Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Konzolaske igre:da ili ne
Da 101 31,37%
Ne 160 49,69%
Nek ostane kako i jeste 61 18,94%
Glasova: 322. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2008, 2:03   #101
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

^ Standardna forica, kada se dovoljno naprodaju verzije za konzole, daju je i nama pravim igracima da se oprobamo na tastaturi
muki85 je offline  
Stara 19.5.2008, 9:06   #102
Dzohny
Član
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 40
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ne razumem zashto niko ne gotivi Nintenda... Sa igrama kao shto su Mad World Prosto savrshena za prosechnog choveka xD

Anyhow, da svakako da ostanu konzolske igre, ako vec ne mozete da prosirite.
Dzohny je offline  
Stara 19.5.2008, 12:38   #103
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Slazem se da treba da nastavite sa opisivanjem konzolnih igara i da se mozda cak ta rubrika i prosiri, jer cinjenica je da izlaze strasni naslovi za konzole, koje PC-only igraci nece nikad videti. I sta je to uopste PC-only igrac, cemu takve podele, valjda je bitno kakva je igra a ne na kom je sistemu.
Svi su mi neki PC-evci, a 80 % koristi PC samo u svrhu igranja, i upgrade-uje hardver samo zbog igranja, tako da vash PC nije nista manje "konzola" od pravih konzola... Suludo..
Secam se SK-a iz kasnih 80-ih i pocetkom 90-ih, sa rubrikama "bice bice... Commodore" "bice bice..... Amiga" to su bila vremena, ove glupe podele na PC-jevce i konzolase me izludjuju, ajde da jadni nemaju para za oba sistema, vec "jadni" daju na graficku onoliko koliko kosta cela konzola..
Boris Lozac je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boris Lozac na korisnoj poruci:
Nergal (19.5.2008)
Stara 19.5.2008, 22:42   #104
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Tuzno na shta je gejming na PC-ju spao. Kvalitet jednog AAA naslova se meri tezinom njegove grafike. Gde se denula pricha, suspens i ostale navlakushe? Hoce li se ponoviti joshh koji put The Longest Journey, Syberia, Half Life, Wolfenstein, Monkey Island?

Chak i ako sve svedemo na rudimentalan nivo, primecuje se opshti trend neoptimmizovanosti igara. gde se denuo UT2003/04 koji je mogao da radi na GF2MX, i da razbija na GF4Ti? Tuzno.

Iako sam nekada bio zagrzeni igrach na PCju (a konzole blago prezirao zbog inferiornosti u upravljachkom interfejsu), sada je alternativa daleko primamljivija. Grafika je dobra, igre ne seckaju. Bombona. PC polako gubi tlo pod nogama.
Beagle je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Dimo (20.5.2008)
Stara 19.5.2008, 22:44   #105
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

^ Another one bites the dust.
Dio37 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
fingerprint (19.5.2008)
Stara 4.6.2008, 12:21   #106
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
nemacx kaže: Pregled poruke
PC Gaming Industrija je spala samo na "šminkanje" igara i budženje grafike do daske i tu se slažem sa Beagle-om.Koliko god da podržavam konzolske igre zbog toga što ne moram da brinem da li će igrica da mi koči ili neće da se pusti,voleo bih da bar jedna Gaming Industrija izbaci na tržište neku igricu koja će za svoj gameplay da zasluži čistu desetku.
Gameplay za 10 se jako tesko pravi,jer iz prostog razloga nema vise ideja,sve je vec exploatisano tako da developeri moraju da pljunu krv kako bi otkrili nesto novo i razmisle da li to uopste vredi praviti,da li ce im se isplatiti da skrenu sa mainstream-a.
HaveBreak je offline  
Stara 4.6.2008, 18:50   #107
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Gameplay za 10 se jako tesko pravi,jer iz prostog razloga nema vise ideja,sve je vec exploatisano tako da developeri moraju da pljunu krv kako bi otkrili nesto novo i razmisle da li to uopste vredi praviti,da li ce im se isplatiti da skrenu sa mainstream-a.
Hehe, pa najlakše je prepustiti se glavnoj struji da te nosi. Gde bi ovaj svet bio da su svi razmišljali na taj način?
Pelagijska Argosija je offline  
Stara 4.6.2008, 21:15   #108
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ne pokušavajte da napravite još jednu PC vs Konzole temu
DeCoy je offline  
Stara 4.6.2008, 23:34   #109
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

A što nema odgovor: "Igre? Ne!"
ZoNi je offline  
Stara 6.6.2008, 11:24   #110
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Gameplay za 10 se jako tesko pravi,jer iz prostog razloga nema vise ideja,sve je vec exploatisano tako da developeri moraju da pljunu krv kako bi otkrili nesto novo i razmisle da li to uopste vredi praviti,da li ce im se isplatiti da skrenu sa mainstream-a.
ova izjava je uzasno besmislena...to je kao kada su iskopali manuskript "Epa o Gilgamesu", procitali ga, i rekli kako vise nema sta da se napise... ali, mani mejks d vrld go raund... pare se ulazu samo u grafiku, fiziku...a prica? gameplay?
Ketchua je offline  
Stara 6.6.2008, 11:35   #111
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

U vreme epa o Gilgamešu je bilo koliko knjiga, a koliko sad ima?

I šta se dešava sa tim novim idejama? U proteklih desetak godina je bilo igara sa novim idejama koje su prošle ovako i onako, a "najrevolucionalnije" što se desilo skoro je žiroskopsko upravljanje na Wii-ju. Toliko o kreativnosti.

Mislim, igre postoje skoro trideset godina, što je ekvivalentno vekovima književnosti, i svaki živi žanr je eksploatisan do besvesti i svaki ima najreprezentativnije primerke od kojih bolje prosto ne postoji. Ne može se napraviti "rolplejskiji" RPG od Fallouta niti intenzivniji deathmatch šuter od Kvejka tri niti bolja oldskul strategija od Starcrafta, gledajući po gejmpleju. Prosto, ne može.

Lako je sedeti i pričati "ma kako bre nema ideja". Nema, takva je situacija. Jedino da krenu da mešaju žanrove i prave strategije sa elementima auto trka i pucačina iz prvog lica, al to teško da može da se podvede pod "nova ideja". Novi GTA 4, koliko god bio fenomenalan, nije doneo nikakve nove ideje već je prosto proširenje sadržaja iz starih delova, u kojima sve to nije bilo moguće izvesti ponajviše zbog tehničkih ograničenja.
voodoo_ je offline  
Stara 6.6.2008, 12:17   #112
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Kad mi treba dobra prica ja uzmem pa procitam odlicnu knjigu ili pogledam fenomenalan film (ima ih jos uvek dovoljno da zadovolje svaciju glad)...

Kad igram igre zelim da se zabavim i da mi bude prijatno tih pola sata - sat (eventualno tri sata max). Znaci zabava, zabava i opustanje... mislim da je veci problem sto developeri imaju problem da naprave zabavnu igru... nije prica toliki problem...
genius je offline  
Stara 6.6.2008, 12:22   #113
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Kad mi treba dobra prica ja uzmem pa procitam odlicnu knjigu ili pogledam fenomenalan film (ima ih jos uvek dovoljno da zadovolje svaciju glad)...
Smorili ste vise sa komentarima ovakvog tipa. Zasto igre ne mogu imati i pricu i gameplay?
Dio37 je offline  
Stara 6.6.2008, 13:50   #114
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ne može se napraviti "rolplejskiji" RPG od Fallouta niti intenzivniji deathmatch šuter od Kvejka tri niti bolja oldskul strategija od Starcrafta, gledajući po gejmpleju. Prosto, ne može.
Po meni je, recimo revolucija u žanru strategija bila kada su počele da se pojavljuju bezresursne strategije. StarCraft jeste odličan i neprevaziđen, ali mislim da može da bude još bolji ako postane bezresursna strategija.
Jednostavno brže su i bolje nego kada se zabodeš na mesto gde ima dovovljno resursa i polako gradi bazu i vojsku za nezaustavljivi raš uz kaficu.
Što se tiče RPG-a voleo bih samo da malo ostave na miru Tolkina i da smisle nešto originalnije od ljudi, orkova i vilevnjaka. Pa nije ni Tolkinu Bog lično opisao ove rase, već je čovek imao maštu.
Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Kad mi treba dobra prica ja uzmem pa procitam odlicnu knjigu ili pogledam fenomenalan film (ima ih jos uvek dovoljno da zadovolje svaciju glad)...

Kad igram igre zelim da se zabavim i da mi bude prijatno tih pola sata - sat (eventualno tri sata max). Znaci zabava, zabava i opustanje... mislim da je veci problem sto developeri imaju problem da naprave zabavnu igru... nije prica toliki problem...
Ok, tako razmišljaš ti. Ja volim da gledam na igre kao na nešto više od pukog igranja. Ne bih se još uvek usudio da kažem umetnost.
Pelagijska Argosija je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
Pjanovic (6.6.2008)
Stara 6.6.2008, 14:12   #115
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Slobodno se usudi da kazes umetnost. Sve kad dostigne neki odredjen nivo moze se nazvati umetnoscu... Mislim da ima igara koje jesu umetnicka dela... Ali kao sto ima i umetnickih filmova, ne znaci da svi filmovi treba da budu umetnicki a isto vazi i za knjige, slike, muziku... Umetnost je posebno visok nivo kvaliteta i podrazumeva da je redja od uobicajenih dostignuca u nekoj oblasti kreativnog delanja...
genius je offline  
Stara 8.6.2008, 0:07   #116
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ovako ja kazem ne...
Glupo mi je to ljepse je imati samo pc opise a mozda i kazem samo mozda neki pravi hit koji je samo na konzolama ali kazem MOZDA i samo JEDNA...
E i da pitam koja je igra mjeseca(jesam kupio broj kao i uvjek samo mi nigdje ne pise igra mjeseca)?
Vuckovic Veljko je offline  
Stara 8.6.2008, 0:13   #117
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
Vuckovic Veljko kaže: Pregled poruke
E i da pitam koja je igra mjeseca(jesam kupio broj kao i uvjek samo mi nigdje ne pise igra mjeseca)?
Nema igre meseca, GTA 4 pokraden.
Dio37 je offline  
Stara 8.6.2008, 7:41   #118
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Citat:
Vuckovic Veljko kaže: Pregled poruke
Ovako ja kazem ne...
Glupo mi je to ljepse je imati samo pc opise a mozda i kazem samo mozda neki pravi hit koji je samo na konzolama ali kazem MOZDA i samo JEDNA...
E i da pitam koja je igra mjeseca(jesam kupio broj kao i uvjek samo mi nigdje ne pise igra mjeseca)?
Nisu mogli da je proglase jer je igra za konzole kako ne bi ukaljali casopis,mada meni licno ne bi smetaloda su je proglasili,ali bice gta 4 igra meseca u oktobru ove godine
HaveBreak je offline  
Stara 8.6.2008, 8:33   #119
Bagzili
Član
 
Član od: 7.6.2008.
Lokacija: Vojvodina,Srbija
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bagzili
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Primetio sam i ja da nema ,,Igre Meseca'',ali znao sam da je zapravo trebao biti GTA 4...............
Bagzili je offline  
Stara 8.6.2008, 10:13   #120
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Konzolaske igre: da ili ne

Ma svi znaju da je GT4 de fakto igra meseca za Jun, samo sto nije zvanicno napisano zbog "politickih" razloga.
player1 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Obavezne igre sa PS2 The mighty Boo Konzole 38 14.7.2008 18:59
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Igre za Amigu kokoko Stare igre 8 18.11.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com