Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2018, 10:10   #21
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Joj, zamerke što se pominju telefoni manje poznatih proizvođača. Tipa "Pa znate SK je časopis za kompjuterske gikove, koji svi od reda, po definiciji kupuju flagship modele, a ostali ih ne interesuju."
Samo se ne sećam da smo tako radili u davnim danima, tj da smo od redakcije tražili da se ne bavi debeljcima i dugama, šugarima i stevicama, prijateljicama, nego da se bavi Mekicama, i Velikim plavim. Jer, pobogu mi smo geekovi, pa nas ništa manje od ova dva nije interesovalo. Ima naime ljudi kojima su i ovi jeftiniji modeli, manje poznatih proizvođača interesantni, treba i njih obraditi (ne ljude, telefone). Izneti vrline, mane, i tako pružiti mogućnost ljudima, tj čitaocima da se odluče. Uskoro, ako je verovati stanju na Internetu, očekujem da će se glasno, da ne kažem demonstrativno od redakcije tražiti da se bavi isključivo Xiaomi telefonima, sa hardverske strane, a navigacijama sa softverske, jer i pored toga što smo geekovi, ne umemo da se snađemo u prostoru, pa nas ne interesuju aplikacije za fotografije, ili tako to, nego nam trebaju navigacije da bi mogli da pronađemo gde je ulaz za "pijac kod poštu".
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
namcor (8.9.2018)
Stara 4.9.2018, 12:09   #22
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Похвале за текстове везане за све већу претњу цензуром од стране друштвених мрежа и интернет медија.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
branko78 (27.9.2018), DArthShone (4.9.2018)
Stara 8.9.2018, 7:58   #23
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Da dolijem ulje na vatru
Meni nije jasno sta ce telefoni u Svetu kompjutera
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2018, 11:06   #24
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Joj, zamerke što se pominju telefoni manje poznatih proizvođača. Tipa "Pa znate SK je časopis za kompjuterske gikove, koji svi od reda, po definiciji kupuju flagship modele, a ostali ih ne interesuju." ...
Potpuno se slažem, samo da dodam da su bili prikazani i svi (bitni) flagship modeli tako da niko nije ostao uskraćen.

@maksa
To smo apsolvirali: smartphone je u suštini super-integrisani-prenosni-mini-kompjuter sa mogućnošću telefoniranja preko mobilne mreže.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Bart Starr (23.9.2018), DArthShone (12.9.2018), Relja (8.9.2018)
Stara 27.9.2018, 20:18   #25
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Apropo Quzminog clanka "Giga zraci RTX-a", Radeon Pro WX 8200 (ok - nije gaming vec profi kartica) predstavljena na Siggraph 2018 omogucuava Real-time, Viewport Raytracing: Next-generation application viewport technology brings real-time ray-tracing quality directly into the editing windows of DCC and CAD applications.

Nema brige za ljubitelje Radeona. Nvidia je njihov RTX realizovala kroz Vulcan, a Vulcan vec radi sa DXRayTracing-om ... za godinu dana i jedni i drugi ce u top gejming modelima imati podrsku, i kao i sa teselacijom koju vise niko ne pominje, nece se mnogo raspravljati o tome.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 20:30   #26
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
branko78 kaže: Pregled poruke

Nema brige za ljubitelje Radeona. Nvidia je njihov RTX realizovala kroz Vulcan, a Vulcan vec radi sa DXRayTracing-om ... za godinu dana i jedni i drugi ce u top gejming modelima imati podrsku, i kao i sa teselacijom koju vise niko ne pominje, nece se mnogo raspravljati o tome.
Teško će AMD za godinu dana AMD da parira 2080-Ti, njemu je još uvek 1080 nesavladiv a toliki skok niko normalan ne očekuje. Plus su Vegu 64 nagurali na 360W TDP-a, neće to ići bez die-shrinka i potpuno nove arhitekture.

Plus, nVidia sigurno ima nešto kvar o kao u HairWorks slučaju.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 0:04   #27
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Siguran sam da AMD nece parirati 2080Ti u gejming segmentu. I nema potrebe. Vec rade kod TSMC 7nm chipove, eto onaj "profi" card sto sam pomenuo. Mozda nije to bas pravi 7nm ali je ok.

Ako pogledamo prethodne 2 generacije primeticemo da su izlazile u tandemu male low i mid tier kartice (Radeon), pa onda vece koje su parirale gornjem segmentu (Fury i Vega) ali ne za titulu najboljle vec za titulu povoljnije.

Najavljeni Navi bice ono sto je RX 470/480 bio kad se pojavio - jako dobar odnos cene i performansi jer se to najvise prodaje. RX480 je dobro parirao tada najprovadnijem GTX970, RX580 dobro parira GTX980/GTX1060 s tim da je inflacija ucinila svoje, mada eto moj poznanik prodavac racunarskih komponenti mi se za vikend pohvalio da moze da mi proda RX580 8GB za oko 250e i to je odlicna cena za nase trziste. Meni ne menja stvar, vec imam GTX980.

Sad to sto si rekao da je 1080 nesavladiv ne bih se slozio sa time Vega64 dobro parira GTX1080 (obicnom) malo pogledaj reviewe za novi Tomb Rider. Async compute AMD-a solidno odgovara novijim igrama. Da ne pominjem debakl sa Wreckfest sa kojim su ekvivalentne AMD kartice nosile do 40% vece performanse dok Nvidija nije izdala patch za drajvere. Nvidia tek sa Turingom donosi async compute, novije igre ce samo bolje da rade na starim Radeonima u odnosu na stare GeForce koji imaju klasicni pipeline.


Nego moj inicijalni post je bio u vezi clanka u novom broju.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 8:56   #28
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
branko78 kaže: Pregled poruke
moj poznanik prodavac racunarskih komponenti mi se za vikend pohvalio da moze da mi proda RX580 8GB za oko 250e i to je odlicna cena za nase trziste. Meni ne menja stvar, vec imam GTX980.
Realna je cifra od 150-200e za koliko se prodaju, mining je vec mesecima neisplativ i ima dosta kartica na prodaju, tako da tvoj poznanik debelo precenjuje svoj hardver.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 10:57   #29
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Jasno je i meni da je vrlo moguce da su te kartice majnovale negde godinu dana pre nego sto su sad izasle na "domace trziste".
Ovaj moj drzi lepo uredjenu "renomiranu" lokalnu prodavnicu i servis - nije prodavac sa oglasa, i prodaje te kartice sa garancijom 2 godina - kao nove, pa je cena od 250e.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 17:05   #30
wlud
Novi član
 
Član od: 19.4.2017.
Poruke: 12
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Kad je SK skrenuo ovako udesno?
Gledam tekst ovog Brdara o Alex Jonesu i Infowars sajtu. Pa ovaj glorifikuje lika koji pored stotinu drugih teorija zavjere tvrdi i da su roditelji pobijene djece glumci koji žele veću kontrolu nošenja oružja? Može li ciničnije?
Moram priznati da sam kupovao SK od početka, ali sam nakon ovakvih tekstova prestao.
wlud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 17:47   #31
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 09/2018

Ja to pričam godinama. Iskreno, Brdar je jedini koji trpa desničarsko smeće u svoje tekstove. Na sve to je vrlo loš autor. U opisu za Tyranny je uspeo da ne kaže bukvalno ništa o igri, u celom tekstu.

Imam utisak da je doveden u SK da bi forsirao tu neku ekstremno desnu priču.

@oluja, molim te ubedi me da grešim
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Dantheus (3.11.2018)
Stara 3.11.2018, 20:20   #32
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
Kad je SK skrenuo ovako udesno?
Gledam tekst ovog Brdara o Alex Jonesu i Infowars sajtu. Pa ovaj glorifikuje lika koji pored stotinu drugih teorija zavjere tvrdi i da su roditelji pobijene djece glumci

Hmmm... Aleks Džons nije desničar. Druga je stvar što on često osipa paljbu po američkim liberalnim kvazilevičarima ali to nije razlog da se dotični proglasi desničarem. U zadnjih par decenija se izgubila klasična podela na levicu i desnicu, mada je ona i ranije bila uslovna. On bi se najpre mogao definisati kao antiglobalista i protivnik tajnih društava koja imaju snažan uticaj na američko društvo. Ne vidim ništa loše u tome kada neko pokušava da demistifikuje vrlo sumnjive događaja, kao što je, recimo bio famozni 911. Ako je to desničarenje, onda je sve otišlo u đavolju mater. Odgledao sam najmanje desetak njegovih dokumentaraca i mogu slobodno reći da je bar polovina od njih vrlo poučna. Naravno, ima kod njega i smeća ali to smeće nije razlog da se negira ono što je dobro.


A što se Brdara tiče, on ima specifičan i oštar stil pisanja koji ima svoju publiku i taj stil je dobrim delom uslovljen onim šta nam je zapad radio zadnjih skoro tri decenije. Ako su zapadni liberalni mediji i novinari imali pravo da pljuju po Srbima, zašto isto takvo pravo ne bi imao neki srpski novinar, pa makar to bile i teme vezane za IT? Razumem Vasića koji živi u SAD i kome to iz više razloga može da smeta ali sam siguran da će dobro biti prihvaćeno kod velikog broja čitalaca.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 20:47   #33
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
ali sam siguran da će dobro biti prihvaćeno kod velikog broja čitalaca.

Ovo je argument à la Željko Mitrović: "Puštamo rijalitije jer narod to traži"
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
ZoNi (3.11.2018)
Stara 3.11.2018, 20:56   #34
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
ali sam siguran da će dobro biti prihvaćeno kod velikog broja čitalaca.
Da li si ti... stvarno to rekao? Bljuvotina je bljuvotina, nije važno da li se sviđa velikom broju čitalaca.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 21:58   #35
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 09/2018

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke

A što se Brdara tiče, on ima specifičan i oštar stil pisanja koji ima svoju publiku i taj stil je dobrim delom uslovljen onim šta nam je zapad radio zadnjih skoro tri decenije. Ako su zapadni liberalni mediji i novinari imali pravo da pljuju po Srbima, zašto isto takvo pravo ne bi imao neki srpski novinar, pa makar to bile i teme vezane za IT? Razumem Vasića koji živi u SAD i kome to iz više razloga može da smeta ali sam siguran da će dobro biti prihvaćeno kod velikog broja čitalaca.

Igore, ja sam u SAD otišao 2007. Nama 30 godina o glavi rade isti ljudi, koji nisu zapadni novinari. 1986 - Niko ne sme da vas bije. 1989 - Gazimestan. “Sponatano dogadjanje naroda”... Jel treba da nastavim?

Svet kompjutera se 90ih držao van opšte histerije. Jel sad treba da upada u istu?

Što se Brdara tiče, čovek je nepismen. “...ne znamo tačno, ali smo sigurni da...” je kovanica za Informer, a ne SK. Zatim, apsolutno je najpovršniji autor u SK. Bitno mu je da tera svoju priču. I nema nikakav stil, nego baljezga. Nabacuje pojmove, i to sve na istu vodenicu.

Upravo tvoji tekstovi su pored njegovih. I vidi se razlika. Ti si za tri klase iznad.

Ja sam ubedjen da je Brdar SNS poslušnik, postavljen u SK da tera na desno.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 22:19   #36
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Ne znam zašto mi ne funkcioniše kvotiranje na sajtu SK, pokušao sam sve moguće fore ali ne ide. Moram ovako



Citat:
Ovo je argument à la Željko Mitrović: "Puštamo rijalitije jer narod to traži"

U demokratskom društvu svako ima pravo da gleda i čita ono što želi. Meni se Mitrovićevi programi ne dopadaju, tako da oni ne postoje u listi "fejvoritsa" na TV (mada retko gledam to cokoćalo). Znači, može Mitrović da pušta svoje rijalitije do mile volje ali oni za mene jednostavno ne postoje. Ja odgovorno tvrdim da su Brdarovi tekstovi po ukusu dobrog dela čitalačke publike, što je važna stavka u uslovima tržišne ekonomije. Za mene lično su malo agresivni i oštri ali je vrlo dobro da postoji sloboda govora i hrabrost da se piše o takvim stvarima.



Citat:
Da li si ti... stvarno to rekao? Bljuvotina je bljuvotina, nije važno da li se sviđa velikom broju čitalaca.
Stani... a šta ako je nekom bljuvotina ono što se tebi dopada? Zašto sebi daješ pravo da sudiš šta je bljuvotina pa da onda to namećeš drugima za mišljenje? Gde je tu demokratija i uvažavanje volje slobodnih građana?
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 22:50   #37
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Citat:
Igore, ja sam u SAD otišao 2007. Nama 30 godina o glavi rade isti ljudi, koji nisu zapadni novinari. 1986 - Niko ne sme da vas bije. 1989 - Gazimestan. “Sponatano dogadjanje naroda”... Jel treba da nastavim?

Vasiću, uz dužno poštovanje, to je stvar tvog političkog afiniteta. To što si naveo o 1986. i 1989. nije prosto tako palo s neba nego su se dugo godina stvarale okolnosti da bi se desilo to što se desilo. Pre toga su bile 1968. 1974. i 1981. koje imaju važnu ulogu u događajima koji će potom uslediti.



Iskreno... da li ti veruješ da su tamo nekakvi " damned Russian hackers" uspeli da obmanu NSA i CIA (budžet preko $100bln) pride sa svim ostalim institucijama SAD i da na vlast dovedu nekakvog tamo Trumpa mimo demokratske volje naroda? Pošto si čovek koji se bavi informatikom, pretpostavljam da se slažeš da to nije moguće ni praktično a ni teoretski. Međutim, sam znaš da narod u SAD mediji neprestano i nesmanjeno bombarduju sa takvim vestima i teraju ih da poveruju u nebuloze. Ako demokratski američki mediji uzimaju za slobodno da propagiraju takve nebuloze, zašto bi to bilo zabranjeno Brdaru ili bilo kome drugom? Ili ovde važi ono pravilo o Jupiteru i volu?



I još jedno slično pitanje, da li je moguće da zapaljeni kerozin bude razlog rušenja WTC? Ako jeste, kako je moguće da se u prahu srušene zgrade WTC nađe pasoš saudijca koji je navodno upravljao avionom koji se zakucao u zgradu? Da li je to van svake pameti? Zašto moramo u to da verujemo? I zašto se ljutiti na nekoga ko želi da ukaže na takve nenormalnosti? Da li treba sebe da lažemo da je moguće da papir ne gori tamo gde gori legurisani čelik?



Citat:
Svet kompjutera se 90ih držao van opšte histerije. Jel sad treba da upada u istu?

Pitanje je šta je trenutno histerija. Da li je histerija ona sveopšte antiruska histerija na zapadu ili je histerija to što piše Brdar kako bi ukazao na ovu prvu histeriju? Ne vidim da on piše protiv bilo kojeg naroda i da vređa bilo koga. Piše oštro, ima svoj stav kakav je-takav je. Ja opet ponavljam, ima dosta ljudi kojima će se to dopasti. Ima i onih kojima neće ali je definitivno teško ugoditi svima. Lićno mislim da je o tim temama treba malo više pisati "u rukavicama" ali različiti autori imaju različite stilove pisanja.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 22:55   #38
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

a odkud ti znaš šta publika voli jel to bila neka anketa ili istraživanje, mogu i ja sad ovde da počnem da baljezgam o politici jer je eto demokratski da pričam o tome i ima i publike kojoj će to da se dopadne.. na kraju se sve svede na ono što urednik odobri i u novinama i ovde, možda popunjava prazan prostor jer nemaju kvalitetne novinare itd... U svakom slučaju tehnologija i takvi stavovi obično ne idu zajedno tipa pljuje zapad a fura iphone i nike...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 22:59   #39
Dizastor
Novi član
 
Član od: 20.6.2012.
Poruke: 20
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

Konstantno vrijeđanje pojedinih grupa (liberali, socijalisti, socijaldemokrate i uopšte svi koji se ne slažu sa republikancima, vadikalima i njima sličnim) i nije primjer demokratije. Mrsko mi je tražiti ali najpotresniji momenat je bio kad je branio NRA.
Čekaj, Igor7, ti si Igor Ružić? Jarane, ti si klasa iznad ovog lika, shvatam da braniš kolegu ali zar nije liberalna & ljevičarska redakcija dotičnog već upozorila da smanji doživljaj...
Dizastor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 0:03   #40
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 09/2018

@Igor (da ne citiram ceo tekst)

Nije problem sto se nasi politicki stavovi razlikuju. Problem je nacin na koji Brdar pise. Kvalitet tekstova mu je na nivou zute stampe. Relativno kompleksne politicke teme pokriva vrlo povrsno. I to na iskljucivo navijacki nacin.

Molim te, uporedi svoje tekstove i njegove tekstove. Nebo i zemlja. Tema nije bitna.

Pitanje za @oluja, jel forsiranje Brdara za ozbiljne IT teme znaci da ce se SK posvecivati politickim temama na ovako povrsan i navijacki nacin.

Poslednja ispravka: mvasic (4.11.2018 u 0:12)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com