Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2012, 23:14   #5141
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Spilberg u poslednje vreme dosta lose rezira.
Nikada nisam ni bio njegov fan. War Horse mi je toliko los da sam ga batalio posle 20 minuta. Ne zato sto sam se smorio, ne zato sto sam nasao umetnicke propuste, jednostavno je toliko iskliseiziran i patetican da je negledljiv.

Ali ono sto mi golica znatizelju kod Lincolna je odlican start kod kritike.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 0:18   #5142
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spilberg je uvek bio komercijalni reditelj i voleli ga ili ne jedan od najboljih u toj konkurenciji. Sad trejler je bio ocajan a kazu da je film iznenadjenje nesto sasvim drugacije od onog sto se moglo pretpostaviti posle trejlera i kicerastog War Horsea.
Grace Randolph
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 0:49   #5143
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ted (2012) - bas zabavna komedija, dobra gluma (Volberg je solidan, mada se Mila dobro pokazala , a Set je lud kao Ted ), dosta parodiranja, lepa simbolika filma. Preporuka, vredi pogledati.
Spoiler za da ne spoilujemo:
znaci, neke scene su mi bas gotivne: Tedovi sarkasticni komentari, sve vezano za Flash Gordona, tuca sa plisanim medvedom , zvanje policije zbog kidnapovanog plisanog mece . Medjutim, zbog ove neocekivane scene sam pao sa stolice


The One (2001) - po mom misljenju, zanimljivu ideju (multiverse) i jako dobru muziku (i jednu jako dobru borilacku scenu) su unistili lose odradjena radnja (mogla je ona mnogo, mnogo bolje da se razradi), losi efekti (cak i za 2001. godinu) i malo borilackih scena (dobru borbu dobijate tok u poslednjih 20ak minuta filma, Jet Li vs Jet Li je trebalo da se odigrava cesce kroz ceo film). Ok je film, mada u ovom zanru ima i boljih ostvarenja, iznenadila me je ovako dobra ocena na imdb, cini mi se da je visoka upravo zbog pozitivnih stvari gore navedenih.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 1:07   #5144
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah i ja Dark Shadows (2012) iako ne gledam nove filmove dok malo ne odstoje

Film je zanimljiv i zabavan. Nije neko vrhunsko ostvarenje , ali svakako ne treba propustiti. Dobra glumacka ekipa, zdrav humor... (Vili je najjaci lik) Ne bih da dajem neku ocenu, jednostavno preporuka za gledanje (ko vec nije) ako vam je do dobrog filma...

Poslednja ispravka: Iris (26.11.2012 u 11:41) Razlog: ne zaboravi da postavis linkove za filmove koje komentarises
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 11:36   #5145
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Spilberg je uvek bio komercijalni reditelj i voleli ga ili ne jedan od najboljih u toj konkurenciji.
Netačno, očigledno ne poznaješ njegov opus baš najbolje. Spielberg je uvek bio izuzetno intuitivan režiser, i ta fantastična intuicija mu je decenijama pomagala da "oseti" puls kod ljudi, da napravi i plasira hit filmove u pravom trenutku, i oni su sjajno prolazili kod naroda, čak i kad mu kritičari nisu bili posebno naklonjeni. Sad jednostavno imaš mašineriju koja štancuje blokbastere, drugačije je bilo krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina kad je svaka nova ideja u nekom smeru u filmskoj industriji mogla da ti se obije o glavu.

Uglavnom, neki od Spilbergovih filmova su izuzetno senzibilni i van poređenja sa ostalim njegovim delima. Možda najbolji, i definitivno najviše potcenjen među njima je The Color Purple, o kome sam pisala skoro u ovoj temi, pa ne bih da se ponavljam. Odmah nakon njega - Empire of the Sun! Trista puta bolji film sa ratnom tematikom od svih koje je kasnije snimio (i koji su smišljeno išli na komercijalni, kao i na uspeh kod kritike), i sa kojim je počela filmska karijera Christiana Bale-a. Imamo, naravno, The Jaws, za koji niko nije ni smeo da pomisli da će dostići sumanut status kod publike, i koji je u svoje vreme postavio norme u smislu žanra, filmskih efekata i muzike. Tu su i Amistad, A.I, The Terminal, Munich... svi vrlo provokativni i intenzivni, i upravo zbog toga što teraju na razmišljanje nisu dobro prošli kod publike, a ni Akademije.

Teško da može da se kaže da je Spilberg jurišao na komercijalni uspeh sa ijednim od gore navedenih naslova... Pogledaj ih i oceni i sam.

Poslednja ispravka: Iris (26.11.2012 u 11:45)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 16:07   #5146
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Brave i ParaNorman

Preporuka za oba. Naravno, ko voli
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 16:11   #5147
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
ili zbog osrednje ocene.
Ima veoma visoku ocenu (7.1 u ovom trenutku).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 16:51   #5148
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Netačno, očigledno ne poznaješ njegov opus baš najbolje. Spielberg je uvek bio izuzetno intuitivan režiser, i ta fantastična intuicija mu je decenijama pomagala da "oseti" puls kod ljudi, da napravi i plasira hit filmove u pravom trenutku, i oni su sjajno prolazili kod naroda, čak i kad mu kritičari nisu bili posebno naklonjeni. Sad jednostavno imaš mašineriju koja štancuje blokbastere, drugačije je bilo krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina kad je svaka nova ideja u nekom smeru u filmskoj industriji mogla da ti se obije o glavu.

Uglavnom, neki od Spilbergovih filmova su izuzetno senzibilni i van poređenja sa ostalim njegovim delima. Možda najbolji, i definitivno najviše potcenjen među njima je The Color Purple, o kome sam pisala skoro u ovoj temi, pa ne bih da se ponavljam. Odmah nakon njega - Empire of the Sun! Trista puta bolji film sa ratnom tematikom od svih koje je kasnije snimio (i koji su smišljeno išli na komercijalni, kao i na uspeh kod kritike), i sa kojim je počela filmska karijera Christiana Bale-a. Imamo, naravno, The Jaws, za koji niko nije ni smeo da pomisli da će dostići sumanut status kod publike, i koji je u svoje vreme postavio norme u smislu žanra, filmskih efekata i muzike. Tu su i Amistad, A.I, The Terminal, Munich... svi vrlo provokativni i intenzivni, i upravo zbog toga što teraju na razmišljanje nisu dobro prošli kod publike, a ni Akademije.



Teško da može da se kaže da je Spilberg jurišao na komercijalni uspeh sa ijednim od gore navedenih naslova... Pogledaj ih i oceni i sam.
Empire of the Sun, A.I, The Terminal, Munich//gledao, Boja purpura sam gledao jos u osnovnoj skoli i ne seam ga se bas najbolje mozda obnovim gradivo uskoro a jedino Amistad nikad nisam gledao jer nikako nije uspeo da me privuce. Inace A.I je bio projekat na kome je dugo radio Kjubrik ali je negde pred smrt odustao i dao ga Spilbergu jer je smatrao da je to ipak vise njegovo polje i da bce Spilberg bolje napraviti taj film nego sto bi sam Kjubrik to uradio. Ne shvati me pogresno ja sam fan Spilberga i za mene on je dobar reditelj i svakako spektakularan, on jeste komercijalan ali kvalitetno a ja mu jedino zameram sto je majkl Beja uzeo pod svoje da tako kazem.
Inace moje reci su preuzete od svetski priznatih kriticara koji su slozni da je Spilberg najbolji kad pravi takozvane "Popcorn Flicks"
I na kraju ukusi su razliciti tako da svako moze da iznese svoje misljenje i tu nema ovaj je u pravu onaj je u pravu, svako zna sta mu se svidja sta ne.

@Acanen Posto su ti se dopali Blood Simple (Before the Devil Knows You're Dead (2007)), Atonement (Passchendaele (2008)), Last Man Standing (Yojimbo (1961) original) mozes da pogledas i predlozene

Poslednja ispravka: Nestor (26.11.2012 u 17:03)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 18:03   #5149
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A.I je fantastican film, ako smem da se ukljucim u diskusiju... A inace ne volim SF. Nisam znao za ovo da Kjubrik ima veze sa pricom, jedino sto me cudi je kako je moguce da sam nisam provalio Tacno ima tu posebnu crtu. Ima bezobrazno nisku ocenu na IMDBu.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
Miki1987 (26.11.2012)
Stara 26.11.2012, 18:15   #5150
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
A.I je fantastican film, ako smem da se ukljucim u diskusiju... A inace ne volim SF. Nisam znao za ovo da Kjubrik ima veze sa pricom, jedino sto me cudi je kako je moguce da sam nisam provalio Tacno ima tu posebnu crtu. Ima bezobrazno nisku ocenu na IMDBu.
Development of A.I. originally began with director Stanley Kubrick in the early 1970s. Kubrick hired a series of writers up until the mid-1990s, including Brian Aldiss, Bob Shaw, Ian Watson, and Sara Maitland. The film languished in development hell for years, partly because Kubrick felt computer-generated imagery was not advanced enough to create the David character, whom he believed no child actor would believably portray. In 1995, Kubrick handed A.I. to Spielberg, but the film did not gain momentum until Kubrick's death in 1999. Spielberg remained close to Watson's film treatment for the screenplay. The film was greeted with generally favorable reviews from critics and grossed approximately $235 million. A small credit appears after the end credits, which reads "For Stanley Kubrick."
Ako te vise interesuje ovde pa prati sledece delove
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Osbourne (26.11.2012)
Stara 26.11.2012, 19:16   #5151
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
A.I je fantastican film, ako smem da se ukljucim u diskusiju... A inace ne volim SF. Nisam znao za ovo da Kjubrik ima veze sa pricom, jedino sto me cudi je kako je moguce da sam nisam provalio Tacno ima tu posebnu crtu. Ima bezobrazno nisku ocenu na IMDBu.
Ja sam se osvrnula na različite pristupe Kjubrika i Spilberga tom filmu (i samoj ideji) u tekstu koji sam pisala za SK pre deset () godina.
Verujem da film ne bi bio ni upola toliko kvalitetan da nema nečeg Kjubrikovskog u sebi, ali opet, Spilberg ga je potpisao.

Što se samog Spilberga tiče, sve sam rekla - čovek je maher za zarađivanje novca, ali takođe ima i kliker da trend-setuje čitavu filmsku industriju kad hoće. To prevazilazi pitanje ukusa - njemu se prosto treba diviti, voleli njegove filmove ili ne.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 2:01   #5152
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nadam se da nije vec neko ovo postavio ranije.
Evo jedna preporuka od mene za urnebesnu rusku komediju "The Best Movie".



Ovde se moze pogledati ceo film:

http://filmin.ru/59-samyj-luchshij-film.html

Moja ocena 10 / 10.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 2:09   #5153
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Savages
Krimic sa dobrim "imenima... kako li su uspeli da zaj**u stvar jos mi nije jasno. Nesto jace od 2 sata sam se mucio sa ovom limunadom. Nije cak ni limunada. Ona makar moze da bude mnogo kisela, ili ako je prezasladis bas slatka, ili pak sasvim dobro i umereno napravljena pa da jednostavno prija. Film je toliko bezukusan da je poredjenje sa vodom kojom je opran limun prikladnije.
Da pocnem sa mozda i jedinim pozitivnim - kadrovima, fotografijom ili kako vec da ga nazovem. Ceo film je saren, i boje su lepo uklopljene. Bas kao na posteru. Medjutim, i ovde postoji problem: nacin na koji su ti kadrovi iskoristeni. Stekao sam utisak da je "kamerman" odusevljen skupom opremom sa kojom ima priliku da radi odlucio da je pozajmi, malo se igra sa njom, snimi neke zanimljive ideje koje je imao. Slucajno je zaboravio da to "izbrise" i poneo na editing filma. Odgovorna faca je to videla, i nije ostala imuna na lepotu. Kadrovi su ubaceni u film. Taman tolko da se film produzi i uspori. Ionako su hteli da ga uspore. Proslogodisnji Drive je bio spor, pa je zato bio kul, ili je nesto drugo bilo dobro a bas ta usporenost je bila losa u tom filmu? Nebitno ionako zelimo da ga usporimo, treba ljudima da pokapiraju silne obrte. Osim usporavanja, mozemo i da ih maksimalno uprostimo, ne bi zeleli da se publika zbuni. Takodje bilo bi dobro da je ovo jedan od onih filmova o kojima znas o cemu se radi i pre nego sto si ih gledao.
I kao da sve to nije bilo dovoljno, dodali su naraciju. Na kraju krajeva, uloga Blake Lively je toliko bljutava da joj je jedina konkurencija sama gluma doticne. Totalno bezukusan, nekarakteristican, dosadan, predvidiv kostur od lika sa kojim bi valjda trebalo da se saoseti svaka devojka. Makar glumici uloga stoji.
Sto se tice Benicia Del Tora tice, mislim da su isli na varijantu "poznat a jeftin". Benicio Del Toro je odlican glumac, i glumio je u odlicnim filmovima. Ali ono sto njega izdvaja iz mora glumaca je pamtivo ime. Vecina ga je culo, a znatno manje zna odakle... verovatno glumi u nekom filmu "za koji sam cuo da je dobar ali nikako da ga pogledam". On je sasvim solidno odglumio svoje, ali realno nije ni imao sta da lose glumi, i njegov lik je sasvim tipican negativac koji jedine emocije iskazuje dok muci ljude. Pamticu ga po sceni sa pljuvackom, ne secam se da sam to video negde a cak i da jesam - kul je.
Travolta je jos jedno "ime". Neverovatno glupo je napisana scena koju deli sa Del Torom. Pogledao sam je par puta da bi se smejao jer u jednom trenutku Travolta digne obrvu i onda skapiras da je i on sam svestan koliko glup tekst mora da izgovori, ali ako "govori izrazajno" i koristi pokrete tela, ruku i lica za komunikaciju, uspece sebe da uveri da je skroz prihvatljivo sto je jedini razlog sto on glumi u ovom filmu, i njegov i produkcije, novac. A da mu se produzi vreme na ekranu ima i jedan emotivni monolog koji me je tolko pogodio da sam otiso do kuhinje da uzmem nesto da grickam. Bez pauze.
Ostatak glumacke postavke je isto "dobro" uklopljen. Salma Hayek kao kleopatra, Taylor Kitsch kao lepuskasti bad boy...
Oliver Stone ima popravni sa Natural Born Killers i eventualno Born on Fourth of July. Mada ne mislim da je nesto zgresio, samo je covek radio svoj posao. Dobar mi je bio Platoon, ali ne toliko da bi mi tesko palo sto se ovim filmom "prodao".
U sustini stice se utisak da je citav film prikladan za ovo vreme u kojem zivimo. Proizvod pravljen za tacno odredjeno, relativno usko ciljano trziste. Po uzoru na klasike, ali samo u okvirima. Kvalitet i dugotrajnost se zanemaruje. Ionako ce ubrzo izaci novi "na tu foru". Dovoljno zanrovski ogranicen da bi ga volela odredjena grupa ljudi, ali ne previse ekscentrican da bi ga neko mrzeo.
Jednostavno ostavlja slab ili vrlo slab utisak.
5/10
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 2:21   #5154
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah i ja TDKR i necu mnogoooo duziti meni je najjaci utisak Tom Hardy..covek jednostavno nosi ceo film,odavno ne videh boljeg filmskog lika.Prosto pleni dok je na ekranu,svaka cast ekipi filma sto se tice njegovog lika,dalje ako je ovo najbolje sto moze Holivud danas da ponudi onda svi kolektivno na vesanje.Film je toliko konfuzno i brzopleto sklepan da se to vidi na svakoj drugoj sceni,tacno vidim kako producenti vise iznad glave Nolanu i samo ga teraju da zavrsi sto pre.Mora se priznati da ima par scena koje su odlicnoa uradjene a i to su neke ne bas akcione scene..nekako film krene taman da vas pali i krene neko uzbudjenje kad prc vidite neku glupost i ode sve do djavola.Film najprostije receno nema konstantnost,onda scene borbe podsecaju na scene iz filmova Dolpa Lundgren-a.Ajde da malo napisem i on samom Betmenovom,liku...ono sto svavako krasi svakok heroja je njegov kostim je ovde toliko lose uradjen da je to strasno i sama Betmenova pojava podseca na sredovacnog muskarca odevenog za noc vestica a ne coveka koji treba da vam utera strah u kosti.Eto dosta od mene,tako da i dalje za mene postoje samo 2 Betmen filma. Betmen 1989 i Povratak Betmena 1992
Evo i za kraj jedna scene u kojoj je Burton uradio ono sto Nolan verovatno ne bi snimio ni sa 5 filmova...jedna od najboljih filmskih scena zasigurno
http://www.youtube.com/watch?v=QnVl_TXhoZs
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 3:00   #5155
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zanimljivo kako ljudi zameraju Betmenu baš ono što je Nolan i hteo da prikaže, kraj jednog junaka. Betmen u 3. delu i treba da izgleda kao umoran, sredovečan muškarac, on je heroj koji čini poslednje dobro delo, poslednji put spašava Gotam i prepušta ga mlađima. To je bio i cilj ove trilogije, da pokaže rađanje, uspon i pad superheroja. Ne znam koje ste to gluposti i propuste videli u filmu, voleo bih da čujem, napišite negde u spojleru, pa ako se setim, setim, pošto je već prošlo više od mesec dana kako sam ga gledao. Meni je ovde akcija bila u drugom planu i ne znam zašto ljudi imaju potrebu da posmatraju film kao da pripada isključivo jednom žanru, pa ako se drama meša u akciju, onda ništa ne valja. Čak sam čuo neke kako zameraju što Alfred plače u filmu (ne ovde, van foruma).
Ja ipak mislim da je Nolan uradio odličan posao, film možda ne izaziva WOW efekat kao drugi deo, ali je odličan završetak trilogije, a TDK tako i treba posmatrati, kao celinu od 3 filma.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Highlander na korisnoj poruci:
Andross (29.11.2012), bela lampa (27.11.2012), Crusader88 (1.12.2012), Dare01 (3.12.2012), Kidja (27.11.2012), Peruzzi (27.11.2012), player1 (27.11.2012), Romantic (27.11.2012), Skenderevo (27.11.2012), uros@3D (27.11.2012)
Stara 27.11.2012, 3:36   #5156
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jasno je meni sta je Nolan hteo da "kaze"ali mislim da je traljavo odradjen film,nekako mi pojedine scene deluje kao iz akcionih B filmova..ne mislim sa tehnicke strane,sa strane vizuelnih efekata vec kao da su snimljene iz prvog puta...kao ono "Ajde dobro je,teraj dalje" i ja u sva tri dela ne vidim Nolanov pecat,tj mogli bi reci da je filmove snimio bilo koji reditelj.Jer danas studiji i producenti imaju 10 puta vecu ulogu nego sto su imali pre 20-ak godina i u velikoj meri uticu na film,zato vidjamo toliko istih filmova,saablonskih bukvalno.Pa Jose Padihla koji radi na "novom" Robocop-u kaze da od njegovih npr 10 ideja studio prihvati jednu i da ni sam ne zzna kako ce sve ispasti na kraju.Ja sam ubedjen da ni sam Nolan nije preterano zadovoljan ovom trilogijom..da su to filmovi koji su mu bili potrebni da se obezbedi za zivota i da ce sada da pokusao da snima ono sto se njemu svidja.Ono sto je Nolan postigao je da je Betmena predstavio realno i onako kako bi to odprilike funkcionisalo u stvarno zivotu..a to sigurno ne bi bilo zanimljivo kao na filmu.Zato se meni vise svidja Burtonov Betmen..jer je vise stripovski i mislim da atmosfera koja je u Povratku Betmena najbolje lezi filmskoj ekranizaciji stripa
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 10:11   #5157
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Ja ipak mislim da je Nolan uradio odličan posao, film možda ne izaziva WOW efekat kao drugi deo, ali je odličan završetak trilogije, a TDK tako i treba posmatrati, kao celinu od 3 filma.
Agreed.

Znam samo da ne bih voleo da se nadjem u kozi sledeceg koji odluci da snima film o Batman-u s obzirom da je Nolan ostavio dosta tezak 'domaci zadatak'.

A sl. godine "The Man of Steel"
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 10:35   #5158
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Belphegor kaže: Pregled poruke
Evo jedna preporuka od mene za urnebesnu rusku komediju "The Best Movie".

Moja ocena 10 / 10.
Sad ću baš da probam da pronađem sva tri dela tog filma.

Interesantno da sva tri dela zajedno na IMDBu nemaju ukupno ocenu kao što je ova koju si ti dao prvom delu

Verujem da je film puno smešniji onima koji su upućeni u ruska medijska i "celebrity" dešavanja i ličnosti, pošto je, čini mi se, film parodija na brojne ruske filmove i poznate ličnosti...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 13:09   #5159
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

John Carter (2012) - nisam citao novele, pa ne mogu sa njima da uporedjujem. Na kraju je ispao simpatican film, bas u kategoriji letnjih hitica. Film izgleda kao nesto kad bismo spojili Avatara, Flash Gordona, Ratove Zvezda, Divlji Zapad i Stari Rim. Dobri vizuelni efekti, glumci manje-vise soldini. Cini mi se da je prica malo sabijena u dva sata filma, verovatno nije drugacije moglo, pa film postaje sve zanimljiviji protekom vremena. Mislim da je i ocena na imdb realna. Zabavan film, ali nista po cemu biste ga zapamtili.
Osim Woole, naravno, najbolji ljubimac (simpatican stvor, iako izgleda kao nesto sto bi ostalo iza Jabbe Hutta kada bi ovaj zaglavio u WC-u ).
Spoiler za Woola:
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Iris (27.11.2012), Maverick (28.11.2012), Miki1987 (29.11.2012)
Stara 29.11.2012, 0:54   #5160
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah upravo

Paths Of Glory

http://www.imdb.com/title/tt0050825/



Sjajna ratna drama sa još boljim Kirk Douglasom koja na lep način dočarava strahote Prvog svetskog rata i licemerje koje dosta često obitava u višim rangovima oficirskih kadrova

Svakako pogledati
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
pentraksil (29.11.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com