Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2010, 21:09   #1
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Zamena matične ploče

Imam Gigabyte MA 770 ud3 revizija 2.0. Još kada sam je u oktobru prošle godine kupio u svim programima je pokazivalo da joj je northbridge na 80 stepeni. To sam ignorisao i mislio da je do biosa ili nečeg drugog. Međutim od skoro se pregrejala i osetio sam paljevinu u sobi. Kada sam otvorio komp video sam da su lemovi, gde je RAM memorija, malo crni i nabrekli, tada sam premestio ram memoriju i normalno je radila. Zatim sam na onaj northbridge stavio kuler ali i dalje se nenormalno greje. Do sada sam imao strpljenja ali danas je počeo i dvd-rom da zeza. Kada ubacim disk i krenem da kopiram, brzina kopiranja je max 2 mb po sekundi i kada kopira ceo komp zakoči i otkači se sa neta. Pretpostavio sam da je ploča pa sam SATA kabl ukačio u drugi port i sve radi kako treba. Takođe sam imao problema sa prednjim usb portovima koji povremeno prekidaju i prave problem kada neki uređaj priključim.

Malo se raspisah ali mislim da je sve ovo bitno. Želeo bih da zamenim dotičnu ploču. Kako i šta da uradim, i da li će mi oni u servisu prihvatiti garanciju ako im sve ovo obrazložim. Ona ima garanciju još 2,5 godine. A onaj kuler što sam montirao može lako da se skine i neće se primetiti da je uopšte tu bio tako da to nije problem. Zanima me još da li mogu da uzmem ploču nekog drugog brenda i ako mogu koju biste mi preporučili.

Konfiguracija je sledeća

AMD Phenom x4 9650
Kingston ddr2 2x2gb
Sapphire 4850 vapor-x
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 22:18   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

sad kad si to sve dirao, nisam siguran da li ce moci da ti zamene, mada mi i dalje nije jasno sto odmah nisi reklamirao, sta se se koji djavo zezao sa njom.

Koliko sam shvatio:

- ne rade usb-ovi
- sporo se vrsi kopiranje
- greje se ko luda
- spalila je memoriju

uzas i to jos gigabyte
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 23:37   #3
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

I ja kažem da je užas, inače nisi me razumeo, memara je živa, nego su portovi za nju gotovi pa sam morao u druge da je premestim, kopiranje sada radi normalno jer sam takođe premestio sata kabl u drugi port. Ona ovako radi ali pitanje je koliko će još dugo.

Zanima me ako mogu npr. da je zamenim za neku drugu ploču ili mora baš gigabyte. Inače lako ću da skinem ventilator, samo sam ga zalepio sa lepkom na hladnjak tako da lako može da se skine.

Poslednja ispravka: Beagle (4.7.2010 u 23:54) Razlog: quote
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 23:54   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

To te ceka i na drugim plocama... Sem ako ne implementiraju neke specijalne sisteme hladjenja. I ja aktivno hladim cipset, iako fabrika to nije predvidela (jer radi na 80-tak stepeni u pasivnom modu).

Iskreno, prvi put cujem da je cipset napravio toliko stete zbog pregrevanja. Toliko kompova sam video sa malecnim pasivcima na cipsetovima, koji se nenormalno greju pa opet rade besprekorno godinama.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 0:08   #5
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

Još što je čudnije, na starom kompu imam neku staru MSI matičnu ploču, komp koristi sestra, a pre nje sam ga ja izmučio, svaki dan sam nešto radio ili igrao. Čipset od te matične ne smem da pipnem, vreo je ali ploča i sam komp i dalje radi kako treba. A ova moja, još malo pa memoriju spalila. Lepo mi je buraz govorio nemoj gigabyte. Tako mi i treba.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 0:10   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

Pa ako ima garanciju pravac servis
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 21:05   #7
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

Te malo starije Gigabyte ploce za Amd su izgleda malko bagovite.

Ortaku je prosle godine jedva vracen u zivot Gigabyte GA-MA790X-DS4 a moj je slucaj jedan crknuti Gigabyte GA-MA780GM-S2H.

Sada se valjda Gigabyte popravio.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 23:49   #8
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom

*****u misa, opet Gigabyte zeza
Meni je skiknula 12V sekcija za CPU na GA-965P-DS3 i za sobom povukla E2160 1.8GHz cpu. Mamicu joj tajwansku
Sad imam Asus. A sto se tice da su nekad GA ploce bile bagovite za AMD,ja mislim da su jos uvek,bar malkice....

malo 0ff-a.....ne znam kako bih mogao da popravim ovu plocu...sklopio bih jedan kompjutercic za sestru...imam sve sem ploce..a kinte nemam..

Poslednja ispravka: Beagle (7.7.2010 u 0:15) Razlog: spojene poruke
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 23:59   #9
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

^ sestra nema kompjutercic 99% mozes da zaboravis na nju (maticnu ne sestru ) Ima polovnih za 10-20e
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 0:04   #10
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

Citat:
Thaedass;1094923[SIZE=4[COLOR=red kaže:
]]^ sestra nema kompjutercic[/COLOR] 99% mozes da zaboravis na nju (maticnu ne sestru ) Ima polovnih za 10-20e




zivi u stanu pa kad dodje i navali na fb unisti mi sve. namerno mi brise ikonice i tako to...
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 11:40   #11
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

A jel može neko da mi predloži neki Asus ekvivalent ovoj mojoj krš ploči.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 13:42   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

Relno, najnormalnije je da tu ploču reklamiraš i dobiješ zamenu. Očigledno da ti je zapao neki krš primerak i nemaš razloga da sam plaćaš tuđu grešku. Plus, ne vidim da si radio išta što bi se kosilo sa garancijom. Meni je bio preporučen Biostar 790GXB i ploča je bila super dok prosto nije crkla posle 6 meseci . Drugaru je skoro riknuo Asus a servis mu preporučio Gigabyte kao najpouzdaniji... Poenta je da su matične kompleksna i potencijalno kvarljiva stvar, a ljudi će pljuvati one sa kojima su imali loše iskustvo i hvaliti one sa kojima nisu. Ako bih sabrao iskustva sebe i još par ljudi, zaključio bih da su i Asus i Biostar i Gigabyte sra...

Zaključak, reklamiraj ploču i verovatno ćeš dobiti drugi potpuno ispravan i pouzdan primerak za džabe.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 20:50   #13
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zamena matične ploče

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Relno, najnormalnije je da tu ploču reklamiraš i dobiješ zamenu. Očigledno da ti je zapao neki krš primerak i nemaš razloga da sam plaćaš tuđu grešku. Plus, ne vidim da si radio išta što bi se kosilo sa garancijom. Meni je bio preporučen Biostar 790GXB i ploča je bila super dok ...
Jedino me samo plaši da ne kažu tamo da ne prihvataju reklamaciju jer ne vide nikakav kvar... Ploča za sada radi ali pitanje je koliko dugo će tako. Takođe sam primetio još jednom paljevinu i mislim da je počeo i drugi slot za ram da dogoreva. Mrzelo me da otvaram ali je najverovatnije to.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Verzija matične ploče? zvucnjak Osnovne komponente 2 11.11.2009 21:21
Prve slike Asus P7P55D Deluxe matične ploče Dusan Despotovic Vesti 0 29.7.2009 19:12
Pomoć oko matične ploče nemacx ŠDK - Osnovne komponente 34 9.3.2009 23:23
Mora li reinstall OS-a prilikom zamene matične ploče Win32 Operativni sistemi 8 25.12.2008 11:37
Abit od kraja godine više neće proizvoditi matične ploče Dusan Despotovic Vesti 2 21.9.2008 14:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com