Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2007, 17:45   #1
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Wireless mreža konstantno puca

Nedavno sam se sa komšijama umrežio koristeći tri bežične mrežne karte i jedan Access Point. Svi proizvodi su Air live (ovislink). Na jadevite jade sam uspeo sve da regularno odradim. Sve sam nas normalno povezao, imamo mrežu, vidimo šerovane direktorijume, možemo da igramo igre, čak sam i uzeo ADSL Router za kako bismo delili Internet vezu.

Međutim, imam jedan nerešiv problem. Konstanto nam mreža ka Access Pointu puca. Ne postoji određen vremenski period, jednostavno "kad joj se ćefne". Samo se diskonektuje pa onda opet konektuje. Nekada po 5 minuta uopšte ne mogu da vidim mrežu. Odem do AP-a, a on normalno radi (nije se isključio). Pokušao sam da zamenim mrežnu kartu, ali nije upalilo. Jedino nisam pokušao promeniti Access Point, jer za to trenutno nemam mogućnosti.

Ima li neko od vas ideju o tome šta može da izazove problem. Access point i mrežne karte imaju dobru vezu (good), ali opet, i to varira. Nikad nije pala ispod Normal. Nisu predaleko jedno od drugog, ali veza opet puca. Kada je Access point bio za mojim računarom, i povezan preko UTP kabla nisam imao nikakvih problema, ali je zbog "tehničkih" problema morao da pređe u drugu sobu.

Pošto polako ali sigurno gubim živce sa ovim, svaka vaša pomoć, ili sugestija, bi mi dobro došla. Možda, ali samo možda, dolazi u obzir i kupovina TP-Link Access ponta.
Hvala svima unapred!
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 18:04   #2
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Update firmware-a?
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 18:10   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Welcome to wifi world. Spremi se na puno živciranja, tako da samo polako. Prvo, možeš li pojasniti gde stoji AP, koliko su te komšije udaljene, ima li puno zidova između, da li ste na različitim spratovima, i sl? Uzmi neki malo bolji softver za merenje signala nego što je taj od Windows-a ili od kartica, pa proveri signal. Na primer, sa net stumbler-om. Možeš naravno flešovati i firmware, mada proveri prvo signal.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 18:29   #4
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Welcome to wifi world. Spremi se na puno živciranja, tako da samo polako. Prvo, možeš li pojasniti gde stoji AP, koliko su te komšije udaljene, ima li puno zidova između, da li ste na različitim spratovima, i sl? Uzmi neki malo bolji softver za merenje signala nego što je taj od Windows-a ili od kartica, pa proveri signal. Na primer, sa net stumbler-om. Možeš naravno flešovati i firmware, mada proveri prvo signal.
AP I moja mrežna kartica stoje na istom spratu, ali u dve različite sobe. Odaljeni su jedna od drugog možda 15 metara, ne više. Signal je ok. Da ima smetnji valjda bi odma pokazao loš signal, a ne Good.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 18:42   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Kao što rekoh, proveri s nekim boljim softverom, to što ti Windows pokazuje ne mora da znači ništa. Uzgred, net stumbler je besplatan.
E da, kako izgleda ping, ima li izgubljenih paketa i koliki je procenat ako ih ima?

Poslednja ispravka: Bryan Fury (15.9.2007 u 19:02)
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 20:28   #6
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Nema izgubljenih paketa.
Mislim da ce kablovsko povezivanje resiti posao
Ovao ne vredi.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 22:14   #7
MadMan
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Teslic
Poruke: 128
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MadMan
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Isti problem sam imao i ja, i na kraju sam uspeo spaliti AP, jer sam mislio da se pregreva, i ugradio sam bio ventilator i kako sam ga spajao neki pinovi nisu se dobro spojili i . AP je Asus wl530g bio.
MadMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 22:54   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Ako još nisi odustao probaj i ovako: približi (privremeno) AP tvom računaru (na pola metra-metar) pa vidi da li onda puca mreža. Takođe vidi da li puca mreža i kad je prikačen samo jedan računar, možda su mu tri previše (mada ne bi smelo). Probaj i da flešuješ firmware. Probaj i MTU da malo smanjiš na karticama.
Ako si već batalio, onda ništa.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 9:48   #9
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Nisi rekao da li se samo tebi to desava ili se desava i drugima.Nisi rekao sta ti je pored AP-a, verovao ili ne ali kada je neki drugi el.uredjaj u neposrednoj blizini ap-a cesto se ispostavi da taj uredjaj pravi velike smetnje ap-u ,pretpostavljam da su adrese dobre...
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 11:14   #10
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Citat:
firefly kaže: Pregled poruke
Nisi rekao da li se samo tebi to desava ili se desava i drugima.Nisi rekao sta ti je pored AP-a, verovao ili ne ali kada je neki drugi el.uredjaj u neposrednoj blizini ap-a cesto se ispostavi da taj uredjaj pravi velike smetnje ap-u ,pretpostavljam da su adrese dobre...
Svima nama konstantno puca veza. Nema pored njega EL. uređaja. Definitivno prelazim na kablove.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 18:05   #11
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
AP I moja mrežna kartica stoje na istom spratu, ali u dve različite sobe. Odaljeni su jedna od drugog možda 15 metara, ne više. Signal je ok. Da ima smetnji valjda bi odma pokazao loš signal, a ne Good.
Uzmi samo jednu stvar u obzir: kompjuter može da ti da samo kvalitet primljenog (dolaznog) signala. Na taj način ne možeš da proveriš kakav je signal u obrnutom pravcu, a Internet je, kao što znaš, svosmerna stvar.

Nije da je previše verovatno da je u tome problem, ali čisto da se zna.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2007, 21:43   #12
anqe1ki11er
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Sabac
Poruke: 56
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku anqe1ki11er
Određen forumom Re: Wireless mreža konstantno puca

Evo ti moj predlog resenja: Ti i komse skupite sve racunare i AP na jedno mesto, potrudite se da u blizini AP-a nema izvora smetnji (bilo kakav elektricni uredja koji u sebi ima kalem) i vidite da li tada imate problema. Ako da, onda je problem do AP-a, ako ne onda neki uredjaj blizu sadasnje pozicije AP-a izaziva smetnje. Tako ces znati u cemu je problem, pa ces moci da se fokusiras na njega. Ah da, ako se ispostavi da AP-u nesto "smeta" na sadasnjoj lokaciji a u njegovoj blizini nema nikakav elektricni aparat. Moguce je da kroz zid blizu AP-a prolazi snop strujnih kablova, pa da elektro magnetno polje koje oni stvaraju pravi probleme AP-u.
anqe1ki11er je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless Pomoc Mr.Eco Slobodni softver 12 20.11.2007 0:23
Wireless u firmi Aljosa Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 18.8.2007 21:01
Wireless pitanje u vezi signala i online igrica Ilic Marko Mrežne igre 3 12.2.2007 16:29
Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće? Lord Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 27.5.2006 23:06
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com