Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2007, 17:53   #1
Consigliere89
Novi član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Malo lol :-)))
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Cabal Online

Cabal online od 20.06. bice besplatan za nas evropljane .
Trenutno skidam pa me zanima jel igrao to neko i jel lici uopste na nesto??
Consigliere89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2007, 18:25   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Pa jesi li video filmove? Izgleda previse dobro da bi bilo istinito. Gde si video obavestenje oko placanja? Cini mi se da su skinuli to sa sajta. U svakom slucaju ako bude free, ima da se razvaljujem celo leto
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2007, 18:41   #3
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Istina je, postao je besplatan, ali su zato dodali item mall...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2007, 19:18   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

To mi uopste ne smeta
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 14:13   #5
Ozzy_Ex
Banned
 
Član od: 14.2.2009.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Ja imam lika tamo..level 142
Ozzy_Ex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 14:17   #6
DanteEx
Član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 110
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DanteEx
Određen forumom Re: Cabal Online

odavno je on postao free pre 1 godinu valjda... imam ti ja wiz lvl 136 na mercury,wiz lvl 131 na jupiter i fb sada koji igram lvl 100
DanteEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2009, 2:53   #7
X10A Freedom
Novi član
 
Član od: 31.3.2009.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Juče sam počeo da igram Cabal sa par drugova. Nikada ranije nisam igrao mmorpg mada koliko vidim svaki quest je idi tamo i pobi xxx nečega. Da li ima u igri još nekih stvari? Vidim da ima Gild Wars ali se mora biti valjda lv92 za njih.
Može mi neko od vas iskusnih reći malo više o igri
X10A Freedom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 5:41   #8
grim
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Uspavan Dolina
Poruke: 91
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Krenuo sam da igram Cabal sinoc, i ne izgleda lose, malo je konfuzno u pocetku .Dali bi neko mogao da mi kaze nesto vise o igri, na pr. dali cu kasnije (kada budem veci lvl) morati da grindam kao konj.
grim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 14:25   #9
perica
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 42
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Question Re: Cabal Online

Bacio sam pogleda na sajt igre, ne cini mi se lose, ali da li je doba u kom se igra nek abuducnost ili prolost, ili neki prelazni period (kao WoW npr.)?
perica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 18:00   #10
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Pozdrav svima, evo ja cu da odgovorim na vasa pitanja za Kablic (iz miloste).

Igram na serveru Mars, 170 sam lvl (tj. poslednji) i u gildu sam koji je pun ljudi iz exYu i nosi naziv SerbianForces. Igram ga vec skoro 3 godine, sa prekidima, ali u svakom slucaju, Cabal je dosta adiktivan, pa bez obzira sta sam igrao vracam se njemu.

Elem, Cabal je smesten u neko futuristcko okruzenje, ali to ce te videti tek kad malo vise zaglibite u igru, ali karkateri (koji su iskljucivo ljudi) su klasicni.

Postoji 6 klasa u igri:

warrior
blader
force shielder
wizard
force archer
force blader

Igru su radili korejanci, pa samim tim na highlvlima (za koje treba da se potrudite) ima grinda, ali uz razne dungeone i xp koji nose, i taj deo se da proci.

Igra je namenjena i pvp i pve igracima. Ima oko 15-ak mapa koje su dosta raznovrsne. 3 pocetne na kojima ste zaglavljeni do 50lvla su prasuma, pustinja i sneg. Kasnije otkrivate nove delove sveta itd isl.

Pvp je najbolja komponenta jer bez obzira sto nema rasa, imacete priliku da posle 50-og nivoa izaberete jednu od 2 nacije. Warovi izmedju nacija se odrzavaju na posebnim mapama za to, ali dok ste i u pve okruznenju mozete sretnuti ljude iz suportne nacije sa kojima cete moci da se bijete oko mesta za levelovanje, oko bosova ili cisto zabave radi.

Eto, to vam je to, u kratkim crtama, ko voli fast-paced akcij, ovo je sasvim dobra free igra.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 11:30   #11
Cryonosis
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Poruke: 203
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Ja igram Cabal vec jedno..3 godine.
Igram na Jupiter serveru,i imam 2 lika. Jedan je lv168 klasa (blader),a
drugi je lv153 klasa (warrior). Trenutno sam u guildu koji se zove Abyss.Ranije sam bio u Oblivion pa sam izasao iz nekih razloga..
Cabal je dobra MMO igra,meni je cak i bolja od WOW-a

Mozete me naci kao:
OzzyEx ili Cryonosis u igri
Cryonosis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:22   #12
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Vidim da ljudi nisu bas zagrejani za ovako nesto jer su navikli na wowolike igre i njihove klonove. Cabal nije bas bolji od wowa (kad se pogleda sve ukupno), ali ono sto valja u njemu je akcija, kombo, TG.

Ja sam iskreno (posle Cabala) probao i wow i rom i jos nekoliko drugih igara... Jednom kad osetis brzinu Cabala, ne mozes da pocnes da igras usporeni ROM nikako
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 20:01   #13
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

probao sam cabal pre jedno godinu-dve i nisam nesto dugo igrao..
kakav je pvp? jel open world ili samo duel? ako su samo dueli onda je bez veze :S
i da li igraci koji koriste item shop imaju veliku prednost nad onima koji ne koriste? da li u item shop-u postoje overpowered oprema i stat booster-i?
ne volim igre u kojima si primoran da kupujes iz item shopa kako bi imao neke sanse protiv nekog igraca u pvp-u..
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 21:15   #14
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

pvp je zasnovan na sukobu izmedju 2 nacije koju biras na 50-om nivou (to se kasnije moze promeniti). Na pocetnim mapama igraci izmedju te 2 nacije mogu najnorlmalnije da pricaju, idu u party, klasican pvp, trade itd isl. ali kasnije na mapama za lvl 95, vide se kao neprijatelji.

pvp susret ima 5 mogucnosti:

1) klasican pvp, bilo kom igracu mozes da ponudis pvp i van grada se pobijete ako on prihvati duel

2) pk (player kill) mode, u kome mozes da napadnes bilo kog igraca van grada (bez njegove saglasnosti) ali samo pod uslovom da se nalazite na belom kanalu (kabal ima 24 kanala, od kojih su neki beli "pk" kanali, neki zeleni "safe" kanali, neki su premium kanal, postoji trade kanal itd. isl.)...

postoji i odredjeni penalty za to, a ako preteras sa pk-ovanjem mozes cak i zavrsiti u zatvoru

3) ch 24 (war kanal), su klasicne mape, ali se i prokioni i kapele vide kao neprijatelji i na pocetnim mapama - na tom kanalu se rat vodi konstatno 24 sata

4) higl lvl mape - gde se non stop izmedju igraca vodi borba za mesto za levelovanje, za bossove itd isl.

5) Tiera Gloriosa - NAJBOLJE mesto za ratovanje. Svaki procyon/capela igrac dobija pozivnicu za rat koji se vodi na mapi iskljucivo predvidjeno za to. TG se desava nekoliko puta dnevno i ubedljivo je najbolje mesto za PvP. Zauzimaju se pointi na mapi, neprijateljska baza. Svake nedelje se progalsavaju najbolji igraci sa tog wara koji dobijaju odredjene beneficije.

********

sto se premiuma tice, ja licno sam dao 0 dinara na cabal i imam skoro maxed opremu bez obzira na to. ima igraca (uglavnom stranci) koji vole da daju pare na tzv cash shop - ali realno - nije toliki hendikep ne koristiti to.

edit: ne postoje u item shopu op oprema niti stat boosteri (niti se takve stvari mogu kupiti preko cash shopa).
pod stat booster moze se smatarti premium koji ti daje 25% vise xpa i neke sitnice kao brzo teleportovanje koji pomazu u igri, ali nisu presudne.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 18:46   #15
DanteEx
Član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 110
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DanteEx
Određen forumom Re: Cabal Online

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
pvp je zasnovan na sukobu izmedju 2 nacije koju biras na 50-om nivou (to se kasnije moze promeniti). Na pocetnim mapama igraci izmedju te 2 nacije mogu najnorlmalnije da pricaju, idu u party, klasican pvp, trade itd isl. ali kasnije na mapama za lvl 95, vide se kao neprijatelji.

pvp susret ima 5 mogucnosti:

1) klasican pvp, bilo kom igracu mozes da ponudis pvp i van grada se pobijete ako on prihvati duel

2) pk (player kill) mode, u kome mozes da napadnes bilo kog igraca van grada (bez njegove saglasnosti) ali samo pod uslovom da se nalazite na belom kanalu (kabal ima 24 kanala, od kojih su neki beli "pk" kanali, neki zeleni "safe" kanali, neki su premium kanal, postoji trade kanal itd. isl.)...

postoji i odredjeni penalty za to, a ako preteras sa pk-ovanjem mozes cak i zavrsiti u zatvoru

3) ch 24 (war kanal), su klasicne mape, ali se i prokioni i kapele vide kao neprijatelji i na pocetnim mapama - na tom kanalu se rat vodi konstatno 24 sata

4) higl lvl mape - gde se non stop izmedju igraca vodi borba za mesto za levelovanje, za bossove itd isl.

5) Tiera Gloriosa - NAJBOLJE mesto za ratovanje. Svaki procyon/capela igrac dobija pozivnicu za rat koji se vodi na mapi iskljucivo predvidjeno za to. TG se desava nekoliko puta dnevno i ubedljivo je najbolje mesto za PvP. Zauzimaju se pointi na mapi, neprijateljska baza. Svake nedelje se progalsavaju najbolji igraci sa tog wara koji dobijaju odredjene beneficije.

********

sto se premiuma tice, ja licno sam dao 0 dinara na cabal i imam skoro maxed opremu bez obzira na to. ima igraca (uglavnom stranci) koji vole da daju pare na tzv cash shop - ali realno - nije toliki hendikep ne koristiti to.

edit: ne postoje u item shopu op oprema niti stat boosteri (niti se takve stvari mogu kupiti preko cash shopa).
pod stat booster moze se smatarti premium koji ti daje 25% vise xpa i neke sitnice kao brzo teleportovanje koji pomazu u igri, ali nisu presudne.
Jelte na kom si serveru, nekako igra je krenula da propada u poslednje vreme...Ekonomija mislim...
DanteEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 22:03   #16
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Citat:
DanteEx kaže: Pregled poruke
Jelte na kom si serveru, nekako igra je krenula da propada u poslednje vreme...Ekonomija mislim...
sorry, nisam proveravao ovaj forum posto vidim da nije neko intersovanje

igram na mars serveru, a ekonomija u igri se drzi dobro i dalje. Prosecene stvari lagano gube cenu ali neke stvari koje su strasno bitne za kvalitet opreme i dalje padaju relativno retko pa su samim tim i skupe, tako da mora bas da se pazi sa kintom.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 13:13   #17
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Koreanski grindfest.. ne znam kako neko uopste moze ovo da igra
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 1:55   #18
yanja
Novi član
 
Član od: 12.3.2008.
Lokacija: Uzice BRE!!!
Poruke: 28
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

pozzz narode kakav je cabal online? kako je levelovanje jel mnogo tesko?
i do kog lvl je max??u sustini kakva je igrica????i koji je server najbolji koji mi preporucujete jel trenutno skidam igricu....pa pocinjem da igram
yanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 10:46   #19
Garinca
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Poruke: 161
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Cabal je mmorpg koji me je najvise drzao uz monitor (cele 3 nedelje).Furiozne borbe,dobar combo sistem,ok mape,ok igraci i u pocetku je super.Ali onda shvatis da je sve nevidjeni grind,ubi 100 ovoga,150 onoga...Dungeoni koje izgledaju kao lavirinti za miseve...Levelovanje ide prilicno lako a level cap je bio 180 (igrao sam prosle godine).
Garinca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 19:20   #20
yanja
Novi član
 
Član od: 12.3.2008.
Lokacija: Uzice BRE!!!
Poruke: 28
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Cabal Online

Posto sam instalirao igricu i pocinjem koji je server najbolji na kom ima najvise ljudi????
yanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!) oluja Zanimljive Web lokacije 997 20.1.2023 23:44
DDonline - Dragons and Dungeons online (MMORPG) Beta! (0.91) Nosf Mrežne igre 11 12.11.2007 0:53
Charazay - Online Basketball Manager Boki O igrama uopšte 17 21.11.2006 15:06
Freelancer online rexma Mrežne igre 40 20.9.2006 21:06
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com