Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2007, 22:04   #81
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Exclamation Re: Govori srpski?

Ne mislim da treba da se poredimo sa Francuzima,Nemcima,Hrvatima...,niti mislim da treba slepo koristiti srpski (kao Francuzi u kontroli leta),međutim potrebno je izbaciti tuđice,ako postoji adekvatna srpska reč,iz srpskog jezika.Lično me nerviraju oglasi za posao na engleskom jeziku,iako razumem engleski.Možda ću da "žrtvujem" određene pare pa da dam oglas za posao na japanskom u kome ću da tražim tečno znanje japanskog.Zašto strane kompanije ne daju oglas na srpskom,a u njemu traže znanje engleskog ili nemačkog ili kineskog ili šta ti ga ja znam?U svakom slučaju će ko god bude pozvan na "intervju" biti testiran što se tiče engleskog ili nekog drugog jezika.Ovako,neki naš batica sastavlja oglas na engleskom i stavi pod jedan:fluent english.E,ovo ne razumem.

Poslednja ispravka: Orvel (21.10.2007 u 23:02)
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 14:43   #82
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
'Ajd sad ja da se pravim pametan na sekund pa da Vas pitam šta znači "reci" ako nije "kaži", "djokovicju" što bi moglo da bude bilo šta, "pricho" zvuči kao ime pomoćnika nekog detektiva, koji je usput Španac poreklom, ili ime Tekile; "sesha" zvuči kao vrsta marice jbt, "letowanju" mi uopšte ne pada na pamet, dok "kazhe ushla" sigurno mora biti najbolji u svom plemenu u bacanju koplja na lava...

Nešto ste rekli o Hrvatima?
Kojim Vi jezikom pišete?
Polako, ja ovde ne vredjam nikoga!!!!! Samo iznosim svoja zapazanja, je li to zabranjeno???!!! A ko pise: pricho, umesto pricao, ne vidim tu problem to je zargon, najobicniji zargon. Ali u hrvatskom jeziku je prisutan ogroman stranih reci. Oni, cuo sam ovo niko ne moze pobiti, kazu umesto izviniti - soriti (sorriti, vljda se ovako pise), zatim riternirati...... mnogo ih je necu da nabrajam, ali glavni problem je sto se fond stranih reci pa i u srpskom jeziku svakog dana uvecava. Neki misle to je oplemenjivanje jezika, ali bas suprotno!!! Sta smo uradili ako nam srpski jezik jezik zamene izrazi iz francuskog, engleskog, nemackog... nista. Samo smo izgubili identitet. Samo to i nista vise. Pa nije bre dzaba Vuk Karadzic lomio noge i glavu po brdima i selima, da bi nam izgradio osnovu, a mi, neki, sad to hoce da LAKIM POKRETOM RUKE odstrane.

"Pisi kao sto govoris, a citaj kako je napisano."-Pisi (srpskim jezikom), a citaj kako je napisano.
Mozda sam malo ovaj citat izvulgarizovao, ali sam rekao ono sto mislim. Pa...., demokratija je,...jel....???.......
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 16:10   #83
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Govori srpski?

@PCmaster

Mislim da je Eniaroyah hteo da ti skrene paznju na mesanje engleskog i srpskog u pisanju reci. Npr: prichao umesto pricao ili letowanje umesto letovanje...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 16:38   #84
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

A WinXP od 2001 najnormalnije podržava srpski jezik, pa može i da se "priča" umesto "prica" ili "pricha" (o besmislenosti upotrebe W umesto V ili R neću jer bih bio subjektivan, tj. ide mi na živce, BWE!)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
Eni (22.10.2007), PCmaster (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 16:38   #85
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Angry Re: Govori srpski?

Dosta blizu, hteo sam zapravo da svima skrenem pažnju da na ovom forumu ima dosta ljudi koji sebe smatraju jezički i kompjuterski pismenima, a ne znaju ili iz "fazona" ne pišu slova poput č, ć, ž, š, đ...

Pisanje ch, w, ee, sx,... je isto tako pomodarstvo kao i korišćenje stranih reči...

PCMaster:
Ne gledam puno TV, ali kad gledam HRT nisam primetio takve izraze. Znam da imaju dosta izraza koji su strani prosečnom građaninu Srbije, pogotovo ako je rođen tek devedesetih, ali veruj mi, većina je postojala i u "ono" vreme, i koristila se ravnopravno na teritoriji SFRJ...

I MOLIM te, ne pominji Vuka, da si imalo razmislio, setio bi se da je Srpski jezik postojao već u 12. veku, sa nezavisnom redakcijom Staroslovenskog kao pismom, a čika Vuk je delao tek u 18. - usput srušivši veliki deo srpske književnosti 17. veka zajedno sa institucijama poput Matice, samo da siluje jezik Kopitarevim idejama, koje ovaj ranije nije uspeo da nametne Slovencima...

Demokratija? Nestalo je sa antičkim vremenima...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Iris (22.10.2007), Ulmawen (22.10.2007), zoran845 (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 17:18   #86
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Dosta blizu, hteo sam zapravo da svima skrenem pažnju da na ovom forumu ima dosta ljudi koji sebe smatraju jezički i kompjuterski pismenima, a ne znaju ili iz "fazona" ne pišu slova poput č, ć, ž, š, đ...

Pisanje ch, w, ee, sx,... je isto tako pomodarstvo kao i korišćenje stranih reči...

PCMaster:
Ne gledam puno TV, ali kad gledam HRT nisam primetio takve izraze. Znam da imaju dosta izraza koji su strani prosečnom građaninu Srbije, pogotovo ako je rođen tek devedesetih, ali veruj mi, većina je postojala i u "ono" vreme, i koristila se ravnopravno na teritoriji SFRJ...

I MOLIM te, ne pominji Vuka, da si imalo razmislio, setio bi se da je Srpski jezik postojao već u 12. veku, sa nezavisnom redakcijom Staroslovenskog kao pismom, a čika Vuk je delao tek u 18. - usput srušivši veliki deo srpske književnosti 17. veka zajedno sa institucijama poput Matice, samo da siluje jezik Kopitarevim idejama, koje ovaj ranije nije uspeo da nametne Slovencima...

Demokratija? Nestalo je sa antičkim vremenima...
Delao je delao ali da nije njega gde bi svi ti tekstovi bili zapisani...... a za knjizevnost 17. veka si u pravu mada, Vuk jeste bio dobar za knjizevnost ali je takodje ponegde bio i .

p.s. ja na tastaturi nemam slova ][';\=, a i mrzi me da svrljam po tastauri gde je koje slovo na tim mestima, a ovako da gledam u zagrade i neka druga s*anja, a da mi se na ekranu iscrtavaju slova jbt nemam nameru.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 17:29   #87
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Control panel--> Regional and Language Options --> Languages--> Details--> Add--> Serbian (Latin)
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 17:35   #88
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Dosta blizu, hteo sam zapravo da svima skrenem pažnju da na ovom forumu ima dosta ljudi koji sebe smatraju jezički i kompjuterski pismenima, a ne znaju ili iz "fazona" ne pišu slova poput č, ć, ž, š, đ...
Pisanje ch, w, ee, sx,... je isto tako pomodarstvo kao i korišćenje stranih reči...
Da progovorim u svoje ime Ja lichno pishem ch i sh iz jednog prostog razloga, tastatura mi je podeshena na englenski layout (vishe koristim engleski za kompjuterom nego srpski), a ne zato shto je popularno (i grand produkcija je popularna pa je ne slusham) drugi razlog shto koristim ch i sh jeste mobilni telefon preciznije SMS...

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
PCMaster:
Ne gledam puno TV, ali kad gledam HRT nisam primetio takve izraze. Znam da imaju dosta izraza koji su strani prosečnom građaninu Srbije, pogotovo ako je rođen tek devedesetih, ali veruj mi, većina je postojala i u "ono" vreme, i koristila se ravnopravno na teritoriji SFRJ...
@PCMaster
Chini mi se da se neko skoro zalio kako hrvati pa sve prevode
npr. internet = svemrežje ili laptop = skutnik
p.s. Masteru zasto ti nije nick PCGospodar
Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
I MOLIM te, ne pominji Vuka, da si imalo razmislio, setio bi se da je Srpski jezik postojao već u 12. veku, sa nezavisnom redakcijom Staroslovenskog kao pismom, a čika Vuk je delao tek u 18. - usput srušivši veliki deo srpske književnosti 17. veka zajedno sa institucijama poput Matice, samo da siluje jezik Kopitarevim idejama, koje ovaj ranije nije uspeo da nametne Slovencima...

Demokratija? Nestalo je sa antičkim vremenima...
Potpisujem

Poslednja ispravka: iMa_NeKo_PljUgU (22.10.2007 u 18:03)
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 17:39   #89
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Da progovorim u svoje ime Ja lichno pishem ch i sh iz jednog prostog razloga, tastatura mi je podeshena na englenski layout (vishe koristim engleski za kompjuterom nego srpski), a ne zato shto je popularno (i grand produkcija je popularna pa je ne slusham) drugi razlog shto koristim ch i sh jeste mobilni telefon preciznije SMS...
Što ne pišeš c i s, umesto ch i sh? Lepše je.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 17:50   #90
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

ja pishem zato shto se na sebian(latin) pogubim, nema shanse da se naviknem, probala ali nishta (neka owo jadno zvuchi, ali je tako i istinito)
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 17:56   #91
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Atena Palada kaže: Pregled poruke
owo
Što ti tastatura nema "Č","Ć","Š","Ž" i nekako, ali kakva ti je to "tipkovnica"/"keyboard" bez "V"?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 17:59   #92
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Atena Palada kaže: Pregled poruke
ja pishem zato shto se na sebian(latin) pogubim, nema shanse da se naviknem, probala ali nishta (neka owo jadno zvuchi, ali je tako i istinito)
Na serbian(latin) i na eng(us)(gb) V je na istom mestu... Da li sam u praWu?
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 18:00   #93
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
PCmaster kaže: Pregled poruke
Delao je delao ali da nije njega gde bi svi ti tekstovi bili zapisani...... a za knjizevnost 17. veka si u pravu mada, Vuk jeste bio dobar za knjizevnost ali je takodje ponegde bio i .

p.s. ja na tastaturi nemam slova ][';\=, a i mrzi me da svrljam po tastauri gde je koje slovo na tim mestima, a ovako da gledam u zagrade i neka druga s*anja, a da mi se na ekranu iscrtavaju slova jbt nemam nameru.
Vidi niko te ne prisiljava da ti koristiš šđčćž pa ni шђчћжљњџ ali bez obzira da li ćeš ti to činiti ili ne preporučljivo je da naučiš raspored slova na tastaturi, ne zbog nas već isključivo zbog sebe jer će to tebi trebati.

Veliki broj ljudi koji se kreće na ovom forumu pročitaće mnogo komplikovanije poruke nego što ti to možeš i da zamisliš. Možeš da kucaš i ubacuješ razne džvrnjoke ... problem je što takve poruke obično ljudi ne smatraju dovoljno pismenima pa samim tim nemaju ni neko preterano pozitivno mišljenje o pismenosti onoga koji je poruku postavio, što znači da često neće poruku ni pročitati preterano pažljivo.


Moram primetiti, da iako si prilično mlad i ne tako dugo član na ovom forumu, kako nisi ni tako nespretan ni neuk kako si to želeo da prikažeš.
Vrlo dobro si znao da za reč: s*anje postaviš zvezdicu da ne bi bila obrisana,
a vidim i da znaš skraćenicu jbt

Prema tome, budi ozbiljan pa nauči gde se koje slovo nalazi i pokušaj da pišeš što pismenije. To je tvoja dužnost prema svima nama koji čitamo tvoje poruke.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
hacker_aca (23.10.2007), Spawn BG (22.10.2007), [Imzadi] (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 18:08   #94
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Što ti tastatura nema "Č","Ć","Š","Ž" i nekako, ali kakva ti je to "tipkovnica"/"keyboard" bez "V"?
Ma ima ona v, al' se ovako navikla.

I ja sam do skoro pisao bez ''kukica'' (), pa mi je trebalo nedelju dana da se uhodam, mada ovako lepše izgleda...
Problem je što mora malo truda da se uloži, ali posle, kad se navikneš, ide kao podmazano.

Mislim da niko ne mora da se napada zbog načina pisanja, jer, kao što kaže Simke, neko lepo piše uglavnom samo zbog sebe. Jes' da je nečitko, al' dobro... njegov izbor.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 18:14   #95
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Što ti tastatura nema "Č","Ć","Š","Ž" i nekako, ali kakva ti je to "tipkovnica"/"keyboard" bez "V"?
Wowe ljudi tako

Možda i u normalnom životu "v" izgovara kao "w", pa ajde da bude što prirodnije.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 18:53   #96
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Govori srpski?

Citat:
Atena Palada kaže: Pregled poruke
ja pishem zato shto se na sebian(latin) pogubim, nema shanse da se naviknem, probala ali nishta (neka owo jadno zvuchi, ali je tako i istinito)
Meni je odavno zapalo za oko tvoje pisanje na forumu, koje, izvini, shvatam kao totalno nepotrebno i ružno...
Mislim da sam naletela jednom na tvoju poruku u kojoj si napisala reč: "pomotj"

Da li si se nekada zapitala kako to drugima zvuči? Da budem iskrena, dok to čitam, meni malo zvuči kao da ti treba logoped. Kada pričamo, slušamo glas jedni drugih, a kada čitamo, taj glas zamenjuju slova. Kako drugačije da zamislim da pričaš kada kažeš "pomotj" osim kao Šojić iz "Tesne Kože"?
Kada pišeš "V" zašto to mora da bude "W"? Šta znači: "shanse"? Ne znam... kao neko tepanje deteta, ne umem da opišem drugim rečima ovaj "fenomen"...
Znam kako to ide sa SMS-om, i često je teško odreći se navika, ali na mobilnom telefonu nemaš dodatne opcije kao na kompjuteru, na kome uvek možeš koristiti srpsku tastaturu.

Druga stvar je kultura pisanja na forumima.

A treća stvar je, za tvoje dobro, kultura korišćenja srpskih slova i pravilno pisanje, koja će ti nekad "sutra" zatrebati kad budeš pisala CV ili razgovarala sa šefom, kolegom ili klijentom negde na internetu...

Ja često preskačem tvoje postove (kao i postove svih ostalih koji tako pišu), iz prostog razloga što me zamara da ih čitam, a ko zna koliko je ustvari, pametnih i korisnih stvari možda u njima rečeno... Šteta...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
Eni (22.10.2007), hacker_aca (23.10.2007), Spawn BG (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 19:04   #97
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
...Znam kako to ide sa SMS-om, i često je teško odreći se navika, ali na mobilnom telefonu nemaš dodatne opcije kao na kompjuteru, na kome uvek možeš koristiti srpsku tastaturu.
Na telefonu 20-ak tastera (kod mene 16+džojstik), a na tastaturi 102-104 (ne računajući "multimedijalne" sa dodatnim tasterima), na telefonu se (uglavnom) kuca palcem, a na tastaturi (u najgorem slučaju) sa jednim ili dva kažiprsta... Znači da ni pravdanje navikom baš ne pije vodu...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 19:06   #98
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Ja cu stvarno pokusati da se naviknem da pisem srpski.
Svestan sam kako je bezveze ovo ovako
Prvo da kupim srpsku tastaturu ...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 19:13   #99
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja cu stvarno pokusati da se naviknem da pisem srpski.
Svestan sam kako je bezveze ovo ovako
Prvo da kupim srpsku tastaturu ...
Pa eto, ipak lepše "zvuci" nego što "zvuchi".
A recimo, kako bi tek:
zvutchalo
zvutschalo
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 19:20   #100
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Druga stvar je kultura pisanja na forumima.
Da citiram Voju
Citat:
...Ja razumem da ti je ovaj forum postao druga kuća...
Meni jeste, ali da se razumemo ovo jeste forum, mesto na kome svako (svake nacionalnosti, boje koze, i nachina pisanja) moze da daje savete i raspravlja o raznim temama... Znachi nema vredjanja ima pomaganja, meni ce uvek biti svejedno i poshtovacu onog ko ima lep, koristan i zanimljiv post, a ne onog ko je umesto sh i ch napisao č i š...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
BeoCity aDSL - prevara na srpski način griva Internet usluge 32 13.7.2012 16:38
Srpski jezik! Renee Operativni sistemi 12 18.2.2009 13:17
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Srpski T9 PDarko Aparati i oprema 1 14.6.2007 2:38
srpski zagor Belfegor Cvet kompjutera 11 25.5.2007 9:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com