Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2009, 19:22   #1
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Da li treba menjati BIOS?

interesuje me u kom tacno slucaju treba menjati bios? moze li se uopste desiti da dodje do toga da bios ne radi bas kako treba, ili da se nekako osteti, pa da ne funkcionise kako treba? konkretno, moze li los bios da utice na grafiku?
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 19:51   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: da li treba menjati bios?

Citat:
neko_drugi kaže: Pregled poruke
interesuje me u kom tacno slucaju treba menjati bios? moze li se uopste desiti da dodje do toga da bios ne radi bas kako treba, ili da se nekako osteti, pa da ne funkcionise kako treba? konkretno, moze li los bios da utice na grafiku?

U teoriji bios može da utiče na to da neka komponenta kao što je grafika ne radi kako treba , ali su takvi slučajevi retki .

Hajde nam lepo objasni kakve to probleme imaš sa grafičkom pa da vidimo dali uzrok tvog problema može biti bios .

Obavezno navedi tip ploče , tip grafičke kartice i tip ram memorije ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:05   #3
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: da li treba menjati bios?

sve je staro oko 3 godine , nvidia MX400, maticna MSI 848P Neo-V i 512 MB rama..
radilo je sve kako treba, s obzirom na te komponente. pre izvesnog vremena sam instalirao Win7 i hteo da imam i Google Earth.. nije htelo da prihvati, nudilo mi je samo da se pokrene u OpenGL, i navelo je razloge zbog cega nije moguce u Direct X. drajver za graficku sam imao najnoviji koji je ona podrzavala, pa sam posegao za idejom da treba menjati Direct X.. i od tada je sve pocelo.
imao sam problem sa rezolucijom , nevezano za taj Win 7 . izbrisao sam njega, uradio reinstal XP, problem rezolucija.. naime, kad se podize sistem, onaj logo XP sa crnom pozadinom je zamucen, kao da je slika rasirena. i u nekim prostijim igricama,tipa Cradle of Rome , nemoguce je igrati u ful modu, ne vidi se ceo ekran. sve je pokusano, i podesavanje ekrana, i menjanje drajvera, bez rezultata..
pisao sam o ovome ranije, jos nisam resio problem. pa mi je palo na pamet da mozda nije bios u pitanju..
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:17   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: da li treba menjati bios?

Nema veze to sa bios-om to znachi da graficka ne podrzava taj mod i nema tu pomoci, drajveru tu nemogu nista da promene, inache sto se tice fleshovanja bios-a , najpametnije sto sam prochitao u servisnoj knjizice od maticne ploche je bilo "do not flash bios if you don't know what are you doing"
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:34   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: da li treba menjati bios?

probaj da podesiš monitor, možda je on nešto pobrljavio
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 20:56   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: da li treba menjati bios?

Po onome kako rezonuješ vidi se da baš nisi iskusan sa računarom (bez uvrede) . Moj ti je prijateljski savet da se ne čačkaš mnogo oko računara jer je očigledno da ni sam neznaš šta si uradio . Moj ti je drugarski i prijateljski savet da pozoveš (brata , komšiju , drugara) ili nekog sasvim desetog , ko se malko više razume u komp od tebe da pokuša to da sredi . Inače po onome što si napisao meni liči da nisi dobro instalirao drajvere ni za matičnu a ni za grafičku .

Znači nije mi uopšte jasno što mnogi ljudi imaju želju da se prčkaju oko nečega što ako nisu sigurni da znaju šta rade . To bi isto bilo kao kada bi sotvorijo haubu automobila i krenuo da menjam karike u motoru a blage veze nemam ni koji mi alat reba a jošs manje se razumem u to .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 19:26   #7
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: da li treba menjati bios?

@Predrag Stanojevic - hvala ti na odgovoru. Ali - ne znam kako je moguce da graficka ne podrzava taj mod, kad je podrzavala i sve je bilo normalno proteklih 2 godine i nesto.. sto se tice flesovanja biosa, nisam trazio savet kako da to uradim, znam sta to znaci, a to upozorenje verovatno postoji za sve maticne ploce

@water wizard - pokusao sam i sa monitorom, sve je podeseno kako treba

@Freško - ne vredjam se, daleko bilo, ali nije bas da ne znam nista o racunaru, ne znam dovoljno da bih bio moderator na forumima, ali za moje potrebe mislim da je sasvim dovoljno . drajveri su instalirani kako treba. ponavljam da je sve bilo kako treba, nije da je meni bilo dosadno, pa ajde da radim reinstal, i da zeznem sa drajverima. nego se desilo samo od sebe, kako sam naveo u prethodnim postovima

mislim da forumi imaju sledecu svrhu - da ljudi koji se bolje razumeju ne neke stvari to svoje znanje nesebicno podele sa drugima, a da ti drugi i uce od ljudi koji znaju.. ispravite me ako gresim

Poslednja ispravka: neko_drugi (5.6.2009 u 19:45)
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 22:57   #8
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: da li treba menjati bios?

A da probas da na kratko stavis neki drugi monitor? Pozajmis od druga, komsije pa da vidis dal' se isto desava... Ja imam sad LCD 22", i jednom kad mi je linux podesio graficku da radi mnogo jako pojavilo mi se ono out of range na monitoru i nije se uopste videla slika, na to ja nakacim neki mator monitor od 17" i na njemu slika, i promenim rucno podesavanja... Probaj sa drugim monitorom...
jova1996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi, pomagajte, nemam pojma, a treba mi savet! Zdrave83 ŠDK - Osnovne komponente 9 28.1.2009 19:55
A kako da apdejtujem BIOS? NIDZA bOj Osnovne komponente 9 7.1.2009 17:00
Pomoć! Treba li nešto promeniti? AcaDS1989 ŠDK - Osnovne komponente 8 26.11.2008 0:08
8800GT BIOS Vmod KOLOS Overklok 29 2.3.2008 15:20
Treba da kupim mikrofon... jovbranko ŠDK - Zvuk na računaru 8 2.6.2006 14:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com