Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2008, 0:10   #121
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

@DonCorleone91:

Promasio si poentu posta. Da je izasla samo kako 64 bita, zalili bi se ljudi ali bi lakse to preboleli. Ides na nesto bolje, programi su 32bitni i rade u emulacionom modu i samim tim niko nebi ocekivao da sve radi cakum pakum. a i sami proizvodjaci softvera bi morali malo brze da rade na prelasku na 64 bita. Ono sto danas vidimo kada je u pitanju Vista je da 64bitna verzija se bolje ponasa i da je brza od 32 bita i da na nju se najmanje i zale po pitanju kompatabilnosti, jednostavno, prihvata se da nece sve da radi. Plus, niko se ne zali na famozno "neprepoznaje vise od 3.xx Gb rama". Kada si vec morao da popijes gorku pilulu, a to se desava svaki put kada nesto menjas ( pa cak i sa Office paketom je uvek bilo bolji je stariji, sto je ovo promenjeno i sl), onde je bolje imati napredak tipa "dali smo vam sistem koji u potpunosti iskoriscava vas 64 bitni hardver, sad, ponesto nece da radi ali to je sad posao firmi koje rade taj softver". Jes da me napadate ali ja imam dobar odgovor. Ovako, i novi Win 7 ce biti u dve verzije, vecina ce zbog "kompatabilnosti" ici na 32bitnu verziju, opet ce biti price oko famozna 4 Gb (pa jeftin RAM sta je sad frka), opet ce se govoriti kako eto ni asd nece da radi ono i sl. Jednostavno, jednom treba preseci i sada je bio odlican momenat za to koji je mogao da prodje dosta bezbolno. Ko koristi stariji hardver koristio bi i dalje XP, ko kupuje novi presao bi na 64bita (skoro svaki novokupljeni laptop ili novi desktop), i za recimo dve godine vecina bi vikala da je dobar sistem.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 0:13   #122
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Jasta,jasta-jadni MS napravi sjajan OS koga unistise 3hrd party aplikacije

Citat:
korisnik kaže:
Windows 7 je must have system, a ako je neko kupio Vistu ne mora da place za Win7 jer su oba sistema kvalitetna
Vista nije kvalitetna vec je polufabrikat-svidelo se to tebi ili ne
Nekome radi super,nekoga zeza ovo,nekoga ono,okrpljeno je ono,a ostalo nedovrseno ovo(cak i sa SP1)a kod XP je vidis situacija da kod 90% ljudi radi kako treba
Znam ja da da ce sada neko da se nadje i kaze-uh pa meni i Peri i Miki radi super ali to nije realna slika stanja jer ne radi bas sve kako bi trebalo sto pokazuje i market share i Win korisnici koji su rekli svoje sto se tice Viste
Vista ce lepo da potone u oblivion cim izadje Win 7 i niko je se vise nece secati kao i WinME
Interesatno je kako se sada menja prica kod pojedinaca-jer kada je Vista izasla trebalo je da to bude OS koji ce trziste masovno da prihvati,a sada evo vidim izjave-uh pa to je priprema za Win 7 trt pa mrt
Priprema malo sutra-shvatili i MS-ovci da je djavo odneo salu kod njihovog musicavog proizvoda pa brze bolje ubrzase rad na Win 7(koji svetlost dana nije trebao da ugleda narednih nekoliko godina a imacemo ga gle cuda koliko sledece )plasirajuci ove price za malu decu
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 0:17   #123
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

I jos nesto za Vasiljevica
Sto se tice linux-a nije desktop jedini segment IT industrije
Daleko daleko vece pare se vrte na enterprise nivou i linux se bome tu drzi sa sasvim dobrih 20-ak posto a glavni igraci su pre svega Red Hat(koji je vise godina unazad dobijao priznanje za najuspesniju kompaniju tih tekucih godina) i Novell a od skora i Cannonical hoce da umesa tu svoje masne prste
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 0:50   #124
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

@Covenant:

Ovde ja nisam video nikoga ko je u enterprise delu posla i da ovde trazi enterprise resenje "za po kuci". Ovde vecina trazi onaj sistem na kome moze da radi Crysis, Far Cry2, STALKER, Need for Speed, i to ako je moguce na max kvalitetu grafike. Ostali, ovde su u manjini. Da pricamo sta da stavimo na server ili na office masinu pa i da nesto mnogo raspravljmo sta i koliko bi gde ustedeli.

Isto tako, za post jos malo gore, moze da se kaze da i kod 90% normalnih korisnika Vista radi kako treba i da vecina njih posto se sa njom upozna nece nazad na XP. Zasto? Pa sa SP1 ona je postala dovoljno stabilna, mnogo njih ima stalnu vezu sa internetom i Vista tu dobro radi i dobro se ponasa, imaju veci osecaj sigurnosti, programi koje stalno koriste pokrecu brze, lepo im izgleda, oni ne gledaju svaki cas koliko memorije zauzima Vista, kod njih na kompu ne instaliraju svaki cas po neki prograi i deinstaliraju, kako raste prodaja novih komjutera takoi raste market share Viste, tako da ce ona sigurno igrati dobru ulogu u sledecih godinu ili dve dok ne dodje Win 7 kod korisnika. I kada bi po ovome sto znamo uporedjivao Vistu, pre bi rekao da ona nije WinME vec WinNT, prethodnik XPa koji je danas isto tako zaboravljen ali je utro put za ono sto je odradio XP.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 1:41   #125
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Rekao si da od linux-a zarade nema sto uopste nije tacno
Nema mu zarade mozda na desktopu apropro market share-a,a mozes da nabrajas igara koliko hoces jer enterprise uzima vecu lovu nego dekstop a i traziste igara
Linux drzi tu 20-ak %,imas tu jos nesto komercijalnih Unix-a(Solaris,AIX) i OpenVMS a ostatak drzi-pogodi ko?
Drugo WinME sam pominjao u kontekstu promasaja a da si ti meni ziv i zdrav WinNT se koristio na radnim stanicama do pocetka 2000-te godine i imao je 14 cini mi se SP-ova sto ce btw sa Vistom tesko biti-ukapiraj to

Poslednja ispravka: Covenant (17.11.2008 u 2:00)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 9:07   #126
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

@Covenant:

Da ima zarade na enterprise trzistu ima, ali ne na nacin koji bi neko pomislio. Ima u delu odrzavanja racunara i podrske a takva stvar kod nas tesko da je isplatljiva. I kada govorimo vec o Enterprise sistemima tamo se ne govori o ceni kroz pominjanje poznativ 100 i 180€ vec kroz prizmu sabiranja cene OS na pocetku, placanja godisnjih licenci i cenu strucnjaka koji to odrzavaju i podrske sistemima. Linux je bas zato sto prve dve stavke nisu obligatorne (tacnije besplatne su) u prednosti i mnoge firme su bas zbog toga izabrale njega jer stede u startu, a kasnije odrazavanje i placanje strucnjaka je po ceni vrlo slicno. Ono sto one placaju je podrska za njega od strane ljudi koji su zaposleni u tim firmama (mislim na Redhat,Suse, Novell i sl) koja daje vrlo brzo resenje problema koji moze da se desi (ko bolje zna sistem od ljudi koji rade na njegovom nastanku).

Drugi koriste recimo Win Server verzije za koje placaju dobre pare na godisnjem nivou. Samo informativno, nijedna firma nemoze da kupi Win ili bilo koji proizvod MSa na nacin na koji ga kupujemo ja i ti, vec svake godine placaju "licence" za upotrebu tih programa. Zasto ga koriste? Pa mnogi imaju jednog strucnjaka koji odrzava sistem, koji vec zna i poznaje Win XP i koji ce dosta lako da se uklopi u odrzavanje Server verzije jer je dosta slicna, tu one imaju ustedu (ne placaju jos jednog coveka za posao, a placanje godisnjeg haraca je manje bolno od placanja godisnje plate jednog coveka). A podrska, pa mislim da ti je poznata kakva je. Licno znam da u mnogim nasim drzavnim sistemima su vrlo nezadovoljni podrskom iz samog MSa i da, recimo, jeadn lik koga znam i koji odrzava mrezu svaki dan salje desetak screenshotova ljudima iz MSa u Srbiji kako je sistem zaglupio. Dali je dobio resenje? Ne. Za to vreme je na serveru na kome je Linux, iako i ne placa podrsku proizvodjacu (inace sistem je Suse) dobio odgovor o problemu i resenje od njih za dva dana.Dali bi on pre zbog toga platio podrsku Linuxu? Da. Dali bi u nasem sistemu bilo bolje da smo presli na Linux mesto na Win? Da, i isplatljivije, pare koje bi ustedeli bi lako mogle da se upotrebe za podrsku unutar IT sektora i sl. Dali cemo preci? Pa verovatno ne jer neko...

Sve ovo gore i pomenuti tvoj post nema veze sa pricom o Win 7 sistemu i onome sto interesuje ljude ovde. A to je sistem koji se najvise koristi za igre, gledanje filmova i slusanje muzike, setanje po netu i prepucavanje na forumima (ponekad nadju i neku korisnu informaciju), ponekad urade i nesto korisno ali relativno retko, telefoniranje tamo preko... Mora da se prizna, na Linux masinama ima vrlo malo igara i mnogi kazu dok se na njima ne pojave igrice tesko da ce zaziveti medju ljudima u vecem broju, jer bez obzira sta pricas, industrija igara pokrece IT trziste i prodaju hardvera (da je obratno, mi bi danas imali mnogo slabije masine na stolu, a to bi povlacilo i znatno manje promene na OS). Sa te tacke, nas i interesuje Win 7. I isto tako, u celoj prici stoji da je Vista kamen temeljac novih sistema koje ce raditi MS i da to niko nemoze da promeni. I to treba da ti ukapiras. I to niko danas nemoze da promeni, ni ja ni ti.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 9:14   #127
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Vista nije kvalitetna vec je polufabrikat-svidelo se to tebi ili ne
Nekome radi super,nekoga zeza ovo,nekoga ono,okrpljeno je ono,a ostalo nedovrseno ovo(cak i sa SP1)a kod XP je vidis situacija da kod 90% ljudi radi kako treba
Znam ja da da ce sada neko da se nadje i kaze-uh pa meni i Peri i Miki radi super ali to nije realna slika stanja jer ne radi bas sve kako bi trebalo sto pokazuje i market share i Win korisnici koji su rekli svoje sto se tice Viste
Vista ce lepo da potone u oblivion cim izadje Win 7 i niko je se vise nece secati kao i WinME
Hehe... ako je Vista polufabrikat, onda je većina Linuksa sirovina. Inače je zanimljivo kako Vista ne valja, a Win7 će da "rastura", a razlika između Viste i 7 će verovatno biti slična ili manja od razlike između Win2000 i XP-a.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 10:45   #128
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows 7

Ova nebuloza oko Viste bi vec polako mogla postati tema za Myth Busterse na Discoveryju. Convenant kaze da je Vista polufabrikant. Mada nije ovo tema voleo bih da ukaze na konkretne primere u slucaju da je Vista poupdateovana na danasnji dan, sta to u tome sistemu strsi. Myth Busteri verovatno mogli na kraju reci da je mit da je Vista njesra busted. Mozda bi i sami bili zacudjeni ali tako bi bilo.

Windows 7 je samo drugi razvojni val u proizodnji Windows OS. Vise nego ocito je da su u Visti bili preokupirani redizajnovanju ispod haube i stvarali takozvani ekosistem novog sistema. Windows 7 se sada baiv optimizacijom korisnickog iskustva. Kao i pri prelazu iz Win2k na XP su propagirali da XP znaci eXperience i stvarno su odradili veci deo na tome.

Ah jos je i zanimljivo da je SP2 za Vistu isti kao SP2 za Win 2008 server znaci jasno je da ce i Vistu doterati na isti nivo (sta se tice koda) kao Win 7.

Moje licno misljenje je da ce Win7 i Server 2008 te Azure cloud computing jos vise da ucvrsti monopol MSa i da ce napraviti veliki razkorak pred konkurencijom.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku korisnik na korisnoj poruci:
oluja (17.11.2008)
Stara 17.11.2008, 14:04   #129
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Vasiljevicu

Slazem se u sustini,ali RHEL i SELD se placaju takodje
Linux je na trazistu npr web servera rasprostranjen je je pre svega ekonomican-jer za malu cenu(tj nema je)mozes da dobijes vrlo kvalitetan server jer su Apache i MySQL,ip tables i sl ipak prilicno kvalitetan softver-ne kazem da su najbolji ali dosta dosta nude s obzirom da ne kostaju nista



Citat:
korisnik kaže: Pregled poruke
Ova nebuloza oko Viste bi vec polako mogla postati tema za Myth Busterse na Discoveryju. Convenant kaze da je Vista polufabrikant. Mada nije ovo tema voleo bih da ukaze na konkretne primere u slucaju da je Vista poupdateovana na danasnji dan, sta to u tome sistemu strsi. Myth Busteri verovatno mogli na kraju reci da je mit da je Vista njesra busted. Mozda bi i sami bili zacudjeni ali tako bi bilo.
Lepo sam rekao gore da je trziste reklo svoje
Koliki market share ima Vista?10-ak posto?Samo se pitam koliko ljudi u tih 10 posto ima instaliran i XP naporedo
Ne bi imala ni toliko da je nisu uvaljivali sa svakim notebook-om/desktopom i izbacili XP iz ponude
A ljudi se polomise da na svoje laptopove stave XP-toliko im je Vista dobra da se ne libe da zasucu rukave i tweakuju instalaciju preko nlitea i da se drndaju sa drajverima-ceo internet kipi prosto od toga
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
glitch (17.11.2008)
Stara 17.11.2008, 14:09   #130
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Windows 7

Nikad mi nije bilo jasno zasto se svi zale na vistu kad je nisu ni probali ( mislim na zagrizene Xp-ovce)Kako neko moze da kaze da nesto ne valja kad nije imao nikakvo iskustvo sa tim necim.Ne moze se zakljuciti na iskustvima nekih koji sire po netu kako Vista ne radi posao i onda se svi naloze da i njima nece raditi i da nevalja ni za sta.Niko nije kriv sto Microsoft drzi monopol. Oni su napravili najbolji OS na svetu jos pre i to odrzavaju.Mac kad bi se prosirio i na obicne PC-eve sigurno bi mnogo vise zaradjivao ali bi onda i on imao problema sa kompatibilnoscu.A verujem da nije toliko komplikovanu igre prebaciti da rade na Mac-u cim je sam Mac prebacen da radi na x86 procesorima.Znaci Microsoftu samo fali zdrava konkurencija da bi se oni jos potrudili da budu bolji od boljih.Ajde sad nek svako kaze kad bi imao neki proizvod najbolji na svetu i da mu nema konkurenta,da li bi manje para potrosio i sa manje volje napravio sledeci proizvod ako nema konkurenciju. Da Microsoft deli trziste sa nekim 50%/50% i tekako bi se oni potrudili da u svakoj narednoj verziji naprave nesto revolucionarno.
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 14:52   #131
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Eh pa ja sam ja probao-vise i vise puta
Sredjujem svojoj IT neukoj okolini kompove i tako to
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 15:20   #132
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
A ljudi se polomise da na svoje laptopove stave XP-toliko im je Vista dobra da se ne libe da zasucu rukave i tweakuju instalaciju preko nlitea i da se drndaju sa drajverima-ceo internet kipi prosto od toga
Čudo šta sve ljudi neće uraditi samo da bi im Task Manager pokazivao više slobodne memorije koja ne radi ništa.
Vista u početku jeste imala svojih mušica, ali od SP1 ne vidim ništa zbog čega bi neko bio prinuđen da ulaže toliko truda da bi ostao na XP-u. Doduše, isto tako su se kleli u Win 98 kada je izašao XP.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 15:43   #133
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

@Bryan: ti si veci demagog od Kovenanta. Kako ne radi nista? Manje zauzece mem, manje stvari za obradu, brzi OS. Tebi za kucanje u Word-u i slusanje Brajana Ferija & Roksi Mjuzik ovo ne znaci nista... Ali ko tebe pita.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 16:13   #134
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Windows 7

Pa lep i top (citaj: lap-top) i ne sluzi nizasta drugo nego za slusanje muzike i kucanje u Wordu i rad na terenu.E sad sto su neke firme lude pa izvode pokusavajuci da naprave gameing lep i top nista im nevredi,jel oni nikad nece prevazici Desktop PC-eve.Ali ovo je vec daleko od teme tako da...
U svakom slucaju ovde ljudi nemaju para da kupe jace masine pa im onda tih stotinjak RAM-a nebi znacio nista.
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 16:29   #135
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
@Bryan: ti si veci demagog od Kovenanta. Kako ne radi nista? Manje zauzece mem, manje stvari za obradu, brzi OS. Tebi za kucanje u Word-u i slusanje Brajana Ferija & Roksi Mjuzik ovo ne znaci nista... Ali ko tebe pita.
A vidis interesantno ti ljudi sto imaju Vistu i sto sam im sredjivao kompove su bas u tom fazonu
Slusaju muziku,gledaju filmove,surfuju netom a nesto se i ne igraju jer vise nisu deca-imaju oko 30 banki vec
Mogao sam im poturiti i linux-mislim da se ne bi bunili uopste,ali koska je sto linux nema start dugme i My Computer
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 17:58   #136
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Da razjasnim samo jednu stvar sa ljudima koji tvrde da Vista nije suviše zahtevna. Elem vodite se činjenicom da Vista dobro radi na jakoj konfiguraciji. To je tačno. Uvek će se naći dovoljno jaka konfiguracija koja će da je tera dobro. Međutim to nije problem. Pitanje je da li se isti nivo funkcionalnosti može dobiti uz manji utrošak resursa? E tu je ono gde Vista posrće. Svi ostali OS-i koji nude istovetne mogućnosti (napominjem, mogućnosti samog OS-a, ne ono što se može dobiti dodatnim softverom), rade to uz manju potrošnju resursa. Čak je i Win7 u ovoj beta fazi optimizovaniji, makar po tvrdnji onih koji su ga isprobali. Naravno ako samo pišete dokumente u Word-u i slušate muziku, onda i nije problem. Tako ne misli čovek koji bi morao da kupi novu mašinu samo da bi zadovoljavajuće radili neki zahtevniji programi koje koristi. Zato je Vista "polu-fabrikat" i ni 100 SP-ova makar ispravili sve živo i optimizovali je do krajnjih granica neće popraviti lošu reputaciju koju je dobila (zasluženo).

Poslednja ispravka: bvitnik (17.11.2008 u 19:59) Razlog: typo
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
glitch (17.11.2008)
Stara 17.11.2008, 18:34   #137
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Ma da, Windows-i moraju da budu general purpose OS-i da zadovolje svaki segment trzista kako bi se sto vise prodavala. Sta ce meni popaljeni servisi koje nikad necu koristiti? Distribucija instalacija preko mreze? Ma idi bre...
@Kovenant: ma batali Vistu, nastavi da propovedas Linux kulturu. Sermoniser. E, a i sto bi batalio igre sa 3 banke? Nema se vremena za "rasturanje" kao nekad ali lepo se rasporedis pa imas vremena i da se napijes.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 19:21   #138
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Koliki market share ima Vista?10-ak posto?
http://www.e-janco.com/browser.htm

http://www.computerworld.com/action/...icleId=9118918

Ovo su dva istrazivanja i oba su dala podatke koji kazu da je pocetkom novembra Vista bila na opsegu 17-19% trzista i da konstantno raste. Dopadalo se to nekome ili ne, uzimali kako razlog ovo ili ono.

Ovo sto mi ovde radimo je ocena jednog sistema koji je danas ocigledno alpha verzija ili pre-beta, kako je kome drago da je nazove, i koja sigurno nije ono sto cemo videti na kraju. Vidimo to da se razvija na bazi Viste, da ima pomaka u samom sistemu, da jos ima dosta da se radi i vremena da se odradi. Kad dodje vreme da se vidi zavrsna verzija ili kada u rukama budemo imali recimo RC verziju tada cemo sa sigurnoscu znati sta je sve promenjeno i kako je promenjeno i koliki je dobitak za korisnike.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 20:05   #139
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Mogao sam im poturiti i linux-mislim da se ne bi bunili uopste,ali koska je sto linux nema start dugme i My Computer
Kakav je to OS kad nisu mogli da naprave jedno Start dugme i jednu My Computer ikonu i preotmu sve korisnika sa Win-a? Daj, prodaj im ideju.

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
@Bryan: ti si veci demagog od Kovenanta. Kako ne radi nista? Manje zauzece mem, manje stvari za obradu, brzi OS. Tebi za kucanje u Word-u i slusanje Brajana Ferija & Roksi Mjuzik ovo ne znaci nista... Ali ko tebe pita.
Nikad nisam slušao Ferija, mada znam da postoji. Vista standardno zauzima memoriju, ali je i vraća nazad čim počneš nešto da radiš, tj. čim nekoj aplikaciji počne da fali. Jedno što ljudi paniče kad god vide nulu u Task Manager-u.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 21:41   #140
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Ovo sto mi ovde radimo je ocena jednog sistema koji je danas ocigledno alpha verzija ili pre-beta, kako je kome drago da je nazove, i koja sigurno nije ono sto cemo videti na kraju.
Das pare(naravno mislim na orginal)i izigravas beta testera-ma super
Pet godina rada i na kraju dobijes to sto si dobio-jel hoces po tvojoj logici da kazes da su 5 godina spremali osnovu za Win 7 jer umesto promasaja ispada da je Vista sada odjednom to-misli o tome malo,a price koje pominjes ustvari plasira MS svestan da ga je debelo ispusio-Bryan Fury i korisnik vec grickaju nokte
BTW Win2k je bio vrlo kvalitetan proizvod koji se i dan danas vrti ponegde a i par godina posle XP-a je bio prilicno zastupljen,XP je ustvari samo malo nasminkana verzija istog-tako da ti ne stoji ono o zaokruzivanju usabillity-ja
Sa Vistom nece biti tako ni pod razno i to je i slepcima jasno-Vista je ustvari zasarenjena i srpckana verzija Win 2003-ojke(gle cuda koristi i isti kernel zvao ga MS onako ili ovako )koju su mislili da uvale svima misleci da ce ljudi da se prime na price o Aeru i DX 10(koji je btw najobicniji marketinski trik)
Uostalom sto i ne bi naredno izdanje Windoza bilo dobro-iz godine u godinu je to maltene ista stvar i osnova sem sto su se kod Viste za*****i u pakovanju i realizaciji-hehe

Poslednja ispravka: Covenant (17.11.2008 u 22:58)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Windows Vista SP1 beta preview Bryan Fury Operativni sistemi 0 6.9.2007 8:37
Apple Safari 3 Public Beta for Windows WU TANG CLAN Aplikativni softver 24 29.6.2007 16:51
Windows Vista Beta 2 official prikaz Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 0 18.6.2006 4:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com