Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2010, 1:13   #1
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Dilema pri izboru telefona..

S obzirom da je Telenor izbacio zanimljivu a pre svega cenovno prihvatljivu ponudu,razmisljam o kupovina nekog "jaceg"smartphona.
Dvoumim se izmedju HTC HD2 i Motorole Milestone.WM 6.5 vs Android
WM imam na drugom mobu,probao,zadovoljan,gledao sam neke klipove na YT,6.5 radi savrseno u kombinaciji sa HTC Sense-om..
Sa druge strane,tu je Android,nova platforma u razvoju..imam prilike da cackam samsung i7500,i mogu reci da mi se svidja koncepcija Androida..


Saveti,sugestije i misljenja su vise nego dobrodosli
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 15:06   #2
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Android definitivno Da sam na tvom mestu uzeo bi Milestone bez razmišljanja.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 15:09   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

I na HD2 moyes da koristis Android.
Ja trenutno kao drugi OS imam Android 2.2 Froyo posto jos uvek ne moze da se instalira Android kao primarni OS, ali je i to samo pitanje vremena. A i ovako mi se vise svidja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 15:12   #4
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Na HD2 mogu da se instaliraju dva OS-a?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 15:54   #5
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Na HD2 mogu da se instaliraju dva OS-a?
Android moze preko emulatora...imas temu ovde o tome..


LM,bio sam do Telenorovog predstavnistva da pogledam uslove oko kupovine,medjutim da bi se telefon uzeo na rate (6 rata,tacnije) mora da budes zaposlen,imas svoj racun,primanja,blabla..i sve to ide preko neke banke..procedura kao za kredit.
Preko mts sam uzimao telefone bez ikakvih papira,sve online zavrsio,postom sutradan stigao telefon,potpisao ugovor i cao...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 16:45   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Na HD2 mogu da se instaliraju dva OS-a?
Naravno, s tim da trenutno Android jos uvek ne mozes da instaliras kao standalone OS vec ga stavljas na SD karticu i pokreces preko haret.exe fajla ali ga zatim normalno koristis.

@ skols
Ako ti OS nije bitan uzmi HD2, mada sa HTC Sense UI to nije uopste WM kakav se inace srece, a ako jos stavis neki kuvani ROM sa WM 6.5.5 to je jos bolje. Amo pak trazis telefon sa Androidom uzmi HTC Desire.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 16:49   #7
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Ma ko jos danas uzima telefon za kes?
Ovde je bila dobra ponuda na rate..ispadne npr. za HD2..platis 6 rata po 4300din,plus paket od nekih 1600-1700din mesecno,naredne dve godine..sto je prihvatljivo..ali caka je sto moras da budes zaposlen i prijavljen..ja ovo` drugo nisam,tako da ostajem na 5530xm i asusu...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 0:19   #8
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Tako je kod svakog provajdera. Mada ja nisam zaposlen, ali uzep sam telefon kod telenora jer sam stari korisnik.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 0:29   #9
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Hd2 kod telenora zaboravi. Ne zato sto telefon nije dobar (naprotiv,telefon je i dalje u vrhu), vec zato sto ga telenor izbacuje iz ponude a stizu iphone4 (mozda) i desire hd ili z (to je 100% proverenainformacija, direktno iz telenora). Ako ti nije hitno,strpi se jos mesec dana,mozda i manje,pa uzmi htc! Ako ne mozes na svoje ime zbog te papirologije (btw slicno je i u vipu, mts nije vredan pomena), vidi da uzme neko od tvojih ukucana. Tako sam ja uradio.
U svakom slucaju, koji god htc da dodje, bice ispred svih ostalih. Jos ako mu i cena bude pristupacna,ili bar u rangu sa desire i hd2

Ukoliko si odlucio da sad kupis tel, zavisi sta ti vise odgovara. Hd2 je ipak kompletniji telefon,ali ako ti je hw tastatura bitna,onda se milestone namece kao logican izbor
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 1:11   #10
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Nisam nista jos..Milestone nema u ovoj prodavnici kod mene,nikad nisu ni imali..Imam broj koji se vodi na mene,vec par godina,mogao bih tu da iskombinujem nekako,al` broj mi je kod bivse devojke .
Sacekacu do NG,tad obicno bude zanimljivih ponuda,istovremeno mi tada istice ugovor kod MTS,pa valjda su imalo pametni da obraduju dugogodisnju musteriju
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 8:25   #11
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Hd2 kod telenora zaboravi. Ne zato sto telefon nije dobar (naprotiv,telefon je i dalje u vrhu), vec zato sto ga telenor izbacuje iz ponude a stizu iphone4 (mozda) i desire hd ili z (to je 100% proverenainformacija, direktno iz telenora). Ako ti nije hitno,strpi se jos mesec dana,mozda i manje,pa uzmi htc! Ako ne mozes na svoje ime zbog te papirologije (btw slicno je i u vipu, mts nije vredan pomena), vidi da uzme neko od tvojih ukucana. Tako sam ja uradio.
U svakom slucaju, koji god htc da dodje, bice ispred svih ostalih. Jos ako mu i cena bude pristupacna,ili bar u rangu sa desire i hd2

Ukoliko si odlucio da sad kupis tel, zavisi sta ti vise odgovara. Hd2 je ipak kompletniji telefon,ali ako ti je hw tastatura bitna,onda se milestone namece kao logican izbor
I na iPhone 4 slobodno neka zaboravi, cak i ako dodje kod nas i bude u ponudi, jer imajuci u vidu trenutnu cenu 3GS kod nas, odnos cean izmedju 3GS i 4 svud u svetu i to koliko se na normalne cene ugradjuju nasi provajderi, cena IPhonea 4 ce biti takva da ce usi da otpadaju. A cinjenica je da iako je cetvorka jako dobar telefon uopste ne vredi toliko koliko ga cene, tj. da je debelo precenjen.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:27   #12
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Citat:
Skols kaže: Pregled poruke
tada istice ugovor kod MTS,pa valjda su imalo pametni da obraduju dugogodisnju musteriju
Samo se ti nadaj
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:49   #13
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Citat:
srbdr kaže: Pregled poruke
Samo se ti nadaj

Zvuci neverovatno,ali pre 2 godine sam dobio pre isteka ugovora neki samsung,slajder,cca 200e vrednosti
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2010, 23:31   #14
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Двоумим се (заправо троумим) између ХТЦ Смарта, Вајлдфајера и Нокие 5228. Да, у питању је Теленор пакет. Цена ЈЕ битна. Прочитао сам доста и за и против за сваки. Али ништа упоредо.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 17:07   #15
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

5228 je krš (sem Symbian-a nema nista) i njega nemoj, HTC Wildfire je najbolji od ta 3 modela i moja preporuka. Ako ti je preskup onda Smart.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 19:00   #16
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

HTC Wildfire bez razmišljanja. Cena ovog modela brzo pada. Do većih mana, jedino je mala rezolucija ekrana.
Nemo' Smart da uzimaš, uopšte mu ne pristaje taj naziv
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 20:11   #17
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Шта је то толико лоше у Смарту или 5228 да треба да кешнем 200 јура за Вајлдфајер? Не кажем да не вреди, али колико ће мени те предности значити у животу? Реално?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 20:43   #18
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Шта је то толико лоше у Смарту или 5228 да треба да кешнем 200 јура за Вајлдфајер? Не кажем да не вреди, али колико ће мени те предности значити у животу? Реално?

Sve zavisi od tvojih potreba i onim sta ti odredjeni model telefona moze pruziti..da li je sad to Nokija 3310 od 500dinara,za pozive i sms-ove,ili hoces da slusas muziku,gledas filmove,surfujes preko wi-fi..
Sad oko ova 3 telefona,sam si stavio izbor,naravno da cemo da izglasamo za najbolji,tj u ovom slucaju WF.
-Smart - mali simpatican telefon,za one koji se prvi put susrecu sa touchscreen telefonima,ima poseban OS (ne mogu se setiti imena) i ne znam koliko su aplikacije dostupne na netu
-N5228 po meni debeo,ruzan,slaba kamera,valjda ima GPS a nema WiFi,ili obrnuto..za danasnje pojmove..cigla za ono sto pruza i koliko kosta..
Ova 2 sam telefona imao prilike malo da koristim,dok WF nisam,ali dovoljno je samo reci Android.Ostale karakteristike po potrebi..da li je to kamera,wifi ili gps..Ne sumnjam da ih ima..

Ja sam nekoliko meseci nosio N5530XM..simpatican telefon,odlican zvuk,pusta filmove,mp3 se preko sluski cuje odlicno,ima wifi,nema gps.Jedini razlog je sto ne volim symbian i zato sam presao na Android.
To ti je moj predlog ako ti je WF skup,a nisi zahtevan korisnik.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 20:51   #19
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

- Smart, ima malo boja koje prikazuje na ekranu u odnosu na druga dva. Ima katastrofa kameru, i koristi "neki" Brew OS
- Wildfire, ima GPS i WLAN + bolju kameru + Andriod koji me je tokom jučerašnjeg dana prijatno iznenadio, OS je super.
Za mene kamera na telefonima nije bitna, ali "što više" megapiksela to bolje
- 5228, šta da kažem za njega, nema WLAN i GPS, ali ima dobre igre

Prednosti:
Ako se izgubiš u nekom gradu (nedaj Bože) Wildfire će ti pomoći, a ne ova dvojica.
Imaš priliku da se nakačiš na neku bežičnu Internet konekciju i da surfuješ za dž.
Imaćeš HTC i to sa Android OS-om
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 21:10   #20
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Dilema pri izboru telefona..

Па сад... избор је поставио Теленор а не ја.
Не знам да ли Смарт има Г сензоре за ауто ротирање. Ова друга два имају. И као што рекох, тражим оправдање за 200 јура које треба да дам за Вајлдфајер. Да ли ћу ја ту разлику коју тај телефон нуди искористити таман толико колико је скупљи? Тешко да ћу користити ишта више што сам телефон (било који од њих) нуди. Дакле, никакво петљање са инсталацијама било какве апликације. Добро, не мислим буквално. Али не мислим да експериментишем и тражим границе телефона и софтвера. За иоле озбиљнији сурф ту је комп. Поруке не куцам, телефон користим за разговор.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55
Prikaz imena posiljaoca SMS-a na osnovnom displeju telefona eforum Programi za mobilne telefone 3 21.1.2008 21:17
Zracenje Mob. Telefona !!!? romalion Aparati i oprema 36 11.12.2007 23:30
Izbor jeftinijeg telefona iz Telenora marcos Aparati i oprema 12 11.8.2007 23:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com