz nadu da će dobiti kasnije korisnike. To ne ide. Veliki, koji imaju infrastrukturu, pare, veliki broj korisnika, oni to izdrže, mali jok. Zato i postoje zakoni o zaštiti od nelojalne konkurencije. Ne zbog malih, već velikih. Mali dobro moraju da paze na troškove i moraju da paze da ne odu u gubitke. Mogu da rade sa nulom kao profitom ali gubici .... Jok. Mali lako idu pod ključ, veliki nikada. Ja nisam čuo nijedan predlog da recimo Dojče telekom koji je u gadnim gubicima ode pod led. Ali mnogo malih igrača je otišlo. Tako da ti logika ima po koju rupicu.

Čisto informativno, jedan od troškova koji maju ti mali (dakle svi osim Telekoma) kod ADSLa je obavezno plaćanje ADSL porta svakog meseca, koristili ga ili ne, prodali ga ili ne, pa plaćanja kapaciteta Telekomu (ko misli da se Telekom nije već oezbedio sa cenama i ugovorima pre oslobođenja uvoza, taj se vara) .... Dakle, njima je mnogo teže nego Telekomu da spuste cene, oni imaju troškove koje Telekom nema. I opet, spuštaju cene. Dakle, ima mesta. Dtični PTT net nema šta da izmišlja na ADSLu, nemaju oni sopstvenu infrastrukturu ko recimo SBB, šta svi dobijaju na ADSLu kod drugih pa i Telekoma, dobija se i kod njih. Tu Telekom igra ulogu po pitanju kvaliteta veza. A da su dobri, samo da te obavestim da je dosta ljudi ili otkazalo SBBu na kraju ugovora ili mesto sklapanja ugovora sa SBBom sklopilo ugovro sa dotičnima. Ima njih koji su sračunali da im se više isplati da plate 5000 dinara za raskid ugovora i da pređu na PTT net i 16 Mbita kod njih. Iskreno, mnogo ljudi baš tih 5000 dinara drži kod SBBa. Ništa više. Ne pravim im reklamu, jednostavno, danas je to situacija. Čisto da se razumemo, svuda u svetu je odnost download/upload na kablu mnogo bolji od onoga što imaš na ADSLu. Isto tako, za istu cenu dobijaš uvek više. Jedino kod nas, na kablu, em manji download, em manji upload, em viša cena .... C,c,c,c, nešto nije u redu. I to mi kažemo. Odnosi tipa 20ak:1, jok bato. Maksimum 8:1. Upload od 1 mbit na kablu, ok, nema problema, ako je to minimalni upload. To je standard u svetu. Neko gore odredio koliko ima da platimo? E pa ima i onih koji imaju bolje ponude, pa neka njih sa odlukama. A od odluka se ne živi, živi se od para koje ja uplatim mesečno. A kad mi ne uplaćujemo jer smo otišli drugde, e tad počinju da cvile jaja kad dođe kući i treba da kaže ženi da od Prade ovog meseca ništa, nema para u firmi. A nema jer on doneo direktorsku odluku koliko ......

A što se tiče kuknjave i što se mi tu nešto trtimo.... Da ja citiram moju pokojnu baku pa možda ti nešto bude jasnija situacija: Dok dete ne zaplače mama ne da sise. Tako i mi, da ćutimo, imali bi i dalje 256K jer je to po onima gore sasvim dovoljno za sve. I to plaćali bar jedno 50 evra. A pošto kukamo, pa kukamo, pa prozivamo, sa vremena na vreme oni nešto daju. Tako se kukalo i oko uploada, pa je dotični Telekom da ne bi bilo kukanja zbog prodaje koju su planirali dao 1 Mbit. I mi će da kukamo. I tek ima da kukamo, jer je sad baš idealna situacija: stižu polako ali sigurno izbori. Hoćete glasove? Hoćete da ne kukamo? E pa bato, niže cene, veće brzine i normalni odnosi, više priključaka .... Nećete? Pa da vidimo šta druga strana nudi kao rešenje da vas dovede u red... Lepota, zar ne?

Vreme da se nauči da se bunimo, da smo mi kupci, da imamo pravo da tražimo, zanovetamo, da se nauče i oni gore da od nas zavise oni, ne mi od njih. I da moraju da poštuju i naše mišljenje i da nam za naše glasove obezbede nešto. Demokratija, tražili ste, gledajte.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2011, 2:38   #1602
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Kolki si post napisao siguran sam da si u pravu

Nemam vremena da kucam kolko i ti, TL;DR
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2011, 13:54   #1603
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jbg, mnogo ljudi nema strpljenja da sve ono gore napiše i objasni. A mnogo više njih i ne zna za sve to. Ili zna ali ne povezuje, što je još gore. Zato je to obično piskam na dugo.

Šta je poenta priče? PTT Net je dao izuzetnu cenu danas, gledano prema ostalima na tržištu. Mnogo njih se teško seti da Telekom a i ostali, malo, malo pa imaju neku akciju. Da li je moguće da svi oni svesno idu da rade sa gubicima? Ne. To je poenta priče. Taj popust od po 50% na mnogim akcijama i šta ti ja znam je ona cifra koja nam kaže koliko mogu da spuste cenu i da i dalje imaju profit. Prosto, zar ne?

I sve to gore treba portovati na SBB i videti gde oni imaju manje troškove od ostalih (dakle, po priključku nemaju onoliko troškova ko jedan manji ADSL provajder, plus sami uvoze net to je opet dosta niža cena od one koja je kod Telekoma danas). A daju net po cenama koje su i po 4 puta veće po mbitu veze. Dakle, imaju i mnogo veći profit. Nemam ja ništa protiv profita, i da se pravi ali mora da postoji neka granica. Profitna stopa ne može da ide 100% I to je ono što pokušavam da naučim ljude ovde, dakle, bunite se.

Buniti se kažem jer ako se ne buniš na stanje koje očigledno ne valja tad kažeš da tebi to odgovara. Ne treba da se zanosimo time da će neko drugi to da uradi osim nas i da će neko drugi da natera njih da menjaju ponudu. Telekom to radi iz političkih razloga, državna firma preko koje država želi da pokaže da država napreduje (nije nego, cvrc). Ove privatne.... e njih moramo sami da pritisnemo. Dakle, ako ne kukamo za njih smio prezadovoljni kupci kojima je cena mala. Ako kukamo mi smo zadovoljni kupac sa zamerkama i njih treba otklanjati, ako ima mnogo zamerki. Zašto zadovoljan? Pa jednostavno, da nismo zadovoljni ko nezadovoljni bi ih napustili. I to treba da naučimo. I da primenimo. Kritika i zahtevi koji su normalni, to je sasvim dozvoljeno i poželjno u radu sa njima. Nije normalan zahtev da na sadašnjem sistemu sa ovom infrasrukturom i sa ovim modemima imamo brzine reda 40 i više Mbit/s down i up. Ali ima dosta mesta za povećánje i sa ovime što postoji. Da li je noramalno da imamo ovakav upload, koji jedva da je dovoljan za normalno iskorišćenje downloada, i koji ga de facto guši (ipak, treba nešto poslati da bi nešto primio, zar ne? i to ne mislim na torrente) ?. Nije. Normalno je da im to kažemo i da se bunimo. Tražimo minimum 1 Mbit upload. Je li to neki minimalni normalni upload za brzine reda 8 i 16 Mbita recimo? Jeste. Je li to problem za njih? Nije. Pitanje cene, takođe. Koliko treba da košta taj net i kolike su cene njega na kablu u okruženju (mislim na Rumuniju i Bugarsku, ne Hrvatska, koja je banditska zemlje kod i kod nas). Pitanje većih brzina od ovih. Legitimno pitanje, kada počinjete sa ponudom optike do stana. Vrlo legitimno pitanje. Legitimno ptanje je i koliko će da košta dovođenjej te veze do stana na početku (danas, u bugarskoje je to 0 ali je na početku bilo ako se ne varam nekih 50 evra). Itd, itd, itd... Da li da pomenem da u Rumuniji kod x kablovskih operatera postoji na kablu besplatan net brzine 64 K, odmah na izvolte? Jeste, bedna brzinna ali to je njihovo privlačenje kupaca. Tražimo li to? Ne. To je već deo njihove poslovne politike privlačenja kupaca. Ono što tražimo je normala u svetu, i tu je sramota. što tražimo normalu u ponašanju. Shvataš poentu? Dok se ne bunimo, mi smo prezadovoljni kupci koji ništa ne traže. I što tada da nam daju?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2011, 16:31   #1604
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne možeš ni da staviš mnogo manje cene od konkurencije jer će ti konkurencija pokucati na vrata. SBB već ima daleko niže cene od lelekoma, zamisli da spuste kolko mogu. 6mbit bi plaćali manje od 1000 kinti, što bi trebalo da bude normalno, ali šta će kad će telekom da krene da im seče kablove i još ko zna šta? Sećam se kad sam ja prešao na telekom sa SBBa. Pao sneg, i prvi put te godine izbije veeeliko s*anje sa SBBom, pola grada nije radilo nedelju dana. Sasvim slučajno, dan pre toga je Telekom ponudio jednu od prvih akcija sa popustom. Slučajnost? Lepo si ti to napisao što se tiče ekonomske strane,. ali gde su velike pare u igri (a ovde jesu) ti se radi i po drugacijim pravilima.

Elem nisam hteo da se raspravljam uopšte i nemam vremena, ko je na PTT-u nek javi dal valjaju, baš me zanima
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2011, 8:53   #1605
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne može Telekom da im seče kablove. Ti kablovi nisu njihovo vlasništvo i samim tim to bi bilo teško krivično dela, da ne pominjem kolika bi se digla frka po Evropi jer je u SBBu mnogo kapitala Evropske banke za razvoj ako se ne varam. Ne zaboravi i pre nekoliko godina, još nije ni bila data dozvola za samostalan uvoz nete spolja oni su mesecima pre toga uvozili net. I svi znali i ćutali (to je bilo ono vreme kad su nam preko svih medija slali poruke tipa da će posle toga brzina neta biti wow, ko u Rumuniji i Bugarskoj, uz minimalnu cenu, pominjanje 10Mbit kao minimum ....). Čak i ugovori koji postoje ne mogu tako lako da se raskinu jer najčešće imaju klauzule o najavi i često je otkazni rok u mesecima,a to je njima sasvim dovoljno da odrade posao na drugačiji način i pritisnu na kraju krajeva i Telekom i državu ako treba (ne bi bio prvi put).

Rasprava je uvek korisna stvar ako je u nekim normalnim okvirima. Čisto da se zna, ta cena bi bila OK, i tu nije pitanje da li SBB uopšte treba da brine o Telekomu i njegovoj cenovnoj politici. To je problem Telekoma. I baš zbog toga sam odavno govorio da bi iz Telekoma trebalo da se izdvoji celokupna infrastruktura vezana za same veze, kao i iz Elektrodistribucije, i da se na bazi toga napravi posebno javno preduzeće čiji posao bi bilo razvoj i održavanje mreže. Čisto da se zna, u Australiji država je preuzela (ili otkupila) svu infrastrukturu od dva najveća igrača na polju komunikaicija. Razlog? Da bi se moglo da ulože pare i obezbedi dovoljno jak net za sve jer oni to nisu mogli ni hteli. Tad bi svako imao pristup po istim uslovima, pa najbolja ponuda je ono što pobeđuje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 2:32   #1606
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Po tebi je sve crno belo Zašto telekom ne može da seče kablove? Jesu od dijamanta? Velike su to pare, a gde su pare tu su muljavine, a gde su muljavine zakon ne vredi šipka. Nisam teoretičar zavera, ali moraš priznati da se zakon baš i ne primenjuje uvek i jednako
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 17:03   #1607
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Nije crno ili belo, nejčešće je sivo. A zašto Telekom to ne može da radi? Pa tako kaže zakon. Ako Telekom to želi da odradi, tad mora nekom da se izda naređenje za to a to je teško krivično delo i za to se ide u zatvor. Tačka. I to svi redom, od onoga gore pa na dole do izvršioca. Da ne govorimo da državna firma, po nalogu partijski postavljenog direktora seče kablove firmi koja je u većinskom vlasništvu nekog stranog kapitala ...... Predsednik nam ne bi stigao da skine ni gaće kad ga oni napolju ..... . Tako da od toga ništa.

Jedina tačka gde je bilo skidanja kablova SBBa je bila u situacijama kad je SBB te kablove postavljao na bandere od elektrodistribucije bez da je ikoga pitao i kad su u skladu sa zakonom skidani i pored toga što se SBB bunio. Zakon važi i za njih. Dakle, proverite gospodo tehničke uslove i zakonska rešenja, pa zatražite dozvolu od vlasnika da koristite njegovu imovinu.

I da, slažem se sa tobom, zakon kod nas danas je situacija gde se zakon ne primenjuje kako treba za one gore. Mada, ima i ona Njegoševa, ko je učio u školi: Ko bi dole sad je gore, ko bi gore sad je dole .... I ona napomena da je pravda spora ali dostižna ..... I neki stav koji bi svi mi trebali da imamo: ako neko ne radi kako treba to ne znači da i mi treba da se ponašamo tako.

Iskren da budem, mislim da je ovo deo ponašanja koji tek treba da naučmo: poštujem zakon, radim kako je propisano. Imam svoja prava, ako neko dirne u njih i za trunku ima da se bunimo svi. Danas, svi muljamo, oni gore rade sa našim pravima šta hoće i to pravo su dali i mnogima ispod njih, ništa nas ne štiti, svi nešto ćute uz izjavu mi tu ne možemo ništa. Dakle, promena ponašanja za kojih 180 stepeni. Da lepo kažemo da sve kreće od nas i da smo na kraju bitni mi ne oni. Kad to shvatimo biće nam svima mnogo bolje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 20:28   #1608
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Vasiljeviću, ti napišeš milion redova, SirDuck napiše tri, ti opet milion, on opet tri... Moj ti je savet da ne gubiš vreme za džabe.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 21:05   #1609
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Moja zivotna filozofija za sada dok imam 20 godina je da zavrsim fakultet, ostalo me ne zanima
Sve to stoji sto si rekao, ali mene licno ne zanima dizanje revolucije trenutno i ne razmisljam previse o tome


@bachi

Hvala kapetane ocigledni, vec sam objasnio coveku da nemam nameru da se raspravljam nesto posebno i da nemam vremena da kucam velike postove
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 22:39   #1610
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@ bachi:

Nije uzaludno ako shvate poentu pisanja. Poenta je da uvek, uvek postave sebi pitanja tipa zašto, kako, zbog čega, da se prvo raspitaju ... pre donošenja odluke. Nije sve kako neko napiše ili kaže već ako ima neke logike i ako ima dokaza za te izjave. Neka malo od ovoga ostane u glavama, pa primene na nešto drugo, ja zadovoljan.

@ SirDuck:

Nije ovo ni shvaćeno ko neka ko zna kakva rasprava. Ovo više ko edukacija. I onako edukativno, lepo je imati jedan cilj tipa završiti faks. Sad, ono što ja znam iz mojih godina ( a to je jedno 2 puta tvoje), potrebno je malo odvojiti i vremena i za praćenje nečega drugoga. I borbu uza to jer ništa neće doći na tacni. I da, nije ovo što ja pišem revolucija, daleko od toga, ovo je normalan način funkcionisanja demokratije. Vreme kad je postojala jedna druga država koja je brinula o svemu, pa nisi morao da brineš o ničemu, e toga više nema. Sad je vreme kad moraš da brineš o mnogo toga. A jedna od tih stvari je i internet i kvalitet veze i cena toga i kako je kod konkurencije ... Šta da kažem, dobrodošli u novo vreme .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2011, 20:01   #1611
Loglog1973
Novi član
 
Član od: 1.9.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pozdrav! Imam jedno pitanje u vezi SBB postpaid-a. Ako predjem na postpaid i obavezem se na 12 meseci interneta, brzina je tada 6Mb, e sad sta se desava kad istekne ugovor posle 12 meseci, dali brzina ostaje 6Mb ili moras opet da potpises novi ugovor na 12 meseci? Ako neko zna neka se javi, Hvala!
Loglog1973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2011, 20:37   #1612
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Mislim da su povecali na 24 meseca, tako su mi rekli ovde u Vrbasu kad sam pre par nedelja bio.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 6:45   #1613
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Koliko sam ja razumeo ugovor, kada potpises na 12 meseci, nakon isteka imas rok od 15 dana da ga raskines, tj. da se vratis na pripejd inace se ugovor automatski produzava na narednih 12 meseci.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 8:17   #1614
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Koliko znam, raskid ugovora je potrebno najaviti makar 15 dana pre isteka. U suprotnom, smatra se da korisnik želi da produži ugovor na još godinu dana.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 11:12   #1615
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Loglog, kad prodje 12 meseci i rasnikes ugovor vracas se na manju brzinu.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 14:34   #1616
Loglog1973
Novi član
 
Član od: 1.9.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

E hvala vam puno, pitam posto znam da je pre bilo u telekomu da kad potpises ugovor i on istekne brzina ti ostaje ista. Hvala vam.
Loglog1973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 14:44   #1617
Loglog1973
Novi član
 
Član od: 1.9.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Koliko znam, raskid ugovora je potrebno najaviti makar 15 dana pre isteka. U suprotnom, smatra se da korisnik želi da produži ugovor na još godinu dana.
Pa nemoguce da oni mogu da ti produze ugovor "smatrajuci" da hoces, kad ti moras da potpises. Jedino ako to ne pise u ugovoru.
Loglog1973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 15:07   #1618
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Naravno da mogu to da rade jer lepo pise na onom papiricu koji smo potpisivali (a.k.a. ugovor) Samo treba procitati te tri stavke iz ugovora
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 15:41   #1619
Loglog1973
Novi član
 
Član od: 1.9.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ok hvala, jos jedno pitanje da li je pametno da sad predjem za postpaid internet 12 meseci ili da potpisem ugovor za mix ponudu na 24 meseca (internet+digitalna tv) za 1.480,00 posto kolko vidim nista se ne placa vise, ni mesecna renta ni prikljucna taksa, pa ispadne jeftinije?
http://www.sbb.rs/Mix/222/MIX+ponuda.shtml/nav_start=0
Loglog1973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 17:13   #1620
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Napomena: u cene nije uključeno mesečno održavanje
Nisu oni baš toliko darežljivi.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com