Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2022, 16:06   #6261
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ja sam stigao do pete epizode i za sada me nije smorila. Naprotiv. Ali videcemo, ja se jedino brinem nekog scenarija kao sto je
Spoiler za moguci spojler:
Lost.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2022, 14:09   #6262
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Koliko ja vidim pada sve vise...


Za sada mi je zanimljiva samo se nadam da ce imati poentu i da nece previse vucarati sa misterijom...


Dark mi je bio odlican do negde sredine druge sezone i onda me je nesto uzasno smorila, cini mi se da su poceli previse da vrte i da preplicu, plus sto se cekalo godinu dana po sezoni i batalio...Mozda opet odgledam jedan dan.
Isto! Prvu sezonu Dark-a sam odgledao u cugu, a ovde zaspem čim krenem da gledam, ukoliko gledam uveče
Počeo sam da gledam čim je izašla a na sedmoj epizodi sam trenutno.U prve dve epizode je baš obećavalo a što više gledam sve se više udaljavam od samih likova i radnje.Flesbekovi koji nas upoznaju sa likovima i kako su se obreli na brodu su mi dosta dobri, ali mi baš ne uliva poverenje to gde nas priča vodi.
Vidim da ih prozivaju za plagijat nekog stripa i
Spoiler za neki tamo film:
Matrixa
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2022, 23:01   #6263
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Uf, nesto me je bas smorio ovaj 1899...Evo sam na pola seste i nekako me bas ne tera na dalje gledanje, nazalost....Ne trazim da mi se odmah daju svi odgovori ali imam osecaj da se isuvise odugovlaci sa citavom misterijom. Sve sama pitanja i nikakvi odgovori, a ako se za sve to ceka zadnja epizoda onda ne znam sta da kazem. Mislim da je potrebno otkrivati odredjene sitnice gledaocu postepeno iz epizode u epizodu i tako nekako drzati paznju a ne ovako cekati zadnju epizodu koja ce MOOOOZDA nesto malo otkriti (a sumnjam da ce bilo sta novo otkriti, zavrsice se vrtoglavicom nekom i aj cekamo drugu sezonu). Razumem da to mora biti proces, postavljanje price itd. ali ovde imam utisak da je sve to vec postavljeno da bi se epizode punile nekim ispraznim razgovorima izmedju likova i vrtenje jedne te iste price..."Jao iznenadjen sam jaoooo i ja sam iznenadjen isto" "jaooo ja te mozda poznajem, jaooo i ja tebe mozda poznajem" itd. Ipak ja ovo mozda ostavljam za tamo kasnije, kada i ako izadje par sezona pa se mozda sagleda cela situacija realnije.

Stvarno steta jer je to mislim moglo malo bolje....Smarajuci se zadnjih par epizoda prisetio sam se kako je samo maestralno Severance odradio svoju prvu sezonu, gomila pitanja ali i gomila odgovora i drze gledaoce na fenomenalnoj udici gde se stvari otkrivaju ali i komplikuju dodatno....Pravi tobogan otkrovenja i misterija sa svakom epizodom. Bez ikakvog odugovlacenja, tupljenja koliko mi je to bio osecaj kod 1899.... Tako da, ako hocete pravu misteriju moj predlog vam je da pocnete Severance koji je (bar meni) makar drzao paznju tokom citave sezone i jedva cekam jos.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2022, 21:12   #6264
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Uf, nesto me je bas smorio ovaj 1899...Evo sam na pola seste i nekako me bas ne tera na dalje gledanje, nazalost....Ne trazim da mi se odmah daju svi odgovori ali imam osecaj da se isuvise odugovlaci sa citavom misterijom. Sve sama pitanja i nikakvi odgovori, a ako se za sve to ceka zadnja epizoda onda ne znam sta da kazem. Mislim da je potrebno otkrivati odredjene sitnice gledaocu postepeno iz epizode u epizodu i tako nekako drzati paznju a ne ovako cekati zadnju epizodu koja ce MOOOOZDA nesto malo otkriti (a sumnjam da ce bilo sta novo otkriti, zavrsice se vrtoglavicom nekom i aj cekamo drugu sezonu). Razumem da to mora biti proces, postavljanje price itd. ali ovde imam utisak da je sve to vec postavljeno da bi se epizode punile nekim ispraznim razgovorima izmedju likova i vrtenje jedne te iste price..."Jao iznenadjen sam jaoooo i ja sam iznenadjen isto" "jaooo ja te mozda poznajem, jaooo i ja tebe mozda poznajem" itd. Ipak ja ovo mozda ostavljam za tamo kasnije, kada i ako izadje par sezona pa se mozda sagleda cela situacija realnije.

Stvarno steta jer je to mislim moglo malo bolje....Smarajuci se zadnjih par epizoda prisetio sam se kako je samo maestralno Severance odradio svoju prvu sezonu, gomila pitanja ali i gomila odgovora i drze gledaoce na fenomenalnoj udici gde se stvari otkrivaju ali i komplikuju dodatno....Pravi tobogan otkrovenja i misterija sa svakom epizodom. Bez ikakvog odugovlacenja, tupljenja koliko mi je to bio osecaj kod 1899.... Tako da, ako hocete pravu misteriju moj predlog vam je da pocnete Severance koji je (bar meni) makar drzao paznju tokom citave sezone i jedva cekam jos.
Uh... sto volim ove komentare, tik pre momenta pre nego sto sve pocne da se odmotava u seriji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2022, 0:32   #6265
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je kraj ipak dosta popravio utisak koji sam imao negde na sredini sezone.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2022, 15:31   #6266
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uh... sto volim ove komentare, tik pre momenta pre nego sto sve pocne da se odmotava u seriji.
Kao sto sam i napisao, meni je problem sto cekas odmotavanje dok se sama prica bespotrebno vuce i razvlaci 6 ili koliko vec epizoda, bez ikakve "mrvice" koje ce terati gledaoca da nastavi sa gledanjem. Verujem da ce "rasplet" biti dobar, ali cemu ovoliko davljenje ispraznim i i identicnim razgovorima izmedju likova i cemu ovoliko razvlacenje misterije koja je vec postavljena? Moglo je to mnogo bolje i zanimljivije bez razvlacenja, malo pitanja ali i malo odgovora sa svakom epizodom. To je moja poenta, na silu prolaziti kroz 6 sati proseka da bi na kraju bilo vau je meni velika greska.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2022, 10:23   #6267
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Koliko ja vidim pada sve vise...


Za sada mi je zanimljiva samo se nadam da ce imati poentu i da nece previse vucarati sa misterijom...


Dark mi je bio odlican do negde sredine druge sezone i onda me je nesto uzasno smorila, cini mi se da su poceli previse da vrte i da preplicu, plus sto se cekalo godinu dana po sezoni i batalio...Mozda opet odgledam jedan dan.
ODLICNA Je!!!

Treba imati u vidu najavnu shpicu, ako se odlicno obrati paznja, primjetit ce se slichna istovetnost sa najavnim shpicama serija American Gods i Foundation. Sto osigurava za sebe dobru zabavu ali i mozgalicu.Pogotovu za osobe,bivse igrace video igara koji su nalazili izazov u avanturama pomjesanim sa mozgalicama.

Preporuka!!!


Andor je zavrsen i sad mozemo ocekivati da ce sezone ici u smjeru filma.
Dok se ne zasite "muzenjem medija" i ne naprave konacni kraj.

Takodje je zavrsena sezona Walking Dead. Na samom zavrsetku dobijamo informaciju racvanja-shirenja ove franchize u dvije serije. Jedna serija je kao sto znate sa Negan i Megan a druga sa povratkom Rick-a. Ova serija ce se voditi objasnjavanjem "gdje,shta i zasto" je Rick "bio na poslovnom putu"?!!
Sto mi je mnogo vise zanimljivije od prvospomenutog.

Naravno, kasnije ce scenaristi ovo dvoje ponovo stopiti u jednu cjelinu,sto je za ocekivati.Samo bog zna poslije koliko vremena.

Zna li se sta za Mandoloriana??
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2022, 10:35   #6268
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kao sto sam i napisao, meni je problem sto cekas odmotavanje dok se sama prica bespotrebno vuce i razvlaci 6 ili koliko vec epizoda, bez ikakve "mrvice" koje ce terati gledaoca da nastavi sa gledanjem. Verujem da ce "rasplet" biti dobar, ali cemu ovoliko davljenje ispraznim i i identicnim razgovorima izmedju likova i cemu ovoliko razvlacenje misterije koja je vec postavljena? Moglo je to mnogo bolje i zanimljivije bez razvlacenja, malo pitanja ali i malo odgovora sa svakom epizodom. To je moja poenta, na silu prolaziti kroz 6 sati proseka da bi na kraju bilo vau je meni velika greska.
Bez namjere da kriticki djelujem i izgledam, ajde malo realno da analiziramo!
Zar ti na samom pocetku imena brodova nisu zvucala cudno??
Imena su sa namjerom izabrana kako bi gledaoce uputila u pravcu konacnog tvista. Tj. da se "Tetrichki(Tetris) mozaik uklopi na pravi nacin.Ni meni nije poslo za rukom,jer sam zavrsio u "Bermudskom Trouglu".
Ali opet,imena brodova koji su slika i prilika Titanika govore vise nego i jedna rijec a poklapa se sa zavrsnicom!!!!

A to je "Erebrus".

Ajde sad, da opet probamo da nadjemo dodatno dublje naucno objasnjenje, zasto su "konacni" putnici prolazili kroz ovakvo iskustvo??
Pisem na ovakav nacin,jer je za spoilera.
I ne treba samo tu da se zavrsi,kao nacin gledista.Ovdje dosta ubaceno i anticke mistike i spiritualizma u pakovanju koje vidimo i imenujemo pod naucna fantastika. Pa se sve opet svodi na konacni zakljucak u vidu pitanja: "zasto i sta je svemu tome cilj(kao serije za gledaoca"?
Najveca putovanja ne pocinju zakljuckom nego pitanjem "sta,kako i zasto"!!
Problem je do nas samih,jer smo bicha od momenta i poprilicno atrofiranog uma,gdje nam se ceka da nam se nesto objasni u vidu serviranja.
A izazov je upravo prevazici to i aktivirati neke kvalitete za koje nismo znali da posjedujemo.Izmedju ostalog, promlem je do pristupa.
Mi gledamo i primamo kao "seriju" a trebalo bi da sve to sagledavamo kao "video igru". Vecina vas je vjetovatno nalazila izazov u video igrama tima Zork?!
Kad sam zavrsio Nemezis bez ikakve pomoci(a guzio sam se naveliko i nasiroko +Pentium 75mhz,orginalna igra), moj mentalni orgazam je za neopisati.

Druze, da li bi mogao reci, koji zanr igara je kod tebe na mjestu BROJ 1?

Ps.Kome se svidjela serija Severance i ovdje ce mentalno da orgazmira.

Poslednja ispravka: Mac4LiF (28.11.2022 u 10:55)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2022, 10:50   #6269
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kao sto sam i napisao, meni je problem sto cekas odmotavanje dok se sama prica bespotrebno vuce i razvlaci 6 ili koliko vec epizoda, bez ikakve "mrvice" koje ce terati gledaoca da nastavi sa gledanjem. Verujem da ce "rasplet" biti dobar, ali cemu ovoliko davljenje ispraznim i i identicnim razgovorima izmedju likova i cemu ovoliko razvlacenje misterije koja je vec postavljena? Moglo je to mnogo bolje i zanimljivije bez razvlacenja, malo pitanja ali i malo odgovora sa svakom epizodom. To je moja poenta, na silu prolaziti kroz 6 sati proseka da bi na kraju bilo vau je meni velika greska.
Cek cek... ti od onda jos nisi odgledao ostatak?!?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2022, 14:47   #6270
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Cek cek... ti od onda jos nisi odgledao ostatak?!?
Evo pokusavam nekako da preguram sestu, sinoc sam se uspavao. Na silu joj dajem sansu bukvalno.


@Mac4LiF

Ja iskreno ne znam da li bilo ko cita komentare koje pisem ili ja mozda pogresno objasnjavam, sta li je (ili su preduge poruke ). Ali opet napominjem, ja sam sve to vec napisao, ne ocekujem da mi se sve odmah servira i objasni ali mora da postoji ta udica koja ce vuci na dalje gledanje, ova serija to nema za mene. Misterija je tu i vec je postavljena i povezanosti i sumnje i paralele su ocigledne (iskreno nisu uopste toliko komplikovane niti misticne), ali opet pisem da je problem sto se sve to VUCE na 6-7 epizoda i u tih 6-7 epizoda se retko sta novo otkriva. Koliko je scena potrebno da se utemelji cinjenica

Spoiler za spojler:
da se vecina likova medjusobno zna ili je povezana na ovaj ili onaj nacin?


Kazes da verujes da danasnja publika ocekuje da joj se sve servira a serija bukvalno trlja na nos scenu za scenom gde se
Spoiler za spojler:
likovi iscudjavaju i kao prisecaju poznanstava, jedno 10 scena sa detetom koje cuti na postavljeno pitanje itd.


Pomenuo si Severance, pomenuo sam i ja. Severance je fenomenalan jer iz epizode u epizodu postavlja i resava neke misterije, bez potrebe da kroz 10 identicnih scena prikazuje iscudjene likove koji se gledaju i pitaju nesto. Ta serija ima tu udicu i pre svega odlicno pisanje, gde jedva cekas da vidis sta ce da se desi, a glavna misterija i dalje nije resena....Cak i da resenje ne ispadne dobro na kraju, opet serija makar tera na gledanje i na stvaranje teorija sta se i kako desava. 1899 je tu po meni omanuo, misterije ima ali je ona postavljena vec u prve dve epizode sredina je meni previse razvodnjena. Pa mnogo komplikovaniji Dark me je drzao tri sezone gde sam odustao jer sam isuvise dugo cekao sa gledanjem zadnje sezone (zaboravilo se sve ). Ovde cim pocnem da gledam uspavam se na pola i tako evo vec 7 epizoda, nikako da zavrsim.

Dacu joj sansu, verujem da ce otkrovenje biti dobro, serija nije katastrofa, ali sam ocekivao mnogo vise i ocekivao sam tu udicu gde ce me terati na dalje gledanje. Nazalost, dobri delovi price previse tapkaju u mestu i gubi se vreme na postavljanje vec postavljenih prica i desavanja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2022, 16:27   #6271
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Mislim da ovde uopste nije pitanje i problem sta serija nudi, vec kako to nudi.Ja sam generalno zadovoljan krajem sezone i mislim da se dosta brzo moze videti sta je u pitanju u smislu da li je pitanje dusevnog zdravlja, okultnog ili neceg treceg

Radnja koja se desavala od 3. pa do 8. epizode ne drzi toliko paznju koliko bi trebalo po meni u ovakvim serijama.

Bitno da su toksicnu ljubav izmedju dva muskarca detaljno obradili...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2022, 3:11   #6272
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Mislim da ovde uopste nije pitanje i problem sta serija nudi, vec kako to nudi.Ja sam generalno zadovoljan krajem sezone i mislim da se dosta brzo moze videti sta je u pitanju u smislu da li je pitanje dusevnog zdravlja, okultnog ili neceg treceg

Radnja koja se desavala od 3. pa do 8. epizode ne drzi toliko paznju koliko bi trebalo po meni u ovakvim serijama.

Bitno da su toksicnu ljubav izmedju dva muskarca detaljno obradili...
E, to je to, slazem se sa ovim u potpunosti.

Ova toksicna ljubav je odlican primer mog problema gde se neke stvari bespotrebno vrte po scenama i "objasnjavaju" kada je vec sve dobro postavljeno i jasno. Ne zato sto su to dva muskarca vec jednostavno, cemu dodatno obradjivanje osobine nekog lika kada mu ne treba dodatno obradjivanje (no pun intended ). Kao npr:

Spoiler za nije neki spojler ali ajde:
Kapetan i doktorka, dete, Francuzi i jos neki.


Imao sam osecaj kao da je dosta scena tu eto cisto da budu tu, u dosta slucajeva kao da je obican filer i nista vise.

Veceras cu nadam se konacno zavrsiti celu sezonu pa vas opet davim sa konacnim utiskom
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2022, 11:44   #6273
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

That '90 Show
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2022, 10:22   #6274
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The English
Odlican revenge vestern sa zaokruzenom pricom i odlicnom glumackom postavom.
The Devil's Hour Jako kvalitetan triler i jedna od boljih serija u ovoj godini. Zanimljivo je da je u britaniji bila gledanija od Gospodara Prstenova posto su bile emitovane u isto vreme. Iziskuje dosta paznje prilikom gledanja.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2022, 14:04   #6275
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Realno i nije bilo teško biti gledaniji od gospodara prstenova...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 17:28   #6276
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Warrior Nun - stigla i druga sezona, pogledao sam je u cugu. Meni je ovo baš dobra laka zabava, mislim kick ass ninja nuns... Šta reći više. Čini mi se da je druga sezona čak malo zabavnija od prve. Slatke klinke i dalje ne odmažu.

After Life - Ne bih ovo gledao nikada da nije u pitanju Ricky Gervais čiji stil i humor baš volim. I baš se vidi taj lični pečat. Emotivna je serija u pitanju ali bittersweet. Glavna nit priče je deprimirajuća, glavni lik ogorčen i ciničan, ali se kroz sve protinje neki miran i pozitivan pogled na život. Mislim da nije za klince, tj. idealna je za preporuku na ovom forumu. Pa ko voli i može da gleda ovako nešto ja bih je preporučio, mene gotovo nijedna epizoda nije ostavila ravnodušnim. Inače ima tri kratke sezone i već je završena.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 21:52   #6277
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ja bio poceo drugu sezonu Warrior Nun i nekako mi bilo dosadno pa batalio jer sam imao dosta drugih serija. I sad reko daj da vidim sta kazu na IMDB i sve novije ocene dole u opisu 10/10 ... najbolja stvar svih vremena ... Tacno vise nigde ne postoji realno prikazano stanje na 4chan je sve mega *****e na rotten i IMDB placeni glasovi a na redditu u vec par navrata kad sam posetio hrpa gluposti ispisana.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 22:37   #6278
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Last of Us | Official Trailer HBO:

https://youtu.be/uLtkt8BonwM
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 23:31   #6279
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Ja bio poceo drugu sezonu Warrior Nun i nekako mi bilo dosadno pa batalio jer sam imao dosta drugih serija. I sad reko daj da vidim sta kazu na IMDB i sve novije ocene dole u opisu 10/10 ... najbolja stvar svih vremena ... Tacno vise nigde ne postoji realno prikazano stanje na 4chan je sve mega *****e na rotten i IMDB placeni glasovi a na redditu u vec par navrata kad sam posetio hrpa gluposti ispisana.
Već neko vreme je takav trend. Čast izuzecima ali većina uopšte ne pokušava da bude realna i umerena u svojim ocenama već želi da tom ocenom utiče što više na prosečnu. Znači ako mi se sviđa dajem 10 da podignem, ako mi se ne sviđa dajem 1 da unizim. Tj. ili je vrh ili s*anje.

Hajde sad kad već kenj*am na tu temu da budem malo objektivan i sam. Serija je čist prosek ali ima neki svoj fazon, pa kome se svidi verovatno će mu prijati više nego što su joj realni kvaliteti. Ja bih joj objektivno dao 6, možda 7 na mišiće. Ali cela ideja kaluđerica ratnica mi je beskonačno zabavna i smeškam se kao malo dete kada Bea spusti masku, izvuče štap i premlati gomilu kardinala. Šlag na torti je što mi se sviđaju i Ava i Bea. Zovite me prostim i plitkim ali meni to dodaje ugođaju. I tako ja propisno više uživam u gledanju od te objektivne vrednosti koju mislim da serija ima.

I tako, ne vidim dobar razlog da se nečemu u čemu uživamo iz nekih ličnih razloga i što prija našem ličnom ukusu podiže ocena i nivo. Npr. meni je The Wire referenca kako savršena serija sa savršenom 10-kom treba da izgleda. Ali teška je i budi mi osećanja koja ne želim često da osećam. Warrior Nun i slične zezancije mi npr. prijaju češće i mogu da ih konzumiram uvek baš zato što su plitka i laka zabava.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2022, 23:58   #6280
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Mislim da je u ovom slucaju bas placeno da se pisu ekstra pozitivni opisi sa 10/10. Ja uvek gledam npr jednu kvalitetnu seriju i par prosecnih ili cak i losih ali da su mi zabavne tipa Supernatural i slicne bitno mi je da samo nisu dosadne. Problem sa dosta novijih serija sto vizuelno izgledaju super prica tu i tamo ali glumci imaju harizmu i glumacke sposobnosti ko Minja Karadzic. Na primer ovaj spinoff Supernaturala , Willow ...
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com