Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2006, 18:47   #1
DPavlovic
Novi član
 
Član od: 5.10.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DPavlovic
Određen forumom Beyond Good & Evil

Da li je igrao neku ovu igricu? Dobra je mozda je malo krace traje ali zanimljiva je.
DPavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 19:04   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Citat:
DPavlovic kaže:
Da li je igrao neku ovu igricu? Dobra je mozda je malo krace traje ali zanimljiva je.
He, bash sam je juce nabavio a veceras cu verovatno poceti da igram.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 0:02   #3
DPavlovic
Novi član
 
Član od: 5.10.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DPavlovic
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Zanimljiva je ali ne traje mnogo dugo. Moze se premotati za nekoliko dana. Nisam neki ljubitelj avantura ali ova mi se stvarno svidela.
DPavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 14:12   #4
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Ja je, nazalost, nikada nisam zavrsio. Moja verzija je imala neki bug. Na jednom mestu kada pobijem neke neprijatelje iza njih je trebao da ostane kljuc ali to se ne desava i nikako nisam mogao dalje. Cak sam pocinjao igru ispocetka (taj deo je blizi kraju igre) ali opet mi se isto desavalo.
Steta, bas mi se svidela igra.
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 16:39   #5
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Igra je stvarno fenomenalna, predivna atmosfera, likovi vrlo simpatični, ideja super ...... Plače mi se što je toliko kratka :-(((((
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 23:20   #6
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Fenomenalna igra, toliko puna duha i detalja, vidi se da se neko baš potrudio oko nje. Nisam video takvo remek-delo još od Raymana 2 (izuzimajući psihonaute, naravno ). Sećam se da sam svoje trodnevno vikend-odsustvo iz vojske totalno utrošio sa Jade, nije mi ni palo na pamet da okrenem tadašnju devojku koja je najverovatnije zbog toga postala bivša...

Sve u igri je gotovo savršeno izvedeno, ali likovi su mi ostali u sećanju kao ubedljivo najsvetlija tačka igre, Double H i Pey'j bi, ako mene neko pita, trebalo da dobiju oskara

Sve u svemu, topla preporuka
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 3:14   #7
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Citat:
Bart Starr kaže:
Ja je, nazalost, nikada nisam zavrsio. Moja verzija je imala neki bug. Na jednom mestu kada pobijem neke neprijatelje iza njih je trebao da ostane kljuc ali to se ne desava i nikako nisam mogao dalje. Cak sam pocinjao igru ispocetka (taj deo je blizi kraju igre) ali opet mi se isto desavalo.
Steta, bas mi se svidela igra.
I ja sam tu bio zaglavio, ali postoji resenje. Igru ne treba patchovati. Na prvi pogled zvuci blesavo, ali je tako. Fora je sto patch ne uklanja nijedan bug, vec samo donosi nekakvu podrsku za starije procesore (sto je uzrok problema). Znaci lepo sacuvaj "save" fajlove, izbrisi igru i instaliraj "cistu" verziju, bez patcha". Ako ti ni tako ne proradi, nadji na netu "save" fajlove za tu igru. Postoje i za patchovanu i nepetchovanu verziju, pa eksperimentisi malo.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
zoran845 (12.6.2007)
Stara 13.3.2007, 12:12   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Pre neki dan sam po preporuci kolege Garsona instalirao igru i nisam se pokajao Samo ja je ni bih svrstao u avanture, ali dobro, svasta moze da se nadje u ovom podforumu.
Inace igra mi je super. Nisam jos zavrsio(sad sam u fabrici), i nadam se da imam jos dosta do kraja Bas mi se svidja cela prica oko foto aparata i skljockanja. Prilicno orginalna zamisao(mislim da tako nesto ne postoji u drugim igrama).
Vidim da je neko uporedjuje sa Psychonautima, ali ja bih je pre uporedio sa Scraplandom. Jako su slicne, samo sto su u Scraplandu sve roboti i ima malo vise voznje.
Jedine zamerke su mi te, sto nema bas puno humora i sto pri vozikanju hoverkraftom kamera prelazi u "e bas necu da te slusam" mod. Mislim da bi igra bila mnogo bolja da bar Svinjo Sapiens prosipa vise fazona. Taj lik je kao stvoren da lupeta 100 na sat.
Videcu sta ce biti do kraja.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 14:14   #9
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Igrao sam Beyond Good and Evil i zamalo presao.
Uvek kada zadnjem bossu ostane malo health-a meni se restartuje racunar i tako posle 15 restart-a ja sam popizdeo uninstalirao igricu i vise nikad nisam pokusavao(iako je odlicna igrica).
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 1:33   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Svi pricate kako je igra kratka, ali meni se cini da nije. Nisam gledao koliko sam dugo igrao, ali mislim da ima preko 10 sati. I nisam imao osecaj da je kratka. Procunjao sa sve, pronasao skoro sve perle i uslikao skoro sve zivotinje. U pocetku mi je bila jako zanimljiva, ali kasnije je umela i da smori. Pogotovo deo kad se vozikas hoverkraftom po klanici. A misije su skroz neorginalne. Sve se svodi na red sunjanja, red akrobatike i red skljocanja, pa ponovo iz pocetka. Cak nema ni sporednih misija.
Sto se tice tehnikalija sve je malo jace od proseka i to je OK.
Igra je laganica i kao stvorena je za opustanje u pauzama pri igranju pravih avantura.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 2:52   #11
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Svi pricate kako je igra kratka, ali meni se cini da nije. Nisam gledao koliko sam dugo igrao, ali mislim da ima preko 10 sati. I nisam imao osecaj da je kratka.
Ma kakvi kratka, ima prilično da se igra. Ja sam se dugo dvoumio da li da je uopšte nabavim, jer je Macedonić u opisu igru nazvao "demo" , što nema veze s istinom. Ali dobro, ne treba se čuditi pošto je dotični i za Planescape:Torment rekao da je kratka igra .
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 23:27   #12
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Korekcija

Pod hitno ispravite naziv teme.

BEYOND, a ne beyound!

Poslednja ispravka: zoran845 (15.7.2007 u 2:24)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shlaymara (12.6.2007)
Stara 12.6.2007, 23:43   #13
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom

Dobrim avanturama (skoro čist pleonazam!) reklame nikad dosta. Ako se neko i pored svih ovde izrečenih hvalospeva još uvek misli da li da igra "Beyond Good & Evil", nek se prošeta do http://www.the-underdogs.info/game.php?id=4754.

Kad pročitate šta je teta Underdogs napisala, sigurno ćete poželeti da odigrate BG&E! Mene je navukla.

Kad smo kod "Underdogs". Da li znate da je to devojka (rođena ~ 1973. prema nekim mojim analizama njenih pregleda igara na HotU), da je završila postdiplomske studije iz ekonomije u USA i da je sada "investment banker" u (valjda) Hong Kongu. Inače je poreklom iz Tajlanda i zove se Sarini Ahavanuntakul (Sarinee Achavanuntakul). Čik da neko izgovori njeno ime posle prvog čitanja! Ja sam sve polomio jezik dok nisam naučio.

Eto, to je osoba koja je "single-handedly" osnovala i koja i danas (uz pomoć svojih prijatelja) vodi (verovatno) najveći abandonware sajt na svetu. Napisala je skoro svaku od 5325 recenzija igara na sajtu!
Skoro sam siguran da nema više od deset ljudi na svetu koji su odigrali onoliko igara kao ona. I to sve pored gore navedene karijere! Dakle:

X mnogo.

Poslednja ispravka: zoran845 (15.7.2007 u 2:27) Razlog: Spajanje
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
GaleOm (19.4.2008)
Stara 21.6.2007, 16:42   #14
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Beyond Good & Evil

fenomenalna igra... ne secam se da sam i jednu uzeo da igram ponovo- CIM sam je presao! nisam se smirio dok nisam pronasao i poslednju vrstu... meni je ovo vise za akcione nego avanturisticke igre, ali kako god- igra je pun pogodak i pravo osvezenje za one koji je jos nisu odigrali!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2008, 23:48   #15
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Upravo predjoh igru, pa sam se nasao pozvanim da odgovorim na Shlayeve provokacije.


Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Jedine zamerke su mi te, sto nema bas puno humora i sto pri vozikanju hoverkraftom kamera prelazi u "e bas necu da te slusam" mod. Mislim da bi igra bila mnogo bolja da bar
Svinjo Sapiens prosipa vise fazona. Taj lik je kao stvoren da lupeta 100 na sat.
Za kameru pri upravljanju se slazem, ali za to postoji jednostavno resenje - ne pipaj misa dok vozis. I znam da su te avanture navikle na humor, ali ova igra ni ne pokusava da bude smesna. Pokoja provala tu i tamo ne cini igru comedy avanturom po defaultu.

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Svi pricate kako je igra kratka, ali meni se cini da nije. Nisam gledao koliko sam dugo igrao, ali mislim da ima preko 10 sati. I nisam imao osecaj da je kratka. Procunjao sa sve, pronasao skoro sve perle i uslikao skoro sve zivotinje.
Igra jeste kratka. Jedva da prelazi 10 sati, i to, kao sto si rekao, ako uradis sve sto se uraditi moze (a toga, nazalost, nema preterano puno). Ukoliko pratis samo glavnu pricu, verujem da se igra moze zavrsiti za 7-8 sati. Sto ne bi bio problem da je ova igra jos jedan genericki FPS za koji jedva cekas da se zavrsi, ali ona to nije. BG&E je mnogo vise od toga i 10 sati igre je jednostavno premalo.

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
A misije su skroz neorginalne. Sve se svodi na red sunjanja, red akrobatike i red skljocanja, pa ponovo iz pocetka. Cak nema ni sporednih misija.
Sto se neoriginalnosti misija tice, ne znam kako bi ti definisao originalnost? Ova igra je mesavina (i to savrsena, molicu lepo) vise zanrova: avanture, sneakera, arkadne voznje + akcijski elementi kojih takodje ima prilicno. Dakle, nije da tokom citave igre radis jedno te isto, te ni govora o neoriginalnosti tu nema. U sporedne misije se ubraja fotografisanje i skupljanje perli kako bi dosao do 100% predjene igre (kao GTA, samo manji svet).



Moram da kazem da me je ova igra odusevila. Ne toliko da mi upadne na top10 listu, ali je definitivno blizu. Samo zbog toga sto ova igra ima nesto sto danasnjoj industriji igara mnogo fali - dusu. E, o tome ja pricam sve vreme. Kad bi se sve igre pravile na ovakav nacin, nikakve rasprave o najboljoj platformi za igranje ne bi bile potrebne... sjajnih igara bi bilo svuda.

@zoran845: Ako jos nisi odustao od Tormenta i kanis da ga odigras do kraja, savetovao bih ti BG&E kao sledecu igru. Cinice ti se kao si ugledao dnevnu svetlost posle sedam dana samice.

Poslednja ispravka: Dio37 (19.4.2008 u 0:01)
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 0:20   #16
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Za kameru pri upravljanju se slazem, ali za to postoji jednostavno resenje - ne pipaj misa dok vozis. I znam da su te avanture navikle na humor, ali ova igra ni ne pokusava da bude smesna. Pokoja provala tu i tamo ne cini igru comedy avanturom po defaultu.
Onaj lik, Dzejdin ujak, je stvoren da lupeta. Shodno tome kako se ponasa i kako govori on MORA da prosipa fazone. Doduse pomalo se i trudi ali sve je to bledo.

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Igra jeste kratka. Jedva da prelazi 10 sati, i to, kao sto si rekao, ako uradis sve sto se uraditi moze (a toga, nazalost, nema preterano puno). Ukoliko pratis samo glavnu pricu, verujem da se igra moze zavrsiti za 7-8 sati. Sto ne bi bio problem da je ova igra jos jedan genericki FPS za koji jedva cekas da se zavrsi, ali ona to nije. BG&E je mnogo vise od toga i 10 sati igre je jednostavno premalo.
Onako cisto subjektivno, nisam imao utisak da je kratka. Mozda malo i zbog toga sto me ne momente smorila pa mi se oduzila.

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Sto se neoriginalnosti misija tice, ne znam kako bi ti definisao originalnost? Ova igra je mesavina (i to savrsena, molicu lepo) vise zanrova: avanture, sneakera, arkadne voznje + akcijski elementi kojih takodje ima prilicno. Dakle, nije da tokom citave igre radis jedno te isto, te ni govora o neoriginalnosti tu nema. U sporedne misije se ubraja fotografisanje i skupljanje perli kako bi dosao do 100% predjene igre (kao GTA, samo manji svet).
Malo sam se nespretno izrazio. Mislio sam na to da se u celoj igri sve svodi na jedno te isto. U pocetku je zanimljivo ali pose malo dosadi. Igra otprilike ide ovako ide ovako. Vozis se do negde, akrobatises malo, onda se sunjas i na kraju uslikas. Onda se nesto desi i otvori ti se nova lokacija pa se opet vozis do tamo, pa akrobatises, sunjas, slikas, opet se nesto desi i otvori se nova lokacija, nabudzis hoverkraft, vozis se do tamo....i tako do kraja igre. Usput, ako te ne mrzi, slikas zivotinje i skupljas perle. Kao da je autorima ponestalo inspiracije. Zato sam i napisao da fale sporedni zadatci da malo razbiju monotoniju i zamaskiraju repetativnost.

Ali sve u svemu vrlo dobra igra. Avanturasima za opustanje a ostalima za ulazak u svet avantura
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 0:26   #17
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Onaj lik, Dzejdin ujak, je stvoren da lupeta. Shodno tome kako se ponasa i kako govori on MORA da prosipa fazone. Doduse pomalo se i trudi ali sve je to bledo.
Heeej, nisam znao da robujes predrasudama.

Ovo ostalo ne bih komentarisao, stvar ukusa.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 0:30   #18
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Beyound good and evil

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Heeej, nisam znao da robujes predrasudama.
Ta naravno, zar to nije princip na kome se zasniva moderno drustvo
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 1:19   #19
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Beyond Good & Evil

Pa jedino ako zivis u Zimbabveu ili tako nekoj vukoj3bini. Ajde da ne spamujemo vise, modovi nece biti zadovoljni...

Cekaj malo.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2008, 2:31   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Beyond Good & Evil

Bah, ubedili ste me da počnem da igram ovo, iako u 9 imam ispit

A jel` i vama kasni zvuk za slikom u cinematicsima? Ne mogu ni jedan da odslušam do kraja jer se uvek film završi pre njihovog razgovora

Extra je muzikica, ali kako me nerviraju ovakvi sistemi snimanja pozicija...JooooJ
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, beyond good & evil, beyond good and evil, beyond good evil

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Resident Evil chris Akcione igre 570 29.9.2015 23:55
Evil Genius Bug[Su] Strateške igre 25 27.1.2011 1:27
Temple of Elemental Evil 101st Airborne Role-Play 45 15.1.2011 11:07
Kad će više Resident Evil? mladjex Akcione igre 60 7.5.2007 13:55
Resident Evil Outbreak Pomoc skorpius Konzole 3 2.10.2006 12:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com