Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2008, 3:46   #1
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Koliko ćete mi para uzeti?

Ko bi od Vas ovde znao da napravi software za obradu videa, koji ne bi bio ništa inovativno nego obična kopija jednog poznatijeg programa (koliko god je to moguće). važno je i napomenuti da to nije neki profi program.
E sad, ja hoću da to bude moj program. Ja da mu dam ime , da ga prodajem i sve to a taj ko ga napravi naplati svoj rad i zaboravi na njega.
Koliko bi mi para uzeli za ovo?
Jbg, ja ne znam da ga napravim a imam neku ideju. Pitanje je ozbiljno.
Ne znam kako to baš ide pa me interesuje ta neka cifra da bih skontao da li se to isplati tako raditi.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 6:59   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Između 200 i 200.000 evra. Hebi ga, Kakvo pitanje, takav odgovor
Dakle, ako misliš da dobiješ neku odokativnu cifru koliko bi to koštalo, moraš da daš sve detalje o tom softveru. Takođe, računaj da će te to što hoćeš da ga neko napravi i "zaboravi" na njega koštati nekoliko puta skuplje nego licenca za isti ili sličan program.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 13:46   #3
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Hmm... Ako ne znaš sam da tako nešto napraviš, kako ćeš "glumiti" support, ako ne poznaješ sam kôd programa? Kako će dolaziti nove verzije programa? Nadogradnje?
Nisam programer, ali vodim se nekom logikom
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 23:27   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
Hmm... Ako ne znaš sam da tako nešto napraviš, kako ćeš "glumiti" support, ako ne poznaješ sam kôd programa? Kako će dolaziti nove verzije programa? Nadogradnje?
Nisam programer, ali vodim se nekom logikom
Zašto da ne. Ovo je sasvim normalna stvar u softverskoj industriji. Neko ne ume da programira, ali ima para i želi da plati nekome da mu napravi softver sa kojim će ovaj posle da radi šta hoće (čuva, igra se sa njim, prodaje...). Tehnička podrška, nadogradnja, ispravka bagova i ostalo se rešava tako što se programeru plati mesečno, tromesečno, godišnje, ili već po dogovoru održavanje i onda programer (ili firma) obavlja te poslove. To ti je isto kao što rade prodavnice, prodaju hleb ali ga ne proizvode nego plate nekoj pekari da ga proizvede za njih. Dakle, radi se o sasvim normalnom poslovnom poduhvatu, jedini je problem što nema dovoljno detalja da bi se dao neki iole korisniji odgovor, jer kupovina kompletnog programa nije isto što i kupovina licence za korišćenje i mnogostruko je skuplje platiti razvoj programa, nego licencu... Recimo, licenca za Windows XP Home košta oko 100$, ali kada bi hteo da kupiš kompletan proizvod (kompletan source code i pravo da radiš sa tim proizvodom šta hoćeš... prodaješ, staviš svoj brend na njega... itd.) verovatno bi koštalo nekoliko milijardi dolara. E sad, nije kod svakog proizvoda razlika tolika, već to zavisi od toga koliko vremena treba da se softver razvije, koliko je softver interesantan za široke narodne mase, kolika je mogućnost dalje prodaje, koliki procenat tržišta bi mogao da zauzme... itd. Windows recimo zauzima preko 90% tržišta i sasvim je normalno bi koštao mnogo... nekakav softver za obradu videa bi koštao daleko manje da se razvije, ali opet, softver za obradu videa je veoma širok pojam... to može biti nešto jednostavno poput Virtual Dub-a, ili pak nešto složenije tipa Adobe Premier-a, zatim raznih DVD Authoring alata i slično. Sve to ima različitu cenu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
M1los (11.3.2008), noisy (11.3.2008)
Stara 11.3.2008, 1:05   #5
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
Neko ne ume da programira, ali ima para i želi da plati nekome da mu napravi softver sa kojim će ovaj posle da radi šta hoće (čuva, igra se sa njim, prodaje...). Tehnička podrška, nadogradnja, ispravka bagova i ostalo se rešava tako što se programeru plati mesečno, tromesečno, godišnje, ili već po dogovoru održavanje i onda programer (ili firma) obavlja te poslove.
upravo to se traži.
Sad moram malo još da se konsultujem, sa tvorcem ideje pa da vidim šta dalje.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 1:42   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Ne znam kako to baš ide pa me interesuje ta neka cifra da bih skontao da li se to isplati tako raditi.
U svakom slucaju ti se NE ISPLATI jer sta bi imao? Evo nekih varijanti :

- prevedenu varijantu VirtualDuba koja bi imala osnovne filtere i tranzicije za obradu videa

- preveden manji video editor tipa Windows Movie Maker ili nekog slicnog,koji bi bio "popularan" samo zato sto je na nasem jeziku

- preveden Pinaccle Pro ili Ulead Video Studio sa drugacijim skinom i izmjenjenim logom,koji bi kompanija prepoznala i odrala ti kozu s ledja tuzbom,ako bi pokusao da plasiras program negdje javno ili online

Dakle,najisplatnije su ti dvije opcije :

- zasuci rukave i postani programer,napravi sam to sto mislis

- batali to planinarenje i budi svjestan da bi te konkurencija pojela.

Izvini na iskrenosti ali kako ti je - tako ti je.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 12:42   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
U svakom slucaju ti se NE ISPLATI jer sta bi imao? Evo nekih varijanti :

- prevedenu varijantu VirtualDuba koja bi imala osnovne filtere i tranzicije za obradu videa

- preveden manji video editor tipa Windows Movie Maker ili nekog slicnog,koji bi bio "popularan" samo zato sto je na nasem jeziku

- preveden Pinaccle Pro ili Ulead Video Studio sa drugacijim skinom i izmjenjenim logom,koji bi kompanija prepoznala i odrala ti kozu s ledja tuzbom,ako bi pokusao da plasiras program negdje javno ili online

Dakle,najisplatnije su ti dvije opcije :

- zasuci rukave i postani programer,napravi sam to sto mislis

- batali to planinarenje i budi svjestan da bi te konkurencija pojela.

Izvini na iskrenosti ali kako ti je - tako ti je.
Ako noisy smatra da moze da plati uslugu programera i kasnije taj proizvod proda i zaradi ne vidim nikakav problem u tome. Zaradice programer (ako ume da pogodi razumnu cenu za svoj rad) a koliko bude sposoban da proda takav program zaradice i narucilac.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:11   #8
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Postoje stotine slicnih programa i svakog meseca pojavi se bar jos jedan. Ako se uspe napraviti kompletno funkcionalan proizvod postoji realna sansa da se program moze i prodavati. Ljudi su spremni na hiljade gluposti baciti novac pa zasto ne bi i na jos jedan ovakav program. Sve u svemu samo napred.

p.s.
moja procena od 2000-5000 eura.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:22   #9
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
upravo to se traži.
Sad moram malo još da se konsultujem, sa tvorcem ideje pa da vidim šta dalje.
Slobodno iznesi sve detalje koje imaš i neko će ti sigurno pomoći sa konkretnim savetima kako da dođeš do svog softvera. Naravno, bez pominjanja firmi i konkretnih ponuda za izradu programa (to može preko PP-a), jer bi to bila reklama. Ja ovu temu i shvatam kao informativnu koja može da posluži i drugima koji ne umeju da programiraju, ali bi želeli svoj softver.
Citat:
U svakom slucaju ti se NE ISPLATI jer sta bi imao? Evo nekih varijanti :
Da li se nešto isplati ili ne isplati, ne može se odrediti na osnovu paušalne procene koja nije potkrepljena argumentima. Isplativost se može odrediti pre svega detaljnim istraživanjem tržišta koje podrazumeva analizu koliko je tržište zasićeno nekom vrstom softvera, kolika je potreba za postojanjem takvog softvera, da li u već postojećem softveru postoje stvari koje bi se mogle promeniti, dodati, oduzeti ili olakšati, pa samim tim privući potencijalni kupci itd. Uostalom, zašto mora da se isplati ? Čovek se nije izjasnio da li želi da prodaje softver, niti da zaradi na njemu, već iz nekog razloga hoće da ima svoj softver koji radi to i to. Isto kao što ima ljudi koji odu kod stolara i naruče kuhinju po meri, iako su sigurno mogli da kupe neku već postojeću po povoljnijoj ceni. Razlozi mogu biti razni, recimo žele posebnu vrstu drveta, imaju nestandardne mere, žele posebnu vrstu šara ili boje, žele da imaju klizna vrata umesto ona sa šarkama... itd. Tako je i sa softverom.
Citat:
- prevedenu varijantu VirtualDuba koja bi imala osnovne filtere i tranzicije za obradu videa
Da, ali otkud ti znaš da Virtual Dub svima odgovara. Možda ga koriste samo zato što je besplatan, a voleli bi da imaju i neke dodatne opcije na raspolaganju ili bi voleli da se drugačije pristupa opcijama.
Citat:
- preveden manji video editor tipa Windows Movie Maker ili nekog slicnog,koji bi bio "popularan" samo zato sto je na nasem jeziku
Opet isto pitanje. Otkud znaš da WMM odgovara svima ? Možda ga mnogi koriste zato što dolazi uz Windows i sviđa im se kako radi, ali bi im trebalo više opcija, pa bi im dobro došao neki napredni WMM.
Citat:
- preveden Pinaccle Pro ili Ulead Video Studio sa drugacijim skinom i izmjenjenim logom,koji bi kompanija prepoznala i odrala ti kozu s ledja tuzbom,ako bi pokusao da plasiras program negdje javno ili online
Mogu da ga tuže samo ako uradi nešto od sledećeg:
-svoj program nazove Pinaccle Movie Maker ili nešto slično, tj. ako koristi ime i logo postojeće firme
-ako uradi reverse inžinjering njihovog softvera pa samo promeni logo, naziv i prevede neke opcije.
-ako koristi patentirane tehnologije za koje nije platio licencu kao što su mp3, razni algoritmi, kompresije... itd.
Ako napiše softver "od nule" koristeći sopstvenu tehnologiju, ne mogu mu ništa, pa makar softver 99% ličio na neki postojeći.

Elem, kao što rekoh, bez poznavanja detalja, teško je pružiti adekvatan odgovor, ali evo jednog saveta za one koji bi želeli da im neko napiše softver, a ne umeju da programiraju. Uvek možete da probate sa freelance sajtovima gde ćete vrlo verovatno dobiti povoljnu cenu za bilo šta što vam treba.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 18:25   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
p.s.
moja procena od 2000-5000 eura.
Procena na osnovu čega ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 21:47   #11
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

na osnovu sledeceg:
za ovakav software potrebno je specificno znanje pojedinih tehnologija. Mogu slobodno reci da kod nas nema mnogo ljudi sa potrebnim znanjem za ovako nesto. Oni koji to znanje imaju (misli se na profesionalce a ne ma takozvane profesionalce ti znas na sta mislim) ne rade za sitnu kintu.

Dakle potebno je 2-3 nedelje analize samog zahteva(ovo neko naplacuje neko ne),2 nedelje projektovanja software-a i dva meseca razvoja. Ovo sve ako je programer sa zavidnim znanjem. Dosli smo do 3 meseca rada. Recimo da programer sa potrebnim znanjem ne radi za manje od 800 eura mesecno dodjemo do 2400 eura. Mnogi rade za vise od 800 eura mesecno tako da ce oni traziti vise novaca.

Na osnovu ovih UZASNO grubih procena dosao sam do opsega 2000-5000 eura.

Sad uvek se pojave pametnjakovici koji kazu da to oni urade za 2-3 nedelje. Njima svaka cast. Ali iole iskusan programer zna da su takve stvari neozbiljne.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 1:16   #12
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Nisam mislio na to, nego kako si uspeo da proceniš koliko bi koštala izrada programa o kome ne znamo ama baš ništa Softver za obradu videa može da znači mnogo stvari... recimo i softver koji samo secka video materijal na više manjih je softver za obradu videa, a tako nešto može da dobije na nekom freelance sajtu za 50-100$. Uz neke dodatne opcije tipa tranzicije i slično, verovatno bi mogao da prođe ispod 500$. Naravno, ako hoće nešto veće tipa Adobe Premier i slično, moraće da odvoji mnogo veću cifru. No sve su to samo nagađanja. Uglavnom se slažem sa tobom, ali nemamo dovoljno detalja, tj. nemamo ih uopšte da bismo pravili procene.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 1:49   #13
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

meni je super sve ovo što pišete.
Citat:
softver koji samo secka video materijal na više manjih je softver za obradu videa, Uz neke dodatne opcije tipa tranzicije i slično
otprilike ja ovako nešto zamišljam, ni blizu Premier-a, Pinaccle-a ili Ulead-a
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 2:03   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
E sad, ja hoću da to bude moj program. Ja da mu dam ime , da ga prodajem i sve to a taj ko ga napravi naplati svoj rad i zaboravi na njega.
Znaci oces da postanes neka vrsta distributera?


Pa ne znam, ima toliko mnogo igraca na tom polju...

Poslednja ispravka: player1 (12.3.2008 u 2:10)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 12:14   #15
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa ne znam, ima toliko mnogo igraca na tom polju...
Opet nema to nikakve veze. Ima gomila pekara i proavnica jedna pored drugih i opet se ne zatvaraju. Svako ko ume da nadje sebi musteriju prezivece. Ipak na planeti zemlji ima vise od 6.000.000.000 ljudi tj. zadnja budala nikad nije umrla

Pogledaj samo na koje prevare ljudi sve nasedaju pa zasto ne bi kupili jedan mali programcic koji im radi posao ako im se on lepo predstavi.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 17:19   #16
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Da ali zasto taj neki programer ne bi napravio dil sa ozbiljnim distributerom, a ne novajlijom.

Drustibuiranje softvera je ozbiljan biznis.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 18:45   #17
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Neki software po slozenosti tipa virtualduba mislim da bi trebalo da se pravi oko 4-6 meseci minimum (racunajte i testiranje a ne samo pravljenje) sa timom od oko 3 coveka najmanje. Sto ce automatski reci ulaganje od oko 12000 eura (800 eura * 5 meseci * 3 coveka) Naravno to je samo osnovno ulaganje. Kao sto kaze MarkoL, ako se zaboravlja na proizvod posle prodaje, ne vidim razlog da se to uradi bez naknade. Znaci da otkupis takav software od tima programera ce te skupo kostati. Bolja varijanta ti je da sam okupis tim ljudi koji ce raditi za tebe. Znaci zaposlis ih sam i koordiniras sam ceo projekat. Ali i to ti je jako skupa rabota, plus da ne napominjem da bi ipak trebalo da imas i programersko/menadzersko/marketinske osobine ako zelis da sve to uspe.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 20:11   #18
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
Da ali zasto taj neki programer ne bi napravio dil sa ozbiljnim distributerom, a ne novajlijom.

Drustibuiranje softvera je ozbiljan biznis.
Mislim da mešaš babe i žabe. Jedno je biti distributer nekog softvera, a sasvim drugo tražiti od nekoga da ti izradi softver od početka i prenese sva autorska prava na tebe. U prvom slučaju, obično programer ili firma već imaju neki softver i traže nekoga ko taj softver može da proda i uzme proviziju na svaku prodatu licencu. Kod ovakvog načina rada, programer zadržava autorska prava na program i može i dalje da radi sa njim šta hoće, nadograđuje, menja, prodaje samostalno... međutim ovde programer ne može da računa na sigurnu kintu, već zavisi od toga koliko će se kopija prodati. U drugom slučaju, programer bukvalno radi kao privremeno zaposleni ili kao honorarac za naručioca posla i sva autorska prava prelaze na naručioca i programer više sa tim softverom ne može da radi ništa, ne sme da ga nadograđuje, menja, prodaje drugima... ali zato ne zavisi od prodaje softvera, nego uzima keš koji je dogovoren i ne misli dalje šta ćše se dešavati sa softverom...
Mislim da ovde pričamo o drugom slučaju... čovek hoće da mu neko izradi softver i prenese mu sva autorska prava i zanima ga koliko to košta. No, takvu informaciju će teško dobiti dok ne izloži šta mu tačno treba, jer kao što vidimo procena se kreće baš kako sam i rekao u prvom postu, od 200-200.000 evra
Elem, takođe bih savetovao autoru teme da i kada dobije neku precizniju informaciju ovde, to uzme samo kao odokativnu procenu. Realnu cenu može dobiti jedino u razgovoru sa konkretnom osobom (ili firmom) koja može da odradi takav sofver i voljna je da se prihvati toga. Dakle, kako god okreneš, na kraju ćeš morati malo da prosurfuješ intenetom, pronađeš firme koje se bave izradom softvera po narudžbi, saopštiš im šta ti tačno treba i dobiješ ponudu. Takođe, kao što već rekoh ranije, ne bi bilo loše da pogledaš malo i razne freelance sajtove, jer tamo uglavnom možeš dobiti najpovoljniju ponudu. Ja sam na primer posle dosta traganja odlučio da outsorsujem izradu grafike za igru na kojoj trenutno radimo u Indiju, jer sam našao fantastičan tim koji je već radio za neke poznate svetske kompanije, a dobio sam ponudu koja je 5 puta povoljnija od najbolje ponude koju sam dobio ovde. Znači, ne treba se zaletati, nego dobro istraži šta, gde, kako, koliko...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 11:33   #19
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ja sam na primer posle dosta traganja odlučio da outsorsujem izradu grafike za igru na kojoj trenutno radimo u Indiju, jer sam našao fantastičan tim koji je već radio za neke poznate svetske kompanije, a dobio sam ponudu koja je 5 puta povoljnija od najbolje ponude koju sam dobio ovde.
Od ovoga me svakodnevno zaboli stomak bar jednom
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 17:08   #20
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Koliko ćete mi para uzeti?

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
Od ovoga me svakodnevno zaboli stomak bar jednom
Zašto? Pa tržište je to, čovek prihvata povoljniju ponudu za traženi posao.
Samo Marko_L, pazi da ta ekipa nije poput ovog indijskog stručnjaka

http://www.weboptimist.com/images/mi...ch_support.jpg
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Za koliko love mozhe da se kupi laptop.... NoViCaAa Šta da kupim? 3 11.1.2007 20:28
Koliko megapiksela je dovoljno za sliku (15x10cm) ? Robert Foto i audio/video 8 19.12.2006 19:33
Koliko para ? mad_skillz Šta da kupim? 20 27.10.2006 20:49
Ploča+procesor, procena stare konfe BIG BROTHER DZONI ŠDK - Osnovne komponente 18 22.9.2006 19:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com