Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2011, 0:57   #21
Sarke
Novi član
 
Član od: 26.2.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Ahaaa ok... Da da, vidjao sam to kad je neki rad na mrezi nema signala skroz a i retko se desava, tako da me to ne brine. Ma mene je samo ovo kopkalo to kad je nevreme da li dolazi do smetnji, a sad kad si rekao da nema, opusteno Hvala na odgovoru
Sarke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 9:57   #22
DaReC
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 73
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DaReC
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Ja sam trenutno razocaran kopernikusom, tj njihovim politikom jedan modem - jedna ip adresa. Ruter sam kupio pre par dana i tek onda saznao da modem odbija saradnju. Nadam se da ce se smilovati i pomoci jer ne planiram da otvaram igraonicu ili bilo sta slicno, vec da povezem 2 (dva) kucna racunara. Bezveze.
DaReC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 11:15   #23
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Citat:
DaReC kaže: Pregled poruke
Ja sam trenutno razocaran kopernikusom, tj njihovim politikom jedan modem - jedna ip adresa. Ruter sam kupio pre par dana i tek onda saznao da modem odbija saradnju. Nadam se da ce se smilovati i pomoci jer ne planiram da otvaram igraonicu ili bilo sta slicno, vec da povezem 2 (dva) kucna racunara. Bezveze.
Zahvaljujem na ovoj informaciji. Sada znam da sigurno neću uvoditi kablovski Internet ovog provajdera.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 20:28   #24
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Malo kasnim, ali nije tačna konstatacija : 1 modem 1 IP adresa, nego 1 modem - DVE IP (javne dinamičke, nisu NAT-ovane kao ranije) adrese, ako išta znači....
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 23:15   #25
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Ja sam zadovoljan sa kopernikusom, najpre zbog pinga koji je 13, a na adsl-u je bio oko 50.

Sa wlan ruterom od 2000din (+900din prijemnik), povezao sam desktop koji je u drugoj kući na oko 30m i radi perfekcija. E sad ne znam kada bih nakačio i laptop, da li će raditi? (internet na sva tri kompa?)

inače, kablovima se preko modema lagano povezuje na dva kompa - na usb i na mrežnu...
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 23:09   #26
internacional 1
Član
 
Član od: 26.4.2007.
Poruke: 221
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Imam pitanje,ako neko moze da mi pomogne.Imam Kopernikusov internet,paket 8/768 od januara koristim,odlicno se pokazao stabilna veza ful brzina za download...sve super.Online igram jedino fudbal(PES),do
pre neki dan radilo je savrseno.Desava mi se sledece:U toku utakmice mi
se nekako sve uspori na 1-2 sekunde,zatim sve radi normalno,znaci desi se 1-2 u toku jedne utakmice.Sto se tice downloada-uploada ide full.Do cega moze biti ranije je sve radilo odlicno?
internacional 1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2013, 13:45   #27
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Citat:
internacional 1 kaže: Pregled poruke
Imam pitanje,ako neko moze da mi pomogne.Imam Kopernikusov internet,paket 8/768 od januara koristim,odlicno se pokazao stabilna veza ful brzina za download...sve super.Online igram jedino fudbal(PES),do
pre neki dan radilo je savrseno.Desava mi se sledece:U toku utakmice mi
se nekako sve uspori na 1-2 sekunde,zatim sve radi normalno,znaci desi se 1-2 u toku jedne utakmice.Sto se tice downloada-uploada ide full.Do cega moze biti ranije je sve radilo odlicno?
Hmm jel ti palo na pamet da okrenes njihov korisnicki servis kojim slucajem ?
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2013, 8:32   #28
internacional 1
Član
 
Član od: 26.4.2007.
Poruke: 221
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Citat:
Srki kaže: Pregled poruke
Hmm jel ti palo na pamet da okrenes njihov korisnicki servis kojim slucajem ?
Da naravno da sam to odradio prvo,kazu da je sve ok,pa zato i pitam.Nisu dolazili vec su tamo od njih proveravali konekciju.
internacional 1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 12:41   #29
miroslavcuk
Novi član
 
Član od: 9.7.2013.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

poludeo sam sa njima. uzasno mi prave probleme sa konekcijom, zbog neta bih se preselio.
miroslavcuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 14:46   #30
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Danas sam prešao na Kopernikus kablovski net...paket 10240/768 kBit/s...evo Speedtesta:

Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 14:59   #31
MarkoMare
Novi član
 
Član od: 4.5.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Pozdrav svima. Imam jedan problem sa wirelessom. Posedujem kopernikusov internet FLAT HOME 12288/1280 kb i imam d-link wireless n150 home router. Internet savršeno radi kada se koriste dva uređaja (računar i laptop), ali kada se priključi treći uređaj, poput telefona, ipad-a ili sl. intermet radi neko vreme i odjednom se prekine veza, odnosno pojavi se žuti trouglić na onoj ikonici u donjem desnom uglu, koja označava konekciju. Probao sam i troubleshoot, ali ne može da detektuje problem. Jedino rešenje je da ištekam adapter od wirless rutera i da ga ponovo vratim u struju, nakon čega se internet ponovo pojavi, ali ukoliko su ponovo nakačena 3 uređaja, on posle nekog vremena ponovo nestane. Tražio sam i raspitivao se da li taj ruter podržava samo jedan, odnosno dva uređaja, ali svi kažu da je to nemoguće, čak i u prodavnici gde sam ga kupio, a isto kažu i ljudi iz kopernikusa. Ako može neka pomoć u vezi ovoga, bio bih vam mnogo zahvalan. Hvala, Marko.
MarkoMare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2015, 14:04   #32
Perudji
Novi član
 
Član od: 15.2.2015.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Imam kablovski internet i Tv, Kopernikus, već nekoliko godina. Internet je tu i tamo, dok radi radi, Tv je grozna.
Dok radi radi, kad se desi neki kvar, neta nema, ponekad po ceo dan, pa i dva. Kad zovem i žalim se, kažu niko se ne žali sem mene. Na žalost ukinuli su forum, tako da ne znamo probleme drugih. Sve u svemu u manjim mestima u Sremu, Mitrovica, Ruma, Irig, oni su jedini kablovski operateri i bukvalno su ljudi osuđeni na njih. Probao sam i ADSL Telekom i Eunet. Tek je to mrak, kad se desi kvar možeš samo de čekaš i moliš boga da se popravi.
Perudji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Perudji na korisnoj poruci:
todos (17.2.2015)
Stara 17.2.2015, 2:34   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Otkazes kablovsku tv i net i uzmes sbb ili telekomov box paket. Nema ni jednog razloga da te niko zeza za tvoje pare. Meni crkne daljinac za iptv telekomov, prijavim u 10.00 donese njihov radnik istog dana u 15.00. Sa netom ne pamtim da je bilo problema. Mozda na pocetku pre dosta godina ali je bilo problema sa mojom infrastrukturom koju su opet oni resili besplatno uz moju cast naravno. Menjaj to!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 17:40   #34
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Da li je moguce nekim ruterom prikaciti se na postojecu kablovsku mrezu Kopernikusa i da se dobije internet?
Informativno pitanje
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 21:53   #35
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Kratko i jasno ne. Potreban ti je njihov modem ili modem/ruter da bi uopste mogao da se prikljucis jer sve dolazi preko koaksijale, pa odatle eventualno neki ruter. Cak i da nabavis odgovarajuci modem slaba vajda jer oni uslovno receno u "centrali" moraju da odobre pristup tom uredjaju najcesce putem mac adrese.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (26.8.2015)
Stara 14.6.2016, 20:15   #36
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

kako radi ovaj internet i tv?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 21:51   #37
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Pisu mi odjednom Koperniikusovi podaci na imenu inernet veze, kada odem na test internet speed pokazuje mi brzinu od 20mb iako sam prilicno siguran da imam paket od 4mb. Ne bih se ni zalio naravno, da nema nekih problema. Poslednjih 5,6 dana cesto se gubi internet ali ni to nije strasno koliko me nervira to sto mi se od skora pojavljuje "Attention required" i recaptcha kada pokusam da udjem na neke sajtove. Guglao sam, resenja nema i ispada da mi je ip adresa na crnoj listi zbog spama i ostalog?? Opet sam guglao i jeste na nekim crnim listama ali recimo nije na cloudfire blacklist-i.
O cemu se ovde radi, odakle odjednom ova brzina i problemi, jel moguce da su oni nesto pobrljavili u centrali?

Poslednja ispravka: GagiPappa (25.9.2016 u 23:05) Razlog: nebuloza
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2016, 19:03   #38
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus kablovski internet

Ovo je zivo *****e od ISP-a, toliko bedno radi da je katastrofa. Stalno prekidi, gubici paketa. Internet nije predvidjen za online gaming. Samo za jutub i to je to.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Kablovski Internet Ledu Komunikacioni uređaji i umrežavanje 52 16.9.2009 20:03
Bežično umrežavanje računara + kablovski Internet igiton Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 3.5.2008 7:59
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com