Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2009, 22:52   #1981
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Lightbulb Windows 7 Gadgets

Nisam primetio da ljudi pricaju o Gadgetsima (dodaci, male alatke) ovde na topicu...Aktiviranje se vrsi preko Desktopa, desni klik na radnu povrsinu, pa klik na Gadgets.
Ukoliko vam je potrebno jos novih Gadgets-a, evo ga i offcijalni link:
http://windows.microsoft.com/en-us/W...alize?T1=tab04

Poslednja ispravka: marko_informaticar (22.4.2009 u 19:49)
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 23:39   #1982
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Uradio sam konačno taj upgrade sa 7057 na 7077 . Proces je trajao dva i po sata plus još toliko jer sam zaboravio da KAV-u isključim Self-Defense pa sam mora sve ispočetka .
Naravoučenije: Isključite Self-Defense ako koristite KAV i radite upgrade Windows-a.

P.S. VirtualCD 9.3.0.0 ima ipak jedan problem . Ne radi eject i to sam vidio tek kad sam pokušao to da uradim .
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 7:05   #1983
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Uradio sam konačno taj upgrade sa 7057 na 7077 . Proces je trajao dva i po sata plus još toliko jer sam zaboravio da KAV-u isključim Self-Defense pa sam mora sve ispočetka .
Naravoučenije: Isključite Self-Defense ako koristite KAV i radite upgrade Windows-a.

P.S. VirtualCD 9.3.0.0 ima ipak jedan problem . Ne radi eject i to sam vidio tek kad sam pokušao to da uradim .
Zasto li je toliko dugo trajao Upgrade? Dva i po sata?
Pa za instalaciju svezeg Win7 7077 treba oko 35-40 minuta max...

Meni eject radi super, doduse, ne iz Explorer-a vec iz samog programa. Probaj i ti tako...

Poslednja ispravka: marko_informaticar (22.4.2009 u 8:46)
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 10:58   #1984
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

E pa Marko, ako prethodno na tom OS-u imas dosta instaliranih programa koje koristis + ako si se prethodno namuchio da instaliras neke programe jer nije ishlo bash glaktko i ako ti je trebalo dosta vremena i strpljenja da sredish situaciju sa drajverima , kodecima + da sve lepo konfigurises i tweakujes da ti sve radi ok, onda je bolje reshenje da upgrade-ujes pa ma koliko dugo trajalo, nego da uradis clean install pa da sve radish ispochetka,jer ti za sve to vreme dok traje upgrade nemoras da budes za kompjuterom mozes da radish neshto drugo meanwhile, ali pre upgrade-o veoma je preporuchljivo uraditi backup
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:09   #1985
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
E pa Marko, ako prethodno na tom OS-u imas dosta instaliranih programa koje koristis + ako si se prethodno namuchio da instaliras neke programe jer nije ishlo bash glaktko i ako ti je trebalo dosta vremena i strpljenja da sredish situaciju sa drajverima , kodecima + da sve lepo konfigurises i tweakujes da ti sve radi ok, onda je bolje reshenje da upgrade-ujes pa ma koliko dugo trajalo, nego da uradis clean install pa da sve radish ispochetka,jer ti za sve to vreme dok traje upgrade nemoras da budes za kompjuterom mozes da radish neshto drugo meanwhile, ali pre upgrade-o veoma je preporuchljivo uraditi backup
Dobro, priznajem, to jesi u pravu. Ja to samo ne primecujem (vreme i muku za programe i drivere) jer trenutno radim kao serviser pa ceo dan ponavljam iste poslove oko instalacija (next, ok, agree, next, next, uh evo musice cek da je ubijem, zatim, ok, autorun...) i stalno isto kao robot
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:30   #1986
mesnank
Član
 
Član od: 22.4.2009.
Poruke: 150
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Kod upgrade (hoću sa 7000 na 7057) da li samo treba pokrenuti sa CD setup i ide automatski ili treba negde u putanji određivati šta želiš da uradiš? To pitam pošto se plašim da mi umesto upgrade ne uradi ponovnu instalaciju gde bih sve programe morao ponovo da instaliram. Hvala.
mesnank je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 15:17   #1987
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
mesnank kaže: Pregled poruke
Kod upgrade (hoću sa 7000 na 7057) da li samo treba pokrenuti sa CD setup i ide automatski ili treba negde u putanji određivati šta želiš da uradiš? To pitam pošto se plašim da mi umesto upgrade ne uradi ponovnu instalaciju gde bih sve programe morao ponovo da instaliram. Hvala.
Mozes slobodno odabrati Upgrade, jer je dalji tok sasvim intuitivan i automatizovan, i koliko se secam, sastoji se iz jednog restarta u toku instalacije i to je to. Uradi slobodno. Naravno, za svaki slucaj, prvo sa sistemske particije (gde ti je instaliran Win, najcesce Local Disk C) prvo prekopiraj sve podatke na Local Disk D ili neko drugo mesto.
Eto, onda ces biti 100% siguran da nece biti problema.
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 21:00   #1988
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Zasto lepo ne sacekate RC i svi problemi reseni.....
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 21:28   #1989
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
marko_informaticar kaže: Pregled poruke
prvo sa sistemske particije (gde ti je instaliran Win, najcesce Local Disk C) prvo prekopiraj sve podatke na Local Disk D ili neko drugo mesto.
Chek a zashto bi neshto tako radio, to bash i nije pouzdan nachin za Backup, samo ces na taj nacin na drugoj particiji stvoriti probleme i te fajlove kasnije nece moci bas jednostavno da obrise, i windows mu kasnije ne bi dozvolio da restore-uje te fajlove jednostavnim kopiranjem, bolje reshenje za backup je koriscenje norton ghost-a ili acronis true image programa, jedino ako si mislio "bitne podatke" jedino to ima smisla
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 22:49   #1990
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Chek a zashto bi neshto tako radio, to bash i nije pouzdan nachin za Backup, samo ces na taj nacin na drugoj particiji stvoriti probleme i te fajlove kasnije nece moci bas jednostavno da obrise, i windows mu kasnije ne bi dozvolio da restore-uje te fajlove jednostavnim kopiranjem, bolje reshenje za backup je koriscenje norton ghost-a ili acronis true image programa, jedino ako si mislio "bitne podatke" jedino to ima smisla
Ukoliko vas brine to da se pri upgrade-u nešto s*ebe , pri sledećem podizanju će vam vratiti komp u staro stanje . Znam ovo iz iskustva .

Konačno sam našao drajver za MX440 . U pitanju je ForceWare 72.30 http://www.driverheavendownloads.net...30_win2kxp.zip , koji nekim čudom prijavljuje Longhorn kao OS . TV izlaz radi i nema BSOD-a pri pokretanju igara . Za sada sam instalirao Heroes of Might and Magic III Shadow of Death sa ekspanzijom Armageddon's Blade i neslužbenom fan ekspanzijom In the Wake of Gods 3.58f . Instalacija je protekla bez problema , a za igranje nije potrebno uključivati Compatibility Mode .
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 6:23   #1991
marko_informaticar
Član
 
Član od: 23.5.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 137
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku marko_informaticar Slanje poruke preko Skypea korisniku marko_informaticar
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Chek a zashto bi neshto tako radio, to bash i nije pouzdan nachin za Backup, samo ces na taj nacin na drugoj particiji stvoriti probleme i te fajlove kasnije nece moci bas jednostavno da obrise, i windows mu kasnije ne bi dozvolio da restore-uje te fajlove jednostavnim kopiranjem, bolje reshenje za backup je koriscenje norton ghost-a ili acronis true image programa, jedino ako si mislio "bitne podatke" jedino to ima smisla
Pa prosto ozanci podatke koji mu trebaju, napravio nov folder na D particiji po nazivom, recimo, backup sa C, i pritisne Paste . Ti si verovatno mislio na backup i svih programa sa driverima, ja sam mislio samo na par foldera gde je poneke slike, neki dokumenti i sl...
marko_informaticar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 13:26   #1992
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Izgleda da je build 7100 oficijelni RC

http://www.neowin.net/news/main/09/0...ted-build-7100
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 13:49   #1993
pezzilla
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

А шта мислите о овоме?
http://windows8beta.com/2009/04/pote...sign-videos-2/
pezzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 13:58   #1994
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Izgleda kao neki fan made video. MS je tek poceo sa radom na Win 8 i ko zna kako ce konacan produkt da izgleda.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 14:31   #1995
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Namazano do gole koze!
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 16:27   #1996
Axis
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: Alpha Centauri
Poruke: 179
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Axis Slanje poruke preko MSN-a korisniku Axis
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Hm. Imam jedan problemcic (tacnije ogroman problem). Pored C diska imam i drugi HDD na kojem sam hteo da ukljucim BitLocker. Odradio on to (cekao dosta vremena) i kada sam restartovao PC posle Win logoa (starting win) mi na sekundu izbaci BSOD i restartuje se i tako u nedogled. Sta da radim, ima li neko ideju? Inace Build 7057. HDD je Maxtor.
Axis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 16:28   #1997
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Pokreni Win iz safemode-a i obrisi taj BitLocker...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 19:10   #1998
Axis
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: Alpha Centauri
Poruke: 179
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Axis Slanje poruke preko MSN-a korisniku Axis
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Pokreni Win iz safemode-a i obrisi taj BitLocker...
Uspeo sam. Nije mi ni pao na pamet safe mod. Hvala.
Axis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 19:20   #1999
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Question Re: Windows 7 BETA

jel ste procitali ovo http://www.bozzabench.com/News/tabid...4/Default.aspx
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 19:39   #2000
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 BETA

Pa jaka stvar...Uradis format pa clean instalaciju...Sistem se ionako brzo instalira...Nije greota da se potrosi sat vremena na setup i sredjivanje programa i OS...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Windows Vista SP1 beta preview Bryan Fury Operativni sistemi 0 6.9.2007 8:37
Apple Safari 3 Public Beta for Windows WU TANG CLAN Aplikativni softver 24 29.6.2007 16:51
Windows Vista Beta 2 official prikaz Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 0 18.6.2006 4:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com