Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2007, 15:22   #1
Swos
Novi član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Arrow SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Sećate li se ove sjajne igre sa Amige?

Verovatno nema čoveka koji voli fudbalske simulacije i koji je imao Amigu (500, 600, 1200) a da nije uživao u ovoj fantastičnoj igri.

Šta uopšte mislite o njoj, kakvi su vam utisci?

E sada, ko želi - može tu igru da igra online, sa stotinama igrača širom Evrope!

Igra je originalna verzija SWOS-a 96/97 sa Amige. Podešavanja su veoma laka, u dva-tri klika je sve gotovo. Ceo instalacioni fajl je tek 3,2Mb veličine.

Postoji i zajednica igrača sa prostora bivše SFRJ.

Dođite na www.sensiblesoccer.de i pogledajte malo, ili na IRC kanale #sensible i #sensible.ex-yu na Quakenet-u.

Napomena: minimum internet konekcije za normalno igranje je broadband 256/64kbps.

Vidimo se
Swos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 13:46   #2
anarchy
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 111
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Ne mogu da verujem, na toj igri sam proveo dane i dane, secam se da smo u to vreme rastavljali dzojstike usled gomile limica koji su nam pucali i krpali ih sa nekim skrnavo isecenim metalnim roletnama.

U svakom slucaju dani zabave i krvave jagodice.
anarchy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 13:51   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Citat:
anarchy kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem, na toj igri sam proveo dane i dane, secam se da smo u to vreme rastavljali dzojstike usled gomile limica koji su nam pucali i krpali ih sa nekim skrnavo isecenim metalnim roletnama.

U svakom slucaju dani zabave i krvave jagodice.
Hehe. Uze mi reč iz ustiju Sećam se da sam zbog ove igre imao spremljeno u rezervi par onih "zvezda" od lima za zamenu kad se izlomataju na džojstiku posle par nedelja igranja SWOS-a Onaj menadžerski deo u najnovijoj 97-98 ediciji je takođe bio strava.

Međutim, postojalo je par mesta odakle su golovi bili ziherica. A da... Pošto sam dugo igrao "Kick off" malo je problematično navići se na potpuno drugačiji način korišćenja džojstika

Samo mi nije jasno kako su uspeli da izvedu tj. tweakuju online verziju. Ako se ja dobro sećam SWOS nije imao podršku za online igru
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 14:11   #4
IYIARKO
Član
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

igrao sam to dok nisam osvojio zlatnu medalju posle smor, a preko neta sam naso ovu igru

http://www.powerchallenge.com/
IYIARKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 14:44   #5
anarchy
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 111
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Hehe. Uze mi reč iz ustiju Sećam se da sam zbog ove igre imao spremljeno u rezervi par onih "zvezda" od lima za zamenu kad se izlomataju na džojstiku posle par nedelja igranja SWOS-a Onaj menadžerski deo u najnovijoj 97-98 ediciji je takođe bio strava.

Međutim, postojalo je par mesta odakle su golovi bili ziherica. A da... Pošto sam dugo igrao "Kick off" malo je problematično navići se na potpuno drugačiji način korišćenja džojstika

Samo mi nije jasno kako su uspeli da izvedu tj. tweakuju online verziju. Ako se ja dobro sećam SWOS nije imao podršku za online igru
Uf vise puta sam odradio toliko tih sezona dok mi se na moje iznenadjenje lik nije penzionisao ali ubedljivo najomiljenije mi je bilo zategnuti gol iskosa negde sa 40-45 metara, tu sam najcesce i krvario s obzirom da sam igrao direktno na limovima Eh radosti limica i potpune kontrole nad situacijom...

Igrao sam onu verziju na PS2 i nije to to, niti se mogu navici na kontroler, niti je to onaj stari, jednostavni nacin kontrole. Poceli su da filozofiraju bez potrebe i totalno unistili igru.
anarchy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 14:46   #6
anarchy
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 111
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Eh da samo da dodam uvek sam koristio holandiju sa Bergkampom i Klajvertom u napadu i ubedljivo najbolja stvar je bila sto je Bergkamp crnac
anarchy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 15:02   #7
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Citat:
anarchy kaže: Pregled poruke
Eh da samo da dodam uvek sam koristio holandiju sa Bergkampom i Klajvertom u napadu i ubedljivo najbolja stvar je bila sto je Bergkamp crnac

Ma kakva Holandija,bre..na swos-u 96/97 sa Feynordom i Henk Vosom u napadu,najbrzim igracem u toj igri !
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 15:21   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Zato je Kempston tu bio zakon...mikroprekidači brate Nema zezanja sa limovima...btw zbog Quickshot džojstika sam i naučio da koristim lemilicu

Jeste, Holandija i Ajax su bili zakon tamo negde kada se pojavila prva verzija SWOS-a 1994/95...mada sam ja razbijao sa Laziom...Bepe Sinjori, Pol Gaskojn, Pjerluiđi Kaziragi, Aron Vinter...uhhh...

A menadžerski deo mi je bio bolje odrađen nego kod nekih punokrvnih menadžerskih simulacija, pre svega zbog ogromnog broja liga i igrača na raspolaganju...

A gol iskosa sa desne strane je bio neodbranjiv(golman se samo praćakne ), kao i čuveni felš kada je trebalo da "zakovrneš" džojstik

Ja sam nešto malo igrao offline SWOS ligu pre 4-5 godina, ali nije to TO, kada igraš na PC-ju i još preko tastature
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 15:38   #9
anarchy
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 111
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Begkamp i Klajvert su bili idealna kombinacija kontrole i brzine, mada secam se da me je kolega dovodio do ludila sa Guilhermeom iz Sao Paola, taj covek po 3-4 klizeca u loptu izdrzi, predje sta ostane od odbrane i utrpa mi gol.

Menadzerska simulacija je bila ok, tim pre sto je to bilo vreme "The Manager-a" na amigi, prilicno me dugo i drzalo.

Sto se limova tice ne diraj mi u njih, ne pamtim da sam ikad imao potpuniju kontrolu nad desavanjima u bilo kojoj igri nego tada, od nenormalnih driblinga, preko lomljenja prstiju da bi izveo unutrasnji fels sa dizanjem lopte

Secam se bese tad i jedan malo stariji momak, malo jaci s parama nego mi tada, kupi covek dzojstik s mikroprekidacima i zove nas da pokaze raskos svog znanja, da ne duzim izmasakriramo ga tad sva cetvorica i lik nas istera iz kuce
I dan danas kad ga podsetim na to covek se iznervira i pravi se da se to nije desilo
anarchy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 15:50   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Mali

Da... To sa mikroprekidačima je bilo porblem. Mislim kada se rašteluju. Igrač uopšte nema dovoljno dobar osećaj pa često se više koncentriše na to da čuje da li će džojstik da "cakne" kada mu se zada komanda nego što se vodi računa o igri Ti Quickshot-ovi su ladno mogli da se poreden sa nekom vrstom prastarog "force feedbacka" jer je otpor lima na neki način pružao mnogo bolji osećaj pri igri
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 17:21   #11
Swos
Novi član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Super - pošto vidim da vam je igra bila sima draga, dođite da igramo online.

Verzija koja se igra online je 100% autentična AMIGA SWOS 96/97.

Kao što sam rekao, podešavanje i instalacija su vrrrrrlo jednostavni, sve je lako kao 1-2-3.

Može da se igra na tastaturi, može joystick, gamepad, custom board pad, sve živo

Dođite na www.sensiblesoccer.de, registrujte se i uživajte!

Poslednja ispravka: Swos (29.11.2007 u 21:28)
Swos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 19:16   #12
anarchy
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 111
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Pa bas mi i ne ide. registrovao se, saljem ljudima poruke, ali niko me ne konstatuje, a i nije mi bas jasno sta se desava kada neko prihvati. ko sta bira i kako.
anarchy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 21:26   #13
Swos
Novi član
 
Član od: 27.11.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Citat:
anarchy kaže: Pregled poruke
Pa bas mi i ne ide. registrovao se, saljem ljudima poruke, ali niko me ne konstatuje, a i nije mi bas jasno sta se desava kada neko prihvati. ko sta bira i kako.
Imas forum http://forum.sensiblesoccer.info, u okviru njega deo na ex-yu jezicima. Sve detaljno objasnjeno.

Okupljamo se svaki dan na IRC kanalima #sensible.ex-yu i #sensible, na Quakenet serverima. Tamo mozes dobiti svu mogucu pomoc.
Swos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Swos na korisnoj poruci:
anarchy (29.11.2007)
Stara 19.12.2007, 23:19   #14
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: SWOS - Sensible World of Soccer Online!

Citat:
Swos kaže: Pregled poruke
Sećate li se ove sjajne igre sa Amige?

Verovatno nema čoveka koji voli fudbalske simulacije i koji je imao Amigu (500, 600, 1200) a da nije uživao u ovoj fantastičnoj igri.

Šta uopšte mislite o njoj, kakvi su vam utisci?

E sada, ko želi - može tu igru da igra online, sa stotinama igrača širom Evrope!

Igra je originalna verzija SWOS-a 96/97 sa Amige. Podešavanja su veoma laka, u dva-tri klika je sve gotovo. Ceo instalacioni fajl je tek 3,2Mb veličine.

Postoji i zajednica igrača sa prostora bivše SFRJ.

Dođite na www.sensiblesoccer.de i pogledajte malo, ili na IRC kanale #sensible i #sensible.ex-yu na Quakenet-u.

Napomena: minimum internet konekcije za normalno igranje je broadband 256/64kbps.

Vidimo se
nisam razumeo koje sve fajlove treba da skinem sa ovog sajta????
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Warhammer Online: Age of Reckoning dr.antrax MMORPG igre 367 11.2.2016 18:51
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27
Charazay - Online Basketball Manager Boki O igrama uopšte 17 21.11.2006 15:06
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com