Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2012, 9:53   #401
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Plugy je po meni krs, daje ti infinite stash ali su go mule i atma mnogo bolji za to svrhu, ako nista drugo mnogo je lakse organizovati stvari kad imas filtere, search itd. nego samo mnogo tabova u stash-u. I i dalje mozes na Bnet i sve SP trade zajednice ih dozvoljavaju.

Sto se ostalih stvari tice postoje modovi za bnet only rune, koji takodje ne blokiraju bnet i ne menjaju igru, MapHack je realno varanje tako da to necu ni da komentarisem, respec je omogucen najnovijom zakrpom, a online-only eventovi (pandemonium diablo itd) nemaju AI tako da su po meni besmisleni. Mnogo bolje je da se koristi neki stash program tipa Gomule i mod za bnet rune.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 12:21   #402
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Zahebi single player već pravac battle.net i piči MP! Tu ćeš ionako morati da krećeš od nule.
Ništa ne fali SP-u...Runeword mod i miran si...

Citat:
Nijedan od tih modova ne dozvoljava reset skillova?

Je l mogu da se kombinuju sa Plugy modom?

Meni zapravo pravi problem originalna igra, jer ja ne zelim da se odreknem Plugy moda.

D2 je oldschool igra... Treba da znaš šta radiš jer nije moron-friendly kao moderne igre...imaš 1 respec po liku. Što kaže Apostrof, jbš PlugY, sa ATMA/GoMule možeš da organizuješ svoju kolekciju itema kako poželiš, umesto da ti je razbacana po 100 tabova, plus ih trade forumi podržavaju...

Ako igraš SP, instaliraj Runeword mod. Otvara ti BattleNet-only runewordove i ne gubiš puno neigranjem online...

Ovo bi moglo da ti pomogne...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 15:35   #403
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Zasta sluze Runeworlds modovi?

Poslednja ispravka: zvjer (9.7.2012 u 16:18)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 16:44   #404
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Objasnio ti je Morca u postu iznad, a i prvi google rezultat ti kaze to isto...
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 17:34   #405
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

To je objasnio tako da je verovatno samo tebi razumljivo.

Inace za mene ce uvek ostati misterija mozak onih koji funkcionisu na nacin da je google odgovor na sve. Jesu li oni rastereceni inteligentnijih pretpostavki tipa "pa mozda je vec guglao, nije nasao zadovoljavajuci rezultat na svoje pitanje, a mrzi ga da se vise aka"...

Poslednja ispravka: zvjer (9.7.2012 u 18:08)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 17:58   #406
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ako je to mod koji ja mislim da jeste on ti omogucava koriscenje runeword-ova koji su rezervisani iskljucivo za on-line battle.net igre i u single play-u..

A mozda i nesto sasvim drugo XD
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
zvjer (9.7.2012)
Stara 9.7.2012, 18:00   #407
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Ako je to mod koji ja mislim da jeste on ti omogucava koriscenje runeword-ova koji su rezervisani iskljucivo za on-line battle.net igre i u single play-u..

A mozda i nesto sasvim drugo XD
Znaci beskorisno mi je da ga koristim ukoliko nemam karakter na battle.net-u?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 18:07   #408
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Znaci beskorisno mi je da ga koristim ukoliko nemam karakter na battle.net-u?
Nope, nego možeš da koristiš rune word-ove koji su dozvoljeni isključivo na battle.netu. Na primer, Spirit rune word ne bi mogao da napraviš bez PlugY-a ili moda koji ubacuje bnet rune wordove u single player. Dakle, korisno je itekako.

Mislim, ja sam rekao isto što i LoshMeeBre, ali nadam se da je jasnije.
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mithrandir na korisnoj poruci:
zvjer (9.7.2012)
Stara 9.7.2012, 18:09   #409
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Ako igraš SP, instaliraj Runeword mod. Otvara ti BattleNet-only runewordove i ne gubiš puno neigranjem online...
Mislim ako ti ovo nije jasno stvarno ne znam...
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 18:13   #410
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Znaci beskorisno mi je da ga koristim ukoliko nemam karakter na battle.net-u?
Naprotiv, smatram ga obaveznim ukoliko nemaš char na BNetu. Postoje neki runewordovi koji su dostupni samo na BattleNetu, dakle u online igri, ne u Single Playeru, i veći deo njih je jako dobar. Runeword mod ih čini dostupnim i u SP. Prosto.

Sam mod je mali i lako se instaluje...ako zaškripi kod toga, pitaj i rešićemo.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
zvjer (9.7.2012)
Stara 9.7.2012, 18:16   #411
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Postoje neki runewordovi koji su dostupni samo na BattleNetu, dakle u online igri, ne u Single Playeru, i dobar deo njih je jako dobar. Runeword mod ih čini dostupnim i u SP. Prosto.
----

ok, ok... nisam video mithrandirov post. koristicu mod!

--

do jaja, sa runeworldom se dobija prosirenje u invetory!

Poslednja ispravka: zvjer (9.7.2012 u 19:09)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 19:19   #412
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
----

ok, ok... nisam video mithrandirov post. koristicu mod!

--

do jaja, sa runeworldom se dobija prosirenje u invetory!
Huh? Ne bi trebalo da imaš to, RWM samo dodaje BNet-only runewordove...da ti to nije zaostalo od PlugY-ja?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 19:27   #413
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Huh? Ne bi trebalo da imaš to, RWM samo dodaje BNet-only runewordove...da ti to nije zaostalo od PlugY-ja?
Ne, u nenadogradjenom Plugiju nisam imao. Dobio nakon instalacije runword moda. Invetory je sada velicine 6x10 umesto 4x10..

Isto to imam i na taze instalaciji sa rw modom...

---

U stvari nemam pojma, skinuo sam navodno rw mode, a kada se instalira pise da se zove perfect drop mode (izgleda da se na isti nacin i instaliraju). Ceo dan se cimam sa glupavim modovima i nista ne postizem, sad vec pocinjem da se nervirm.

Poslednja ispravka: zvjer (9.7.2012 u 19:47)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 19:47   #414
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Ne, u nenadogradjenom Plugiju nisam imao. Dobio nakon instalacije runword moda. Invetory je sada velicine 6x10 umesto 5x10..

Isto to imam i na taze instalaciji sa rw modom...

---

U stvari nemam pojma, skinuo sam navodno rw mode, a kada se instalira pise da se zove perfect drop mode (izgleda da se na isti nacin i instaliraju). Ceo dan se cimam sa glupavim modovima i nista ne postizem, sad vec pocinjem da se nervirm.
To mi nije baš jasno...izgleda da nisi skinuo pravu stvar. Evo ti instalacije za RWM. To je verzija za 1.13...instaluj lepo 1.13, batali PlugY, dodaj RWM, ATMA, GoMule i piči...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2012, 21:28   #415
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Snasao sam se nekako, sada imam sve i Plugy!
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2012, 19:38   #416
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Je l znate za one likove sa pitanjima tipa "Imam i7 procesor na 4gz, dual ati 6950, 16 gigabajta rama... pa me zanima da li ce mi raditi Skyrim?"

Sad bih isto pitao sa karakterom koji je 81. level, a da jos nisam stigao do Andariel na hell, da li je preslab za hell... No kako covek odmice sa levelima tako shvata da je snaga u dobrim itemima. Na zalost sa njima sam duboko nesrecan covek. Zavrsio sam sa unapredjivanjem Bless Hammera i damage mi je tek 5000+. Zrtvovao sam defense zarad rezistensa (koji je u proseku na 50 i daleko od ideala) i tu sam na 2500 sa holi sildom. 1200 ovako.

Zato mi nestvarno deluju oni podaci o prosecnom hammerdinu koji ima damage 15k. Ili odela koja imaju defense od vise hiljada. Bem ga, ili debelo nemam srece ili ko zna sta igram ili za prosecnog hammerdina trebas da ulozis vreme da ga nabudzis na 99. level pa onda jos pet puta isto toliko da bi dobio "solidne" iteme...

Ili su oni koji su takve hammerdine podveli pod prosecne likovi iz prve recenice.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 0:35   #417
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

I jopet ja:

Dobio sam Shako. Medjutim, to nije Harlequin Quest Shako, vec zuckaste boje imena "Beast Brow Shako" sa znatno siromasnijim karakteristikama. Kada kucam u gugl ne izlazi mi nijedan rezultat.

Je l igra sama spawnuje iteme po uzoru na elitne opste poznate iteme?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 0:43   #418
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Shako je tip slema (kao sto je Skull Cap npr.), HQ je unique Shako.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
zvjer (11.7.2012)
Stara 11.7.2012, 8:42   #419
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Je l znate za one likove sa pitanjima tipa "Imam i7 procesor na 4gz, dual ati 6950, 16 gigabajta rama... pa me zanima da li ce mi raditi Skyrim?"

Sad bih isto pitao sa karakterom koji je 81. level, a da jos nisam stigao do Andariel na hell, da li je preslab za hell... No kako covek odmice sa levelima tako shvata da je snaga u dobrim itemima. Na zalost sa njima sam duboko nesrecan covek. Zavrsio sam sa unapredjivanjem Bless Hammera i damage mi je tek 5000+. Zrtvovao sam defense zarad rezistensa (koji je u proseku na 50 i daleko od ideala) i tu sam na 2500 sa holi sildom. 1200 ovako.

Zato mi nestvarno deluju oni podaci o prosecnom hammerdinu koji ima damage 15k. Ili odela koja imaju defense od vise hiljada. Bem ga, ili debelo nemam srece ili ko zna sta igram ili za prosecnog hammerdina trebas da ulozis vreme da ga nabudzis na 99. level pa onda jos pet puta isto toliko da bi dobio "solidne" iteme...

Ili su oni koji su takve hammerdine podveli pod prosecne likovi iz prve recenice.
Nerealno je ocekivati 15k dmg u single player sa legalnim likom, ali 10k damage i max cast rate je lako i vise nego dovoljno. Nemoj previse da se brines oko defensa, vecina monstera ionako imaju neki ignore enemy defense ili -50% enemy defense. Resistance je jako bitan, ali sa paladinom je lako cak i na hell imati max resistance.

Nadji neki paladin stit sa preko 30 base rez na sve, dodaj mu sokete preko horadric cube recepta ili act5 kvesta i napravi spirit runeword. Samo taj stit ti daje +60 resistance, mnogo FHR i +2 na skilove, najbolji stit za hammerdina i jako je lako naci rune. Sto se oklopa tice u oklop sa najvecim defensom za koji imas STR napravi smoke runeword, Nef + Lum ako se dobro secam, isto je jako jeftin i daje odlican defense i jos +50 na resistances. Oruzje posto si na Hell nivou tezine mozes da pokusas da farmas rune i kubujes vex, onda napravi Heart of the Oak runeword, ako ne napravi jeftini spirit u nekom crystal swordu. Lore runeword za slem je isto odlican i isto je jako lako naci rune. Kockaj se za sve pare koje imas i kupuj amajlije i prstenje. Ovo ti je dovoljno da predjes Hell.

Najveci problem za hammerdina su strelci i magovi, moras da dodjes do njih i krenes da vrtis cekice, sto kod brzih strelaca koji beze od tebe zna da bude veliki problem. Zato je hammerdin bez enigma oklopa u sustini mnogo tezi za igru. Moras da naucis da koristis charge skill kao neki mini teleport da bolje manevrises po mapi i neces imati problema.

EDIT
Za base iteme u kojima pravis rune farmaj The Pit u Act1 hell, to je max level zona tako da mogu da padnu najjaci oklopi itd.

Da nisi koristio plugy mod mogao bi da odes na npr. diablo.incgamers.com i trejdujes sve sto ti treba za 50-ak perfect gemova i/ili par low runa.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 13:35   #420
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
I jopet ja:

Dobio sam Shako. Medjutim, to nije Harlequin Quest Shako, vec zuckaste boje imena "Beast Brow Shako" sa znatno siromasnijim karakteristikama. Kada kucam u gugl ne izlazi mi nijedan rezultat.

Je l igra sama spawnuje iteme po uzoru na elitne opste poznate iteme?
Žuti iliti Rare itemi se generišu nasumice (tj. ne baš nasumično, postoji matematika iza toga šta i kada dropuje), i nemaju fixne statove, za razliku od Unique (tamnožutih/zlatnih itema).

Kako si pravio tog Hammerdina? Koje skillove? Hammerdin i nije naročito zahvalan za non-twinked (koji počinje od nule, bez itema koji su ranije nađeni i prebačeni na njega) lika...dosta je zavistan od itema. Evo ti linka koji ti može pomoći...

Ako počinješ od nule, kao prvi lik su odlični Summon Necro ili Sorcerica...Necro je lak za igru, kosturi rade posao, a Sorserice su odlične za farmovanje...Lightning Javazon (Amazonka sa Lightning skillovima za Javelin) je isto dobra, ne treba ti uber oprema da bi rasturao...TrapSin je isto zabavan i bezbedan build...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com