Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.5.2011, 18:32   #241
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Vlada odbila ponudu Telekoma Austrije
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 6:48   #242
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Lesi se vraca kuci mislim na Radujka,nebi bilo nista cudno,video pacov da brod ne tone
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 17:14   #243
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

@todos:

Probaću da objasnim moj stav ovako:

1) Ja sam generalno protiv prodaje bilo koje firme koja pravi profit, uvek bio i biću. Prvo, kad krenem po toj EU redom, ima toliko državnih firmi koje rade sa profitima da je to strava i nikom ne pada na pamet da ih proda. Oni su shvatili da je danas glupo govoriti o privatnom ili državno m u vreme korporativnog kapitala. Jednostavno, nećé vlasnik firme da dođe iz neke druge zemlje u recimo Francusku da bi vodio novo kupljenu firmu. On angažuje nekoga da to radi i za to ga plati. I oni lepo primenjuju taj princip i lepo im ide. Inkorporacija korporativnog razmišljanja u državu.

2) Svako preduzeće koje je pravi profit a pripada državi, ili ti nama, na kraju priče dođe do toga da se taj profit prebaci u deo koji se zove budžet. A to dalje znači da je nama u krajnjoj liniji manji porez. Dakle, manje udara po mom džepu. Isto tako, u ovom slučaju, to znači i dva puta manje cene usluge, opet manje po mom džepu. Imaš li ti ili bilo ko viška para? Ne. Nemam ni ja. Gledam šta je najbolje za mene. Ne one gore. Dakle, lični interes čuvanja džepa. Neću da plaćam mercedes 100.000 ako ne moram. Isto je sa telefonom.

3) Kad hoćeš da se nešto uradi daš objašnjenje zašto, za ne? Mi smo od premijer dobili kao celo objašnjejne ovoga da je lako dokazati da Telkom nema budućnost. I tačka. Nema dalje. Izvini, firma koja ove godine vratila ceo dug, godišnje ulaže 250 miliona u infrastrukturu (to je prosek) i ostvari ove godine profit od 150 miliona evra (predviđéno za sledeću 300 miliona), nema budućnost? A svetlu budućnost i pamet ima premijer koji zaduži zemlju za dodatnih 50%, potroši pored toga jednu četvrtinu deviznih rezervi, dovede do otpuštanja pola miliona ljudi i najavi još stotinjak hiljada za ovu godinu? Njemu i njegovom timu treba da verujemo? Ti ljudi prave u Bgd most preko lokalnog potoka, koji košta preko 500 miliona evra za sada. Vijadukt Millau, u oblacima, dužine 2.5 km prko cele doline, inžinjerijsko čudo, koštao 400 miliona. Da, gradonačelnik je u pravu, cen amosta se određuje preko cene po kvadradu. Širina oba je slična, dakle, cena nešg samo po tim parametrima je 3 puta veća. Ubacimo u igru stubove Millau vijadukta, pa veći broj pilona .... dakle, kompleksnost projekta, ima na raju da se to digne za još koji put. Zaključak je da ove pare koje dobijamo za Telekom njima nisu dovoljne da se napravi ni most koji povezuje Zemun i Borču. Jesam Beograđanin, ali brate, menjati Telekom za jedan most? Neka hvala, nije fer prema ostatku zemlje, možemo mi još malo okolu naokolo. Objašnejnje o tome da je bolje da plaćam duplo odmah i još više u budućnosti, da će to da mi se kompezuje time da ću dobiti internet, kablovsku TV, pakete tog tipa sa mobilnim telefonom pride ... Aman zaman, to imam i sada da uzmem. U mom kraju, to se zove laganje i obmanjivanje. Što da plaćam dva puta skuplje ono što već imam? Moj džep kaže da je to nelogično. Nem avaljanog objašnjenja. Pričá tipa da svako u Engleskoj plaća za dalji razvoj telekoma polafunte mesečno, pa plaćam i ja pola evra svakog meseca za start. Pa izjava da francuski telekom daje u sledećem periodu za modernizaciju 4.5 milijardi evra. Na 60 miliona ljudi, nas je 10 puta manje ovde. I ul;ažémo prosečno 250 miliona evra svake godine u modernizaciju. Dakle, daje se prosečno višé nego francuzi danas. Koja je logika da se proda firma koja svake godine ulažé ovoliko nekome ko daje ulaganje od 450 miliona. Uzimamo ovime 15 godina profita? 15 godina profita po sadašnejm profitu od 150 miliona je 2.25 milijardi, ne 1.4 milijardi. Sledaće godine je to 4.5 milijardi. Promenila se negde usput matematika? Molim te, ne dam da mi neko vređa inteligenciju, ni meni ni tebi.

4) Osobina pametne osobe je da kaže da nešto nezna i da to prizna. Pametna osoba tad angažuje onoga ko zna posao da ga odradi. Ovaj naš, on je najpametniji. Nema pametnijeg u zemlji. Ako on ne zna kako nezna niko, pa ajd da prodamo. Mene tto podseća na recimo, pukao crep na kući, neznamo da popravimo kra\ov, ajd d aprodamo kuću. Pa sa pparama na Havaje. Jeste,nema kuće ali je na Havajima bilo baš wow. Neka hvala, mogu i bez Havaja ali ne bez kuće, pogotovu što me posle iznajmljivanje stana košta boga oca. U vreme Tita, livnica IDA u Kikindi je imala angažovanog Nemca koji je bio plaćen više od onoga u Nemačkoj, i koji je angažovan da organizuje proizvodnju u njoj, garantuje kvalitet, ostvari dati profit. On je napravio firmu koja je bla među najboljim livnicma u Evropi, sa najmanjim škartom i gde je radnik bio plaćen, baš plaćen, nije morao da razmišlja o nekoj Nemačkoj. Angažujmo i mi sada nekog na ovaj način. Neka mu i 50.000 evra mesečna plata i kuća na dedinju, ako mi napravi profit koji trebna i razvije firmu kako treba. Neka otpusti nesposobne i zaposli potrebne. Nikoovde nezna da vodi firmu? Eto rešenja. posto i jednostavno. Popravimo crep, ne prodajmo kuću.

Mogli bi mi još ovako, nego nema neke poente. Nisam ja protiv nas i ne želim nam najgore. Naprotiv. Želim da imamo najjeftinije telefoniranje, dobar net, dobru ponudu na IPTV, dobru infrastrukturu ..... A to neće biti na njihov način. Ako sami sebi ne pomognemo, neće nam pomoći niko sa strane. U se i u svoje kljuse, pružićemo se kolik nam je dug guber, a on nam koliko se vidi iz poslovanja telekoma nije mali.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
todos (6.5.2011)
Stara 6.5.2011, 19:47   #244
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Što se mosta tiče beograđani su na referendumu izabrali od tri najskuplju varijantu. Njihov problem koji će da košta sve nas. Možda se nismo dobro razumeli u suštini problema. Možda sam ja preterao sa tvrdnjom da si ti na nekoj trećoj strani od moguće dve. Ni ja nisam za prodaju naravno, ali primer NIS da država ima više profita od manjinskog kapitala nego dok je bila 100% vlasnik. Znači problem je u gladnoj državi i politički postavljenih menadžera.
Slažem se to za IDA i njenog nemačkog menadžera, pa to mogu i sada da urade, postave nekog menadžera iz silicijumske doline plate ga onoliko koliko dobija tamo puta dva i dobijamo kompaniju koja će ličiti i razmišljati ko bilo koja druga normalna kompanija.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 9:10   #245
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Koji referendum oko mosta?

Referenduma nije bilo niti je neko ovde pitao ljude koja verzija. Odluka je doneta bez ikakvog izjašnjavanja ljudi jer da ga je bilo trebalo bi da znam za to, aman zaman šivim ovde. Čisto onako, kad je rečeno da treba da se radi taj most pominjana je cifra od nekih 125-130 miliona. Tad su naši stručnjaci i profesori na faklutetima, matorci koji su pravili mostove po celoj bivšoj jugi i svetu, rekli da za te pare treba da se napravi ne samo dotični most samo manje impozantan, več da se rekonstruiše i GAzela i proširi stari želejznički most sa dodatne dve trake levo i desno, i da bi sve ti izašlo oko 150 miliona, mnogo isplatljivije i kvalitetnije rešenje od predloženog, pogotovu za grad koji nema mostova koliko treba i gde je svaki dan od ujutru na mostovima gužva. I gde smo završili? Na cifri od preko 500 miliona. Pa za te pare preko pomenutog lokkalnog potoka trebalo je napraviti ne jedan već 10 mostova.

Da, slažém se problem je u gladnim političarima (ne državi) i politički postavljenim kadrovima, koji su tu jer su politički podobni ne zato što znaju posao. Razlog je da nema nijednog uslova ili zakona koji kaže kako se i ko postavlja na neko rukovodeće mesto. Postavimo uslove zapošljevenja, postavimo zahteve šta očekujemo od čoveka, odredimo kazne za neispunjeno, primenimo lepo to i dobijamo rešenje problema. Meni je palo na pameti predloženo rešenej jer taj stranac je neutralan, njega interesuje da odradi odlično posao da bi zaradio platu, njega ne interesuju političke igre, dakle, nikom ne duguje ništa, možé da otpusti ako ne obavljaš posao i da o tome ne brine. Nije tu da bi bio predsednik države već da vodi kompaniju. I to odradi najbolje što može.

Problem je u tački da će posle ovoga mnogo onih koji su očekivali neke većé pare od deonice i programa odlaska ostati kratkih rukava. Kako se kaže, deonice će imati manju vrednost i ne samo da bi mogli da neke prodamo neke zadržimo kako kažu, već će i vrednost kompanije biti smanjena sa one koja je bila do sada na nivo od 2.4 milijarde evra, tako da će ukupno gledano, biti vrlo malo koristi i od podele tih deoonice koja se najavljuje. Ko će najverovatnije profitirati? Pa oni koji budu imali para da pokupuju te iste deonice za siću para od ljudi. Slično onome što se dešavalo sa deonicama NISa, mala vrednost koja je održavana malom da bi neki sa parama pokupovali sve što mogu. Tako da se pitam da li je možda, samo možda i ovo bio razlog neuspele prodaje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 10:06   #246
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

ma bilo je nešto kako nije bilo?! Da li preko neta ili na neki drugi način. Pa nije džabe Discovery dolazio da se čudi tom mostu.

Poslednja ispravka: Iris (7.5.2011 u 21:25) Razlog: discovery, ne discavery
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 18:31   #247
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Čuj, zar ne bi i ti išao da vidiš koje to bud... potroše 3 puta više para nego bilo ko u svetu za jedan km mosta?

Jeste, na tom mostu jeste napravljen najveći pilon dosada, ali to ne opravdava cenu. I ne, ja nigde nisam našao da je to bilo, jer bi prvi glasao protiv. I to sa razlogom, moj otac j eu niskogradnji kao vođa mnogih radova proveo ceo svoj život i ako on kaže da je nešto preskupo, onda jeste, i to na prvu loptu bez ikakve potrebe da gleda projektnu dokumentaciju. Jednostavno, ovo je postalo toliko laganje i oko njega da je to sramota. Pre neki dan je gradonačelnik ubeđivao novinare da je cena oko 180 miliona, dok je na skupštini grada usvojen troškovnik projekta od preko 500 miliona. Jednostavno, priča koja je poznata odavno , recimo sa rekonstrukcijom Bulevara u Bgd gde je prekoračenje bilo nekih 40%. Da ne pominjemo da je obećavano povećanje broja parking mesta a da je u praksi to smanjeno za 50% i napravljen problem građanima, da je na bazi tog smanjenja napravljen alibi da se Bulevar ubaci u zonski sistem parkiranja i da danas ljudi po okolini plaćaju 500 dinara mesečno, jer žive u zoni i ako žele da parkiraju tu auto, platite. Garancija parking mesta, nem atoga, mi parking mesta prodali firmam a vi, pa snađite se. Tako ada smo dobili baš lep Bulevar koji j esvima izašao na nos, pogotovu onima koji tu žive. DA ne pričamo o kvalitetu radova, to je tek posebna priča.

Možda nekom može da zvuči da imam nešto lično protiv njih, nemam. Mene jednostavno nervira kad neko pravi mene budalom, kad odluči sam i odradi posao i onda prodaje priču da sam ja tako hteo i da je to u mom interesu. U mom interesu nije manje parking mesta i namet svakog meseca. Niti je u mom interesu prekoračenje cene radova. Niti je najskuplji most. I taj interes mene tera da se bunim. Meni je interes niže cene,. bolji kvalitet, više parking mesta, manje nameta .... I za to se treba boriti. Dok ćutimo podržavamo i kažemo tako treba. Kad protestvujemo, tad će neko možda i da se malo zapita šta radi ako želi opet na isto mesto. Prosta logika. Ako ja koji i dans sam došao kući sa posla oko 6 popodne, i koji će i sutra da radi jer ima posla, i ako ja koji zaradim kukam, kako je tek onima koji nisu u mojoj situaciji i koji imaju mnogo niža primanja? A baš zato što krvavo zarađujem i radim, cenim svaki moj dinar i pazim gde ide. I zašto.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 20:58   #248
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Dobro šta smo mi konkretno dobili time što je naš "dragulj" ostao naš? Koji su to razlozi zbog kojih bi ja trebao da se radujem zbog te činjenice, osim tog da eto telekomom neće da upravlja švaba već naš čovek, ljubi ga majka. Konkretno me zanima šta sam ja kao krajnji korisnik njihovih usluga dobio, bolje i modernije telefoniranje, bolji i jeftiniji net, veće mogućnosti u telekomunikcijama, veći izbor mobilnih telefona u ponudi i bolje uslove za kupovinu paketa, sveukupno bolju uslugu?
Punjenje budžeta? Šmb za punjenje budžeta, telekomunikaciona kompanija treba da pruži kvalitetnu telekomunikaciju.
Šta imam od toga što je firma u vlasništvu države ako je država brod pijanih ludaka, i ako posle sledećih izbora za rukovodeće u telekomu dodju neki još veći diletanti koji su samo opterećeni time da se "nacionalno blago" ne rasprodaje ni po koju cenu a sve ostalo im je nevažno, kao što k****u ovi napredni demagozi. Ne znam šta bi donela prodaja ali ono što znam i što mogu da vidim kao svakodnevni korisnik je da mnoge stvari ne valjaju i da nešto krupno treba da se menja.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 21:22   #249
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
ma bilo je nešto kako nije bilo?! Da li preko neta ili na neki drugi način. Pa nije džabe DiscOvery dolazio da se čudi tom mostu.
Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Čuj, zar ne bi i ti išao da vidiš koje to bud... potroše 3 puta više para nego bilo ko u svetu za jedan km mosta?
Manite se vi mosta i drzite se teme.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
oluja (7.5.2011)
Stara 7.5.2011, 23:14   #250
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Pošto prodaja Telekoma trenutno više nije aktuelna, barem do sledećeg pokušaja raspisivanja tendera i pokušaja prodaje, pitam se da li bi bilo celishodno privremeno staviti ovu temu na stand by aranžman.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 23:33   #251
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Znate onu pesmu čika Jove Zmaja, "Ciganin hvali svoga konja"?

"...Ako imaš, jede seno,
Zob i slamu,
Ako nemaš, on ne ište,
Ne treba mu.
Nemoj da mu gledaš zube,
Moj golube,
Ni ja mu ih nisam gledo,
Nemoj ni ti,
Taj ne može ostariti.
Što ga duže teraš, kume,
Sve je mladji,
Pa de sad mu
Para nadji!
A što pitaš hoće l moći
Kakav jendek da preskoči.
Jendek, jendek, kakav jendek?
Taj se nije još rodio,
Koj on nije preskočio,
Preskoči ga tako lako
Kao da je pile neko,
I to uzduž, ne popreko..."

E tako je i sa Telekomom. Da on stvarno ostvaruje toliki profit koliko su objavili u medijima ne da ne bi Austrijanci odustali, ne bi odustali ni ostali koji su kupili tendersku dokumentaciju. Lako se u računovodstvu može iskazati veći ili manji dobitak/gubitak, zavisi šta je za preduzeće bolje u datoj situaciji. U ovom slučaju moguće je da postoje skriveni gubici (aktiva precenjena, a pasiva podcenjena). A drugo, tu je i investicija u telekom Srpske, koji je po mišljenju stranih investitora previše plaćen. Kupovina je naravno imala političku, a ne ekonomsku pozadinu. Investitori dobro znaju pravo stanje kompanije koju žele da kupe i koliki je rizik ulaganja. Da naš Telekom vredi, da je on zaista "zlatna koka" svi bi se otimali oko njega i ne bi rizikovali da ga ispuste iz šaka zbog par stotina miliona evra. Ne veruj te svemu što vidite ili čujete na TV ili pročitate u novinama, na netu.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dare01 na korisnoj poruci:
Kisr (8.5.2011), paulvandyk68 (7.5.2011)
Stara 27.1.2012, 11:57   #252
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Kao što ste verovatno već videli:
Citat:
Грчка компанија ОТЕ и званично је престала да буде власник 20 одсто акција "Телекома Србија", који је прешао у стопроцентно домаће власништво.
Izvor.

Dakle, ne da nisu prodali, nego su ga kupili.

E sad, mene tu zanima nešto.
Ako su ko zna koliko godina vikali kako je najbolje da se proda, kako je to u interesu svih nas, profit, zarada, super ideja itd. kako to da su na kraju uradili upravo suprotnu stvar?
Ok, skapirali su da je najbolje ne prodavati, fino je to, ali što niko ne odgovara onda za pokušaje prodaje?
Makar neka ostavka, izvinjenje u stilu "loše smo proračunali".
Ne da nema toga, nego se još hvale odlukom, kao da je neko drugi želeo da proda a naša divna vlada uspela da zaustavi prodaju i spasi sve.

Dizanje kredita od 470 mil. evra i nove akcije od kojih ćemo se obogatiti neću da komentarišem.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2012, 13:18   #253
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

^^^
spinovanje javnosti, kako onda tako i sada...
realno - mi, obični korisnici ne bi dobili ništa i da se proda i da ostane u vlasništvu države...

više bi dobili da neko zapravo dođe i krene u neku realnu trku [kao VIP onda].
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bil Gejts prodaje akcije Microsoft-a Dusan Despotovic Operativni sistemi 0 14.8.2009 17:26
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
ADSL u RS, posle prodaje telekoma bebeys Internet usluge 5 11.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com