Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2011, 16:33   #1
vld_vlada
Član
 
Član od: 4.3.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb nova konfa oko 50k

Pozdrav ljudi, kad sam ja kupovao moj racunar i5-750 dosta sam se savetovao na ovom forumu i ispalo je odlicno... Sada me zanima racunar za mog drugara, ja imam nekoliko ideja ali uvek dobro dodje drugi savet... Naime u pitanju je samo konfiguracija bez monitora.
Prioritet je jak procesor, maticna koja moze da ga isprati, brza memorija (bilo koja na 1600MHz ce biti dobra), grafika nije prioritet, a malo ce biti muke oko hard diska zbog "poplava na Tajvanu" zbog koje su cene otisle dosta gore

Posto je AMD Buldozer arhitektura sa svojim Zambeziiiii procesorima zakazala, a moj drug nije vizionar, ne zeli da ceka optimizaciju softvera, AMD-ove drajvere za bolje iskoriscenje sirove proc. snage, logican izbor mi je bio Intel Core i5-2500K. Dakle punokrvan procesor, koji ce lepo odgovoriti na izivljavanje i iskoriscavanje od zahtevnih aplikacija. Naravno u dogledno vreme mu predstoji OC. Posto ni taj proc nije jeftin, voleo bih da cujem predloge za njegovu alternativu.

Maticna ploca, bilo bi lepo da isprati sposobnosti procesora, H chipset ne mora da bude izbor, posto integrisana grafika nije toliko potrebna (ovo je samo zbog dodatnih troskova H chipseta)

Grafika trenutno nije primarna stavka, i na nju se moze potrositi najmanje parica... Neka da mogu igre na Medium detaljima (lik nije gejmer okoreli)

HD... tu ce biti muke, cenim da cu mu reci neki manji Black 7200 rpm i 64MB bafera...

DDR3 RAM, vec naveo, covek je izrazio zelju da bude brz, cenim 2 slota od 2GB na 1600MHz

Ja imam Cooler Master Elite 332, solidno je i nije skupo tako da cu mu to preporuciti...

I neko kvalitenije napajanje, min 550W...

Toliko od mene, cekam vase predloge, pa da uporedim sa mojim konfiguracijama Pozzz
vld_vlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2011, 16:56   #2
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: nova konfa oko 50k

Zasto si dva puta postavio istu temu?
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2011, 18:11   #3
vld_vlada
Član
 
Član od: 4.3.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: nova konfa oko 50k

slucajno breee... kako da je obrisem ?
vld_vlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ATI-jeva nova generacija nazvana Hecatoncheires Dusan Despotovic Vesti 13 26.4.2010 13:50
Nova konfa milanlaki Šta da kupim? 15 25.10.2009 11:58
Konačno... nova konfa ;) zomg Šta da kupim? 2 28.6.2009 15:55
Nova konfa. Gadoguz Šta da kupim? 36 2.4.2007 21:53
Novi moderatori i nova organizacija Chivan Forum o forumu 2 21.2.2007 20:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com